Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

Mr.Jokker

Po úžasné 1čce jsem čekal slabší odvar ... No a jsem docela rad že jsem se spletl , hned od začatku filmu sem mel husi kůži a těšil se na pořadne bitky ... No od 1 se celkem nic moc nezmenilo japonce vystridaly britove a z ip mana se stal ucitel Wing Chun . Jinak z filmu mam moc pekny dojem a nemuzu jinak nez max. (J) ()

Keys1

Dovolím si povedať že o I. triedu lepšie ako jednotka. Jednotka bola pre mňa prekvapenie roka a dal som jej 100% (myslel som si že tento film bude o "lietajucích krpatých Číňankoch", ale veľmi som sa zmýlil ), tento film si zaslúži ešte viac a ešte vačší obdiv, i keď jednotka mala lepší príbeh , dvojka sľubuje viac boja.Posledný boj s Darren Shahlavi-m bol najlepší , najakčnejší a aj najsmutnejší , pretože hral zápornu postavu rasistu ktorý nemal rad čínske kung fu a samotných Číňanov. Neuveriteľný film a potešil ma aj posledný záber s filmu ako prišiel k IP manovi "malý" Bruce Lee a prosil ho o tréning. Najlepší životopisný film v dejinách filmografie. ()

Tomulka

Opět excelentní Donnie Yen, ale¨už ne tak dobrý příběh. Po přečtení zápletky byli mé vize o zpracování rozdílné než skutečnost. Upevňování pozice mezi mistry v Hongkongu bylo pro mne malým zklamáním. A ten boj s Twistrem byl tak trošku okatě pojatý. Je pravdou že připomínal hodně Rockyho čtyři. Úsměvný konec byl tak trošku zbytečný, ale je to taková malá upoutávka na trojku. Rozhodně stojí snímek za vidění. ()

Mr.Hackels

Jednička byla o fousínek lepší, ale i tady jsem byl spokojen nadmíru. Donnie Yen předvedl parádní výkon. Stejně tak nestárnoucí Sammo Hung. Ten vyloženě vyzrál. Dřív mi jako superobratný tlouštík moc neseděl, ale role staršího mistra je mu jak šitá na míru. Trochu mě rozesmál závěr ve stylu Rocky 4 :) To bylo fakt jak z americkýho heppyendu. Ale jako celek to je určitě k 90% zaslouženě. ()

Naby

Dustojne pokracovani jednicky. Bojove umeni opet na spici, ale bylo pridano vice fantastickych prvku. Mona trosku zbytecne. Pro Ty co maji radi bojove umeni, nebo se jim libil prvni dil urcite k doporuceni. Celkem 3,3* ()

Pythonator

Film, co nepotřeboval pokračování a přece vzniknul tenhle skvost. Ip Man 2 je sice scénáristicky slabší, ale pořád má co nabídnout. Ačkoli bylo vše podstatné o zbytku Ip Manova života už řečeno na konci jedničky, proč si to nezopakovat a nedoplnit to o pár choreograficky kouzelných Kung fu soubojů. Navíc to tu obohacuje Sammo Hung, který se utká s Ip Manem na vratkém stole. Ke všemu se ještě dočkáme pořádného souboje v boxerském ringu, kde se střetnou síly západního boxu proti čínskému Kung fu a obyčejný box má překvapivě navrch. Ip Manova snaha v boji Davida proti Goliášovi připomíná staré zlaté časy, kdy si to Rocky rozdával s Ivanem Dragem. ()

medveed

Pokračování příběhu o životě legendárního mistra Kung Fu se, co do kvality vyprávění i bojových scén, vyrovná prvnímu dílu. Rozhodně se jedná o nastavovanou kaši. 90% ()

Declen

Méně závažné nosné téma, což ale asi nebyl důvod proč mě to nebavilo jako jednička. Nebylo to zlé, ale první IP měl takový wow efekt a dvojka bylo prostě stále to samé. ()

