Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

bobstock

Po shlédnutí jiných kousků s podobnou tématikou se musím vrátit a konstatovat, že se tahle zpočátku odlehčená ufounština stala jakýmsi bodem, od kterého se mají začínající scifi rejžové odpíchnout. Naivní se po ztroskotání mimozemského plavidla mění v pop-style strašidelné až nechutné, a kdo jiný v tom má prsty nežli ´´bratři´´ scénáristé. Opět podivně podhodnoceno. 75% ()

kluk z Na

Ze začátku to vypadalo jako další epizoda x files a já si říkal, že se bude plesat blahem, ale šeredně jsem se mýlil. Místo x files rules naskotačila na scénu partička na odpis tvořená několika mladými lidmi s hlavní aktérkou blbkou a jejím trapným přítelem. To jejich handrkování mě vážně nebralo, spousta lacinnosti v záběrech s prstenem a celou tou snubní píčovinou a to, že si přivolala ufouny zpět , aby si ji vzaly nahoru za kamarádama, no síla! Takovejch wtfaků tam je spousta.Třeba ten šerif se svoji dějovou linkou. Ten byl taky dobrej no. Významná to linka. Čím víc zvratů tím lépe, že? ()

BlackHood

Miluju UFO-Horrory a tento patří mezi nejlepší, které jsem kdy viděl. Celý film skvělý, napínavý, skvělý zvuk a krásně graficky udělaný. Doufám, že Colin udělá ještě nějaké filmy, protože by to mohl dotáhnout velmi daleko. Všechno skvělé, jen jsem nepochopil, proč ufonci nakonci udělali to, co udělali...Brutalita 1/4 Strašidelnost 1/4 ()

Silviaxx

Všetko sa začína úplne nenápadne, jemnými náznakmi toho, že niečo nie je v poriadku, a hoci všetko nasvedčuje mimozemskej návšteve, človek potrebuje od mimozemšťana dostať facku, aby bol ochotný takéto vysvetlenie prijať. Inak to nie je ani tu, zohavovanie zvierat, nevysvetliteľné zmiznutia ľudí. Ústredná partička mladých ľudí sa vyberie na chatu, no keby vedeli čo ich čaká asi by radšej ostali doma. V tomto bode sa začína tlačiť kvalitne na pílu - v prvom rade uvidíme UFO a následne sa nevyhneme ani priamemu kontaktu s mimozemskou bytosťou. Od tohto momentu sa strieda červená, modrá, ľudia naďalej miznú, materská loď nedá pokoj, prichádzajú ďalší mimozemšťania (a rozhodne neprichádzajú v mieri), až nakoniec mladá dievčina v závere filmu urobí obrovský krok hore. Ja síce mimozemskú tématiku extrémne nevyhľadávam, ale pred Extraterrestrial klobúk dolu! Je snáď prvý z filmov v tejto oblasti, ktorý sa absolútne nebál ísť za hranice, ukázal divákovi všetko, čo si len mohol priať vidieť, poskytol množstvo kontaktov, pohľad na druhú stranu, a to všetko veľmi technicky zdatným spôsobom. Jednoducho, ja som veľmi spokojná a tento film bez mihnutia oka splnil všetko, čo by som si od hororu zameraného na mimozemšťanov priala. ()

Heero

Lepší tři. Já jsem zrovna ufolog, takže super, ale byly tam slabší chvilky, jinak nechybělo napětí a mysteriózno, které jsem očekával. Jen by mě celkem zajímalo, co to jako mělo být za slizké kokony, ve kterých se objevily postavy po únosu, vypadalo to jak z vetřelce. ()

Hapretor

Sympatická teen parta, komická role M. Ironsidea, velmi povedená atmosféra, nenudí sled událostí, depresivní, leč čekaný konec a nelaciné triky tvoří dohromady zábavnou podívanou. Pro mě lepší než jak ostatní srovnávají s "Fire in the sky". A ještě je tam znát nadhled na dané téma a s tím spojený občasný povedený sarkastický vtípek. Tohle sedlo. ()

Ydrosten odpad!

Tak to teda byl kurva vole film jak kráva. Vole vždyť von tu holku přece do piče miloval né, tak vole kurva vo co de ? Ty vole doprdele kurva Já ji fakt vole miluju. Kurva vole tak jí to běž dopdele kurva říct . ::: Rozhodla minuta 27, a musel jsem to vypnout. ()

pilarius

O smysluplných dílech se říká, že mají hlavu a patu. Tenhle film má jenom tu patu. Teda vlastně hodně pat. Jen posledních několik málo minut se povedlo a padla na ně dle mého názoru velká část rozpočtu, kreativity a hlavně té správné humorné nadsázky, které kdyby se plácly do celého filmu a škrtla by se zároveň i žánrová cedulka tvrdící, že se jedná o horor, mohla z toho být vcelku slušná komedie. Bohužel se tak nestalo. Za šílený konec a úvodní detailní záběr na velmi pěkné dámské pozadí tedy neuděluji odpad... a tak trochu jsem váhal i nad druhou hvězdou za pár vtipných mrknutí na diváka i v tom rozblemclém zbytku. Ale ne, prostě to nejde, bylo to jako celek moc tupé a s povzdechem musím konstatovat, že si nemyslím, že tomu tak bylo úmyslně. ()

