Pro mě velmi příjemné překvapení a tak výborný western, nakolik výborný může ne-auteurský western být (ne-auteurský ve smyslu výborného scénáře, herců a řemesla, ale bez „dotyku“ osobité režijní senzitivity); pro mě především narativní hra na téma stárnutí pistolnických legend vydrží být vrcholnou zábavou až do konce, kdy neodolá a musí své téma korunovat tragickou rétorikou...(7.10.2007)

Je to takové domácky komorní drama o muži, který nedokáže utýct svýmu stínu. Kolikrát jsme to už viděli? Bezpočtukrát. Pravda, Gregory Peck ho asi hrál málokdy. Jenže, Gregory Pecka v tom případě nedaboval Jan Šťastný (nic proti němu, nepřekonatelně sedí k Banderasovi nebo doktoru Kovaczovi z Pohotovosti a mnoha dalším), ale ke GP je českýmu diváku už desítky elt zažitý hlas Jiřího Bartošky. On vůbec dabing nestál za nic (hlavně nesedícím obsazením). Když se od toho odpoutám, dostanu zdlouhavé drama, naivní drama, neskutečné drama o muži, kterýho vyzývá jeden mladej blbec za druhým, aby si dokázali, že jsou lepší. V první řadě je tu až příliš náhod - v každým městečku je někdo, kdo Jimmy Ringa znal za jeho pistolnické kariéry, dále, když někdo nechce neustále zabíjet mladý haranty v únavných depresivních soubojích, nemusí nosit "proklatě nízko zavěšený" kolt. Tenhle film stojí a padá s GP, protože příběh je únavně zdlouhavý, bez nějakých větších zábavnějších momentů. Vlastně i ty dva souboje jsou natočeny dost nudně. Ovšem konec, dneska už takhle filmy naneštěstí nekončí, ale ten konec to (i když průběh by byl ve skutečnosti úplně jinej) vytahuje nahoru.(22.9.2007)

Western ve starém stylu, kde své charisma předvádí vysoký elegán Gregory Peck v roli nejrychlejšího pistolníka Jimmyho Ringa. Snímek má ideální stopáž, protože být delší, mohl by nudit pro nedostatek akce. Vesměs tu jde o čekání na finální souboj podobně jako je tomu ve filmech V pravé poledne či Poslední vlak z Gun Hill, v nichž také hraje důležitou roli sledování hodin hlavním hrdinou do vypuknutí začátku konce. Pistolník rozhodně stojí za pozornost každému fanouškovi westernů.(24.1.2012)

Jeden z prvních psychologických westernů (o nemožnosti vystoupit z role "celebrity" a žít normální život), jehož hrdinou je Jimmy Ringo (G.Peck), muž s pověstí nejrychlejšího střelce. Teď však hodlá kolty odložit, sedí v saloonu a řeší vztah se svou přítelkyní a malým synem. Celé městečko je na nohou, protože cítí krev...a pomalu, ale jistě se blíží parta pomstychtivců, kterým v úvodu Ringo zabil bratra (poté, co byl k souboji nesmyslně vyprovokován).(20.2.2007)

Na zajímavý více než 60 let starý western s mým oblíbencem Gregory Peckem jsem čekala až přes půlnoc, kdy běžel v televizi. Říkala jsem si, že si ho budu muset nahrát, protože u něho zcela jistě usnu. Nestalo se, vydržela jsem až do konce, což svědčí o jeho kvalitě. Výprava a černobílé provedení odpovídalo tehdejším možnostem a jednoduchý a trošku naivní příběh představoval spíše komorní drama než akční podívanou, ale i tak měl svou dávku napětí. Jenom ten dabing mu nesvědčil.(12.8.2012)

• Gregory Peck

• - Postavu Jimmyho Ringa, kterou ztvárnil Gregory Peck, byla původně nabídnuta Johnu Waynovi, ten ji však odmítl. (reich)