Neupírám Joelu Schumacherovi velmi dobré řemeslné zpracování, problémem je u mě jeho téma. To totiž nemá divákovi co říct, ani jedinkrát nejde blíž do hloubky postavy a pokud se jedná o pravdivou reflexi části americké teen společnosti, pak potěš koště za takovou společnost. Dobrá hudba, střih, kamera, moc pěkný holky, jenom to téma, to téma.(1.10.2010)

• playboxguest

Pár nudnejch postav (věčně sjetejch a vůbec mimo), kolem kterých si hlavní hrdina jenom tak proplouvá, aniž by ho někdo pořádně registroval. Nebýt proslovy věčně vedoucího vypravěče, z jehož úst zazní White Mike pomalu každou druhou minutu, nezmerčil by ho snad ani divák. Já si White Mikea teda fakt skoro nevšimla, nevšimla jsem si ani děje a vůbec jsem usoudila, že na tomhle filmu nestojí za povšimnutí vůbec nic, nó jo, vždyť to taky natočil Joel "hity prokládám odpadem" Schumacher. Tenhle kousek mezi jeho hity opravdu nepatří, dlouho jsem neviděla film, u jehož sledování bych měla takový pocit odcizení. Ikdyž...(14.12.2011)

• genetique

Ach, Joel, toto bolo slabšie ako slabé. Rozštiepený dej, amatérski herci a triviálna réžia, z tohto naozaj nemohlo vzniknúť nič hodnotné. Aspoň thrillerové náznaky zachraňujú bezvýslednú snahu o dramatickú líniu. Rozprávačské zliepanie aspoň trošku ucelilo tento roztrieštený príbehový nepodarok a vhodnou hudbou tvorcovia miestami trafili do niektorých scén. Inak naozaj nič moc. Musel som to pozrieť na dvakrát. 35%.(22.11.2010)

• kajda.l

Dvanáctku jsem si pořídil výhradně díky účasti nejtalentovanější a nejkrásnější teenegerské hollywoodské hvězdičky současnosti Emmy Roberts a i přes poměrně nevýrazný štěk, povětšinou se její postava objevovala v záběrech díky telefonickým rozhovorům s hlavní postavou, její přirozené herectví potěšilo. Což se rozhodně nedá říct o zbytku "mladších herců" především k uzoufání nezvládnuté kreace 50 Centa a Esti Ginzburgové. Největším zoufalstvím snímku ovšem je slaboduchý nesmyslně překombinovaný scénář ve kterém se zcela ledabyle vyskutují desítky postav, ale žádná nedokáže výrazněji upoutat divákovu pozornost. A přitom tématicky v rukou jistějšího režiséra, ne zcela z formy točícího matlala Schumachera z toho mohlo být velmi solidní sugestivní sociální drama z prostředí životem zhýčkaných a přesto zcela prázdných amerických elitních teenegerů. Škoda, nezdařilo se. A flashbacky směřující k hlavní postavě a jeho mrtvé matce jsou vyloženě na ránu. 50%(20.10.2012)

• Abes

Film se snaží podat hlubší myšlenku, ale je to nějaké ploché, bez jakýchkoli emocí, důvtipu nebo nápadu. Například závěrečný vypravěčův epilog, jakýsi apel, motivační sdělení. Závěr kdy by se mi měly postavit chlupy na krku i přesto jak kýčovitě to zní. Tady se dostavilo akorát očekávání, u jiných slabých filmů alespoň tohle funguje.(20.12.2011)