Vometáci

Men with Brooms

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Kanada, 2002, 102 min

• LadyDevil

Celkově mě to moc nebralo, ale určitý hlášky mi přeci jenom zůstaly. A to hlavně díky úžasnýmu trenérovi v podobě postaršího pána, co se nedostane z křeče a požívá kouzelný houbičky:-D Je až neuvěřitelný, jak je pokaždý v těhle filmech stejná šablona, takža se pomalu ani ne v polovině filmu dá uhádnout průběh i závěr..ale některý silnější scénky Vometáci měli..;-)(9.3.2009)

Chcete-li si u nějaké komedie odpočinout, ale současně se i zasmát ději a vtipům, které mají hlavu i patu, pak nelze, než jen vřele doporučit. Nečekejte žádný humor prostě jen pro humor ve stylu Eddie Murphyho a dalších. Humor je nenásilný, děj plyne bez nějakých vážnějších zádrhelů a Molly Parker je ve filmu chvílema k nakousnutí. Vometáci jsou z filmů, které si člověk klidně pustí víckrát a pokaždé se dobře pobaví a odpočine si u něj.(17.2.2014)

Hodnocení této komedie není vůbec jednoduché. Nalezneme tu totiž komedii, psychodrama, tragédii i lovestory. Je to změt, která sice drží pohromadě, ale horko těžko. Příjemný je výkon herců, a také Leslie Nielsen nehraje žádného hlupáka, ale zcela obyčejného, i když celkem vtipného, hráče curlingu. Rozhodně jsem čekal více curlingových scén, ne tolik řešených problémů, které se hrdinům hlavně v osobním životě hojně vyskytovaly. Ale i tak je to přijatelná průměrná zábavná komedie, která tak trošku svým stylem připomíná také kanadskou, ale lepší Mystery Aljašku.(12.5.2004)

Roztomilá komedie o neobyčejném sportu. Zápletka není až zas tak originální, příběh, jako tento už jsme viděli x krát, originální je ale prostředí, ve kterém se odehrává. Herci vesměs sympatičtí, stejně sympatická je i hudba(která bude fanouškům Due South dobře známá:-)) a vůbec je to slušně natočený film, který rozhodně pobaví. Pro fanynky Paula Grosse naprostá nezbytnost:)(7.3.2007)

• lennyd

Trenér curlingu Donald Foley umírá, a jeho posledním přáním je, aby se jeho ovečky opět daly dohromady a vyhráli pohár o Zlatou metlu. Což o to, ovečky se sice dohromady dají, ale každý z nich má svoje osobní problémy, které musí řešit - jeden se musí vyrovnat s podvodem v Curlingovém mistrovství před deseti lety a zároveň s rozchodem s bývalou láskou, právě Donaldovou dcerou. Druhý má zas za manželku furii, která mu nechce dovolit hrát. Třetí se svou přítelkyní marně snaží o potomka a po tom posledním jde zabiják z mafie, páč si půjčil a nevrátil peníze. A v těchle podmínkách se maj nachystat na mistroství, kam míří i neporažený šampión zvaný "Přízrak". .... Ač se film tváří jako drama z prostředí curlingu, tak samotný curling zde hraje jen doplňkovou roli (úplně klidně by chlapci mohli hrát vodní pólo) a více řeší problémy a vztahy mezi postavami jako takovými. Navíc to, kdo mistrovství vyhraje je už od začátku jasné, a i přes menší odbočky to dopadne přesně tak, jak tušíte. Což je trošku škoda ....(26.9.2004)