Mám rada tento film. Naposledy som ho pozerala , keď som na Vianoce okolo dvanástej jedla kapustnicu. Neviem teda, či na mňa taký dobrý dojem spravil ten film alebo tá kapustnica. No, tá sa dala pekne papať, a keďže si pamätám skoro celý film, znamená to, že nebol nudný.Okrem toho Penélope bola veľmi dobrá. 60%(28.12.2006)

• mortak

Jean Reno před nedávnem prohlásil, že francouzští filmaři jsou pokrytci, protože chtějí točit americké trháky za evropské dotace. Tento remake je toho smutným dokladem. Zmizely lehkost, romantika a vtip, a místo toho tu máme slovní průjmy, které zastírají nedostatek nápadů, vtipy trapně buranské - vůbec celý film připomíná evropskou verzi černošských komedií (Murphy a spol.). Tak, kde film otrocky kopíruje originál, je nudný, tam, kde chce bavit, je trapný. Že si takto Francouzi kálejí do vlastního hnizda!(12.1.2011)

• Malarkey

Tohle nemohlo dopadnout dobře. Remake a k tomu od efektivního, ale řekl bych, že průměrného režiséra Gérarda Krawczyka opravdu nemohl dopadnout dobře. Natož průměrně. Nebýt řady nesmyslů, které s filmem přichází a odchází a nebrat ohled na to, že je to vlastně kopie takřka přes padesát let starého, stále dokonalého originálu, možná bych přivřel obě oči. Jenže jakmile se snažím brát film jako samotný, stále v něm vidím ten originál. Pravda je, že řada scén je vtipných a celý film má spád, ale zarazilo mě, proč Francouzi vymýšlí něco, co už jednou je a originální. Tohle je maximálně tak výsměch francouzské éře historických komedií. Nic víc, nic míň. Alespoň jsem se upřímně párkrát zasmál. --- a. Bitva to je potenciální smrt. Mrtví musejí být jako ze škatulky. Čerstvě oholení, učesaní. Musíte dělat čest svému pluku i po smrti. A co je nejdůležitější: hlavně se usmívejte, ÚSMĚV!(27.10.2007)

• pp

Na tenhle snímek jsem se těšil, protože původní Fanfán Tulipán patří mezi mé oblíbené filmy. Měl jsem tušit, že remaky klasických děl nestojí za nic. Tak to aspoň je u Fanfána. Celé mi to přišlo jako nepovedená parodie - příliš dlouhé a nerealistické souboje a bitky (třeba ta úvodní, ve které hravě uniká čtyřem sedlákům s vidlemi), proskakování zavřenými dveřmi, které by nezvládl ani Superman, atp. Postavy jsou jednoduché a působí dosti prostě, což třeba u krále Ludvíka působí komicky, ale u dvou hlavních postav spíše uboze. Vtip a šarm Gérarda Phillipa se bohužel někam vytratil, Vincent Perez je spíše křečovitý, jeho neustálý pokus o úsměv nepůsobí příliš přesvědčivě, nevěrohodně pak vyznívají i pokusy o vyplození nějaké hluboké myšlenky, o což se snaží zejména v závěru filmu. Odpad! nedávám jenom kvůli úchvatným vnadám Penélope Cruz 8-) a několika vtipným scénám, kterým jsem se zasmál (např. výběr hymny pluku).(12.9.2004)

• hudryhudry

Lehce podprůměrná pohádka, průměrné výkony herců, podprůměrně humorná = **. S Fanfánem z roku 52 se tento film vůbec nedá srovnávat. Je určen spíše pro ty (nechci řikat hloupější, ale...) generace mladých diváku, kteří už nedokáží strávit starší film a potřebují vidět novinku s hlavními hrdiny, kteří jsou jim známí. No budiž, jako odpolední oddychovka v tv to de, ale jinak jste se moc nepředvedli.(2.1.2007)

• - Původně měl film režírovat Philippe Haïm.

• - Film otevíral 56. Filmový festival v Cannes v roce 2003.