Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

bartias

Emma Stone dokáže být taková, jakou ji chcete mít. Sympatická, zábavná, legrační, roztomilá. Talentovaná. Když neobyčejná komedie pro teenagery (a hlavně teenagerky) začne v druhé polovině ztrácet dech, není to její vina. Naopak, její zásluhou vychází i banální scény a dialogy dobře. V kombinaci s pořádně nakopnutým rozjezdem je to záruka solidní zábavy. I pokud je vám necelých třicet a jste muž. ()

Madlenka26

Mě se to teda líbilo a moc...sice se tu řeší otázka sexu a cizoložství jako v každém jiném filmu, ale tady tak trochu jinak . Emma se s touto rolí moc krásně poprala a oblíbila si mě. Ocenila bych na tomto filmu především scénář a dialogy všech postav, každý rozhovor měl hlavu a patu. A moc se mi líbilo pojetí tohoto filmu, todle tady ještě nebylo ulítla středoškolačka, která si jen tak jednou zalhala a nebo bylo?:). Jediné co bych tomu vytkla je český dabing , prvně jsem to viděla s titulkama kde si člověk sám může oddůvodnit pár slov, ale česky je to opravdu děs. Jinak se mi to líbilo a moc a řadím to do škatulky nejlepších teeneagerovských filmů :)) Jedna hvězdnička je za Emmu druhá za scénář, třetí za dialogy ,4 za Penna(kterému to tam opravdu moc sluší) a 5* prostě za to, že mě to fakt dostalo :)) ()

vesper001

Lež má možná krátké nohy, ale dovede na nich dojít daleko a pořádně rychle. A není lež, jako lež. Motivace Olive nejsou nijak zákeřné, v jejím případě jde jen o ochranu osobnosti – prostě chce konečně svléknout image outsidera a získat respekt. Což asi není nikde těžší, než na střední škole. Jenže ta malá lež začne žít vlastním životem a cesta zpátky zarostla hustým plevelem pomluv. Paradoxní je, že Olive lhaním začne páchat dobré skutky. To ovšem náboženští fanatici těžko ocení… :o) ()

kjakob

Jedna hvězdička za Penderghastovic famílii, jedna za Emmu Stone a jedna za sem tam vydařené fórky. Zbytek škoda slov. U dialogů jsem se nudil a přišly mi povětšinou bez jiskry. Pro mě osobně těžké zklamání. Už první teaser ukázal jeden z nejpovedenějších vtípků, na který zbytek filmu prostě nestačí. ()

Doudis19

Nadmíru sympatické prostředí amerického školství, o kult ucházející se hlášky tipu:"Bible? Ta je v oddělení bestselleru, hned vedle Stmívání. :-D" k tomu ještě parádní obsazení v čele s čím dál oblíbenějším Gigandetem a nestárnoucím komikem Churchem. Všechno navěšené na ošuntělou zápletku, jejíž průběh je to vůbec nejneoriginálnější co se v dnešní době dá vymyslet. ()

Fanita

Popravde vždy sa bojím, čo z američanov vylezie za komédiu zase, ale tento počin ma príjemne prekvapil. A keďže milujem sarkazmus, skvelo som sa zabávala. Na high school komédiu fakt super. ()

Ak.žena

Hm! Dívka vinou vlastní drobné lži obdrží nálepku "coura". Rozhodne se potrestat školní pokrytce tím, že si to s nedhledem užívá a ještě je provokuje. Samaritánsky pomáhá chlapcům na spodině společnosti zlepšit jejich reputaci, protože její vlastní už na tom nemůže být hůř. A vymkne se to její kontrole. A dobře to dopadne... Jsem docela naštvaná, protože tohle mohlo být kurňa nosné téma, jenže potenciál byl zabitý "vším tím okolo". Vágní charakteristiky postav, podivné konfrontace, rozplizlé prostředí a neuvěřitelné vyústění situací. na filmu se mi tedy líbí hlavně to, jaký mohl být, ne to, jaký je. každopádně mezi ostatními romantickými komediemi nezapadne (v obou slova smyslech). Jo a unavuje mě, že když má být ve filmu "pokrytec, úzkoprsý puritán, falešný světec a člověk prázdných zásad", je to ve většině případů kněz, mnich, náboženský fanatik či prostě věřící člověk. Někdo si tak prostě usnadňuje práci a předkládá lidem, co asi nejsnáze přijmou. ()

