Halovi je devět a reverend Larson, jeho otec, umírá. Žádá syna, aby mu slíbil, že se nikdy v životě nesmíří s průměrností a najde si hezkou ženu. Když obtloustlý a málo přitažlivý Hal dospěje, navštěvuje s přítelem Mauriciem zábavní podniky, kde loví krásné ženy. Dvakrát se mu nedaří. Jeho současná přítelkyně Jill, se kterou měl jen jedno rande, mu řekne, že ji nepřitahuje. Ani v práci není povýšen, jak očekával... Když odchází od nadřízeného, setká se se známým guruem Tonym Robbinsem, který pomáhá lidem s problémy spojenými s důstojností a odvahou. Uvíznou ve výtahu a Hal mu vypráví o svých snahách získat krásnou ženu. Robbins mu řekne, že takové jednání je povrchní, a zhypnotizuje ho. Od tohoto okamžiku bude Hall hledět jen na vnitřní krásu. Mladík ztratí schopnost rozeznávat fyzický vzhled žen, ale neví o tom. Jednou se na ulici seznámí s krásnou štíhlou dívkou Rosemary. Její otec je ředitel firmy, kde Hal pracuje. Rosemary se svěří, že se přihlásila do zahraničních mírových sborů. Zatímco čeká na povolávací rozkaz, vypomáhá v dětské nemocnici. Hal stále nemůže pochopit, proč o sobě Rosemary tvrdí, že je tlustá. A také ho udivuje, kolik jídla spořádá. Rosemary nemá přítele, a když jí Hal řekne, že je štíhlá, myslí si, že se jí vysmívá. Zanedlouho pozve Rosemary Hala k sobě domů. Seznamuje se s ředitelem Stevem Shanahanem a při obědě mu nastíní své nápady, jak zlepšit činnost firmy… (TV Prima)

Uesbe

film je na to, aby viac ukazoval, než rozprával......a tento ukazuje, bizarne a do dôsledkov (hoci Hal nemôže vidieť vnútornú krásu 5 sekúnd po stretnutí s danou slečnou teda nemôže ju hneď vidieť ako peknú/škaredú....ale tak to už by sa nedalo vysvetliť) ako sa žije dobrým a slušným v krásnom vyspelom svete.....a k tým stereotypom o nepekných a ,,vadných" dobrákoch a protivných krasotinkám....no, psychologicky je to čiastočne pravda......krásni ľudia môžu byť horší, lebo spoločnosť ich kvôli kráse rozmaznáva aj v dospelosti prakticky do bodu, keby tú krásu stratia....na druhej strane frustrácia a vylúčenie neatraktívnych ľudí môže tiež viesť k tragédiám......našťastie, posledných pár rokov sa aj aktivisti udržiavajú a toľko zbožňovaných celebrít robí hyperaktívnu charitu, že sa to, našťastie, začína zmazávať ()

HanSolo

Po mega-vtipných komediích (Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena) bratři Farrellyové jaksi zmírnili a natočili spíše romantickou komedii, která nám ukazuje, že se do dívky nemáme zamilovat podle toho, jak vypadá, ale jaká je její povaha atd. (mně osobně na vzhledu záleží z dosti velké části a se 150kilovou ženskou bych se asi zastřelil). Jako takhle, chvílemi je to docela vtipné, ale chvílemi také nuda, takže průměr. ()

MrMir

...celkem fajn. Bohužel jsem se ale nedozvěděl, jak ve skutečnosti vypadala ta dívka na kole s tím příšerným palcem :o)) ()

fordhont

Nápad velmi originální, vidět lidskou krásu podle jejich nitra, avšak skutečně (jak i vidím podle zdejších reakcí) také diskutabilní. Trošku se do toho zamotali a nakonec opravdu vyznívá tento dar jen jako mámení, protože ten opravdový dar by ukazoval vnitřní krásu a nikomu by nemusel vadit poněkud horší ale pouze "fyzický" vzhled. A právě tento film ukazuje, jak lidé tuto "fyzickou krásu" vyžadují, protože nám musí ukázat tyto "pěkné" lidi. Nakonec se mu ovšem "rozsvítí" i bez "očarování", což už je teprve ta pravá hloubka. Docela vtipné a zajímavé, už jen kvůli tomu zamyšlení. ()

lovlick

vidět krásu tam, kde ji jiní nevidí. o jak krásné, dojemné.. a tak průhledné:-) ačkoliv na tento motiv sází hodně filmů, tak je tento jeden z mála, který aspoň částečně naplňuje očekávání. ()

Kleopatr

Zajímavá myšlenka s tou krásou, fakt že jo. Ale ani moc velká sranda to nebyla,jestli jsem se za těch 113 minut zasmál 4x tak snad i přehánim. A ten obyčejnej kýčovitej konec to úplně zazdil. Myslím, že si ten film měl vzít na starost někdo jiný než Farrellyové. Takže jedna hvězda za nápad, druhá za Jacka Blacka a třetí za moji lásku Gwyneth. ()

Renie42

Já to vidím tak půl na půl. Nápad zajímavej, ale něco tomu chybělo, ten konec bych asi udělala jinak. Svým způsobem by mě měli některý vtípky urazit, protože jako modelka nejsem, ale oproti "tlusté" Gwyneth jsem opravdu hubeňour. :-) ()

Toustovač

Ale tak dá se to, a místy i dost, jenže se taky najde spousta scén, kde tvůrci to hlavní jednoduché sdělení zabalí do hromady hnoje. Docela škoda. ()

Katte

První myšlenka filmu byla dobrá. Hodně jsem se u první hodiny filmu bavila, bohužel druhá polovina prvotní myšlenku filmu shodila a nepřišla mi až tak zábavná jako první. Ze 4* jsem tedy byla nucena udělit jen 3*. ()

Mire

Mňa to bavilo obstojne. Naviac kočka Gwyneth Paltrow (pochopiteľne jej "normálna" verzia :)) . Jack Black štandardne dobrý. Percentuálne okolo 70, v rámci tunajšieho hodnotenia sa prikloním až ku štyrom hviezdičkám, lebo tri a pol sa nedá dať :) ()

knihovna

Možná to děvče bylo hodné, inteligentní, milé, ale chtěl bych vidět někoho, kdo na ní vleze. Je to smutné, ale vzhled je důležitý. Jack Black skvělý, za něj ty dvě hvězdy. ()

helrohir

Film s premárneným potenciálom. Mám pocit, že z daného námetu sa dalo vyťažiť oveľa viac, hlavne čo sa týka humornej stránky, ale väčšinu času film skĺzaval len k otrepanej tematike vnútornej krásy, a ten predvídateľný koniec tomu na kráse tiež nepridal. 40%. ()

cinema_cz

Bratři Farrellyovi, králové nechutných komedií, se tentokrát pokusili o něco skutečně odvážného. Natočili film, ve kterém vystupují lidé, které byste rozhodně neoznačili za "hezké" a chtějí, aby se divák smál jim, ale také s nimi, aby to celé působilo vlídným dojmem a divák si odnesl poučení ve smyslu "Krása je uvnitř v nás". 40 % (František Fuka, Ci 06/2002, str. 98) ()

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)