poster

Robot Chicken: Star Wars Episode II (TV film)

Animovaný / Komedie / Krátkometrážní

USA, 2008, 23 min

 • DJ Obelix
  ***

  Nerad tu kazím hodnocení tohoto dílka, ale dám pouze za lepší 3*. A to hned z několika důvodů. Robot Chicken miluji, ovšem ve Star Wars univerzu jsem jen "letmým návštěvníkem," a proto jsem si oba díly nechal až po všech dílech. A věděl jsem proč. Celý seriál se vyznačuje tím, že k jeho sledování musíte mít výbornou znalost parodovaného materiálu a tu já tu jednoduše neměl. A u Star Wars skečů PERFEKTNÍ znalost platí dvojnásob. Nicméně scénka "bring your daughter to work day" je bezkonkurenční. Pro SW fans povinnost...(16.8.2009)

 • T-pack
  ****

  Na rozdíl od prvního parodického počinu je tohle mnohem víc ve stylu Robot Chicken. Vkrádá se otázka, proč tedy dělat celý speciál. Krom toho mi neseděl ani rámcový příběh lovců odměn, což zase podněcuje otázku, k čemu je podávaný ve formě sketch show. To původní kouzlo nápadu se zkrátka trochu vytratilo a dostaví se mírný pocit monotónnosti. Myslím, že bych hodnotil stejně, i kdybych neviděl první díl, jelikož dohnání situací do absurdna je tu podstatně méně, celé je to víc při zemi a jak jsem řekl, rámcový příběh škodí formátu. Jsou tu ale i dost solidní fóry, viz například Dr. Ball nebo „not crazy about the name.“(31.1.2016)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Boba má teď světelný meč!!!! A je to zmrtvýchvstání....debílkové!!!.......(Říká Boba, když mečem masakruje Ewoky) Dneska je den, kdy si rodiče berou do práce své děti, pane Vadere. Máte děti?........ Jedna hláška za druhou, sranda, parodie, krev, brutalita, akce a dobrodružství. DIALOG: VADER - Chutná vám to jídlo? LEIA - Na naší planetě bylo chutnější, ale pak jste ji zničil!!! VADER - Ach tak, tahle planetka? Prosím, prosím nenič mě!!! Jsem neškodná planetka!!! ........Palte podle uvážení!!!!!...... TOHLE JEŠTĚ NESKONČILO....(22.7.2014)

 • Elegnor
  *****

  Úžasný, neskutečný, skvělá porce zábavy v tak krátkém čase. Jakožto fanoušek originálních Star Wars jsem vyloženě nadšen. Rozhovor hologramu císaře s Vaderem je co do vtipu bezkonkurenční se vším co jsem v poslední době viděl a ukázka jak to dopadne, když vezme Stormtrooper dceru do práce nebo konverzační pusto u jídla v oblačném městě tvoří s ostatním dokonalou směsku různorodého humoru, který ale určitě nikoho neurazí..(2.8.2009)

 • Godhaj
  **

  ,,Dady! You’ve not even trying!“ Druhý díl si u mě vedl podobně jako ten první. Některé scénky jsou podařené, ale opět naprosto převažují ty natahované a nudné, jako například telefonní rozhovory či večeře v Oblačném městě. Taneční čísla taky nejsou dvakrát zajímavá, jen trapná podobně jako moderní parodie. Exkurze v polovině stopáže do zákulisí natáčení pak trochu působí jako režisérská a scénáristická nemohoucnost.(22.7.2013)

 • - Ačkoliv se jedná o paodii, snímek pokládá řadu zajímavých otázek, které v sáze Star Wars nebyly vysvětleny nebo zodpovězeny. (Mandalorian)