Niekde na českej stanici som zachytil čiernobiely film s Gregory Peckom a neodolal som. Mám pre tohto herca slabosť, navyše príbeh o slávnom a obávanom bojovníkovi, ktorý už zostarol a zmenil svoje názory vyzeral sľubne. V každom zaprášenom bare sa našiel niekto, kto si na ňom chcel urobiť meno, alebo minimálne skúsiť či je skutočne taký rýchly a drsný ako sa hovorí. Jimmy Ringo je už z toho unavený, chce pokoj, ale jeho meno je jednoducho magnet na problémy...G. Peck je sympaťák, film v pohode vtiahne do deja a čiernobiela farba vôbec nie je na škodu. 80%.(24.4.2016)

Jeden z prvních psychologických westernů (o nemožnosti vystoupit z role "celebrity" a žít normální život), jehož hrdinou je Jimmy Ringo (G.Peck), muž s pověstí nejrychlejšího střelce. Teď však hodlá kolty odložit, sedí v saloonu a řeší vztah se svou přítelkyní a malým synem. Celé městečko je na nohou, protože cítí krev...a pomalu, ale jistě se blíží parta pomstychtivců, kterým v úvodu Ringo zabil bratra (poté, co byl k souboji nesmyslně vyprovokován).(20.2.2007)

Pistolník s Gregory Peckem je přesně jeden ze dvou typů westernů, který mám vážně rád. Ze stejné doby mi to hodně připomenulo cenami ověnčený High Noon, který mi film taky hodně připomenul. Jsou tam samozřejmě diametrální rozdíly (sherif x outlaw, žádný přítel x přátelé), ale princip byl v obou případech stejný - čeká se na příjezd padouchů. Zatímco hlavní síla High Noon pro mě byla v ženském osazenstvu, Peggy Helen Westcott mi přišla zcela nevýrazná a to dítě bylo (pro mě zcela klasicky) rušivý prvek. Naopak pistolník Gregory Peck byl celou dobu sympatický a zdatně s ním působil velmi přesvědčivě i šerif Millarda Mitchella. Nakonec bylo trochu zklamáním, že namísto očekávaný přestřelky se objevil zbabělec Hunt, ale vlastně to činí tenhle western jedinečným kouskem a závěr filmu silně emotivním zážitkem.(2.5.2016)

Těžký je život slavného pistolníka. Zatímco Wyatta Earpa všichni poplácávají po zádech za jeho fušku v Tombstonu, Jimmy Ringo musí po své dlouholeté kariéře psance čelit namachrovaným holobrádkům, kterým se "nezdá tak tvrdý, jak si mysleli". Jeho bývalá mu navíc nemůže přijít na jméno a v každém okně číhá pomstychtivý chlápek s puškou. Western ve stylu "čekej, povídej a dívej se na hodiny" sice dotáhl k dokonalosti o 2 roky později Fred Zinnemann se svým snímkem V pravé poledne, Henry King s Gregory Peckem ale ještě před ním ukázali, že tenhle žánr není jenom o odstřelování indiánů a přehnaném sentimentu, jak tehdy s chutí dokazoval John Wayne. Pistolník je napínavý, posmutnělý a ani chvilku nenudící, což jsou vlastnosti, které rozhodně nejsou u většiny filmů samozřejmostí.(12.5.2010)

Střízlivý až rozčarovaný western o tom, jak byla reputace pistolníka na divokém západě důležitá. Tolik, že ho táhla ke dnu. Film je spíše komorní, odehrává se hlavně uvnitř, napětí je v dialozích, přestřelek je pomálu – ale to je zjevným záměrem. Konec je čitelný už v úvodu, v charakteru hlavní postavy, v jeho představiteli. Pohled na hrdiny divokého západu zcela bez iluzí. S obecnou platností, protože nálepka „pistolníka“ může jeho nositele svazovat, stejně jako jakákoliv jiná – i v současnosti.(9.7.2018)

• - Postavu Jimmyho Ringa, kterou ztvárnil Gregory Peck, byla původně nabídnuta Johnu Waynovi, ten ji však odmítl. (reich)