• Phobia

Fanfánův remake jsem viděla zhruba 2-3 roky zpátky, měla jsem to zapnuté jako kulisu při práci a pamatuju si z toho jen tolik, že mi každá vteřina filmu lezla na nervy. Rozjuchaná francouzská krávovina s necharismatickým švýcaro-španělo-němco-francouzem v hlavní roli. Nejsem kdovíjaký fanoušek původního filmu, což mi umožňuje dát i druhou hvězdičku (za krásnou Penelopu), ale musela bych utrpět velmi vážný úraz hlavy, abych to byla ochotná absolvovat znovu. Otravné jak doušek sarinu, žoviálně slizké jak pomáda mladého Travolty, zbytečné jak fusekle pro beznohého... 31%(15.11.2010)

• SharpChick

Do té doby, než jsem viděla původního Fanfána, tak tohle pro mě byla celkem pohodová oddychová komedie o nějakým tom nadrženým "šermíři". Ale jakmile jsem se setkala s původním snímkem a pochopila původní charakter jak hlavního představitele, tak celého filmu, se tohle pro mě stalo největší urážkou celé francouzské tvorby. Prostě nemohu pochopit, jak z něčeho tak poetického, vtipného a vkusného mohl někdo (ještě ke všemu sami francouzi) udělat takovou šílenou bezduchou hloupost a ještě ke všemu to stejně pojmenovat... Asi bych nebyla tak kritická, kdyby se tenhle "nový" Fanfán nepodobal tak moc tomu "starému" a kdyby se pokusili nějak lépe, vtipně, originálně námět zpracovat a obměnit jej - jenže tím se nikdo neobtěžoval a dokonce se v ničem ani nedokázal přiblížit svému předchůdci... 15% za pár ucházejících vtípků(7.1.2007)

• kaylin

Nebýt krásné Penélope Cruz, kterou zde využívají jen pro to, jak vypadá, tak v podstatě nemá smysl se na film dívat. Snaží se to být vtipné, ale vůbec to zábavné není, Snaží se to být akční, ale ono to vyznívá spíše směšně. Vincent Perez mi nějak moc nesedl, ale to ani zbytek ensemblu kromě zmiňované Penélope.(3.12.2016)

• bittersweet

Špatné. Fakt, že toto "dílo" natočili Francouzi mě šokoval, odhadovala jsem, že jde o americkou předělávku. Nechápu proč Francouzi přetáčejí film, který natočili již v roce 1952 a který tak skvěle fungoval, a navíc se z něj snaží udělat stupidní frašku. Přesto mi tento nepovedený remake nezkazí sledování mé oblíbené, již zmíněné, starší předlohy.(13.8.2010)

• Hejtmy

Původní film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Neříkám, že nový Fanfán je nějaké geniální dílo, ale pobavil mě docela dobře. Není sice ani vtipný, ani akční, ani příliš dobrodružný, ale přesto má něco do sebe. Možná je to docela sympatickou ústřední hereckou dvojicí, možná tou naivitou s kterou je očividně film natočen. Nevím. Ale jak říkám, ani chvíli jsem se nenudil a proto dávám sice slabé, ale pořád 3 hvězdy. //////////// Dneska viděno podruhé a snad naposledy. Napoprvní jsem byl asi nějak omámenej, ale jak jsem mohl dát tři hvězdy nevím. Jedna za Penélope a konec. 30%(8.5.2008)

• - Původně měl film režírovat Philippe Haïm. (Hejtmy)

• - Film otevíral 56. Filmový festival v Cannes v roce 2003. (Hejtmy)