Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

,,JDETE POZDĚ! ŠUKÁNÍ UŽ ZAPOČALO!“..... /// Jak by asi tak vypadala Arabela ,,řízlá“ Princeznou nevěstou se specifickými Shakespearovskými dialogy ,,apatowek“? Zeptejte se J.Franca, kterýmu už dorostla ruka (což vodsral mocný kyklop). Nebo jeho bráchy Thadeose, kterýho sprosťárny jen zakrývaj bolest. Nebo N.Portman, který zadeček je fakt výstavní.... Parodie na Disneyovky (ten zpěv je fakt brutální) a jiný dobrodružství, musí bejt plná zvrácených nápadů a ,,neslušného“ humoru. Co taky očekávat od výpravy, která je na hovno a všude kolem to je samej uchylák? Třeba oplzlej – občas trapnej humor a film, kterej se musí brát s ohromnou dávkou nadhledu! Tenhle fakt nezmění ani péro z Minotaura!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) TOHLE já můžu! 2.) Rád si v klidu leštím meč. 3.) Zjistím, proč je lepší si všechny přátele (i nepřátele) prohlédnout bez trenek. 4.) Nedokážu si představit, jaký tajemství může spojovat prince a kouzelníka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(30.6.2011)

Přestože se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe, jedná se o povedenou záležitost s několika skvělými fóry.(31.7.2011)

Mam rad tyhle stredoveke fantasy komedie (se slzou v oku vzpominam na Brooksova Robina Hooda). Princ ale bohuzel nenaplnil tak uplne, co jsem od nej cekal. Celkem zvlastnim ukazem u tohohle filmu se mi stalo to, ze kdyz jsem si v prvni polovine rikal, ze tohle bude dalsi film s humorem na urovni Desnejch Bijaku, tak ve druhe pulce (kdyz se mi ten humor dostal pod kuzi) jsem se smal kazdou chvili. McBride solidne hlaskuje ale Franco misty az nesnesitelne prehrava (zamerne samozrejme). Za mne tedy takovy lepsi prumer.(31.7.2011)

Už po pár minutách v kině jsem se i hlasitě zasmál, v což jsem ani nedoufal. Honimírova trofej na krku, mě dostala do kolen. Víc oplzlej vtip se snad už nedal ani vymyslet...(12.8.2011)

Krutě nekorektní, přehrávající, vulgární snímek, kterému nemůžu upřít, že se od průměrné hollywoodské produkce hodně odlišuje. Přiznávám, že jsem se místy bavila, především u dialogů, které byly dovedeny ad absurdum, ale předpokládám, že film rychle vyšumí.(24.8.2011)

Vyprávění příběhu u tohoto filmu není ani zdaleka dokonalé. Vtipy se sice většinou točí okolo stejného tématu ale naštěstí se jim dá u většiny případů zasmát. Další plus jsou vedlejší herci Franco s Natalií nejsou vůbec špatní i když je docela zvláštní vidět v takovémto filmu, ale proč nakonec ne?(2.9.2011)

Velmi samoúčelná a hrubozrnná parafráze na hrdinské příběhy, která je v první polovině spíše trapná a nevkusná, v druhé polovině díky bohu docela zábavná. Jinak ale nic nejede na plno a neustálé fuckování se také velmi záhy omrzí. Funguje v podstatě jen minotauří penis a pak zvrhlé momenty typu "Nevinná Zooey Deschanel se natahuje po minotauřím penisu"... Naopak zhulený věštec je přešlap epických rozměrů a obecně platí, že David Gordon Green naprosto nezvládá kombinovat odlehčenost vyprávění s naprosto vážnými, seriózními a brutálními momenty, což byl zcela zásadní problém už v Pineapple Express..(3.9.2011)

Trailer posunul očekávání mnohem výš, hodnocení diváků je pak rychle srazil dolů. Výsledek - někde mezi :) Musím říct, že jsem se bavil, ačkoliv kvalit traileru film určitě nedosahuje. Určitě jsem neměl problém s jazykem jako mnoho ostatních. A opravdu se mi líbilo obsazení herců, to mi hodně sedlo. Třeba takový James Franco nebyl nikdy mým oblíbencem, ale tady dobře přehrával a jeho hrdina byl takový dobrý ňouma. A výborný byl Justin Theroux alias čaroděj Leezar, ten mě bavil hodně. Stejně jako u Thora jsou to asi slabší 4*, ale tři by byly málo, protože jsem se bavil.(6.9.2011)

Ohromne sympatický film, topiaci sa v krvi a (ehm) semene...Vážne nepätám komerčný film (o to viac komédiu), ktorý by sa takto strašne snažil zavďačiť divákovi a tým pádom sa dobrovolne dostať do červených čísel... Nečakná sranda, ak poznáte niekoho okrem vás komu pripadá odseknutý minotaurí pišulák vtipný, hor sa do toho...len tej Zooey bolo za tie 4 minúty už (zase) dosť...(11.9.2011)

• Filty

Okoukaný příběh, velmi špatní herci, ještě horší difitální triky, nepromyšlené a bez vyšší pointy. Sečteno podtrženo, velmi trapné.(25.10.2011)

