Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tohle prohnilé město na Divokém západě potřebuje vyčistit od zločinu... Bat Masterson ztělesňuje v americkém prostředí jednu z kultovních postav Divokého západu. Neuvěřitelná dobrodružství legendárního pistolníka, lovce bizonů a později šerifa v Dodge City byly zejména v 50. a 60. letech častým námětem pro westernové romány, komiksy i úspěšný televizní seriál. Snímek s příznačným názvem Přestřelka v Dodge City představuje Bata Mastersona v jeho serióznější a mravnější podobě, ikonickou westernovou postavu zde ztvárnil charismatický herec Joel McCrea. Ten ve filmu představuje vyhlášeného psance, který přijíždí do hříšného městečka a mimoděk zde zjedná pořádek. V Dodge City vládne pevnou rukou prohnilý šerif Regan, který zrovna kandiduje na starostu. Ve volbách se obávanému protivníkovi odvážil postavit pouze Batův čestný bratr Ed s vizí důležitých reforem, které zlepší špinavé poměry ve městě. Nepohodlný kandidát se vzápětí stává obětí divoké přestřelky. Neomylný střelec Bat Masterson proto neváhá vzít zákon do vlastních rukou, pomstít vraždu svého bratra a vyčistit město od zločinu. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Přestřelka v Dodge City je western, který vlastně nepřináší nic extra nového. Máme tu klasické městečko Divokého západu. Takové, ve kterém se to hemží grázly, od kterých je potřeba kraj očistit. Toho se ujímá Bat Masterson, ale až poté, co mu zastřelí bratra. A i tak mi přijde, že má plnou pusu řečí a hodně štěstí, že jsou buď padouši totálně nevynalézaví nebo tak neschopní. A tak mu to jde až překvapivě snadno. K závěrečnému souboji nevede žádná dramatická cesta a i samotný pistolnický zápas proběhne jen tak mimochodem, to tvůrci trochu odbyli. Takže snímek není žádný průšvih, ale také nic objevného. Jako by někdo natočil jednu z mnoha celkem nedůležitých epizod zaznamenaných a později objevených v kronice města. ()

PaRi 

všechny recenze uživatele

Velmi slabý western. V komentářích se zde píše o charismatickém Joelu McCreovi. Asi jsem se díval na jiný film. Já jsem v tomhle westernu neviděl ani jednoho charismatického herce. Proboha vždyť tenhle film vznikl 7 let po Oscarovém westernu V pravé poledne a rok po Velké zemi! Ale holt Joseph M. Newman nebyl Fred Zinnemann, a nepomohla mu ani barva a širokoúhlý formát, natož William Wyler. No a Joel McCrea má ke Gary Cooperovi, také hodně daleko stejně jako ke Gregory Peckovi . V Přestřelce v Dodge City je všechno špatně. Špatně napsaný scénář dialogy herců jak z partesu, špatná režie, nevýrazná kamera a střih. Hudba, jejíž styl byl jak z konce čtyřicátých let a pod. Nechápu proč ČT tyto žánrové slabotiny kupuje. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrý western o muži, který se stane šerifem hlavně proto, že byl jeho bratr, původní šerif, zabit a je potřeba vykonat spravedlnost, stejně jako je potřeba udělat v městečku konečně pořádek. Správní chlapi, grázlové, prostě všechno, co od westernu očekáváte, nemluvě o tom, že se tu docela střílí, i když kecá se taky dost. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Při sledování filmu mi vytanulo v paměti, že jsem jej před lety už viděl, ale pamatoval jsem si pouze charismatického Joela McCreu bez klobouku v tmavomodrém saku. Na jednu stranu je to skutečně dávno, na druhou stranu film nic výraznějšího nepřináší. Zápletka je klasická, klaďasi kladní, záporáci záporní, motivace postav standartní (snad podrazácký pistolník Dave se trochu vymiká), herečky zcela průměrné (vzhledově i herecky) a herci ve vedlejších rolích včetně záporáků nevýrazní až běda. Když to vezmu kolem a kolem, je to klasický zábavný western se svižným dějem a několika solidními přestřelkami, který uteče jako voda. Ztráta času to není, ale když si na něho časem vzpomenete, víc než výkon westernové ikony Joela McCrey vám v paměti nejspíš nezůstane. 50%. ()

MacGuffin 

všechny recenze uživatele

Poté, co usmrtil v duelu muže, přijíždí Bat Masterson ( Joel McCrea ) do Dodge City, kde je šerifem jeho bratr Ed. Město je plné darebáků, každou sobotu probíhají divoké přestřelky a zkorumpovaný šerif Jim Regan to celé ovládá. Když je Ed zákeřně zastřelen, nechá se Bat zvolit šerifem, aby z tou chátrou udělal pořádek... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Úvodná prestrelka sa odohráva v Hays City (štát Kansas) a vrcholná sa odohráva v Dodge City (taktiež Kansas). (westerns)
  • Prestrelka v salóne je založená na skutočnej prestrelke, ktorá sa odohrala v Lady Gay Saloon v Sweetwater, (v štáte Texas, a to 24. januára 1876). (westerns)

Reklama

Reklama