Řemeslný western, barevný a širokoúhlý, na historické motivy. Plusem je hlavní role pistolníka Bata Mastersona, který se stane kvůli zavraždění svého bratra kandidátem na šerifa, aby udělal pořádek v Dodge City - slavný Joel McCrea ozdobil svými výkony hodně westernů. Pistolník Bat Masterson byl skutečná postava, dle Wikipedie byl kromě šerifa i lovcem bizonů, zvědem armády, rybářem, hazardním hráčem, právníkem a novinářem. Režii má Joseph M. Newman, od kterého jsme mohli shlédnout na MGM málo zapamatovatelný western Fort Massacre. Trailer:http://www.zideo.nl/?playzideo=6b346d556d566c71&zideo=6b344b536f566b3d(14.6.2011)

Při sledování filmu mi vytanulo v paměti, že jsem jej před lety už viděl, ale pamatoval jsem si pouze charismatického Joela McCreu bez klobouku v tmavomodrém saku. Na jednu stranu je to skutečně dávno, na druhou stranu film nic výraznějšího nepřináší. Zápletka je klasická, klaďasi kladní, záporáci záporní, motivace postav standartní (snad podrazácký pistolník Dave se trochu vymiká), herečky zcela průměrné (vzhledově i herecky) a herci ve vedlejších rolích včetně záporáků nevýrazní až běda. Když to vezmu kolem a kolem, je to klasický zábavný western se svižným dějem a několika solidními přestřelkami, který uteče jako voda. Ztráta času to není, ale když si na něho časem vzpomenete, víc než výkon westernové ikony Joela McCrey vám v paměti nejspíš nezůstane. 50%.(28.12.2012)

Celkem dobrý western o muži, který se stane šerifem hlavně proto, že byl jeho bratr, původní šerif, zabit a je potřeba vykonat spravedlnost, stejně jako je potřeba udělat v městečku konečně pořádek. Správní chlapi, grázlové, prostě všechno, co od westernu očekáváte, nemluvě o tom, že se tu docela střílí, i když kecá se taky dost.(30.12.2016)

Poté, co usmrtil v duelu muže, přijíždí Bat Masterson ( Joel McCrea ) do Dodge City, kde je šerifem jeho bratr Ed. Město je plné darebáků, každou sobotu probíhají divoké přestřelky a zkorumpovaný šerif Jim Regan to celé ovládá. Když je Ed zákeřně zastřelen, nechá se Bat zvolit šerifem, aby z tou chátrou udělal pořádek...(7.3.2011)