Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

james11

Dnes jsem na něm byl v kině se školou, a přestože byl sám plný studentů (prostě lidí, co většinou nevydrži být chvilku zticha), bylo na konci promítání v sále naprosté ticho... Ano film je celkem silný zážitek vidět, jak se obyčejná holka mění v lidskou trosku a odmítá (nebo spíš nemůže) s tím nic dělat. ()

fořtajs

Z filmařskýho hlediska skvělý... Z lidskýho hlediska jsem měl sto chutí hlavní hrdinku inzultovat za její chování vůči ještě nenarozenému robátku... Doufám, že za to shnije v pekle nebo v nějakým squatu... ()

anonyym

Hezké. Ale neviděla jsem to už náhodou někde? Asi ano, protože všechny příběhy o feťácích začínají i končí stejně - lehká závislost, lehké odvykání, lehký absťák - těžká závislost, těžké odvykání, těžký absťák - a znovu závislost - a konec filmu. No. Tohle bylo akorát české, a v tom byl ten jediný rozdíl. I tak ale celkem zajímavé, docela bych chtěla vědět, co je se slečnou dneska. Nebýt té šílené kamery, dala bych i víc... ()

ladjeable

Neplánujte, že u toho filmu budete moci dělat něco jiného - že vyžehlíte, že uklidíte, že se naučíte do školy. Prostě se budete jen dívat. ()

Trescha

Film který se nesnaží nic řešit,nechce moralizovat,na nic se neptá a na žádné otázky neodpovídá.Prostě jen sleduje a ukazuje.Nic víc,nic míň.A řešit tady morální dopady filmu na mládež,nebo to,co tím vlastně Třeštíková sleduje,popř. ji označovat za šmíračku jak činí někteří "recenzenti",mi nepřijde dvakrát košer.Je pravda že film mohl být otevřený naprosto a ukazovat ještě mnohem víc,ale myslim si že uplně všechno se jen tak natočit nedá,on takový dealer asi taky nebude uplně dvakrát fotogenický;-) ()

regin

Sebelítostivá existence, která v životě nedocení, jak se jí ostatní snaží pomoct. Submisivní závislačka bez vlastního názoru. Pokud jde o dokument samotný, paní Třeštíkovou předcházela pověst. Závěrečná věta "Je mi to líto." nejspíš neměla ani zaznít. ()

Augustyn

Na rozdíl od jiných časosběrných dokumentů H. Střeštíkové nesledujeme tolik postupný vývoj hlavní (anti)hrdinky, jako spíše následek jejího způsobu života, jejího chování. Více, než to jak se z mladé holky následkem fetu stala ve třiceti stařena, sledujeme právě onu stařenu. Špína za nehty, boláky na tvářích, hlas, kterému nejde ani pořádně rozumět. Dokument se snaží vykreslit až samotný následek života na drogách. To všechno bez komentáře, bez jakéhokoliv vysvětlení přispívá k pořádnému morálnímu kopanci při sledování. Zároveň však přináší mnoho otázek, které zůstanou nezodpovězené. Vidíme, jak hnusně to vypadá, ale už se nedozvíme, proč to tak vypadá. Jako výchovný obraz následků drog výborné, jako dokument ale už horší. ()

jxr

Je to docela silná káva, ale pár trochu podobných "příběhů" mám možnost sledovat "live", a proto mě napadá, jestli se na tom hodnocení nepodílí spíše než Helena Třeštíková ten příběh samotný. ()

petrastrela

Působivý snímek, který by měl být povinně pouštěn na školách, jakož to odstrašující příklad dopadu užívání drog s následným pádem na dno. Úděsné a opravdu jsem byla ráda, že jí zbavili veškerých mateřských práv, ale že s ní tu trpělivost a snahu měli velikou... ()

dawexx

Dokument Heleny Třeštíkové o zoufalém životě mladé narkomanky mi teda patřičně zmrazil úsměv na rtech. Snad nebudu moc spoilovat, když prozradím, že žádný happy end nepřijde. Je to zvláštní - z filmařského pohledu toho není moc co vytknout, snad jen jsme mohli víc nahlídnout "pod pokličku" na začátku příběhu, ze kterého dostává divák jen velmi stručný výtah o začátcích heroinových lapálií mladé Katky. Příběhově je to martyrium ze samé podstaty odpuzující a depresivní, ale jedná se o tak silný zážitek, že dávám silné čtyři hvězdy, třebaže už tento dokument asi nebudu chtít v budoucnu znovu vidět. ()

dejvyd

Výtečný dokument. Toto bych zařadil povinně do výuky na základních a středních školách společně s četbou Mementa od Johna. Snad by si potencionální "feťáci" rozmysleli svůj úmysl ... ()

musolini

Tento film by měl být povinný pro všechny mladé lidi.Průřez částí života závislé ženy,jak se mění,jak se chová,vývin její osobnosti a změny osobnosti,tohle se prostě nahrát nedá.Drogy umí z normálních fungujících lidí udělat trosky.Pouštěl bych ho jako odstrašující příklad.Film není o tom,kdo si za to může nebo proč,ale jak se cítí a žije feťák a nikdo si neuvědomuje,že je k tomu jen kousek. ()

bad_azz

No, asi už jsem podobných dokumentů viděl moc. Nějak mi to nevzalo. Klasický příběh feťáka a žádné extra scény. Nechci říct, že by to nestálo za podívání, ale něco tomu chybí. Jelikož jsem se ale nenudil, což u podobných dokumentů asi ani nejde, tak *** ()

ragtime

Povesť tohto dokumentu vo mne vyvolávala veľkú zvedavosť a musím povedať, že tej povesti zostal niečo dlžný. Premena hlavnej aktérky je skutočne silná a je to jeden z filmov, ktoré by som púšťal dnešnej mládeži ako povinné. Ale chýbalo tomu niečo desivé? Jednoducho "niečo", čo by mi vyrazilo dych. ()

kecka007

Skvěle zpracovaný dokumentární film,ukazující deformaci dívky drogami. Ze začátku je vám hlavní představitelky líto a nejraději byste jí pomohli,postupem času sympatie však opadají a vy máte na hlavní ,,hrdinku" spíše vztek.Drogy jsou prostě svinstvo a takovýhle osud může potkat každého,kdo s nimi začne.4* ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!