Dobrodružný western o městečku, kterého musí zbavit zločinců legendární pistolník Bat Masterson.

Pro snímek natočený v širokoúhlém formátu najal nezávislý producent Walter Mirisch zkušeného Joela McCreu, aby vytvořil poněkud méně uhlazenou verzi legendárního pistolníka Bata Mastersona, z něhož se stal ochránce zákona. Když je Batův bratr Ed (Harry Lauter) zákeřně zezadu zastřelen, Bat svolí, že bude kandidovat na místního šerifa proti zkorumpovanému Jimu Reganovi (Don Haggerty), brzy se však dovídá, že skutečným vrahem je někdo úplně jiný. Bat po místě šerifa netoužil a do všeho se pustil jen proto, aby se zavděčil své přítelkyni, zbožné Paulině Howardové (Julie Adams), proto úmyslně poruší zákon a pomůže starému příteli (Walter Coy), kvůli čemuž málem přijde o práci a v následné přestřelce i o život. Snímek Přestřelka v Dodge City obsahuje vše, co člověk od dobrého westernu očekává: zdařilou zápletku, pomstu, lásku, konflikt mezi zákonem a osobním svědomím, pořádnou dávku výstřelů, příznačnou atmosféru a v neposlední řadě také několik brilantních filmových „hlášek“. Výkony všech protagonistů, i těch negativních, jsou v mnoha ohledech až nečekaně strhující. (oficiální text distributora)

Trailer

MacGuffin

Poté, co usmrtil v duelu muže, přijíždí Bat Masterson ( Joel McCrea ) do Dodge City, kde je šerifem jeho bratr Ed. Město je plné darebáků, každou sobotu probíhají divoké přestřelky a zkorumpovaný šerif Jim Regan to celé ovládá. Když je Ed zákeřně zastřelen, nechá se Bat zvolit šerifem, aby z tou chátrou udělal pořádek... ()

RHK

Řemeslný western, barevný a širokoúhlý, na historické motivy. Plusem je hlavní role pistolníka Bata Mastersona, který se stane kvůli zavraždění svého bratra kandidátem na šerifa, aby udělal pořádek v Dodge City - slavný Joel McCrea ozdobil svými výkony hodně westernů. Pistolník Bat Masterson byl skutečná postava, dle Wikipedie byl kromě šerifa i lovcem bizonů, zvědem armády, rybářem, hazardním hráčem, právníkem a novinářem. Režii má Joseph M. Newman, od kterého jsme mohli shlédnout na MGM málo zapamatovatelný western Fort Massacre. Trailer:http://www.zideo.nl/?playzideo=6b346d556d566c71&zideo=6b344b536f566b3d ()

Martin741

Remeselne dobre zvladnuty western, ktoremu kraluje Joel McCrea. Zaporaci, kladne postavy su vykreslene vierohodne, neznamy reziser Joseph M. Novomuz sa ukazal ako zrucny rutiner. Herecky vsak nijak nevyrazne, reziser Novomuz nedokazal zlakat ani jedno znamejsie meno. Kulisy a maketa westernoveho mestecka su tiez len priemer. Da sa pozerat, hlavne ak mate radi westerny, no o nic vynimocne nejde : 65 % ()

kaylin

Celkem dobrý western o muži, který se stane šerifem hlavně proto, že byl jeho bratr, původní šerif, zabit a je potřeba vykonat spravedlnost, stejně jako je potřeba udělat v městečku konečně pořádek. Správní chlapi, grázlové, prostě všechno, co od westernu očekáváte, nemluvě o tom, že se tu docela střílí, i když kecá se taky dost. ()

sud

Při sledování filmu mi vytanulo v paměti, že jsem jej před lety už viděl, ale pamatoval jsem si pouze charismatického Joela McCreu bez klobouku v tmavomodrém saku. Na jednu stranu je to skutečně dávno, na druhou stranu film nic výraznějšího nepřináší. Zápletka je klasická, klaďasi kladní, záporáci záporní, motivace postav standartní (snad podrazácký pistolník Dave se trochu vymiká), herečky zcela průměrné (vzhledově i herecky) a herci ve vedlejších rolích včetně záporáků nevýrazní až běda. Když to vezmu kolem a kolem, je to klasický zábavný western se svižným dějem a několika solidními přestřelkami, který uteče jako voda. Ztráta času to není, ale když si na něho časem vzpomenete, víc než výkon westernové ikony Joela McCrey vám v paměti nejspíš nezůstane. 50%. ()