Vraždy v Yorkshiru: 1974 (TV film)

Red Riding: In the Year of Our Lord 1974

Vraždy v Yorkshire

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 2009, 102 min

První kolo kriminální ságy, ve které jsou hozeny kostky a postavy rozestaveny na své místo. Mladý novinář zjišťuje, že svět kolem něj je něco, v čem rozhodně nechce žít. Zkorumpovaní poldové, zoufalé vdovy a ztracené holčičky ... základní kameny ostrovního noiru, který zalézá pod kůži a zůstává tam jako neřídnoucí cigaretový kouř. Jako samostatný film za tři, ovšem jako součást perfektně běžícího stroje je tenhle rok páně 1974 skvělou předehrou.(13.4.2009)

Zmatené vyprávění, ale o čem vlastně? Vrahovi malých holčiček, investigativní žurnalistice či korupci? Vraždy dívek jsou jen poměrně nedůležitým kamínkem, který ovšem strhl lavinu Eddieho zájmu. Veškerou novinářskou práci za Eddieho odvedl jeho kolega a fakta mu naservíroval na stříbrném podnose (tedy v bílé igelitce). A korupce? Jediná podána syrově a bez okolků. Ale proč Eddie půlku filmu pobíhá od ničeho k ničemu (dobře, od ničeho do postele), když je jasné kdo, kdy a jak? Zbytečně pomalé tempo, které vytrhne jen závěrečných deset minut.(26.6.2013)

• Martin741

Podpriemerna detektivka od rezisera Juliana Jarrolda, ktory podla svojej filmografie nema zatial nic schopne na konte. Tematika unosov deti je fajn, ale herecke vykony su tragicke, dejova linia je popretkavana kopou zbytocnych a matucich scen, a dialogy taktiez dementne a podpriemerne. Nuda a strata casu, cely tento film. Zbytocne precenena zalezitost. 35 %(11.1.2014)

V DEN, KDY ZMIZELA, MĚLA CLARE NA SOBĚ ČERVENOU VĚTROVKU A ČERVENÉ WELLINGTONKY..... /// Mučený, znásilněný, uškrcený malý děvčátko, který mělo na zádech.... a mladej novinářskej cucák, cejtící svojí šanci. Něco smrdutýho je v okolí Yorkshire.... Ležérní tempo, pomalý dávkovaní informací, konspirační teorie a neamerická filmařina může budit nadšení. Nebo taky ne! Emoce spíš negativní, atmosféra nijaká a koncovka bez patřičný dramatický pointy. PRVNÍ DÍL TRILOGIE (1980 + 1983). FILM JE SLOŽITÝ HODNOTIT SAMOSTATNĚ, PROTOŽE DÍKY PROVÁZANOSTI PŘÍBĚHU JE SPRAVEDLIVĚJŠÍ HVĚZDIČKOVAT AŽ VÝSLEDNEJ CELEK. ONO TU TOTIŽ NEJDE ANI TAK O MRTVOLY, JAKO O PROHNILOST POLICEJNÍHO SOUBORU V YORKSHIRE. TENTO FILM – STEJNĚ JAKO CELOU TRILOGII HVĚZDIČKUJU ZA ***. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Red Riding Quartet od Davida Peace číst nebudu. 2.) Thx za titule ,,bubbic“ ; ,,queeg“ a ,,entitka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.4.2012)

Vynikající, opravdu vynikající detektivka. Andrew Garfield je jako investigativní novinář takřka bezchybný a role mu sedla, ačkoliv jsem ho v podobné úloze ještě neviděla, ale rozhodně bych ho v ní ráda vídala časteji. Roberta Sheehana si můžu definitivně zařadit do kolonky "talent alert". Poněkud nedopečený příběh obklopuje mrazivá a depresivní atmosféra, které jen přispívá zajímavá kamera. Právě proto, že příběh nebyl dostatečně detailne rozvinut, dávám nakonec 4*, ale tuhle chybu další dva díly určitě napraví.(14.5.2011)

• - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)