Remivsremi

Emma Stone jako vždy výborná, ale celé je to takové rozházené, divné nic. Film prostě prošumí a vy si na něj pouze vzpomenete jako na tu věc, kde se objevili Phoebe, Sandman, Joe Goldberg a Emma aka Gwen Stacy. ()

ivan_drago

Po dlouhé době kvalitní komedie o "mladých", která měla úrověň a pobavila po všech stránkách. Místy bláznivé a hůře uvěřitelné, ale jako celek velmi povedené. VYzdvihnul bych hl. hrdinku a její představitelku za to, že dala filmu koule. A ještě bych pochváli vcelku originální námět... ()

Týnkaa

Taky chci, aby mi John Cusack držel před oknama magneťák a chci jezdit na sekačce a chci, aby Judd Nelson zamával pěstí ve vzduchu, protože ví že mě dostal... prostě TAKY CHCI TÝPKY JAKO Z FILMŮ Z 80. LET... ;) ()

markuc

Fakt nevím, kdo vymýšlí ty české názvy – tady už ale nemohl být více vedle snad – ten distributor ten film snad ani ještě neviděl. Název Panna nebo orel totiž evokuje nějaké tipování nebo házení mincí, nic takového v tomto filmu však není. Dívka je ve škole outsiderkou a nevědomky se dostane do pasti vlastních lží, nyní se z toho snaží vyhrabat. V hlavní roli Emma Stone, o jejímž výkonu jsem několikrát předtím četl a že prý díky ní stojí za to film vidět. Nestojí. Jde o klasickou romantickou komedii – kdy já naposled viděl nějakou povedenou, už ani nepamatuji. Ve filmu nic nepřekvapí, vše je dokonale stereotypní a konec vám bude jasný už od začátku. Scénař v tomto není nikterak originální, herecké výkony taktéž nejsou nic extra, zbytek ani nestojí za zmínku (ještě možná hudba, která mi přišla dost otravná, ale možná je to proto, že jsem se celkem nudil u děje). Taktéž skoro zbytečný film, není nutno vidět. ()

DJ Rocco iNc

Fuuha. Kde sú tie staré dobré časy, keď Prci, Prci hýbali svetom a aj našimi bránicami? Sú fuč. Ako aj pointa tohto filmu. V poslednej dobe sa stretávam s viacerými ,,komédiami,, takéhoto druhu. A je to na zaplakanie. Takýto druh humoru, aký je použitý v tomto filme som praktikoval na základke. A bolo to dosť trápne, keď sa teraz nad tým zamyslím. Takže nemôžem čakať nič iné ani od tohto filmu. V podstate som ani nečakal, preto som ho ani nedopozeral. Prečo také pekné baby ako Emma Stone, mrhajú svoju krásu na takéto detské hrátky??? Nechápem. Výzorom dospelá, no dušou ešte malé dievčatko. K nakousnutí. ()

kumpi

Nějak podle očekávání. Vtipné a jednoduché a takové mají komedie především být.:) ...jinak opět neskutečně krásná Emma! :) ()

kinghome

Příjemná komedie o starosti jedné holky ze střední. Emma to zahrála skvěle a hrozně jí to slušelo. Příjemné překvapení. ()

karlik4801

Klasický příběh v příjemném podání Emmy Stone. Neviditelná dívka se stane hvězdou, v tomhle podání spíš školní kurvou. K tomu je Emma doprovázena lítostí a pocitem vinny, z toho, že lhala. Sice jsem se nesmál, až k pochcání, ale dívání jsem si užil, délka je úplně akorát. Není co vytknout. ()

Mirokukii

Oproti většině průměrných filmů, ze středoškolského života mladých američanů, oplívá tento snímek zábavným humorem, který, ač by se to nabízelo, se nesnižuje ke zbytečným oplzlostem. A Disponuje kvalitním obsazením. Emma Stone, to je přímo trefa do černého a její postava a to jak ji ztvárnila, se mi prostě líbilo. ()

Dámské posily...

Dámské posily...