Simex_

Donnie Yen jede opět bomby, jako v prvním díle, ale v tomhle díle už to bylo podstatně slabší než v tom minulém prvním. Moc mě potěšilo, že si v tomto druhém díle Ip mana mohla zahrát i čínská legenda v akčních filmech Sammo Hung. Choreografie je stále výborná, ale mohlo by tu být více soubojů. Je dobré že se v těchto dílech vystřídali zatím dvě bojová umění proti kterým zatím Ip man (Donnie Yen) bojoval, a to jsou karate (v prvním díle) a box (v tomto druhém díle). ()

Nick321

I druhý díl se mi líbil stejně jako první, pokračování velmi dobře navázané na jedničku, mělo to příběh, myšlenku, vynikající soundtrack. Třetí díl už byl z mého úhlu pohledu blbost. ()

Pompeius

Hodnocení celé tetralogie: 1****, 2****, 3***, 4**. První díl zasazený do doby japonské okupace je zdaleka nejlepší, protože filmu o bojových umění dodává další dramatický rozměr. Pak už to začíná být čím dál tím plošší. Ještě druhé pokračování o nových začátcích v Hong-Kongu ujde (samozřejmě je zamlčeno, že tam mistr Ip neutekl před Japonci, ale čínskými komunisty). Třetí díl je svou zápletkou už nezajímavý a ten čtvrtý už plně zapadá do ideologických příprav čínské populace na třetí světovou válku - Američané jsou odporní a vražední rasisté, zatímco pravověrný Číňan je ve všech ohledech naprosto převyšuje morálně i fyzicky. ()

x-faktor13

Po len nedavno videnej jednotke samozrejme velke ocakavania . Prvy diel u mna na ***** no druhy musim povedat zatial za ****- Bojovych scen sice pribudlo ale nie vzdy to bolo to zname z prveho dielu . Pri prvom diely som zaznamenal 2 slabsie zabery pri bojovych scenach, tu ich bolo niekolko .. scenka na rybom trhu mi nejak nesadla . Hlavny hrdina daval protivnikom " co pro to" no ten zvysok okolo... No aj napriek tomu to je takmer tak dobre ako prvy diel a u mna v ramci tohto zanru pada na druhe miesto . Mozem len doporucit . ()

Mazmen

Tak tohle pokračování se mi nelíbilo. Je to ještě více trapné než Rocky . "přijede borec zabije kámoše a já se pomstím, sice dostánu nakládačku jako prase, ale nakonec vyhraju. To už fakt ne. ()

GizmoD

Stale vynikajuci snimok, no videl som to hned po jednotke a myslim, ze trosku pokracovanie stratilo dych. Aj ja sa pripajam k nazoru, ze ako protivnika mohli vybrat nieco vhodnejsie ako boxera. ()

elgato

o5 nářez ... pekné navázaní na Yip Man a pokračování v hodně vysoké laťce nastavené jedničkou po celou dobu. Chuck Norris a Rocky Balboa v jedné osobě šířící Wing chun. Jednička mě zaujala více jakýmsi hystorickým kontextem ale tahle pohádka s morálním ponaučením je taky perfektní. ()

Lujna

Skvělé, ale jednička byla lepší. Měla propracovanější příběh, souboje i atmosféru. Kdybych ji neviděla, dám tomuto filmu 5*, ale rozdíl mezi nimi je příliš velký (alespoň pro mě), takže 4*, s tím, že jsou to nejlepší 4* jaké existují... ()

Gudar

Film se mi libil, az na zaverecny souboj s anglickym boxerem, ktery me spise iritoval (styl souboje kdy se hrdina necha pul dne mlatit do bezvedomi...pak ho najednou osviti bojovy duch a par udery porazi protivnika me nesmirne stve...) ()

brejk

Oproti jednicce je toto pokracovani skutecne o dost slabsi co se pribehu tyce a souboje mi prisli jiz hodne prehnane stejne jako vykony nekterych (mozna vsech) britu.. Avsak za Yip Manuv nezapomenutelny rychly box rukama a za boj na trzisti davam 80%. (Jednicce jsem dal hvezdicek pet) ()

Feuer

Možno som očakával od tohto filmu viac kvôli jednotke ,ktorá ma úplne prekvapila.Ale aj napriek tomu dávam za 4 ,hlavne za rôzne drobnosti ,ako bol koniec filmu. ()