Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

blackJag

Jaké karate, dyť je to celé o kung-fu :-) !! Jinak se to ale předlohy drží jako klíště, to zase ano. Změnily se reálie, jména, děcka jsou mladší (12 let), ale jinak opravdu původní námět v bledě modrém. I ten jeřábí držkokop nakonec přijde (i když v inovativním upgradu). Na to, že se režie ujal ukruťák s pošramocenou pověstí Zwart (hodně špatný nový RŮŽOVÝ PANTER 2), film taky nedopadl úplně nejhůř. Jackie Chan je vyloženě dobře obsazený (je to jeho nejlepší role v americké produkci za leta), Smithův kluk také nevadí, hrozná je jen jeho filmová matka. A mohlo to být trochu kratší... 60% ()

Guzo

Původní Karate Kid jsem viděl naposledy tak 4 roky zpátky, ale nemám ve zvyku srovnávat, tak je to spíš dobře. Nový díl se povedl a vidět ho před deseti lety, určitě by mě zaujal víc než teď (na cílové publikum podle mě musí zapůsobit). Přesto nevidím důvod, proč se jednou za čas na podobný film nepodívat, bohužel jich příliš mnoho nevychází. Tady ale všechno funguje, jak má - Jaden není v první chvíli zrovna nejsympatičtější hlavní hrdina, ale to je samozřejmě jen na oko, postupně pod vedením zkušeného Chana trénuje kung-fu i pokoru až do finálního turnaje. Klišé střídá klišé, ale co by to bylo jinak za film, to už bysme mohli vyčítat i pohádkám, že dobře skončí.. 6/10 ()

drackula

Ako malý americký černoško v Číne nakopal prdel v kung-fu turnaji všetkým ostatním zúčastnením číňanom, alebo milá a jemne naivná poobedná oddychovka, ktorú drží nad vodou skvelý Jackie Chan. 55% ()

m.a.t.o.

„Videli ste ich kung-fu?“ – „To nie je kung-fu. To iba zlý človek ich učí zlé veci.“ Karate Kid je trochu zvláštny film. Deťom sa môže zdať nudný, dospelým príliš detinský. Ak ste však naladený v tom správnom "móde", tak ako som bol pri jeho pozeraní naladený aj ja, vykľuje sa z neho milé prekvapenie, ktoré napriek svojej stopáži nenudí. Veľmi ma potešilo, že sa natáčalo priamo v Číne, film tým získal neopakovateľnú atmosféru. Najväčším plusom je však ústredná dvojica, hlavne "údržbár" Jackie Chan, ktorý podľa mňa predviedol jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov, ak nie vôbec najlepší. 70 % ()

MiGi87

Téměř scénu po scéně se remake drží předlohy. Co je smutné, je to, že se žádná z nich prakticky v ničem nemůže s původním Karate Kidem měřit. Navíc je to kung-fu kid a jako bonus tam autoři dodali pár blbin, které tomu určitě nepomohly, ale spíš prozradily, jak velkým podílem se na balíku peněz z product placementu podílela čínská vláda. Například scény, kde dva hrdinové trénují uprostřed jasného dne na liduprázdném úseku Velké zdi, je doslova k smíchu - na takhle zachovalých úsecích není nikdy takhle prázdno, pokud ovšem čínská koprodukce předem všechny turisty nevyžene. Navíc proč tam dvě role jely z Pekingu trénovat je rovněž zcela nejasné - tak blízko to totiž zase není. Celkově takových 50% pro remake, který původní a dnes již dávno kultovní snímek posunul jasně k horšímu. Má jen štěstí, že od originálu je hodně kam ubírat a pořád zůstat na slušných číslech. ()

Dagoussek

Mám ráda filmy s Karate Kid, ale proč nevymyslet jiný námět s úplně jiným dějem. Stěhování, nová škola, rvačky, učitel karate a pak turnaj se zlomenou nohou, ALE TO UŽ TU BYLO!!!! Tady jsem se víc zasmála. ()

HomeAlone

Je to sice remake , ale vidal sa pomerne inou a hlavne zaujimavejsou cestou ako original , ktory mam tiez rad . Jedine co sa da povedat ze bolo uplne vo filme remakeovane , tak to bolo finale filmu . ()

