• Othello

Zaměřením příběhu na pozdně středoškolskou komunitu film skýtal naději, že Schumacher si rozpomene na svůj první zásadní režijní zářez a to bravurní frat-packovku St. Elmo's Fire. Bohužel však už sedmdesátiletý režisér za tvůrčím zenitem v sobě tu energii nenašel, nemluvě o tom, že už zřejmě nebyl schopen se navázat na proměnu středoškolských komunit a jejich problémů. Koneckonců od Elma uběhlo již čtvrtstoletí. Twelve obsahuje prakticky všechny chyby a berličky ve vyprávění: vševědoucí overvoice, flashbacky, obrovské množství postav, které nejsou dostatečně charakterizovány, vztahy mezi nimi, které mají vyplynout z jedné charakterizující scény, do konce není jasné o čem film vlastně vypráví a jakýkoli výchozí bod si navzdory tomu zvolíte, tak vám vyjde jako strašlivě banální. Smutný fail.(14.2.2020)

Neupírám Joelu Schumacherovi velmi dobré řemeslné zpracování, problémem je u mě jeho téma. To totiž nemá divákovi co říct, ani jedinkrát nejde blíž do hloubky postavy a pokud se jedná o pravdivou reflexi části americké teen společnosti, pak potěš koště za takovou společnost. Dobrá hudba, střih, kamera, moc pěkný holky, jenom to téma, to téma.(1.10.2010)

• genetique

Ach, Joel, toto bolo slabšie ako slabé. Rozštiepený dej, amatérski herci a triviálna réžia, z tohto naozaj nemohlo vzniknúť nič hodnotné. Aspoň thrillerové náznaky zachraňujú bezvýslednú snahu o dramatickú líniu. Rozprávačské zliepanie aspoň trošku ucelilo tento roztrieštený príbehový nepodarok a vhodnou hudbou tvorcovia miestami trafili do niektorých scén. Inak naozaj nič moc. Musel som to pozrieť na dvakrát. 35%.(22.11.2010)

Twelve je slušné drama ze života několika teenagerů a jejich problémy s drogami. Solidně natočeno i zahráno, s pěknou hudbou, ale nejsem si zcela jist, co tím chtěl režisér říci. Některé postavy jsou sympatické, některé vyloženě nesympatické. Spíš to na mě působilo, jak nějaký výtažek z většího celku a zejména postavy Mika a Molly bych rád viděl více. Zbytek postav mě víceméně moc nezajímal.(20.1.2013)

• h0n24

S Joelem Schumacherem budu mít vždycky spojeny skvělé vizuály a perfektní důraz na střih. Je to něco nepopsatelného Joel-specifického (Ach ano, Nepočítám-li nenápadné nad-obsazování herců s příjměním Sullivan, Roberts, Sutherland, Farrell) ░ Bohužel však nedokázal z polo-zkušených herců vykřesat více. Film trpí. Ale třeba za to může i téma. Špatná reklama. Podivný název. Hmm.(25.7.2013)