Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

[Scorpion]

Negatívne názory sú na mieste. Večne opakujúci sa happyend začína skutočne nudiť, ale keby to bol môj prvý romantický film, ktorý som pozrel, považoval by som tento film za ikonu. Ale čo tam po tom. Krajina nádherná, herci u mňa získali tiež hviezdičku (Amy Adams je skutočne roztomilá a Bill Nighy tiež veľmi vyhovoval). Pekné 4* aj keď možno len kvôli percentám. ()

snek49

Tento film po většinu času nedává smysl. Nemá ani hlavu, ani patu. Vše je zmatené a situace nesmyslné. Postavy se nechovají ani jako lidé, kteří mají logické uvažování na hranici desetiletého dítěte. Hlavní dvojice se k sobě nehodí a už vůbec z nich nesálá ta potřebná chemie, která je u takových filmů potřeba. Doufám, že si Amy Adams nebude vybírat podobné filmy, to by byla škoda...ona jediná byla snesitelná... ()

zmates

U mě dobrý. Je vskutku snadné pasovat se do role kritika a na tomto komorním bezbranném kousku si smlsnout, ale přišlo by mi to unfér. Atmosféra je opravdu kouzelná, řekněte, kdo z vás by z fleku nevyrazil na opuštěný irský hrad? Sice to vypadá, že v Irsku nežije nikdo jiný, než milióny popíjejících a klábosících staříků s funny Irish accentem, ale fajn, umělecká nadsázka. Na ústřední dvojici se hezky kouká, příjemně poslouchá (i když Amy možná malinko přehrává), ale hlavně jsem schopen jim to uvěřit. Příběh nedělá zbytečná salta, ani se neláme přes koleno, humoru je použito v přiměřeném množství. No co byste od romanťárny ještě chtěli? Myšlenku? Ale jděte... ()

Jerry_87

Veľmi priemernú romantickú komédiu, v ktorej som nevidel nič nápadité zachraňuje pre mňa veľmi sympatický výkon Amy Adams, ktorej táto úloha pristala. Taktiež prostredie Írska dodalo filmu aspoň trochu zaujímavej atmosféry. Trošku som svoje hodnotenie pozdvihol, hlavne kvôli Amy. 5/10 ()

TEKAS

Roztomilá romantika. Nádherné exteriéry. Sympatická ústřední dvojice. Ano, nic objevného, nového ani dokonce originálního ve filmu nebylo. Některé věci byly tolik klišé či předvídatelné, až to z té obrazovky křičelo. Přesto všechno či možná právě proto se mi to velice líbilo, dobře jsem se bavila, odpočinula si a ani jednou mě nenapadlo odměřovat čas do konce filmu. Super. ()

Petike

Hviezdička za Adamsovú a hviezdička za takú koncentráciu neuveriteľných klišé o Írsku, až to prestáva byť pohoršujúce a začína byť zábavné. Neškodná tuctová romantická somarina. ()

liberita

Priestupný rok je film, ktorý je až zúfalo predvídateľný, napriek tomu v rámci romantických komédií nejde až o také zlé dielo. Jeho prvým pozitívom sú nadherné exteriéry čarovného prostredia Zeleného ostrova, s tými sa skrátka nič pokaziť nedá. Tradícia, na ktorej sa celý príbeh zakladá, či už je vymyslená alebo reálna, je taktiež originálna a bojovníčky za ženské práva určite poteší. Ústrednej dvojici možno chýba uveriteľné romantické iskrenie, Amy Adams je ale roztomilá a na Matthewa Goodmana sa skutočne dobre pozerá. Ako by niekto mohol pred ním uprednostniť nudného Adama Scotta, tak to fakt netuším :) ()

papilon395

Letošek je taky přestupný rok a tak jsem nějak ze zvědavosti sedla k této romantice. Netušila jsem, že už má na bedrech téměř 10 let, znala jsem jenom Amy Adams. A ejhle, jaký to byl dobrý film. Dalo se předvídat, kam to všechno směřuje, ale to kolem, tj. peripetie příběhu na cestě od pobřeží do Dublinu a spousta vtipných momentů, tomu dodávaly šťávu. ()

Meery

Americania aj z niecoho co by ste v realnom zivote odsudili urobia romantiku...Ist na to s frajerom je trochu risk, lebo kym vy si hovorite jeee alebo aaach romantika, tak on zatial komentuje to aka je to stetka. Holt, muzi maju ine zmyslanie, najmä o romantickych americkych komediach. ()