LondonGirl

Čakala som, že to bude horšie. Jackie Chan v úplne inom svetle - nezvyčajná postava, ale zahral ju výborne. Niektoré scény sú naozaj vtipné, samozrejme, nájde sa tam zopár nedomyslených ( priam až trápnych ) scénok, ale to patrí k tomu. ()

tommmy89

Už od malička bolo mojim tajným prianim (snom) dostať sa do prekrásnej krajiny "Číny". Už od počiatku som len tajne dúfal, že príbeh, už tak mnoho krát sfilmovaný poskytne niečo iné, ako som videl doteraz. Môžem povedať, že moje prianie bolo vypočuté. Príbeh mladého amerického bojovníka bol tentokrát odetý do krajšej, lepšej a zaujímavejšej témy. Myslím, že témy, ktorá pochytí aj toho náročnejšieho diváka. Môžem konštatovať, že som milovníkom dokumentárnych filmov, a táto akčná dráma mi z istého profilu dala poznať, aká dokáže byť Čína krásna. Ba viac než krásna, príroda, ktorá sa tam nachádza, počnúc čínskym múrom ma dostávala do nemých úžasov. Ďalej som bol veľmi rád, že som aj prostredníctvom tohto filmu mohol načrtnúť viac do tajov kultúry a zvykov čínskeho národu. Veľmi pútavý príbeh s dobrým a dojímavým koncom. Dávam 4* ()

zolo23

Filmy zo športového prostredia som nikdy nemusel ale popravde , kto z "našeho" ročníka si neprešiel všetkými tými KarateKidmi? Pôvodný film v hlavnej úlohe s nesympatickým Ralphom Macchiom som nemusel a keď som sa dozvedel, že v novom filme bude hrať "rozmaznaný" Jaden Smith ( vo filme Deň keď sa zastavila zem bol priam na preplesk...docela sa mi sprotivil), bolo viacmenej rozhodnuté, že sa tejto snímke vyhnem. Ale...nevyhol. Prekvapenie sa tentoraz konalo. A to nielen v podobe výkonu malého Jadena, ale aj jeho trénera Jackieho Chana. Ja som snáď poprvykrát videl Jackieho hrať vážnu rolu! Veľké plus je naozaj pekná hudba Jamesa Hornera ( Titanic, Statočné srdce, Čistá duša, Avatar ) , ktorá "robí" film naozaj rodinným. Keď vynechám ten typický sentiment a niekoľko hluchých miest (stopáž je fakt prehnaná) nemôžem inak ako Haraldovi Zwartovi zatlieskať. ()

spikey1

Jaden dostal dárek k narozeninám, nejlepší klučičí film na světě. Táta Will je producent snad lepší než Bruckheimer. Dokázal dát dohromady skvělou kameru, dobře řemeslně odvedenou režii, poutavou hudbu, přemluvit Jackieho a dát mu v podstatě taktéž dárek v podobě jedné z nejlepších rolí v jeho Amerických dějinách. Problém je, že látka už nikdy nebude originální, všechno jsme tu už někdy nějak měli. Proto by film nesměl být řemeslný, ale ukázat něco úplně nového. což se tu bohužel neděje. Snímek uspokojí, je zvládnutý na jedničku, ale vzhledem k tomu že to není jedinečné, ale v podstatě nová adaptace, nenadchne nás. ()

Ironfood

Remake klasiky osmdesátých let. Bohužel snížení věku hlavního hrdiny na prakticky nejnižší možnou úroveň mi nepřišlo jako moc dobrý nápad (i když možná to bylo hlavně tím, že mi mladý pan Smith zrovna moc nepadl do oka). Dalším nešťastným nápadem bylo prodloužení stopáže místo jejího zkrácení. Takže ve výsledku tu máme skoro dvě hodiny těžké nudy, po kterých následuje závěrečný turnaj, který je celkem solidní. Hlavně mě pobavily Jackieho trenérské hlášky na začátku turnaje a jeho šlágrovní tepláky. Trochu mě zklamalo, že byla vypuštěna závěrečná konfrontace trenérů, kde by mohl Jackie taky předvést něco vtipného... ()

tommy187

Naozaj perfektný film. Jackie Chan zvládol svoju úlohu skvele, Jaden Smith to zvládol taktiež bravúrne .... Videl som ho v kine :), a bol som nadšený a po konci filmu som ho mal v myšlienkach ešte dobré 2 dni. Réžia je resp. bola dobrá - zvládnutý bol aj strih a scenár. Zaslúži si to. Podľa mňa **** s prižmúrenými očkami :). ()

toffy

Zbytocne dlhe, zbytocne natahujuce a potom velmi rychlo upadajuce. Podla mna by tu Chan ani nechybal, keby ho nahradil niekto iny, vobec nic by to nezmenilo.. ()

