Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

drexik

Docela milá taškařice, nic víc ale ani nic míň. Na 100 minut jsem mohl odložit odhazování sněhu, takže nemužu hodnit záporně :D ()

Mrkvič

No tohle to tady. Fuj! Taková parodie, slátanina, karikatura, že by se chtělo jednomu blejt. Párkrát jsem se usmál, ale jinak to je fakt porod. Nejhorší, že tu trapnost doprovází ještě příšerná pitomost scénáře v ostatních scénách. ()

Thommie

Několik zábavných momentů a půvabných chvilek tomu nelze upřít. Spíš to beru jako parodii na válečnictví, v tomto směru je to výtečné, nejlepší byl král :))... zkrátka parodie ()

Monoxid

Tak abyste věděli, tahle pohádka byla fakt pěkná. Dokonce se mi líbila tak, že bych se na ni odvážila i někdy podívat znova. Ale pravda, pokud jste viděli originál, na tohle se nekoukejte. (Aha, ona to není parodie? To je jedno...) ()

lennyd

Fanfán (Vincent Perez) netouží po ničem jiném, než po dobývání srdcí sličných vesnických dívek. Když to s ním ale vypadá nahnutě, a zdá se, že jej otec jedné z nich nažene do chomoutu, nechá se naverbovat do královské armády. Místní cikánka Adeline (Penélope Cruz) mu předpoví zářlivou budoucnost se svatbou s královskou dcerou... Tenhle film má jedno obrovské štěstí, a to že původního Fanfána Tulipána jsem viděl naposledy asi před patnácti lety, a tudíž si jej už příliš nepamatuju. Obávám se, že pak by mé hodnocení tohoto filmu muselo jít ještě o řád dolů. U nového Fanfána jsem se bezmezně nudil (nevím jestli jsem na chvilku neusnul), šermířské souboje sice jakžtakž, ale v celkovém kontextu filmu zcela nepodstatné (kromě posledního), role Penélope Cruz úplně zbytečná (snad jen na okrasu) a celé vedení Francouzských vojsk totálně k smíchu (bohužel ne tak, abyste se zasmáli od srdce). Doopravdy nezbude nic jiného, než si sehnat původního Fanfána Tulipána a spravit si náladu... ()

giovanni3

Nové zpracování Fanfána logicky nedosahuje kvalit původní verze, ale nebylo to něco na co by se nedalo dívat. Humoru tu bylo dost a Penélope Cruz také zvedla film výše. Dávám 3z5. ()

Smileface

Nová verze (spíš komerční výtisk) Fanfána Tulipána je spíše než kvalitním filmem odlehčeným zážitkem na nedělní odpoledne (rozhodně ne na večer).Přesto jsem se ale párkrát zasmál,zejména u "Americké hymny" :-) ()

misstake

Nikdy jsem nepochopil smysl dělání remaků (kromě vydělání pěněz, že...) A už se toho chopili i Francouzi. Starý fanfán je samozřejmě lepší. Nelíbí se mi jeho nový představitel, nemá to žádnou atmosféru, je to celé takové divné a nepovedené. Mírně by to zachránila snad Penelope. ()

hudryhudry

Lehce podprůměrná pohádka, průměrné výkony herců, podprůměrně humorná = **. S Fanfánem z roku 52 se tento film vůbec nedá srovnávat. Je určen spíše pro ty (nechci řikat hloupější, ale...) generace mladých diváku, kteří už nedokáží strávit starší film a potřebují vidět novinku s hlavními hrdiny, kteří jsou jim známí. No budiž, jako odpolední oddychovka v tv to de, ale jinak jste se moc nepředvedli. ()

rozbris

Když jsem jej uviděl poprvé docela mě dostal, ale čím více se stáváte tak rošku odborníkem na filmy a máte jich už pěknou řádku za sebou, tak po druhém shlednutí musím jen 2* a to jen za sexy Penélope Cruz. ()

xaver

Tento snímek má smůlu u každého diváka, který dříve viděl Fanfána Tulipána s Gérardem Philipem a Ginou Lollobrigidou. Každý divák, který viděl oba snímky je chtě-nechtě vystaven konfrontaci těchto snímku a remake z r. 2003 prakticky nemá šanci obstát. Šanci má obstát pouze u mladší generace, která neviděla původní snímek. ()