Vraždy v Yorkshiru: 1974 (TV film)

Red Riding: In the Year of Our Lord 1974

Vraždy v Yorkshire

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie, 2009, 102 min

dost zajímavý úvod do atmosferické a poutavé trilogie? Zčásti, u mě osobně čtvrtou hvězdičku přihrál jen a pouze Andrew Garfield, který pro mě dosud byl jenom "ten co hraje novýho spidermana, kterýho sem ani neviděl", ale díky jeho výkonu tady si ho pamatovat budu, protože i on pomáhá vytvářet skvělou atmosféru. Ona ta atmosféra je tady docela problém, protože je dělána hromadou záběrů, které jsou minimálně o pár vteřin delší, než by museli a jsem si jistej, že na 70min. by to šlo prostříhat a přitom ponechat všechny dialogy. Taky mě celkem štval počet postelovejch scén, kterej je vzhledem k minutíži větší, než v lecjakém softpornu. Skvělej konec navnadí na další díly i přesto, že se zde samotný případ vůbec neřeší (což naštve, očekávání i ignorace případu). PS: bráno z pohledu celé trilogie. Tu bych celkově označil za ***(23.3.2013)

Léta páně 1974. CITÁT - Ztratila se holčička. Tisk tlačí....... Kriminální příběh očima novináře má povedenou kameru, ale velmi málo hudebního doprovodu, který když už je, neladí moc s příběhem. CITÁT - Jste cítit smrtí........ Moc věrohodně to ne mě nepůsobí. Podivní policisté, hodně chlastu a nezapadající sexuální scény, které odvádějí od vážnosti příběhu. Divák si z toho musí vybrat jen to podstatné, aby mohl příběh chápat. Chvilkama to bylo nudný a ztrácelo to napětí, tedy pokud to vůbec nějaké napětí mělo. Konec příběhu to velmi vylepšil, to jsem tleskal. CITÁT - Na jihu svítí Slunce..........(23.10.2014)

Od Juliana Jarrolda znám úplně jiný druh žánru, tak jsem byla zvědavá, co mohu očekávat od této trilogie, která je diametrálně jiná. Námět který je stále aktuální i v dnešní době nám byl předložen opravdu v hodně syrové, drsné a depresivní atmosféře. Byly tam momenty, kdy bylo pro mě těžké vnímat Eddieho myšlekové pochody. Možná to bylo víc mysteriózní, než bych si představovala, nicméně to udrželo mou pozornost až do úplného konce, který mě v každém případě navnadil na zhlédnutí další části. Velmi zajímavý snímek, potažmo celá trilogie o které se zatím moc neví.(8.11.2012)

Vynikající, opravdu vynikající detektivka. Andrew Garfield je jako investigativní novinář takřka bezchybný a role mu sedla, ačkoliv jsem ho v podobné úloze ještě neviděla, ale rozhodně bych ho v ní ráda vídala časteji. Roberta Sheehana si můžu definitivně zařadit do kolonky "talent alert". Poněkud nedopečený příběh obklopuje mrazivá a depresivní atmosféra, které jen přispívá zajímavá kamera. Právě proto, že příběh nebyl dostatečně detailne rozvinut, dávám nakonec 4*, ale tuhle chybu další dva díly určitě napraví.(14.5.2011)

• Martin741

Podpriemerna detektivka od rezisera Juliana Jarrolda, ktory podla svojej filmografie nema zatial nic schopne na konte. Tematika unosov deti je fajn, ale herecke vykony su tragicke, dejova linia je popretkavana kopou zbytocnych a matucich scen, a dialogy taktiez dementne a podpriemerne. Nuda a strata casu, cely tento film. Zbytocne precenena zalezitost. 35 %(11.1.2014)

• - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)