Luksa

Klasický schématický příběh o outsiderovi který to nakonec všem natře bez špetky překvapení nevadí, pokud film jako celek funguje a tento remake kupodivu šlape jak po másle i přes přestřelenou stopáž. Zasazení do čínského prostředí byl určitě dobrý krok. Projednou americký film, za který se starý dobrý Jackie nemusí stydět. ()

BMAJTZ

Nový Karate Kid ve kterém se vyučuje Kung-fu je asi to nejhorší na celém tomhle filmu, přecijenom název Kung-fu kid už takový šmrnc nemá. Musím však připustit, že výsledek nedopadl vůbec špatně Jackie Chan se konečně po dlouhé době nešklebí a nepitvoří a veškerá akce není pouze prvoplánová. Přesto má tenhle film oproti svému předchůdci mnoho mínusů, jednak jde o remake filmu který už původně nebyl vůbec špatný a jednak narozdíl od originálu se zde člověk nemá s kým stotožnit. Přecijenom příběh utlačovaného proti přesile zase nějak originální není a tenhle film se o originalitu ani nijak nesnaží, což není nijak špatné ale o to víc by měl zaujmout na jiných rovinách. To se bohužel neděje a příběh stroze kopíruje svůj originál. Co se choreografie a bojových scén týče, jde o pěknou podívanou, smůla je, že pro mladé diváky jsou chvaty tak přepísklé, že v člověku nenechají ani stopu, když si vzpomenete na původní film tak po jeho shlédnutí snad každý zkoušel jestřábí kop (ať už je to blbost jaká je). Tohle ve vás žádný takový pocit prostě nezanechá. Měl-li bych tedy postavit oba filmy vedle sebe půjde vždy o 2 rozdílné snímky originál a to nové s Jackie Chanem, na originál po shlédnutí prostě nezapomenete. ()

FIBO

Neexistují špatní žáci... pouze špatní učitelé. Navzdory tomu, že tento film je určen pro mladší publikum, tak se neztotožňuju s komentáři, které ho už na základě zaměření a scénáře odsuzují. Typická situace - dítě, přestěhování, šikana, nenápadný učitel. V podstatě primitivní koncept, který co do pravěpodobnosti očekávání moc překvapit nemůže. Mě osobně, překvapil. Výprava je na takové úrovni, se kterou se běžně u projektů tohoto druhu člověk nesetkává. Působivě se jeví myšlenka pomyslné konfrontace dvou světů - západu a východu. Film není charakteristický žádným extrémem, nepůsobí příliš dětsky, ani neobsahuje pasáže, které by měly zaujmout pouze jednu cílovou skupinu. Délku bych mu nevytýkal. Je tam vtip, je tam drama, je tam akce (přiměřená). Pro všímavější nechybí ani trocha psychologie a zamyšlení se nad některými všedními věcmi. Akorát mi nesedí, že ve filmu prakticky není žádná krev. Opět podložené pravidlo, že MPAA a jim podléhající regule je zlo a další projev nesmyslného amerikanismu. V akcích, kde je surové násilí, které hnaničí s přizabitím, lze toto zakrýt pouze záběry "mimo" a velmi rychlým střihem, což, vzhledem k charakteru projektu, je docela škoda. Ve výsledku, velmi dobře odvedená práce. Přijemné slyšet, že Pan skladatel James Horner ani teď nezklamal, ba naopak. Co nový film, to nový svět, nové nástroje, originální a neopakovatelná atmosféra. Soundtrackovým fajnšmekrům znalých Hornerovy práce musí provázet husí kůže každý poslech alespoň v několika počátečních shlédnutích. Díky Jamesi, díky! ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)