Coco Chanel & Igor Stravinsky

• Česko Coco Chanel & Igor Stravinskij (více)

Igor Stravinskij a Coco Chanel se poznali v roce 1920. Stravinskij i s celou rodinou byl nucen emigrovat, Coco Chanel byla v té době již známou módní návrhářkou a úspěšnou podnikatelkou. Velkoryse nabídne rodině Stravinského svůj dům na jihu Paříže. Záhy oba podlehnou vzájemné přitažlivosti, ale Stravinskij má čtyři děti a jeho žena je nemocná. Pro Stravinského je vztah se sebevědomou a nezávislou ženou velmi inspirativní a s nebývalou vášní se noří do komponování. Coco Chanel právě vyvíjí jeden z nejslavnějších světových parfémů – svůj Chanel No.5. Vztah nelze skrýt a rodina, zejména Kateřina, velmi trpí. Kateřina raději i s dětmi odjíždí do přímořských lázní Biarritz. (Česká televize)

andrii

Nitky vedou... ke vzorům. Notuje si. Óda s módou. Vážný akt /s/ vášní. Šatník stravovaný šampaňským, i v dur. ()

kolemjdouc

příběh byl plytký.Kamera příšerná ,kdy byli herci nasvíceni tak,že jejich obličeje byly jak umrlčí lebky.Příběh o ničem .Jen o jiskření mezi Coco a Igorem. ()

Chudobka

Úvod kolosální, hudba úchvatná, i když ne pro každého. Vizuálně krásné, ale to je pro mě málo. Oba hlavní hrdinové naprosto bez emocí, jediná pro mě pochopitelná bytost byla Káťa. Že by Coco Chanel byla tak studená, bezcitná a bezohledná? ()

ashtangi

Oproti Audrey Tautou zde byla velmi nepříjemná představitelka Coco Chanel. Krásné titulky, ale jinak mi tento film nic nedal. ()

bllm

Coco Chanel a Igor Stravinsky je v první řadě film s dokonale, do nejmenších detailů propracovaným prostředím a kostýmy a geniální hudbou. Interiér venkovského domu je naprosto úžasný a modely Coco Chanel překrásné. Skvělá je i kamera, mám moc ráda detailní záběry obličejů a Mads Mikkelsen je v některých scénách s jeho lehce vyděšným plachým výrazem naprosto okouzlující. Moc by mě zajímalo jestli zachycení prvního provedení Svěcení jara bylo autentické či nikoli, zda choreografie a kostýmy odpovídaly reálu. Je to takový jemný příběh o "setkání" dvou výjímečných lidí. ()

burton

Stravinsky, hudební skladatel, ovlivňující svou děsivou, skřehotavou a totálně psychedelickou muzikou mnohé umělecké proudy 20. století. A Coco Chanel, sebevědomá žena, udávající tón světovému módnímu průmyslu od poloviny 20. století. Oba charismatičtí, oba tak překvapiví, inovátorští. Chápu, že se setkali a možná byli milenci. Chápu, že spolu nemohli být, jako manželé, protože takovéhle fatální vztahy nemůžou skončit v manželském gulášku. A navíc věřte, že tenkrát, v Té! době, se manželka a děti neopouštěly kvůli fatamorgáně. Tenhle film toto všechno vystihl bravurně. Prkennost ve dne, vášeň v noci. Ne s manželkou, oblečenou do obří, vyšívané, cudné, plátěné, lněné noční košile, s culíkem na rameni, ne s holčičkou, kterou si kdysi s něhou a poslušností vzal. Ale s démonickou, černobílou, jedním dechem vášnivou i chladnou, cynickou ženou. ()

IdaHutt

Nebezpečí ano, přitažlivost ani omylem. Scénář spáchal deprivant, jenž o ničivé vášni a přitažlivosti ví akorát to, že prý existují a realizují se sexuálním aktem. Čím déle jsem na film koukala, tím méně jsem chápala skutečnou (!!!) motivaci jednání ledově studené Coco a trpně fungujícího Igora. Jedinou opravdu zajímavou postavou s pochopitelným morálním rozměrem tak pro mě zůstává Stravinského žena Jekatěrina. Oč lepší a závažnější by byl příběh vyprávěný z jejího úhlu pohledu! A přitom tento trojúhelník skýtal obrovské možnosti - těžká morální a existenční dilemata, strhující konflikty... Nic z toho se tam však neobjevilo. nanejvýš povrchně či v mdlém náznaku. Nakonec z toho byla výtvarně nádherně vypulírovaná, obsahově však ubohá slátanina. Křečovité vyprávění o tom, jak si Coco (až příliš dobře znající ponižující vztahy majetkové a sexuální závislosti) zakoupila po smrti svého milovaného Boye výstředního umělce Stravinského i s celou jeho famílií. A koupě, kterou si chtěla kompenzovat jak ztráty a šrámy, tak získat vstupenku do světa skutečného umění, se ukázala nakonec jako ztrátová. Sám Stravinskij z toho pro mě vyšel jako hodně ostudná figura. A to určitě nikoli kvůli jeho hudbě, která mě neoslovuje (na rozdíl od jeho vrstevníků Prokofjeva, Šostakoviče, nemluvě o Rachmaninovovi). ()

anitae

Zajímavé je kolik filmů o Gabrielle Chanel v posledních letech vzniklo, ale proč jsou všechny tak nudné? Zde jsem čekala vášeň, ale nic takového se nekonalo, nesympatická Coco i Igor. A snad neodpudivější byly erotické scény. ()

