Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Autogram

Poriadne ukecaný film, ako sa patrí na Woodyho, ale ukecaný k veci. Vždy je čo povedať, a keby nie, sledujeme myšlienky postáv alebo namiesto dialógu sa niekto prihovára priamo nám do kamery. Dobré sú aj narážky na americké reálie, na osobnosti, ani konkurencia ako Fellini nezostala bez povšimnutia. Stále mi zostáva záhadou, ako taký nemožný chlap ako Allen dostáva do postele všetky ženy okolo a nie je to len jeho filmová zábavka. –––– Tú konšpiračnú teôriu máš len na to, aby si sa vyhol sexu so mnou. –––– Pochopil som, aká je úžasná a aké šťastie som mal, že som ju spoznal. ()

Pecival

Já si prostě nemůžu pomoct. Jak mám Allena rád, tak jeho snad nejznámější dílo se mi moc nelíbí. Pár super scén to má to ano, ale celkově jsem se u toho moc nebavil. Nelíbilo se mi taky hraní Diane Keaton (ikdyž v jiných filmem (staršich.) vypadá docela rozkošně). ()

blixadovan

Kbybych chtěl někomu představit tvorbu Woody Allena, půstil bych mu Annie Hall, nejlepší film z jeho tvorby, jaký jsem zatím viděl. Obsahuje vše, co dělá Allena výborným režisérem-vynikající dialogy, (sebe)ironické poznámky, vtipná (velmi) situační komika (vaření humrů!!!) a vztahově neurotické problémy jeho postav. Navíc jsou zde objevné a překvapivé momenty, kdy vychází z role a promlouvá k divákům a rozmlouvá s nimi. Výborný je také nápad s napsaným myšlenkovým pochodem při seznámení Alvyho a Annie a pozorování vlastních postav v minulosti. Jedním slovem-paráda. ()

Amputace

Je těžké zaujmout k filmu, jehož hlavním smyslem je objevovat nepoznané možnosti, objektivní stanovisko. Přesně takovým typem filmu je oscarová Annie Hallová od Woodyho Allena. Samotný příběh, jakkoli je ve své všednosti unikátní, je vinou invenční režisérské formy odsunut do postraní a divák je vystaven čekání, kdy ho W. Allen překvapí nějakým atypickým vypravěčským postupem. A že se skutečně dočká, nejen k závěru se bude cítit co do modernizace žánru výsostně nasycen._Již vědomost, že Woody Allen film režíroval a zároveň v něm ztvárnil postavu partnera Diane Keatonové, jejímž partnerem byl i v reálném životě, vytváří atmosféru autobiografičnosti. Tou je celé pojetí příběhu doslova napěchováno - scény nutící hlavní hrdiny k řešení nepříliš obvyklých situací, specifický intelektuální humor, slovní roztržky poznamenané stopou absurdity – a proto snímek působí jako výpověď člověka, jehož život se vzdaluje všem ostatním, ale zároveň je až hmatatelně blízký běžnému divákovi. ()

latvar

Tak tohle byl opravdu brak, nedalo se na to koukat. Allen hodně nesympatický herec, děj to taky skoro žádný nemělo, herecké obsazení jak by smet, jediné pozitivum filmu byly výborné dialogy, ale jen z dialogů se dobrý film udělat nedá, pro mě 25% ()

venca163

Woody Allen je génius =). Má vážně hrozně moc bezvadnejch postřehů a takovej opravdovej pohled na svět. Tenhle film byl tím vším dost nabitej. Ten styl vyprávění (promluva s divákem, oslovování nezúčastněných apod.) byla ještě taková jahůdka na ze zdravé výživy upečeného dortu. (90%) ()

standsiller

Absolútne obyčajné partnerské duo, ktoré je presvedčené o svojich nadštandardných úlohách a pravdách v živote. Na jednej strane je žitia znalý komik Alvy Singer a na druhej strane ambiciózna a v intelekte zrejúca študentka hľadajúca potrebné emócie a vášne k tomu, aby sa jej existencia pre ňu samotnú zdala celistvejšia. V časoch hľadania jej vlastnej identity sa jej podarí očariť a získať komika. Z toho sa postupne stráca nadšenie a nastupuje z dialógov citeľný sarkazmus. ()

jefff

Krásný, byť dost nervózní Allenův slavný film. Není nejlepší, ale je pro něj velmi typický. Oscara chápu. ()

Mr.Jackass

Film doslova prošpikovaný dokonalými hláškami Woodyho Allena...Vskutku vtipná podívaná na mezilidké vztahy očima tohoto umělce...u mně za 4,5* ()

ranp

Asi nic není tak složité a bláznivé jako vztahy mezi muži a ženami.. A asi nic jako navazování vztahů není tak lákavé :-D ()

Babous

Not my cup of tea... Pro mě příliš intelektuální a východopobřežní. Vadily mi neustále se obměňující způsoby vyprávění, přičemž děj nikam nevedl. ()

KR4T4S

S Woodym se asi nikdy nepotkám, z jeho filmů se mi líbily asi jen 3 (sice všechny jsem neviděl, ale bylo jich dost). Velevýznamnou Annie Hall jsem dlouho míjel a potom i odkládal, teď už vím proč. Potvrdilo se mi, že Woodyho humor je v úplně jiné dimenzi než ten můj a tudíž to byla bezbřehá nuda prokládaná těžkým nezájmem o nějakou love story mezi Diane (ačkoliv ji nemusím asi stejně jako Allena, ona je tu tím chabým pozitivním důvodem, proč dávám jednu *) a ním. Jejich rozhovory mi přišly neskutečně frázovité (Annie jakžtakž přirozeně a uvěřitelně mluví, aby Alvy nakonec mohl odpovědět allenovskou frází/moudrem/hláškou, skoro jak ze vzpomínkové knihy doktora Plzáka). Ani ty formální hříčky, nehříčky mě nijak nezaujaly... Když se podívám na zdejší i světová hodnocení, je mi ze sebe trochu trapně, ale prostě nemůžu jinak. ()

Sdoom

Naprosto originální a neotřelý film, který v divákovi vzbuzuje velmi smíšené pocity. Chvílemi úsměv, chvílemi takový nepříjemný pocit, že "to" zná z vlastní zkušenosti, která je spíš trapná a nepříjemná než cokoli jiného. Woody i Diane jsou naprosto perfektní a přirození,krom toho potěší i známá jména ve vedlejších rolích. ()

Lenarek

Asi po měsíci musím své hodnocení zvýšit na 5*. Ještě jsem nezažila větší rozdíl mezi "Tv obrazovkou" a plátnem. Takhle jsem se dlouho nezasmála. Výborné. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem