Bývalý šampion v bowlingu, Roy, objevil mladého génia jménem Ishmael a má za to, že tento chlapec je jeho vstupenkou do světa úspěchu a bohatství. Roy vezme Ishmaela na turnaj 'vítěz bere vše' do Rena, aby se pomstil svému dávnému rivalovi. Roy Munson se stal v roce 1979 národním šampionem v bowlingu. Bohužel brzy poté, co získal titul, přišel o ruku - zapletl se totiž s nesprávnými chlápky a snažil se je podvést. Posledních sedmnáct let bylo pro Roye velmi neradostných, s gumovou rukou se živil jako prodejce bowlingového vybavení. Jednoho dne se však setká s Ishmaelem, mladým Amišem, jenž má přirozený talent pro bowling. Roy chlapce přesvědčí, aby s ním odjel na profesionální bowlingový turnaj, kde má šanci díky svému nadání vyhrát slušnou finanční sumu a zachránit tak rodinnou farmu. Netrvá dlouho a Ishmael začne vyhrávat jednu soutěž za druhou... Drsná a vtipná komedie však na konci velmi zvážní. (HBO Europe)

senor

Průměrná komedie s neslaným Harrelsonem, kterou naštěstí ozvláštní svou přítomností Bill Murray s opravdu šťavnatým charakterem. Některé vtipy jsou dobré ale některé jsou "zmunsnované". ()

Mrkvič

Celkem příjemně ujetá komedie. Umělou ruku střídají příšerné účesy, bizardní humor zase ještě bizardnější postavy. Nebýt takového obsazení, tak to asi nebude fungovat. Harrelson je ale i s tím vším na sobě zavěšeným pořád okouzlující. Bill Murray je ve filmu sice jen pár minut na začátku a na konci, ale taky to stojí za to. ()

dANo

Ako celok je to veľmi priemerná komédia, ale na druhej strane musím priznať, že niektoré gagy boli fakt vynikajúce. ()

Brain-D

Po "Blbý a blbější" je tu zase pár volů. Tohle bylo ale daleko horší. Sice párkrát jsem se zasmál, ale v celku je to hrozná blbost. Bowlingové scény mi připoměly trochu film "Big Lebowski". ()

KasparekZabijak

Nejlepsi z nejlepsich, nejburanstejsi z buranskych. Na mile daleko nejlepsi komedie bratri Farrellyu s prehledem strka do kapsy jejich predchozi slehu Blby a blbejsi. Pro me zivotni Woodyho role, tech debilnich foru je tam tolik ze to nejde ani napsat abych nerval smichy, samozrejme hledat v tom nejakou hloubku je nesmysl, proste Roy Munson to kosi s prehledem Bill Murray v roli Ernieho McCrackena..to je na samostatnej bodovej olymp, muzu to videt kazdej den 10/10 ()

Siri69

Průměrná komedie z bowlingového prostředí, ve které jde spíše o příběh než o humor. Scénář se docela povedl, takže i když se u filmu moc nezasmějete, tak se přesto nenudíte. Woody a Randy vytvořili dobrou dvojci na kterou se dalo koukat. A Bill Murray svou roli šmejda zahrál také dobře, i když bych mu chvílema nejradši dal pár facek... Dal bych 2,5 hvězdičky ale za Randyho tanec u tyče v dámském spodním prádle půlhvězdu přidám... :-)) 3* ()

LexBarker

Když se Woody rozhodne vytrénovat vesnického křupana v bowlingu,tak neváhá podojit býka,přezout Šimlíka a nechat se nakopat do koulí od božské Vanessy A.Zkrátka jde přes mrtvoly a nezastaví ho ani odpudivá bytná a její orgasmická sračka...Výborná komedie od Farrelly brothers,kde se nešetří litry spermatu,nějakým tím peprným slovem navíc a které docela sluší český dabing.Film u kterého kdysi redaktoři Premiéry přiznali,že jejich původní hodnocení bylo zbytečně odsuzující.Film u kterého kdysi jeden student filmového umění připustil,že není vůbec tak špatný,jak se zdá... ()

