Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

DavidWebb

Toto bude pravdepodobne moje guilty pleasure 2014. Pretože tak debilný film... čéče, a ja som to jednoducho musel dopozerať do konca a to bez nudy. Poradie zomierajúcich som síce netrafil a všetky nezmysly z filmu nemá cenu vypisovať, ale na tom nezáleží, pretože "predpísaná" hlúposť nepustí. Je ľahké obviniť hercov z tuposti najhrubšieho zrna, ale tí sa riadia scenárom, takže by som im krivdil, no i tak ma počas sledovania viackrát napadlo prirovnanie: sprostý ako gringo. Ale dosť bolo hany! Extraterrestrial je vizuálne pekne natočený flik - žiadny "handy šejk šit" z posledných rokov a popravde, kedy naposledy som vlastne videl podobné sci-fi s mimozemšťanmi? The Signal je celkom iný ako toto, takže čo ešte z podobného súdku? Nič! Už len z vďaky, že sa niekto vôbec rozhodol natočiť sífíčko s alienmi to má moje symfónie. A nech si hovorí kto chce čo chce, o miešaní žánrov, o tinečroch, o posledných 20 minútach atď., mňa to bavilo. A 3½ hviezdnych lodí zaokrúhlim hore, lebo mám chuť si to niekedy pozrieť znovu. PS: "Dude, that's a dead fucking alien!" ()

3mates33

Ten koniec to je pekná patetická sr*čka, ale inak výhrady nemám, taký obyčajný film . PS: Keď som ,tu v komentároch čítal, že je od tvorcov Grave Encounters, tak ma to milo prekvapilo. ()

beso74

Ďalšia skupinka primerane hororovo hlúpych a nelogicky konajúcich postáv (so silnou ženskou postavou vo svojom strede) sa vydala na víkendový pobyt, ktorý sa natiahne do večnosti. Vcelku podarené skĺbenie normálneho hororu a found footage trpí niekoľkými nedostatkmi, z ktorých asi najmarkantnejšia je do oči bijúca neoriginalita, ID, Fire From the Sky, prvky série Akty X, pričom vzhľad emzáka radšej ani nekomentujem. To je len niekoľko nevhodných ingrediencii v tomto snímku, ktorému by sa navyše zišiel aj človek, ktorý by sa nebál viac strihať (asi tak 15 minút menej by bolo ideálne) a dej zhutniť. Na druhej strane, je to umne vyskladané, hudba znepokojujúca, vyvrcholenie uspokojujúce. Vzhľadom na množstvo hlúposti, čo som si v poslednom čase pustil, si toto 3 hviezdičky zaslúži, nuž čo, jednooký je medzi slepými kráľom... ()

dannyd14 odpad!

Kanaďania zrejme nevedeli či točili dokumentárny film, ľúbostnú drámu, alebo mysteriózny horor. Na konci som čakal, že hrdinka vytiahne granát, ale pobavilo i tak. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Horor, nebo občas komedie s veselou muzikou a analní soudou? Začátek puberťárna, konec solidní, temný a odkaz na Akta X - muž s cigaretou. ()

petrik11

Pozeral, dopozeral, nie zlé, ale nič zvlášť extra. Myslím, že "tráva" je povinnou rekvizitou už pomaly každého hororu. Žeby pestovatelia boli aj mecenáši filmu a takto si robili reklamu? ()

Pitryx

Trošku pomalejší rozjezd, zbytečná scéna s prstýnkem, ale pak to chytne „švunk“ a jede to jak rychlík. Trikově velmi dobré. Mínus za občas nestatickou kameru, špatné nasvětlení scén a „zdlouhavosti“ v jistých pasážích. To vše lze lehce překonat a domnívám se, že je to jeden z nej filmů na toto téma. Nikdo nikoho nekrmí sračkami o tom, že je to podle pravdivé události, zato nakrmen spikleneckými teoriemi divák bohužel je. Občas mi tam nesedla hudba. Film vřele doporučuji, pokud ho nemíníte brát vážně. 201503149736/10040/////*** a půl!!! ()

Mamlas odpad!

