Byli tu tací, kteří mu říkali Ikarus. Jinak ho většina lidí znala jako rozvedeného otce pracujícího v investiční společnosti. Ale nikdo neznal jeho druhou tvář, tu zlou. Icarus byl v zabíjení lidí jednička. Když se Sovětské impérium rozpadlo, zjistil, že se ocitl v úplně jiné zemi, kde se nedá nikomu věřit. Rozhodl se vymazat svou temnou stránku a začít s novou identitou. Při náhlé nehodě v Hong Kongu vyjde najevo jeho pravá identita a on si uvědomuje, že cílem je nyní on sám. Lidé, kteří chtějí jeho smrt, se nezastaví před ničím. Jeho manželka a dcera se ocitají v nebezpečí. Nastává boj o holý život. Icarus je nucen čelit démonům ze své minulosti, aby ochránil své blízké. Musí zjistit, komu může věřit a komu ne, pokud už není příliš pozdě. (oficiální text distributora)

^Rain^ odpad!

Nedělal jsem si žádné naděje, ale očekával jsem aspoň něco v rovině nového Universal Soldiera, kde byl Lundgren pořádný badass a ne tuhle příšernost. Bohužel sedět u tohoto paskvilu aspoň první půlhodinu se ukázalo jako nadlidský výkon. Odpad za nedosledovatelnost (a to se považuju za otrlejšího diváka). ()

ViktorEl

Pre mňa veľké prekvapenie. Nečakal som, že Lundgren ešte natočí dobrý film, ktorý ešte k tomu aj zrežíruje. Scenár je už síce ohratý, ale akciou nabitý. Nemôžem mu nič vytknúť, dobrý akčný film zo starej školy. 70% ()

Olík

Nikdy jsem nebyl fanouškem ostře řezaných rysů Dolpha Lundgrena a pominuli klasiku mého dětství jako Švéd, Univerzální Voják nebo Zúčtování v Malém Tokiu, vždy jsem se jeho filmům spíše vyhýbal. Po desítce let jsem dal severskému svalovci novou šanci, ale on se mi odvděčil pouze dalším akčním béčkem, které nepřináší vůbec nic nového (tedy kromě vrásek na Lundgrenově tváři). ()

mala_kea

Lundgren má od Seagala jednu zásadní výhodu. Lundrgen dokáže i přes svou béčkovou stopáž a kvalitu alespoň něčím zaujmout. Icarus je tím názorným příkladem. Nepostrádá nic, co by nemělo postrádat správné béčko, také si však nesnaží hrát na nic extra. Přece jen "příběh" mohl být o něco rozsáhlejší. ()

BOURQUE

Mr. Lundgren opäť si vzal do ruky svoj osud a režíroval. Bohužiaľ ani teraz to nedopadlo ružovo. Škoda, lebo film mal jednoduchý a dosť známy dej, ale čo je dôležitejšie, mal ešte aj potenciál, čo nebol využitý. Ako môžeme vidieť, Lundgren je ako Van Damme alebo Segal: nikdy sa nevzdáva. Oni sú ozajstní bojovníci. Ešte raz škoda, možno nabudúce. Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

drankeryth

Dolpha Lundgrena uz asi nikto nechce obsadzovat do filmov, tak si ich toci sam, aby mal nejaku sancu niekde hrat:) Film nebola zas taka uplna sracka, ale nieco tomu chybalo. Posobilo to na mna takym televiznym dojmom a povestna napinavost, aka sa v akcnom thrilleri ocakava vyfucala niekde do prazdna. Najkrajsia cast filmu ma ocarila pri uvodnych titulkoch, ktore boli okraslene takymi krvavymi skvrnami, ktore sa trocha roztekali po obrazovke:) Zvysok filmu bol taky podpriemer bez stipky zaujimavosti. Aspon zasahy striel neboli odflaknute a posobili dost vierohodne. ()

alienemo

Béčko ako vyšité. Alebo aj céčko. Lundgrenova klasika bez väčšieho nápadu alebo scénara postavená na akcii. Nebyť tých neuveriteľne debilných rádobyspomalených trhaných záberov mohlo to byt slušne zábavne béčko za 3 hviezdy ()

Mitisko odpad!

Tu jasne vidieť produkt pána Lundgrena totálne povrchné predvídatelné a trapné, jedným slovom zaspal dobu možno tak v 80 rokov minuleho storočia by to bol dobrý film ale dnes je to jednoznačne odpad, nuda a totálna blamáž. Dolph Lundgren asi není schopný vytvoriť dobrý scenár po tolkých steroidoch sa ani nečudujem ... Režiu by mal nehať na niekoho iného, možno aj dieťa zo školky by ho prekonalo... a to myslím fakt vážne! ()

Acrobat odpad!

Ikarus vysoko lietal nízko padal. Ako Dolph, ktorého filmový ikarus je rovnako nemotorný ako on sám. Nepobeží, nič nespraví, iba voiceoverom nás sprevádza a snaží sa dodať tejto plytkej zlátanine nejaký tajný význam. Priam do kvízu by sa dala dostať otázka motívu hlavného nepriateľa. Ja neviem. Drsnosť tento paškvil nemôže dostať na nebesia. Ikarus padol. (videné 26.10.2018, Dajto archív) ()

playboy_05

Lundgren už není žádná mlaďas s perfektně vyrýsovanou muskulaturou, trochu nám zmohutněl a zakulatěl se (jako Seagal a Stallone), je ale stále stejně prkenej a těžkopádnej...Icarus se opírá o celkem slušný scénář a akční scény jsou velmi přehledné a pohledné na koukání...stopáž více než příznivá...na Lundgrena velice slušný film ()

zipacna

Celkem dobrý akční thriller s Lundgrenem. Nutno podotknout že jsem ho nikdy neměl rád, a že jsem zde poprvé slyšel jeho pravý hlas (vždy předtím jsem viděl jen filmy s dabingem). Film má spád, kromě pár seznamovacích minut na začátku mě vůbec nenudil a líbilo se mi, že se neodehrával na jednom místě. 70% ()

mazzarek

Poslední kulka do hlavy byla nevydařená scéna. Když Lundgren míří svému příteli na hlavu a povídá si s ním, tak pravá kamera zabírá přítele s průstřelem hlavy (živej jako rybička) a čelní kamera bez průstřelu. Pár střihů, kde už je a kde není s prostřelenou hlavou a pak mu jí prostřelí. Takovou chybu by si rejža neměl dovolit:) Dolpha Lundgrena mám jako herce rád, ale toto bylo 1000+1 ohrané téma. A vůbec, celý film byl divný. ()

SKreyn odpad!

Strašná kamera, hrozné herecké výkony, bola to riadna nuda. Dolph Lundgren je už podľa mňa starý na takéto úlohy, aj keď na svoj vek vyzerá dobre. ()

beso74

Film má jediný problém, za prvých 80 minút zo svojej skromnejšej, 84 minút trvajúcej stopáži sa nedokáže poriadne rozbehnúť. A potom... Nooo, potom prídu na rad záverečné titulky. ()

masekjc

Námětem, zpracováním ani scénářem nevybočující tuctové akční béčko, ideálně jako jednohubka do nevalné chuti...konec konců proč ne :) 5/10 ()

Solverino

Dolfík vypadá, že ho kopali do hlavy až moc, trochu troskovitě :( No škoda času na to dívat, silně tomu chybí jakákoliv šťáva, nadhled nebo příběh, chybí prakticky cokoliv co dělá dobrý film. A tak zbylo jenom střílení, střílení a střílení. Takže nuda. ()