Firebug

Některé kousky z filmografie Farrelly bros. mám hodně rád, ale Kingpin je bohužel jejich "slabší chvilkou". Po solidním rozjezdu s Billem Murrayem se snímek nějak podivně vleče. Příběhová linka je příliš rozdrobená a hodně vtipů mě míjelo. On i samotný humor je rozkolísaný mezi téměř "spoof gagy", skvělými slovními replikami a řádkou frků nechutných nebo nebetyčně hloupých. Výsledný dojem vlastně zachraňuje finále, které není zas TAK MOC klišoidní a "hřejivé" jako u valné většiny sportovních snímků. I tak to jsou jen 2,4* a převažující zklamání. ()

upson

Woody Harrelson patří dlouhodobě do mojí oblíbené skupiny herců, kteří se mi nevešli do mého top. Troufám si říct, že je tak na 12-tém místě ;-) ()

sedm.1

Každý správný a neohrožený intelekt nad touto podívanou v lepším případě ohrne nos, v horším hodí po pár minutách metlu, mě ovšem ať klidně znásilní rozžhaveným drátem, pro mě Kingpin představuje naprostý, ale opravdu úplně ten naprostý vrchol zábavy, kdy mohu zcela upřímně konstatovat, že žádná jiná komedie mě nikdy tak nepobavila, jako právě tato pecka, a to přesto, že veškerý humor je tu na úrovni houpacího koně, je mi to totálně jedno, já doslova řval od první do poslední minuty smíchy a zároveň musím i dodat, že pro mě osobně nemá žádná jiná komedie tolik kultovních a nezapomenutelných scén a hlášek, jako právě Kingpin. Bratři Farrellyové tu zkrátka roztočili absolutně nekompromisní a ničeho se štítící kolotoč šíleností a ujetostí, odehrávající se ve strhujícím tempu nechutností a bizardností, zároveň ale i nápaditostí a opravdu netuctových fórů. Nicméně je otázkou, jak vše by to ovšem fungovalo bez obsazení, které též nelze označit jinak, než jako absolutně ultimátní, masakrální Harrelson, trubkojdní Quaid, vychcaný Murray a samozřejmě šukézní Angel, ti všichni tu podali komediálně nezapomenutelné výkony, za které jsou jistě i mnoha diváky odsuzováni, ale pro mě znamenají TOP, TOP, TOP, ostatně ale stejně jako celý film! Takže opakuji, mým osobním králem žánru komedie je Kingpin!!! ()

Vajonek

Neměla jsem velká očekávání a nakonec jsem byla nadšená. Tohle je tak divná věc, až je to prostě dobrý. Taková zvláštní směs křupanského až fekálního humoru s vtipem inteligentním, výborná hudba, která navodí tu správnou pohodovou atmosféru, Bill Murray dokonalý ve své odpornosti (i když tenhle film na něm nestojí), sympatická nesourodá ústřední trojice. No nebudu moc kecat, když napíšu, že jsem se místy smála, až jsem se za břicho popadala. Prostě skvělá komedie s kýčovitým happyendem, za který se ale nebudete zlobit. 90 %. ()

cold

Super černá komedie, která u nás ani není moc známá. Podle mě nejlepší film od této dvojce (místama je to pěkně nechutný ... já za to nemůžu, že se po dobrým š.ku vždy pose..). Woody září, Quaid je slušný nemehlo a Murry je slizký ochránce osamělých dětí (s neskutečnou přehazovačkou). Děti nemají otce, ale velmi slušivé maminky! ___ A až půjdete na bowling, tak nestrkejte ruku do míst, kam přijíždějí koule. Mohli byste dopadnout jako "hl. hrdina" (Mr. Hook). ()

Hopper

Klasická Farrellyovka, aj keď oproti neskorším dielam sa tu ešte držia pomerne pri zemi, takže až toľko fekálneho humoru tu nie je a občasné momenty sú takmer skvelé. Chybu nemá Bill Murray, ktorý je k zožraniu a už len kvôli nemu to stojí za to vidieť. ()

Hanys_

Od Farellyů jsem zvyklý na vyšší level. Slabší scénář jim nedovolil pořádně se vyřádit a je to bohužel znát. ()

agass

Kingpin stojí za to vidět už kvůli bezchybnýmu Billu Murraym, kterej tady hraje arogantního kreténa. Ani mě nevadil místama fekální humor, kterej je typickej pro bratry Farrellyovi. Slušná trojka ()

KM Phoenix

Jedna hvězda za Woodyho Harrelsona a další za Billa Murrayho, oba dva jsou zde obdivuhodně slizcí a nechutní... :-) Jinak zbytek (tzn. prakticky celej film) za moc nestojí ... ()