Halovi je devět a reverend Larson, jeho otec, umírá. Žádá syna, aby mu slíbil, že se nikdy v životě nesmíří s průměrností a najde si hezkou ženu. Když obtloustlý a málo přitažlivý Hal dospěje, navštěvuje s přítelem Mauriciem zábavní podniky, kde loví krásné ženy. Dvakrát se mu nedaří. Jeho současná přítelkyně Jill, se kterou měl jen jedno rande, mu řekne, že ji nepřitahuje. Ani v práci není povýšen, jak očekával... Když odchází od nadřízeného, setká se se známým guruem Tonym Robbinsem, který pomáhá lidem s problémy spojenými s důstojností a odvahou. Uvíznou ve výtahu a Hal mu vypráví o svých snahách získat krásnou ženu. Robbins mu řekne, že takové jednání je povrchní, a zhypnotizuje ho. Od tohoto okamžiku bude Hall hledět jen na vnitřní krásu. Mladík ztratí schopnost rozeznávat fyzický vzhled žen, ale neví o tom. Jednou se na ulici seznámí s krásnou štíhlou dívkou Rosemary. Její otec je ředitel firmy, kde Hal pracuje. Rosemary se svěří, že se přihlásila do zahraničních mírových sborů. Zatímco čeká na povolávací rozkaz, vypomáhá v dětské nemocnici. Hal stále nemůže pochopit, proč o sobě Rosemary tvrdí, že je tlustá. A také ho udivuje, kolik jídla spořádá. Rosemary nemá přítele, a když jí Hal řekne, že je štíhlá, myslí si, že se jí vysmívá. Zanedlouho pozve Rosemary Hala k sobě domů. Seznamuje se s ředitelem Stevem Shanahanem a při obědě mu nastíní své nápady, jak zlepšit činnost firmy… (TV Prima)

MiD

Asi se budu vymykat mému obvyklému hodnocení typu těchto filmů, ale co už... je to sice blbost, ale docela roztomile romantická, ujetá a humorná. G. Paltrow je celkem fajn baba a a J. Black je taky fpohodě. ()

pasqviL

No jo romantická komedie trochu jinak. Hlavní roli hraje pro mě osobně jeden z nejlepších amerických komiků Jack Black a jen díky němu tenhle film ohodnocuji **. ()

sa_kra

Víkend, prší, v županu, jednou za rok- proč ne :-) Farrellyovy těží z dobrých herců v každém filmu a tohle je s Irenou a Mary jedním z těch, nad kterýma si vážně odpočinu. ()

Nowasek22

Nápad jako takový není vůbec špatný. Námět je to určitě originální, ale zpracování už podle mě není tak slavné. Trochu mám z tohohle filmu pocit, že z něj má plynout jakési ponaučení, že fyzicky postižení lidé jsou vždy krásnými lidmi uvnitř, což není vždy pravdou. Proto by mě teda zajímalo, proč všechny vtípky a narážky poukazují právě na tyto věci. 30% ()

TesterX

Od tvůrců Mary bych čekal více humoru a méně nicneříkající romantiky. Dobrý námět, pár chyb, trochu úsměvné, ale při zemi. ()

winniefred

Říká se "nesuď lidi podle vzhledu, hledej krásu uvnitř", jenomže musím si přiznat, že ne vždy dáváme "druhou šanci" člověku, který nám na první pohled nebyl sympatický. Hal sice nakonec neopustil trošku pevnou Rosemary, ale kdyby nebyl zhypnotizován, tak by se s ní ani neseznámil. Jinak film byl zase trošku jiný a podle mě vtipný, odpočinkový, ale i na zamyšlení. Dnes jsem tento film shlédla ještě jednou a už jsem ani nevnímala tu vtipnou stránku, ale soustředila jsem se na to, čím by se člověk měl zabývat - opravdu si tento film zaslouží skvělé hodnocení. ()

certiskon

Těšila jsem se na pořádnou komedii, ale zklamalo na plné čáře... :( vtipné scénky se asi jaksi vytratily z celého děje ()

Jack_F.

Je to hrozně nelogické a nevyužité.. :D Ne kecám, je to prostě kurde komedie a né vesmírná odysea. Ostatně já taky raději kundu s půlkou mozku, než s jednou kozou. :)) A ty gigantické kalhotky prostě best. :D Já vím, říkáte si kam to dává? :D Vždyť ten humor je geniální. :D ()

Veeria

Poselství. Jak je vnitřní krása mnohdy důležitější než ta vnější a jde o to ji v druhých ,,vidět". Miluji tento film. ()

LencaN

Žádná sláva, Oscar se nedostavil a ani si nemyslím, že film měl nějaké takové aspirace na filmařské ocenění. Klasická průměrná romkom o tom, že je důležitá vnitřní krása, ne jestli má holka naducaný výstřih a tvářičku jak ze žurnálu. Víc o tom nesmíte přemýšlet. Jack Black - budiž, role trouby se na něj hodí. Gwyneth Paltrow je tady snad nejroztomilejší a nejpříjemnější, co jsem ji kdy viděla a kočka je za každých okolností, ta se nemění. Klidně si film pustím zase znova třeba k vaření atp. :) někdy prostě průměrnost filmu stačí a má svoje fanoušky, jindy je označení filmu za průměrný spíše hanlivé, protože si hraje na něco víc a přitom má vady na kráse. Jde o to, jak film chce působit. Tady se povedlo, že je to fajn oddechovka a navíc občas dost vtipná. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Mlekarnik

Your average funny Saturday movie. Podle mě to není zas tak úplně špatný. V kostce se jedná o to, že "neatraktivní" ženy (a muži) v tomto filmu jsou neatraktivní pouze pro našeho hlavního hrdinu, ten má problém v hlavě, poznamenán smrtí jeho otce, a chce randit pouze se supermodelkami. Naštěstí mu přijde na pomoc řečník Tony Robbins změnit jeho perspektivu- pomůže mu vidět lidi ihned takové, jací jsou uvnitř. Jako, doslova, on je tak fakt uvidí. To je krásná myšlenka. Zase jeden z typu filmů, který má super zajímavý koncept, podle kterého se pak odehraje klišé příběh (v tomto případě milostný), a sem tam Jack Black udělá vtip, ale nic přeborného. Když si film nepustíte s tím, že budete čekat druhý titanic, tak se budete po tom, co se na obrazovce objeví titulky cítít spokojení, a třeba se i dojmete, jako já. Dobrá pohodovka, na vyšší bodové škále bych jí dál 7/10. ()

Vital

Jacka Blacka jsem měl v poslední době možnost vídávat na tv častěji a v komediích je vážně dobrej,tento snímek sice neni vyvrcholení romantických komedií ale právě zmiňovaný Jack Black tady se svými gagy a "škleby" je dobrej a dodává filmu jiskru,takže se nudíte minimálně,i když myšlenka příběhu je trochu slabší,i tak má uroveň. ()

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)