Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

mkali

No kdyby mi bylo znova 8 a znovu se psal rok 1993, tak bych asi dal 5*. Nicméně ani jako nostalgie to příliš nezafungovalo. Jackie vypadá jak vágus, trošku mi přišlo, že se při soubojích zadýchává (a ono taky zmlátit bandu 12letech kluků není žádná extra vizitka), Jaden je fracek a role jeho matky jsem nepochopil. Prostě a bohužel zklamání. Na strarého Danielsana to prostě nemá.. tak snad nebudou pokračovat v dalších dílech :( ()

Ant_Antony

Slabší tři. Nějak mě to nechávalo chladným. Jadenovi bych nejradši po většinu filmu vrazil pár facek a divim se, jak to s ním mohl Jackie vydržet. Karate Kid je jen jeden a jmenuje se Daniel Russo... :o) ()

sona123

Upřímně, je to spíš na tři hvězdičky, ale...Kdo by neznal "jedničku?" Byla to docela moje srdcovka a měla jsem i období, kdy mě všechny ty bojové styly, které teda vůbec nerozeznám, bavily a filmy s nimi jsem docela sledovala. Dvojky jsem se bála, ale jak pomaličku plynula, získala si mé srdce - hned z několika důvodů: umístění do Číny je velmi chytrý tah: jiná kultura, zajímavé srovnání (já vím, např. to s tím vypínačem na teplou vodu bilo do očí, ale zase něco na tom bude, tak proč to nepřipomenout), pravda, asi je to trochu manipulativní, Čína opravdu nemá dobrý režim, ale to vím, tak si nenechám vtlouct do hlavy, jak je tam vlastně blaze. Přesun děje k docela malým dětem byl také chytrý tah a všichni herci byli báječní - no a hlavní hrdina, smekám. Dokázal zahrát malého fracka s obrovským sebevědomím, ale i naprosto cool kluka, který má srdce na pravém místě. Kung fu tam bylo tak akorát. A uteklo to jako voda. Barevné, poctivé, lehce manipulativní, ale přece jen s dobrou myšlenkou a navíc, všichni víme, za co si platíme. Povedlo se, mohla to být fakt docela tragédie. ()

Pompaj

Musím podotknout, že původní film jsem neviděl. Celkově jsem mi film docela líbil. Nemůžu si pomoct, ale ten děj byl takový nemastný neslaný, takový ... klasický. Někde od poloviny bylo jasné co se bude dít a jak to dopadne. A na můj vkus docela dlouhé 2h20min je poměrně docela dost. Ale kupodivu ten děj do té délky nějak seděl, takže nešlo nenadávat. Jsou i kladné věci první polovina filmu se povedla. Jackieho Chana jsem dlouho neviděl a tady se mi líbil. Celkově film byl cílený mladšímu publiku, titulky velily odchod ( začal hrát Bieber- nic proti vkusu), a závěrečný turnaj byl jasný a poslední otočka alá Chuck Norris:). 60%. ()

mira007

Karate kid se neučí karate v USA ale kung-fu přímo v Číně. Marketingová vykradačka názvu a stejné dějové schéma ve filmu se zajímavým obsazením. ()

Sochorisko

Absolutní napodobenina výcuc všech bojových filmů obecně. Nevím kolik filmů bych byl schopný sepsat, ze kterých je něco převzato ale určitě jich je dost. Ale víte co? Já tyhle filmy žeru. Má to takový sportovní šmrnc, není to jen tak sesmolený. Klasická dějová linka: Neumí, dostane výprask, učí se-nejde mu to, dostane velký výprask--velký dějový zlom, většinou hádka s učitelem, smíření, dotrénování a výhra ve všem co přijde. Dá se říct, že s tímto motivem a dějovou linkou přišel již Rambo... Notak lidi, zkuste si na pár dní sednout do klidu, promyslet scénáře, vymyslet noý koncept výher a porážek, víte kolik na tom vyděláte ??? Něco zlomového a je to tam ! ()

filipvrbik

Dejme tomu, ne tak dobré jak s Danielsanem a senseiem Myagim, ale dá se na to koukat - i když by se to mělo jmenovat Kung-fu kid a ne karate kid ...60% ()

Terezinka198

Po letech jsem shlédla znovu dneska na Nově Cinemě - a uvědomuji si, že mi Jaden Smith nepřipadal nikdy předtím tak otravný, jako dnes. Štěstí, že tam byl Jackie Chan a sem a tam dostal mladý Jaden nakládačku. (Někdy i od Jackieho, který je pořád skvělý) Původní filmy neznám, takže nemohu moc srovnávat, je třeba to napravit :) ()

TheGunner

Jsem nadšen! Původní film jsem neviděl, takže to nehodnotím jako remake, ale jako samostatný snímek a musím říct, že to bylo bylo prostě skvělé a hlavně překvapující, jelikož jsem od toho žádny zázraky nečekal. Jackie ukázal, že mu prostě vážný výraz sedí a doufám, že se v budoucnu od něj dočkáme víc takovýchto rolí. No a ještě musím dodat, že Wenwen Han je opravdu krásná. Nevím, kolik jí přesně je, někde jsem se dočetl, že 16, takže snad nebudu označen za pedofila či něco takového. Celkově 9/10. ()

panmroz

neuvěřitelně fungující demokratická Čína, po nádherně upravených parcích běhají děti, cvičenci povolených učení nacvičují sestavy, ani stopa po smogu, jen ten rozmařilej američánek musí dostal lekci z mravů a z pokory; pochopit velikost této mocnosti. Náhodou bych řekl, že v rámci žánru "film, mající "karate" v názvu", to dopadlo nad veškerá očekávání. ()

poet

Je to film určený skôr mladšiemu divákovi ale mňa nenudil takže spokojnosť....Myslím si, že remake predčil svojich predchodcov. Keď si spomenieme na predošlých kidov pri všetkej úcte k Miyagimu, tak Jackie má väčší šmrnc aj keď sa snažil pôsobiť staršie. Nepatrím medzi jeho fandov ale pohľad na to ako sa zadýcha pri výcviku mi príde zaujímavejší ako keď sa 2 hodiny naháňa za nejakou relikviou:) ()