MELODY

Jemný, tichý film, vizuálně velmi povedený již od úvodních titulků. Na životopisný film zoufale málo informací, nicméně se jedná o zajímavý snímek. A znovu jsem se ujistila, že Stravinského fakt nemůžu, ani na osmý pokus. ()

Joski

Strašné! Prečo natáčajú také nezmysly o slávnych ľuďoch. Podobná kravina je Modigliani ... atď. Našťastie nie som slávny. Inak by ma porazilo 2x i po smrti! Zbytočne zaberá čas a miesto v kinematografii!! 15% ()

tidwell

Ještě, že je Stravinského hudba tak silná, jinak si "tohle" nezasloužil. Kounen postavil schéma - génius mezi dvěma ženami - a monotónně jej pořád dokola opakuje v různých variacích celý film, podsouvá ho do motivací jednání, do hudby i do práce C. Chanel. Jenže emocí je tu minimum a scénář k nim ani nedává žádnou příležitost - buď celé té "hře" na Stravinského a Chanel uvěříme, nebo ne. Mně se to nepodařilo, místo Stravinského jsem pořád jen viděl Mikkelsena i s tou jeho huhlavou ruštinou, která z neznámého důvodu nepokročila příliš daleko za "da". I postava upovídané Coco (jistě, někdo v tom filmu musel mluvit, když se k tomu ruský komponista neodhodlal :) nedávala příliš prostoru k empatii. Všimněte si však, že jakmile začne hrát Stravinského hudba, třeba jen jako podkres bezeslovným scénám, začne úplně jiný a mnohem silnější film. Těch prvních patnáct minut filmu ilustrujících "slavnou" premiéru Svěceného jara je proto neskutečný zážitek - a to bez obou hlavních hrdinů a téměř bez jakéhokoliv slova... P.S. Vážně se spolu manželé Stravinští dorozumívali pouze v holých větách? A kolik kliků přesně dělal polosvlečený Stravinskij před snídaní? Musím zjistit v nějaké monografii :-) ()

Amonasr

Zajímavá epizoda ze života obou slavných osobností. Mikkelsen mi však na roli Stravinského moc nesedl - jako by v něm nebylo zhola nic ruského. Také mi přijde naprosto kontraproduktivní explicitně zobrazovat v podobném filmu v několika scénách nahou souložící dvojici. Pokud se chce divák eroticky uspokojit, má k tomu přece mnohem lepší příležitosti v úplně jiném druhu filmů, které nemají zapotřebí předstírat umělecké ambice. Kmitající nahé zadky, zvlášť jako samoúčelná vycpávka v životopisných snímcích, mě spíš nepříjemně ruší. To se ovšem týká i mnoha jiných filmů, nedávno např. i českého TV seriálu Božena, který nám představil Boženu Němcovou spíš jako nezkrotnou nymfomanku, než jako pozoruhodnou spisovatelku. ()

koblenzer53

Milostná romance, která je o to lepší, když tam je Mads.Hezky se na něj kouká.Musím říct, že bez něj by mě tento film moc nezaujal a asi bych si ho vícekrát nepustila. ()

macco33

Skvělé herecké výkony dvou hlavních postav, Coco Chanel s Rolls-Roycem, Igor Stravinskij se svou ženou-sestřenicí a dětmi, vděčnými "tetě Coco" za luxusní černobílý azyl. Cílevědomá a nezávislá žena, která předběhla dobu, obdivovaná pařížskou smetánkou - i když - jak jí řekl její chladný a prkenný přítel a milenec - je jenom prodavačka. Prodavačka, která zaměstnávala 3 500 lidí a sponzorovala celou sezónu slavného Ruského baletu, který tančil tak, jak jeho ujetí a homosexuální šéfové pískali... Přesto filmu něco chybí, vyznění, emoce, hlubší přesah... a šmrnc. ()

Habanera

Hudba je zde to, co tento film dělá filmem a co si z něj budu pamatovat. Vlastně děj je nudný, povrchní, doslova nezajímavý. Oba protagonisté byli výborní ve svých rolích, i když nerozvinutých. ()

djcremo

Väčšina filmu stojí práve na tej nebezpečnej príťažlivosti, čo je škoda, lebo keby sa viac zamerali na charakteristiku postáv mohlo to byť oveľa lepšie. Výkony hlavných hercov mi tiež neprišli nejako výnimočné, ale čo mi najviac vadilo tak to bola minutáž. Nemám nič proti dlhým filmom, pokiaľ tam nie sú hluché pasáže a tento film by si zaslúžil lepšie prestrihať a skrátiť. ()

allegria

Film je to asi dobrý, když mi dokázal nadobro zprotivit nejen Stravinského, ale i jeho hereckého představitele :-) Naštěstí hudby ani Coco se to příliš nedotklo. ()