Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

Tomko87

Divné. Podľa traileru som čakal fajnový horor, a dostal som komédiu, niekedy vydarenú, niekedy trápnu. Koniec bol riadne od veci, ale pučilo ma od smiechu. Neviem či to bol zámer, alebo nie, ale nedalo mi. Potešila prítomnosť Michaela Ironsidea. Toť vše. ()

spawnxp

Dost dobře udělanej "vyvražďovák". Ovšem casting je takovej, že si člověk řiká aby je už zmasakrovali všechny a scénku s "anální sondou" kvituje se zadostiučiněním. Navic ufoni opravdu nic moc. Průměr. ()

)))IMP(((

SCI-FI se šedáky můžu, kvalitní SCI-FI ještě víc. Očekávat od nízkorozpočtového hororového béčka brilantní herecké výkony a hluboký příběh nelze, proto je třeba hodnotit atmosféru a sekundárně triky. Extraterrestrial to zvládá skoro na výbornou, jen ta hororová stránka trochu chybí, ač šedáci jsou z výčtu všech podobných filmů o únosech zde nejděsivější. Milovníky hororu určitě potěší i menší role Emily Perkins. ()

Dacsus

Seriózne, tí čo dali menej ako 60% sa hádam posrali. Na to, že to bolo natočené za pakateľ, skvelé, a imo naj abduction movie za dlhé roky. Síce to začína sťa tuctový teen sranec, ovšem kupodivu sa to celé preklopí o 180 stupňov. V tej kategórii (t.z. lacné béčko) okolo 90%. ()

Easykill

"What the fuck is this?" "Dude, this is dead fuckin alien!" 👌 Tak tohle ku*va chceš! Tahle UFOunská nálož je skvělá od začátku do konce. Tvůrci si asi řekli "Pojďme se s tím vůbec ne*rat!" Tomu filmu nechybí vůbec nic, nepostrádá drama, humor, akci, gore (byť v menším množství) ani nutnou dávku sci-fi. Samozřejmě jako všude se něco najde, ale na to čůrá ten mrtvej pes na půdě. Například (menší spoiler) mě až rozesmálo když na ty ubožáky asi po dvacáté svítí červené a modré světlo a oni opět vypotí "What the fuck is this?" to už si jako říkáš "co by to asi ty debile bylo, toho ufouna už si ku*va viděl nebo myslíš, že nastala změna a v dubnu přiletěl znovu Santa Claus?" Ale to je asi jediný do očí bijící, jinak kvalitní ufo kousek a jako bonus je muž s cigaretou a to znamená, že happy end se nekoná. ()

psycho.ta

Musím uznat, že to vůbec nebylo špatné. Místy nudné, to ano a škoda, "že snoubence tak rychle ke smrti odsoudila a tu skříň následně velice snadno odsunula" , atd... 3*** ()

Allein4

Opět toto téma? To je vážně už děsně ohrané. Ale zpracování zde patří k jednomu z nejlepších. A rozhodně nešetřili efekty, což je velké, monstr plus. I výběr postav byl vcelku slušně postavený. Rozhodně to mělo něco do sebe a v té přehlídce zhovadilých hororů posledních let toto je možná hned druhý nejlepší (hned po Cabin in the Woods). 80 % ()

Fritaaa odpad!

Na tohle nemám čas. Nějaká kravka s hereckým nadáním českých hvězd Ulice střílející mimozemšťany mě fakt nebere. Říkám si nebude tu teď spadlý strom přes cestu, neobjeví se teď za ní mimozemšťan, nechytne ho teď za hlavu... a ono fakt! Kruci s tímhle se jděte bodnout. Předvídatelná sci-fi komedie, která ale asi nezamýšlela být komedií.. ()

Xinn

Ze začátku to vypadá na klasickou teenagerskou vyvražďovačku někde na chatě u jezera, ke konci se to zhoupne do těžkého sci-fi, aby to ve finále skončilo jako nějaká předehra k mým oblíbeným Aktům X :-) Takže začátek za 2 hvězdy, konec za 4, průměr 3*** ()

maestrum

"Když tě vzali na palubu té jejich lodi, udělali ti anální sondu ? Víš, kvůli anální sondě nemusíš až do vesmíru." Kontroverznější film jsem dlouho nehodnotil. První 1/2 hodina totální nuda, potom se objeví UFO crash, zábava se posune ovšem jen na úroveň Bčkovýho horroru. Vykrádačky dějů jiných filmů, velké překvapení formou herce Ironsida (jaký tlustý vepřík se z něj stal). Nejvíc mě ovšem dostal konec, kde na rozdíl ....spoiler....od většiny horrorů přežije jen sympatická hlavní hrdinka, zde, k mé velké radosti, nepřežil nikdo. Hudba a zvuky by se bez problémů uchytily i u hollywoodského trháku. za mě: film 3*, hudba+zvuky 4* ()

MirINDay

Což o to - zpracování je super, ale kde je originalita? V podstatě jen shromážděné historky o UFO, jako typický tvar loďe, typická podoba alienů, typické praktiky alienů a celé to vrcholí typickým chováním postav z hororů.... ()

in flames

Veľmi podcenené. Asi páni znalci čakajú dokonalé novátorstvo v každom filme. A čo čakáte od záveru fimu takéhoto žánru fakt nechápem. šak scifi o UFO jasné že to museli zapichnúť do stratena. Mňa dielko príjemne pobavilo a užil som si aj pobyt u mimošov aj romantickú vsuvku. Herci mohli byť aj lepší, ale zas ma ich umenie nijak neurážalo. Efekty boli v rámci rozpočtu obstojné. Dej (napr. šerif a jeho viera) mal aj nápady. Asi ho 5 trochu nadhodnotím, ale beriem si to ako povinnosť aby film nebol nízkym percentom odsúdený na nezáujem divákov, ktorý si môžu v rámci žánru prísť na svoje. Ja podobné rád uvítam zas a znova. ()

pyzma84

Ten pár minútový začiatok naznačoval. že sa možno konečne niekto vykopal z natáčania sračkoidných dementných "jááj, uniesli ma elieni" filmov, ale kdeže. Opäť dríst, trochu červenej nikdy nezaškodí a v bordeli jak by smet, nejaký gumený pajác pobehuje po vonku a všetci tuhnú strachom a nie je nad to, mať zhuleného kamoša, ktorý nám objasní celú problematiku. Hurá, ďalší americký /kanadský/ sen o tom, ako sa dostať do vesmíru. ()

vrch07256732

Tento film nemusí každému sadnúť. Mňa to oslovilo už len z dôvodu že to nie je zo súdka vyvražďovačky, zombie, melancholickí upíri alebo FF (FF teda miestami je) či dlhovlasí duchovia. Rozhodne príjemné oživenie v danom subžánri. Hodnotím aj záver (spoiler!) vo veľkom štýle na Ufonskej lodi (scenéria nedala nespomenúť si na Votrelca2). ()