Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

kolik27

No ty foe, i přes to že jsem názoru, že staří vyčpělí zahořklí světaznalí a samozřejmě vždy s pravdivám argumentem nemaj úctu k mladým a ohání se věkem i přes jejich zabedněnost, tak musím říci, že tady to někdo pěkně pos.... s tím, jak ukázal americké vlastenectví u mladých lidí takovým způsobem, který se nedá pozřít ani s nějakým omamným prostředkem. Na tohle sci-fi - hov.. docela lituji že jsem koukal. Jestli tohle někdo vynechá, udělá jedině dobře. ()

konysua

Studená válka byla podivnou válkou. Moc se toho nestalo a když už, normální smrtelník se to nedozvěděl. Zato Hollywood měl jasno, USA vs. rudě směřující národy se mydlí hlava nehlava a nedej bože, že by komouš někdy vyhrál. A je to vůbec ještě v kurzu? NE! Rozhodně ne takhle. Remake braku z 80. let, který dost připomíná brak z 80. let. A to je ten problém. Nuda beze zvratů v podání ošklivých neherců. Slizký bratr Thora Josh Peck by zasloužil malinu za ty jeho dlouhé pohledy a našpulené rtíky. Buzna. Kdyby se děj odehrával na více bitevních frontách s větší rozmanitostí, určitě bych psal jinak, ale tahle banda pubošů se sapíkama v pazourech nelahodí mému oku. 3/10 ()

kubas369

Menší píčovina než jsem čekal. Von už ten původní Rudý úsvit nebyl zrovna hit pro někoho možná kult pro mě ale fuj. ()

gicous

Pokud má akční film absurdně směšný příběh, který se k tomu bere smrtelně vážně, a nadto ještě nesympatické postavy, o níchž jako divák nemám vůbec zájem, potom nemá akce žádný smysl, ať jí je kolik chce. 1/10 ()

intro

Je to sice naprostá blbina a původnímu filmu se to rozhodně nevyrovná, ale akce je tu dost a 90 minut taky pěkně uteče. Dávám 60% ()

segovesus

Shodou okolností jsem den před tím viděl verzi z r. 1984, bohužel tento remake nemá kouzlo ani děj této klasiky studené války. Dokonce je lepší i ten australský remake Tomorrow, When the War Began, kde ta invaze vypadala poněkud reálněji ... škoda, škoda, škoda ... takový potenciál. ()

S3MIR

Realita ustupuje bokom a naivita funguje.Hrdinske reci,aby ste sa na chvilu citili,ze dokazete vsetko a viete,ze sa pozerate na americku naborovu FILMOVU produkciu.Slovo filmovu je klucove.Ak sa nad tym zamyslite,okamzite tomu date 1 hviezdu a pripad vyrieseny,ale ako film to funguje velmi fajn.Stopaz nie je premrstena,mladi "herci" vcelku uveritelny a celkovo je to film,ktory ma vobec neurazil.Nadsenim asi jasat nebudete,ale ak nemate prehnane naroky na priamociary hero-film,tak budete spokojny... ()

MjrDutch

Viem že moje hodnotenie je vzhľadom na kvalitu snímku neopodstatnené a neadekvátne vysoké ale jednoducho si nemôžem pomôcť pomoct. Vždy som mal rá príbehy kde šlo o revoltu,odpor voči systému a súboj medzi Davidom a goliášom. WOLVERINES!!! ()

Unterschleif

Miestami dosť hlúpe a naivné a scenár má dosť veľa dier. Ale je to také pekne patriotické a milé. Kľudne by som si pozrel aj dvojku ak by na ňu náhodou došlo. ()

davistercz

Rychlé, přehledné a v některých situacích smutné. Je to prostě jedna větší akční rychlovka, která se náramně povedla. Sice je tam pár chyb, ale na ty klidně zapomenu. Kdybych měl hodnotit samotný příběh... tak to by bylo za průměr, což jsou 3***. Ale díky té akci, výbuchům a kulkám zvedám na 5*****. Protože tohle stojí opravdu za shlédnutí.PS: Připomnělo mi to trochu "Terminátora" v nějakých scénách. ()

-VINCE-

Toto je přesný příklad pro pravý americký snímek. Skupinka středoškoláků zdecimuje armádu prvotřídně vycvičených elitních vojáků kteří napadnou USA naprosto bez odporu.... Nice ()

route60 odpad!

No co na tuto vymaštěnost říct? přece zcela zasloužený propadák a stejná filmová tupost jako původní Miliusuv opus. ()

rasto87

Zbožňujem filmu, ktoré mi vedia ponúknuť akciu už od samého začiatku. Ch. Hemsworth podal naozaj obstojný výkon v odboji proti kórejskej armáde. Raz darmo ak človek má rad odboje, povstalcov a pod. tak si príde na svoje, pretože podľa mňa mal tento film všetko či už dobrú zápletku, akciu, napätie či tzv. ľúbostné scény. Z mnohými sa tu s mojím hodnotením nezhodnem ale čo už je to môj názor a ja tomu z radosťou dávam 4*. ()

Facerr

Komerčně nenápadnej, ale naplno fungující film. Takovuhle válku jsem ještě neviděl a musí se nechat, že tvůrci do ní nacpali to nejsympatičtější, co mohli a to včetně vybranejch postav. Hodně sympatická byla i akce, která tady funguje bez větších prodlev přičemž nechybí ani příběh. Na konci sice zamrzí jeden život, kterej padne navíc, ale vidím v tom snahu necpat divákovi pořád jen "realitu", ve který všechno dobře dopadne. Teenageři ve zbrani se tady ukázali, jako vůbec ne blbej nápad. ()

strundik

Pro mě velmi příjemné překvapení, na film jsem se podíval s minimálním očekáváním, ale líbil se mi natolik, že si ho v budoucnu určitě někdy pustím znova. ()