Tak to byla super ultra tupá blbá amatérská sračka, typická Kanada. Blejt. A ta baba, hlavní hrdinka, měla mít 28 let, typoval jsem ji na 45. Jak se mohla takhle rychle zhuntovat a být tak hnusná? ()

Facerr

Co si budeme povídat, objektivně nemůžeme hodnotit ani sami pro sebe. Vždycky záleží na náladě a já hned ze začátku přiznám, že jsem úplně náladu na emzáky neměl. Tenhle film ale dokáže docela strhnout a to už při úvodním klišé "banda teenagerů jede společně na chajdu jednoho z nich". Filmový producenti věděj, že to je stokrát podojená kráva, ale oni dojí dál a na mě osobně to vždycky funguje, tedy alespoň když jde o sympatický obsazení. To mi v Extraterrestrial přišlo celkem nezáživný, ale na druhou stranu to páni filmaři vynahradili příběhem, ve kterým se neustále něco děje. Navíc se mi líbila i dotaženost některých věcí, která jinde silně vázne. Zjevení ufonů nezůstane jen u blikajících světel a dokonce se podíváme i do útrob emzáckýho světa. Zvlášt to poslední jmenovaný si u tohohle filmu cením. Zatímco jiný filmy v jistých pasážích končí, tenhle je teprv v půlce a slušným tempem se vyvíjí dál. Prostě, i přes spoustu nedostatků, můžu konstatovat "ano, tudy cesta vede". Hlavně za koule ukázat víc, než jiní a místo zmiňovanýho otazníku skončit vykřičníkem, dávám čtyři hvězdy. ()

Cechyno4

Kdyby se tento horor držel v kolejích, v kterých jel prvních 30 minut, vyklubal by se z něj mnohem lepší kousek. Lépe koukatelný. Prvních 30 minut byla skvělá atmosféra. Poté však následuje zamotávání se do děje a spousta objasňování. A tak pro mě lehčí nadprůměr. Toť vše. ()

djbarrel

Začátek byl skoro na 5 hvězd. Napínavý, ponurý, temný ... no už po pár minutách se to začalo rozkládat a někde uprostřed jsem už začal uvažovat o Odpadu! Taky aby ne, děj je dost klišovitý a je jasný, že parta děcek jejichž jedinou zábavou je se pořádně opít a zhulit, nebude slibovat dál nic moc. A bohužel opravdu to bylo takhle špatné. Chvílemi se to zvrhalo v takovou komedii nebo parodii a ten konec to bylo úplně mimo. Po pár dnech se mi to rozleželo, takže Odpad! dávat nebudu, přece jen už tu byli větší paskvili, jedna hvězda za úvod a druhá hvězda za několik komediálních scén s praštěným pěstitelem konopí. 38 % ()

Lajty

Dějově to bylo napínavé, originální a lekačky byly taky dobře zpracované. Ta atmosféra byla chvílemi opravdu děsivá. Jen škoda že si tvůrci mimozemšťanů nedali více záležet na samotném vzhledu emzáků, ale i tak slušný kousek na téma mimozemšťané. Pro mě příjemné překvapení, rozhodně lepší než Alien Abduction, jen možná škoda, že to nebylo hlavně na konci filmu lépe a originálněji zpracováno. ()

kacir

Na Tv film milé prekvapenie, pekne si to u mňa vybudovalo atmosféru mierneho napätia a dal by som aj viac ako za tri, ale ten posratý koniec ma vytočil. ()

ScarFace_V8

První film Colina Minihana s hodně zajímavým námětem, který se nemusí zdát příliš originální → prostě mimozemšťani unášejí lidi, ale! Není to pravda. Na chatu v Echo Lake přijíždí parta pěti přátel, aby tu strávili pár dní než se pozemek prodá. Podivné události na sebe nenechají dlouho čekat a poté co se nedaleko od nich zřítí U.F.O. začne ten pravý boj o přežití. Top scény a momenty nás stále nahlodávají k více a více otázkám a vedou k hodně nečekanému konci. ()

veverysiak

Vykrádačka viacerých známejších kúskov so značne natvrdlými dialógmi a podivnými hereckými výkonmi, niečo ušlo aj scenáristovi a direktorovi, preto je výsledok viac ako chabý, takže 20%. ()

Saxos

Tak on ten Mulder se Scullyovou měli pravdu. Oni ti ufóni skutečně existují a ti za mořem to tají. To mě pobavilo. Hlavně posledních 5 minut tomu dá tu závěrečnou korunu pitominy. ()