• choze

Sterilně rutinní remake od režiséra bessonovských akčně-komediálních vývarů jako TAXI 2 a 3 či WASABI. Ačkoliv se příběh liší minimálně, postrádá lehkost, švih a duchaplnou výřečnost, kterou nahradila blábolivá ukecanost, jen tu a tam se mihne nějaký vydařený vtípek (skládání hymny) či hláška ("TICHO!" - "SPRÁVNĚ A VY MU JDĚTE PŘÍKLADEM"). Vincent Perez má do Gérarda Phillipa daleko a Penelope Cruz je sice krásná, ale stejně nemastně neslaně statující jako vždycky. Akční scény jsou podprůměrné a film se vleče k chabému finále, které stejně nikoho nezajímá. Zcela zbytečný remake.(8.6.2006)

Vincent Perez je v roli Fanfána Tulipána velmi zatracovaným, ale neprávem. On nic po herecké stránce nekazil, byl sympatický a casting filmu neměl na starosti. Pro mě z dvojice tím horším byla překvapivě Penélope Cruz, která se k němu naprosto nehodila a bylo na ní vidět, že roli vzala jen kvůli penězům. Příběh nesl prvky nápadité podívané jen v určitých intencích a režisér Krawcyk se nevybral cestou klasiky, ale implantoval do filmu řadu novátorsky pojatých scén, které jsou bližší modernímu publiku. Nepoměr akce a romantiky mně zabránil od vyššího hodnocení, ale je to v podstatě příjemný film, který si tak nízké hodnocení ani nezaslouží.(15.11.2010)

• mat.ilda

Při nejlepší vůli jsem nebyla schopna tento snímek zhlédnout až do (dozajista) hořkého konce. Zásadní byl naprosto špatný výběr hlavního představitele. Mé oči uvyklé spočinout se zalíbením na krásných, mladých či charismatických hrdinech tohoto žánru těkaly po obrazovce, ve snaze najít na Fanfánovi alespoň tu třetí možnost - bohužel marně. Pochybuji, že by o tohoto olysalého chlápka usilovala Ludvíkova armáda, natož aby po něm šílely krásné ženy. Na výkon Penelopy si nemůžu nějak vzpomenout, všechnu mou pozornost si vyžádalo nevěřícné sledování obstarožního Pereze, jak při svých veselých a dobrodružných kouscích zatíná zuby.(1.3.2009)

Výborná lehká komedie, která má jednu nevýhodu - není 60 let stará a jen a pouze proto dnes nemá nálepku "klasika". Kdyby byla k dostání ta verze z roku 1907, měla by zajisté cedulku "klenot" a hodnocení 99%. Tu údajnou klasiku jsem jen ze zvědavosti skouknul. A stále trvám na svém, verze z roku 2003 je zábavnou lehkou komedií, verze z roku 52 je jen nudnou předlohou. Dialogy tady nejsou tak stupidní, souboje jsou zábavnější, postavy jsou úžasné. Když tady Fanfán řekl, že věří ve věštbu od cikánky, tak jsem mu věřil i já, když to řekl božský Žérár, byl mi k smíchu i s tou zaťatou pěstičkou. A ta cikánka nebyla půvabnou nevinnou holkou jako zde, ale trochu přestárlou lhářkou, zralou na facku. Když pak dojde na přepadení, Fanfán si stále drží svůj úsměv a vtip i v souboji a nepromění se ve směšného drsňáka za pomoci ukrutného šklebu a dvojnásobného zrychlení té komedie, kterou tehdy neplánovaně natočili. Jen těch holek se krása vcelku stále drží a tak i ty z roku 52 mohou téměř konkurovat Penelope. Vším ostatním ale nechává tento film svou předlohu daleko za sebou.(19.11.2014)

• SharpChick

Do té doby, než jsem viděla původního Fanfána, tak tohle pro mě byla celkem pohodová oddychová komedie o nějakým tom nadrženým "šermíři". Ale jakmile jsem se setkala s původním snímkem a pochopila původní charakter jak hlavního představitele, tak celého filmu, se tohle pro mě stalo největší urážkou celé francouzské tvorby. Prostě nemohu pochopit, jak z něčeho tak poetického, vtipného a vkusného mohl někdo (ještě ke všemu sami francouzi) udělat takovou šílenou bezduchou hloupost a ještě ke všemu to stejně pojmenovat... Asi bych nebyla tak kritická, kdyby se tenhle "nový" Fanfán nepodobal tak moc tomu "starému" a kdyby se pokusili nějak lépe, vtipně, originálně námět zpracovat a obměnit jej - jenže tím se nikdo neobtěžoval a dokonce se v ničem ani nedokázal přiblížit svému předchůdci... 15% za pár ucházejících vtípků(7.1.2007)

• - Původně měl film režírovat Philippe Haïm. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film otevíral 56. Filmový festival v Cannes v roce 2003. (Zdroj: ČSFD.cz)