Qeo

Klasické B-éčko. Parta děcek, chata v lesích, alkohol, drogy a zelení mužici. Scénář jede podle zaběhnutých pravidel. A přece to vlastně byla docela zábava. Proč ne, někdo musí udržovat tenhle žánr při životě. ()

fr3ak

Existuje snad tisíc důvodů, proč bych tomu nejraději napálil odpad - otravní hrdinové, jejichž chování je někdy vyloženě na Darwinovu cenu, emzáci taky strach zrovna nijak nebudí a kurva ty přepálené zvuky, kdy se jako divák má strašně moc leknout mě spíš serou. Ale mě se to jako celek z nějakýho pochybnýho důvodu líbilo. Jednak mi zoufale chybí únosové filmy (není jich ani jako šafránu) a taky mám pocit, že nasraný mimozemšťany zrovna poslední dobou ve filmech taky nevidím. A to závěrečné pomrknutí na X-Files zrovna když zítra bude premiéra první epizody desáté řady tomu dost pomohlo :) ()

Rathalos

Myslel som zo zaciatku,ze to bude len nejaka scifi sracka,ale nakoniec som bol poteseny z tohto filmu,napinavy hororik so sympatickymi hercami a ten koniec ma prekvapil...:-) ()

Dm1tr1j odpad!

Je to hlúpa,predvídateľná,zbytočná,nudná,nezábavná,absolútne nepoužiteľná,nezapamätateľná,zdĺhavá,americká,uplakaná,zasratá, detinsky nemotorná,drahá,bez nápadu, okopírovaná, nezáživná,zle zahraná, zle napísaná, najhoršie natočená debilina. ()

Dr.Cilka

Tento film je ako encyklopedia popkultury ufo. Obsahuje snad vsetky najtuctovejsie prvky, a miestami mi to pripadalo ako sfilmovany south park.. film tak absolútne nicim neprekvapi. Jednorazova zalezitost. ()

KUFI odpad!

Chci vratit hodinu a trictvrte totalne promrhanyho casu. Film je beckovej shit plnej ultrastupidnich scen, ale ze vseho nejhorsi je ta banda blbu, kterym bych dal analni sondu 3x denne. ()

CharlieSs

Když se dívám na nějaký film, během toho si uvědomím jestli chci Happy end, nebo ne. U tohohle filmu jsem spíš doufala, že skončí dobře. No vlastně skončil, kdyby nebylo armády. 4* za dobrý námět a taky za to, že jsem zjistila, že i horory s alieny můžou být dobrý. ()

gazogazo

Dávám 4 a hlásám, takhle straightforward film jsem zas dlouho neviděl. Jasně že to má spoustu chyb, ale já jsem je prostě ignoroval a nádherně jsem u toho vypnul. Ano posledních cca 15 minut je docela nezvládnuté béčko, ale co. ()

helraiser

Tak tohle nebylo vůbec špatné i když to pochopitelně mohlo být lepší, ale buďme rádi, za celkem slušnou ufo podívanou. Začátek byl opravdu výbornej, temnej, atmosférickej a diváka opravdu zaujme a nabudí na sci-fi podívanou, poté se to už bohužel trošku zkazí , především kvůli opravdu špatným postavám a naprosto nelogickému chování, ale zas kdovíjaká katastrofa to není. V podstatě Akta x v trochu hororovějším kabátě, mě se tento druh filmu líbí takže jsem se poměrně slušně bavil a o to jde přeci především. ()

bakeero odpad!

Vykrádačka všech možných filmů a seriálů od Aliena, přes Akta X až po South Park (anální sonda). Vtipné to není, napínavé to není, děsivé to (tak jak by chtělo) není, otravné až běda to je. ()

glorious

Silná káva na večer v podaní mimákov. Bohužial to nie je moj štýl. Nevedel som sa dočkať konca a ked prišiel a vyzeral že skončí fakt nechutne už som rozmýšlal fajn dáme aspon 50 procent a buuum záver uplne od veci čo už nikoho netrápilo ale proste to museli natiahnuť o tu nezmyselnu scenu. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Za mňa po rokoch konečne kvalitný horor s mimozemšťanmi. Nie je to síce horor roku ale pozrieť a užiť si ho sa dá. Len škoda, že som ho nevidel v kine. To by bol iný zážitok. Horor z kanady, ktorý má veľmi príjemne prekvapil. Nechýba tu humor aj, keď je ho malo je správne umiestnený. Tiež tu nechýba atmosféra, ktorá mrazí a veľmi atmosfére dopomáha úžasný soundtrack. Herci sú sympatický a hrajú nadpriemerne. Scenár je na konci filmu za mňa veľmi slabý. Tiež je tu gore nie je ho veľa ale za to pekne vylepšuje film. Film má 106 min. V prvej polovici sa zoznámime s hlavnými postavami a v druhej začne peklo. Úvodná scéna je spravená výborne a na mňa zapôsobila skvelé. Nech tu nepíšem len plusy tak aj mínusy. Najväčší mínus za mňa je koniec. Ako keby si tvorci povedali, že správne kvalitný E.T. horor ale nakoniec to poserme. Vedel by som si predstaviť iný koniec. Koniec je tak trochu predvídateľný a hlavne podporuje jednu teóriu vo filme. Ak by ho skončili o cca 5 min skôr alebo by zmenili koniec, tak by to celé nekazylo. Ako? Napríklad sen. Nechcem tu rozpisovať celú záverečnú scénu, pre tých čo to nevideli. Film môžem odporučiť, každému hororovému fanúšikovi ale hlavne tým, ktorý majú radi horory s E.T. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Za mňa je to neuveriteľne podhodnotený film. 15% dole za koniec a 5% za herecké výkony, ktoré mohli byť o trochu lepšie. ()