• Phobia

Fanfánův remake jsem viděla zhruba 2-3 roky zpátky, měla jsem to zapnuté jako kulisu při práci a pamatuju si z toho jen tolik, že mi každá vteřina filmu lezla na nervy. Rozjuchaná francouzská krávovina s necharismatickým švýcaro-španělo-němco-francouzem v hlavní roli. Nejsem kdovíjaký fanoušek původního filmu, což mi umožňuje dát i druhou hvězdičku (za krásnou Penelopu), ale musela bych utrpět velmi vážný úraz hlavy, abych to byla ochotná absolvovat znovu. Otravné jak doušek sarinu, žoviálně slizké jak pomáda mladého Travolty, zbytečné jak fusekle pro beznohého... 31%(15.11.2010)

• hudryhudry

Lehce podprůměrná pohádka, průměrné výkony herců, podprůměrně humorná = **. S Fanfánem z roku 52 se tento film vůbec nedá srovnávat. Je určen spíše pro ty (nechci řikat hloupější, ale...) generace mladých diváku, kteří už nedokáží strávit starší film a potřebují vidět novinku s hlavními hrdiny, kteří jsou jim známí. No budiž, jako odpolední oddychovka v tv to de, ale jinak jste se moc nepředvedli.(2.1.2007)

• Nancy

Opravdu hodně nepovedený remake klasické dobrodružné komedie z 50. let, která je i pro mě, jako mladší generaci hodně povedená, takže téměř žádnou opravu nepotřebovala. No dobře, tak to nebylo nijak extrémně dokonalé, ale tenhle film není už vůbec. Původní Fanfán Tulipán je už klasický snímek a u těch zrovna nejsem pro jakékoli přetáčení, dobarvování nebo renovaci (i když by to mohlo dopadnout zajímavě) natož pro remake. Gérard Philipe je jediný Fanfán Tulipán, ten pravý, orignální a žádný jiný herec ho jen tak nepřekoná. Vincent Perez je strašně křečovitý, připravuje postavu o typické hlášky a občas je zas moc dokonalý. O katastrofě jménem Penélope raději nemluvě - tyhle dokonalý krasotinky ani nemusim. Snímek ztratil veškeré kouzlo původního filmu a stává se tak další komerční napodobeninou.(15.2.2005)

• bittersweet

Špatné. Fakt, že toto "dílo" natočili Francouzi mě šokoval, odhadovala jsem, že jde o americkou předělávku. Nechápu proč Francouzi přetáčejí film, který natočili již v roce 1952 a který tak skvěle fungoval, a navíc se z něj snaží udělat stupidní frašku. Přesto mi tento nepovedený remake nezkazí sledování mé oblíbené, již zmíněné, starší předlohy.(13.8.2010)

• xaver

Tento snímek má smůlu u každého diváka, který dříve viděl Fanfána Tulipána s Gérardem Philipem a Ginou Lollobrigidou. Každý divák, který viděl oba snímky je chtě-nechtě vystaven konfrontaci těchto snímku a remake z r. 2003 prakticky nemá šanci obstát. Šanci má obstát pouze u mladší generace, která neviděla původní snímek.(19.7.2012)

• - Původně měl film režírovat Philippe Haïm. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film otevíral 56. Filmový festival v Cannes v roce 2003. (Zdroj: ČSFD.cz)