• Jakubik

No asi takhle…dostal jsem to co jsem viděl v traileru tedy slátaninu zakončenou ptákovinou. Vznikla nám tu doslova patlanina několika žánrů pohádky, fantasy, akčního filmu a v neposlední řadě komedie. U toho posledního bych sice možná trochu váhal, protože jsem se všeho všudy smál asi 5 krát. Nicméně to, že jde o crossover by až zas tak nevadilo, kdyby to mělo úroveň. Film je pěkně natočenej. Je tu spoustu dobře udělaných efektů, soundtrack, sympatické herecké obsazení, výprava i kostýmy by se dali připomenout ale, když za každým slovem je „do prd…“ (což mi nevadí, když se ve filmu mluví sprostě aby jste si nemysleli, že jsem nějakej slušňák) tak se to okouká a nemá to ani žádné opodstatnění, přesto nápadů je tu docela dost. No dalo se z toho vytěžit více. Takhle se z toho stala díky těm kladům, co jsem vyjmenoval výše podprůměrná komedie s výborným vším kromě humoru…škoda snad příště…(7.11.2011)

Od žien pochopím tie nízke hodnotenia, pretože takýto vulgárny sexistický humor je presne to, čo ženy uráža a na čom sa zase veľmi dobre bavíme my, chlapi, v krčmách. V spojení so stredovekým svetom to vyznieva ešte viac vtipnejšie a aj keď sa nájde niekoľko hluchých miest a nie všetko sa vydarilo, bavil som sa kráľovsky, pričom scéna Courtneyho s Minotaurom bolo niečo tak zvrátené, že ešte teraz, keď si na to pomyslím, je mi strašne do smiechu. 7/10(12.11.2011)

• Dejnasp

No, myslela jsem si,že to bude příjemně strávená hodinka a půl, ale místo toho jsem musela vytrpět toto. Ty vulgární a povětšinou nechutné vtipy, které kdyby by tam nebyly, tak to mohla být pěkná "pohádka". Herci taky nestáli za moc. Snad jen Natalie tam hrála, ale upřímě nechápu, jak se mohla snížit k něčemu takovému. Natalie a James měli obrovský úspěch ve filmu Černá labuť a 127 hodin, filmy nominované na Oscara a odkývnou takovou hloupost. Možná se to někomu líbilo, ale mě rozhodně ne.(22.11.2011)

• Romeo5

Komedie / Dobrodružný / Fantasy? Ani jedno mi nějak nesedí.Tenhle druh humoru mi přijde trapný a určený nejspíš pro jinou odrůdu diváka, kterých je co si budeme povídat taky dost... Přisprostlé dialogy mě tady spíš odradili než bych se po nich válel smíchy. Měl jsem dojem že s běžným a oposlouchaným dialogem pro děti to mohla být běžně podprůměrná pohádka ale ono to pro děti není proste hnus a zábava spíš pro ty jednodušší kterých je co si budeme povídat spoustu....(20.12.2011)

Já prostě musím dát 4*. Takhle vtipnou komedii, která má příběh a ještě k tomu je to z části fantasy jsem už dlouho neviděl. Efekty jsou vinikající, hlášek je tu až, až a obsazení trojky hlavních hrdinů, je hodně dobré. Nejvíc mě asi rozsekal Standa Kožený a pokaždé, když si na něho vzpomenu, tak prostě nemůžu :D. Konec byl, jak se patří dobrý. Víc takových komedií!(29.1.2012)

Měl jsem prakticky nulová očekávání a až překvapivě dobře jsem se pobavil. Dal bych snad i více hvězdiček, nicméně některé až south parkovské momenty byly střídány vyloženě trapnými situacemi, které mě zase posadily na zem. Suma sumárum, myslím, že film si pěkných 60% určitě zasluhuje.(13.2.2012)

Hodně solidní úlet. A já se u něj dobře bavil, protože jsem nic jiného nečekal a pohrdavé rádoby intelektuálské pózy mě přešly už hodně dávno (pokud jsem tedy nějakými kdy trpěl, to musí posoudit spíš jiní). Kadencí sexuálních vtipů a narážek to pravděpodobně trumfne i Terrance a Phillipa, místy je to poněkud nechutné, ale to s přehledem vyvažuje atmosféra, kdy jde fakt vidět, že se ti herci sami baví a na nic si nehrají (tohle zavání paradoxem, ale co už). P.S.: Půl hvězdy navrch za minotauřího ptáka, to mě fakt sejmulo :)(25.2.2012)

Mně se to líbilo :), zábavné, povededné a promyšlené. Chvílemi jsem nevěřila vlastním uším a jindy jsem nepřestávala zírat nad touto komičností. Chci další takovou pohádku!!!!(29.2.2012)

• RedDuck

Tady si zase někdo natočil něco pro sebe. Nejvíc mi to připomínalo hodně drsného Garfielda ve středověku, český překlad podle mě vůbec hlavní postavu nevystihuje. Sexuálních narážek tu bylo asi na pět teenagerských komedií a ani jedna nebyla vtipná. Hvězdičku za morální nejednoznačnost hlavního hrdiny, která mě vždy pobaví.(13.10.2012)

Epická buranskofantasy řacha ze šuplíku korunního prince kopulačněvidláckého humoru Dannyho R. McBridea…….jsem pro všemi deseti. Jsou v životě lidském momenty, kdy je třeba přesně tohoto druhu odreagování. Ale když už se vydám cestou nekorektního prznění modrookých princezen, tak z ní zkrátka neustupuji!!!! Kdo sejde, může také najednou zjistit, že točí víc fantasy než komedii a to si hádám typovat, nebylo záměrem.(5.2.2013)

Žánr nechutných teen komedií už je zřejmě vyčerpán, tak přichází nechutné teen fantasy! Musím uznat, že ve středověkém prostředí se podřadné vtipy o genitáliích apod. snášejí o chlup lépe, navzdory mizerným hereckým výkonům a prvoplánovým vtipům jsem se celkem bavil.(11.3.2013)