DoubleJo

Velky podpriemer, aj ked je to natocene sposobom, ze ako celok to vyznieva celkom milo. Ale obsah a vlastne skoro vsetko vo filme je iba klise milionkrat opakovane a pravdupovediac ja som im to zamilovanie vobec nezozral, vobec ma nepresvedcili. Dve hviezdy za krasne irske prostredie a ich dialekt. ()

Quendi

Příjemný film, nikde neujíždí, nikde ani moc nevyčnívá. Na rovinu přiznávám, že Amy Adams mi skřípe na obrazovce téměř kdykoliv ji tam vidím. Fakt, že tady skřípe o něco méně dost oceňuji, Matthew Goode jako herecký partner je moc milá volba. Suma sumárum tvoří celkem solidní dvojici a dokonce jsem se i třikrát zasmála, což(bohužel) u romantických komedií téměř vymírá. Za mě palec nahoru:) ()

sovereign

Film, ktory ziadnym sposobom nevybocuje z klasickej sablony romantickej komedie. U mna hodnotenie zvysuje prostredie irskeho vidieka, ktore sa presne stotoznuje s mojou predstavou idealneho byvania... ()

blacktomas

Neškodná, nepřekvapivá romantika. Myslím, že od takovýchto snímků nelze čekat víc, než to, abychom si prostě sedli a odpočinuli si od všemožných psychothrillerů, horrorů a dalších podobných bijáků a relaxovali (a samozřejmě uspokojily naše drahé polovičky, které už nebaví dívat se na ty naše "šílenosti "). A to prostě u tohoto filmu lze. Pokud ovšem od toho nečekáte něco jiného. ()

jafuska

romantická komedie, žena , která si usmyslela, že se vydá za přítelem do Dublinu, aby ho požádala o ruku, když se on k tomu neměl přes 4 roky jejich známosti, některé momenty byli srandovní, a určitě si tento film zaslouží vyšší ohodnocení, tohle je moc málo, byli už horší filmy a tento k tomu určitě nepatří, bavila jsem se, krásná příroda, člověk si hned řekne, že by tam taky chtěl jet, když vidí tyto momenty, a hlavní hrdinové byli taky fajn, mě se to rozhodně líbilo ()

Dashiella

Chcela som si pri dnešnej príležitosti (deň sv. Patrika) pozrieť nejaký "írsky" film a vôbec nie som sklamaná. Len si treba uvedomiť, že tak ako horor či western je aj romantická komédia žáner a mnohé veci do tých filmov jednoducho patria. Milujem Írsko, aj som sa dosť pobavila, postavám som uverila a aj keby to bola úplná sra.ka, mne stačí počúvať írsky prízvuk a dám aspoň jednu hviezdu určite:D ()

Hanz924

Nevěřil bych, že první můj komentář bude právě k tomuhle filmu, ale prostě musím. Protože po přečtení některých z prvních komentářů, co se nacházely pod filmem mi docela vyrazily dech… psát o tom jestli je film náročný nebo nenáročný, jak psal jeden z dotyčných, mi přijde dost ubohé, protože jsem si vždy myslel, že člověk se dívá na filmy, aby si odpočinul, popřípadě se pobavil. Nebo další píše, že je to film u kterého od začátku víte, jak skončí. Proč se teda na něj dívá? Ať si pustí trailer a na film se může vykašlat. Tenhle film jsme sledovali společně s přítelkyní a oba dva jsme se u toho příjemně pobavili a nasmáli. Po filmu jsem si říkal: Hm tak konečně nějaká dobra komedie co sem za poslední dobu viděl. Proto taky těch 5 hvězdiček. ()

JajinkaBec

Mně se to líbilo. Hrozně moc! Já vím, je to klišé - stokrát ojeté, stokrát opakované. Jenže to bylo v mém milovaném Irsku, kam se snad jednou podívám. Všechno to vonělo svěží zelení, cítila jsem mořský vánek, ústřední dvojici to slušelo a klapalo. A krom toho jsem se párkrát opravdu od srdce zasmála. Takže pro mě opravdu maximální spokojenost a velký úsměv na tváři. Já vím, asi mi stačí fakt málo :) ()

Met...

Až na zajímavý nápad s přestupným rokem hrozné klišé! Předvídatelné až hanba! Jedna hvězdička za irskou krajinu a dědky v hospodě. ()