Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

Anderton

Pozerať sa nato dá, ale viac pozitív by sa našlo asi ťažko. Na televíziu ale toto konštatovanie úplne stačí. Samozrejme remaky takýchto kultových filmov sú samé o sebe zbytočným mrhaním peňazí a talentu hercov. Už nás iba čaká v rámci francúzskej kinematografie remake Angeliky. Uvidíte, že raz k tomu príde. ()

Kojak

Jedná se o nový remake filmu z roku 19xx. Vůbec nevím proč, ale opět průměrné hodnocení filmových serveru se mě celkem líbilo. Rozhodně mu nedám 40% jako ostatní. Sice jsem neviděl ten původní film, ale obsazení tohoto filmu bylo pro mě překvapením. Ženské role byly obsazeny půvabnými herečkami jako i samotná Adeliane v podání Penelope Cruizové. Pěkné byly i šermířské souboje hlavního hrdiny Fanfána. I Fanfánovi gagy mě dokázaly rozesmát :-). Je to takový oddychoví film. ()

honajz

Někam se vytratila poetika, lehkost a humor černobílého snímku s Philipem - tohle je jen takové přepjaté, nevěrohodné, užvaněné a kýčovité, i když se to snaží věcněji držet předlohy. ---- Fanfán Tulipán jakožto akční komedie á la Taxi. Móda remaků se nevyhnula už ani Francii. A tak se nám po skvělém snímku režiséra Christiana-Jacqua z roku 1952 s Gérardem Philipem a Ginou Lollobridgidou v hlavních rolí dostává akčního odvaru nijak skvělého režiséra Gérarda Krawczyka. Pokud jste znalci dnes již klasického černobílého snímku – který sám je mimochodem remakem němého francouzského snímku z roku 1907 a jenž na DVD vyšel jen v zemi svého původu bez jakýchkoliv titulků –, pak asi budete na moderní remake jen zírat s otevřenou pusou. V negativním slova smyslu. Proč? Vždyť až na špiónskou historku a anachronické vtipy a dialogy se scénář přesně drží toho původního, Vincent Perez a Penélope Cruz jsou mladí, černovlasí – a přesto to celé nějak nefunguje a maximálně nudí. Přitom některé vtípky krále Ludvíka jistě samy o sobě fungují jaké hlášky, hledání vojenské hymny také pobaví... Ale na detailech, vzájemně neprovázaných celkovou atmosférou, nelze postavit film. Navíc charisma mezi Perezem a Cruz rovněž moc nefunguje. Gérard Krawczyk by se prostě měl vrátit k Taxi a Wasabi, moderní akční komedie mu jdou o mnoho lépe. V historickém žánru totiž moderní humor nemusí fungovat, stejně tak akce v historii příliš nenajde kromě šermířských soubojů a honiček na koních. Kamera nejlepší záběry totálně zabíjí svou nenápaditostí, a když nedokáže využít ani středověký hrad (možná by si kameraman měl nejprve detailně projít film První rytíř, jak se dají takové kulisy efektně představit), pak se nudě ve Francii nevyhnete. Škoda promarněné příležitosti, protože mnohé dialogy jsou malými perlami, neschopný král Ludvík v podání Didiera Bourdona je občas kouzelný, ale celkově se film vachrlatě chvěje a nezachrání jej před nudou ani akční scény a Perez s Cruz. P. S.: Shodou okolností hraje Vincent Perez roli Alexandra ve vynikajicí komedii Fanfana, kterou autor a režisér Alexandre Jardin pojal nejen ze současnosti, ale s obrácenými rolemi – roli nevyzpytatelné Fanfany hraje Sophie Marceuau. Zkuste si tento snímek někde sehnat a porovnat s moderním remakem Fanfána Tulipána, pak by vám mohly být výše uvedené výtky jasnější. ()

lennyd

Fanfán (Vincent Perez) netouží po ničem jiném, než po dobývání srdcí sličných vesnických dívek. Když to s ním ale vypadá nahnutě, a zdá se, že jej otec jedné z nich nažene do chomoutu, nechá se naverbovat do královské armády. Místní cikánka Adeline (Penélope Cruz) mu předpoví zářlivou budoucnost se svatbou s královskou dcerou... Tenhle film má jedno obrovské štěstí, a to že původního Fanfána Tulipána jsem viděl naposledy asi před patnácti lety, a tudíž si jej už příliš nepamatuju. Obávám se, že pak by mé hodnocení tohoto filmu muselo jít ještě o řád dolů. U nového Fanfána jsem se bezmezně nudil (nevím jestli jsem na chvilku neusnul), šermířské souboje sice jakžtakž, ale v celkovém kontextu filmu zcela nepodstatné (kromě posledního), role Penélope Cruz úplně zbytečná (snad jen na okrasu) a celé vedení Francouzských vojsk totálně k smíchu (bohužel ne tak, abyste se zasmáli od srdce). Doopravdy nezbude nic jiného, než si sehnat původního Fanfána Tulipána a spravit si náladu... ()

SharpChick

Do té doby, než jsem viděla původního Fanfána, tak tohle pro mě byla celkem pohodová oddychová komedie o nějakým tom nadrženým "šermíři". Ale jakmile jsem se setkala s původním snímkem a pochopila původní charakter jak hlavního představitele, tak celého filmu, se tohle pro mě stalo největší urážkou celé francouzské tvorby. Prostě nemohu pochopit, jak z něčeho tak poetického, vtipného a vkusného mohl někdo (ještě ke všemu sami francouzi) udělat takovou šílenou bezduchou hloupost a ještě ke všemu to stejně pojmenovat... Asi bych nebyla tak kritická, kdyby se tenhle "nový" Fanfán nepodobal tak moc tomu "starému" a kdyby se pokusili nějak lépe, vtipně, originálně námět zpracovat a obměnit jej - jenže tím se nikdo neobtěžoval a dokonce se v ničem ani nedokázal přiblížit svému předchůdci... 15% za pár ucházejících vtípků ()

• Penélope Cruz nehovorí po francúzsky. Najala si preto dialektového trénera a naučila sa svoje dialógy foneticky. (Arsenal83)
  • Když na konci filmu důstojník (Yves Pignot) tvrdí, že dle Ženevské konvence má právo na omyl, neodpovídá to historii, protože první Ženevská úmluva byla sepsána o několik desítek let později, než se odehrává dění ve filmu. (Nick321)