Kratoc

Myslím, že je průšvih sám o sobě točit remake filmu, který nebyl žádná bomba. Takže kdyby se jím jenom inspirovali (což stejně udělali) a dali tomu nějaký lepší název (který by tolik neevokoval předlohu), tak by to mohlo dopadnout lépe i když podle všeho film docela vydělává a kritici mladého Smithe chválí. Jacie Chan si sice neodpustí nějaký ten vtípek, ale není ten film hlavně o něm, což je dobře. Pro malé kluky je to určitě docela povedený příběh (možná také pro nás, kteří jsme jako malí caparti koukali na původní Karate Kid). Teď už jsem asi moc starý na to aby mi stačilo ke spokojenosti něco takového. Ale v dané třídě filmů - slušný průměr. ()

kecinzer

Velmi zábavné, hodně akční s dobrým příběhem. Pokud máte v oblibě kung-fu filmy, tak je to jasná volba. Jackie Chan nikdy nezklame a mladý Smith překvapil. ()

Jacek

Mějte mě za přecitlivělého inťu, ale za alarmující považuji, jak jemně a důsledně dokázala čínská strana do toho koprodukčního snímku zapasovat vlastní marketingovou zprávu o slastech čínského režimu. Je to tam v každém druhém záběru – od nevinných triček s hvězdou a obrazů soudruha Maa přes opěvování krás urbanistických kontrastů olympiádou zválcovaného Pekingu až po barvotiskový obrázek Číky jako mystické, náboženské země, v níž mniši v klášterech cvičí svá tajná umění (ech...). Dohromady solidní propagačka jedné moc milé a hezké země. Uznávám, že vlastně nejde nic jiného, než takovou trochu rozšířenou verzi product placementu. Jen místo džusu je tu Čínská lidově-autoritativní republika. Ale mně je z toho trochu blivno, popravdě napsáno. ()

Strike

Velmi dobře jsem se bavil. Jackie i Jaden jsou perfektní. Velmi dobrá kamera ( parádní reklama na Čínu) a kvalitní hudba. Záporem jsou hlavně akční scény, i když jich tam moc není, a matka hlavního hrdiny... 8/10 ()

Pavelos

Vyměnit bojové umění Kung fu za karate oproti původnímu snímku byl jednoznačně výborný nápad (kung fu je přeci jen živější styl).. Osa filmu zůstala víceméně stejná, ale vše ostatní bylo lepší než původní snímek. Kromě jakýchsi drama úletů kamsi do jejich minulosti.. Díky tomu se to vše dost protahovalo a brzdilo v plynulosti děje.. Kupodivu mě ani moc nevadil rozmazlenej fracek Jaden, který zde předvedl, že by se z něj snad mohl někdy v budoucnosti stát dobrej herec jako tatínek:-) ()

majo_svk

Nazvať nového Karate Kida akčným filmom je nepresné, hoci nejaká „detská“ akcia sa tu nájde. Ide skôr o rodinný film alebo film pre detského diváka. Mne sa to však aj tak páčilo. O tom, či je mladý Smith herec alebo nie, by sa dalo veľa polemizovať, je však sympatický a zábavný a to nakoniec stačí. Film je určený predovšetkým mladému publiku, pre ktoré je dostatočne akčný, zábavný i emotívny. A aj Jackie Chan svoju rolu učitela kung-fu zvládol v pohode. Ide o jednu z jeho najlepších rolí vôbec. Súboje vo filme sú detské a s ozajstným kung-fu majú pramálo spoločného, avšak dá sa na ne pozerať. Občas mi dokonca pripadali oveľa drsnejšie a prehľadnejšie ako v niektorých nových akčných filmoch (Však Steve?). Jaden Smith nie je bojovník, ale skôr tanečík. Čas však ukáže, čo sa z neho vykľuje. Nakoniec nesmiem zabudnúť vyzdvihnúť hudobný podmaz, ktorý bol naozaj fajnový. Osobne si myslím, že niektoré filmy sa oplatí remake-ovať, pretože môžu byť lepšie ako tie pôvodné. Ja som sa bavil. ()

Ondra603

Nemohl jsem se na to ani dokoukat. Naprosto zbytečný film. Už původní Karate Kid byla blbost, ale tohle předčilo vše. Tenhle 1000x omletý příběh, kdy kluk přijede někam do neznáma, chce zbalit holku, v tom se mu do cesty postaví jeho rival, jako bych už tohle několikrát viděl(Nikdy to nevzdávej, tokijská jízda...a dalších milion stejně stupidních filmů. Postrádá to jakýkoliv nápad a něco originálního. Jackie Chan je fajn, ale tady šlápl hodně vedle a co se týče Jadena Smitha, nemůžu si pomoct, ale vůbec jsem mu tu jeho roli nežral. A už vůbec nechápu proč se to jmenuje Karate Kid, když jsme v Číně a učí se Kung Fu. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)