Tohle je protipól všech těch seriálů o krásných, úspěšných a bohatých. Neumím sdílet problémy horních deseti tisíc, stejně jako těch dolních deseti tisíc. Ani jedné skupině nedokážu fandit, asi příliš nemám ráda extrémy. Bradáčová je mi z duše odporná, s chutí bych jí rozbila hubu. Ale naprosto nechápu reakce ostatních, kteří by zřejmě rádi udělali totéž. Helena Třeštíková nenatočila žádnou oslavnou ódu na feťačku, která byla zbavena mateřských práv, ale zaznamenala její život. Není mi úplně jasné, jak někdo může zaměnit opovržení nad Bradáčovou s odsouzením skvělé dokumentaristické práce. Už to, že v nás neznámá smažka vyvolává emoce, je přece jasným důkazem kvality práce paní Třeštíkové.(5.10.2014)

V krátké době jsem zhlédla oba dokumenty o Katce a musím říct, že ten první na mě zapůsobil víc. Ale i tak je to neskutečné sledovat, jak strašnou moc mají drogy. Katka je tak ztracená, že ji nepřimělo přestat ani těhotenství a vědomí, jak strašně drogami ubližuje svému nenarozenému dítěti. Navíc je tady názorně vidět, jak se drogy podepíšou na člověku. V prvním dokumentu je Katka ještě celkem "normální" a měla šanci, ale tady vidíme, jaká se z ní stala troska, které není pomoci.(25.7.2011)

to, co plati o Renem, plati aj o Katke. Pre nich uz bohuzial niet cesty spat a mna by nejakym zvlastnym masochistickym sposobom zaujimalo, kde bude Katka o par rokov. Luto mi jej nie je, nie je mi luto ziadneho narkomana, je mi len luto toho, ze pribuda ludi, ktorym sa podava pomocna ruka a oni ju z tych ci onakych dovodov odmietaju. Kiezby bolo pribehov so stastnym koncom viac, rozhodne by ich dnesna doba potrebovala. Na casozbernych dokumentoch je krasne to, ze najvacsim umenim je zohnat len zaujimavy "namet" v podobe neobycajneho zivota pre nas "obycajnych" ludi, ktorych vzdy osud, vymykajuci sa z bezneho stereotypu, dokaze takto uchvatne rozhadzat. A Helena Trestikova ma na taketo osudy nos a dufam, ze par casozberakov od nej este uvidime.(1.7.2011)

Je opravdu působivé, že autorce se podařilo sledovat fetující Katku po dlouhé roky. Všímáme si drastických proměn vzhledu, které navíc nejsou úměrné fyzickému věku a pozorujeme také chování, které se naopak ani po více než deseti letech nedokáže změnit. Na tomto působivém dlouhodobém zmapování života feťačky mi paradoxně vadí jen ta "působivost", přesněji to, že dokumentu se jaksi nepodařilo vysvětlit "proč". Namísto toho se oddává prostému servírování deprese. Chápu, že autorka chtěla zůstat nezaujatá a udržet si distanc, ale tak nějak cítím, že informovat publikum šlo i více. 7/10(22.2.2015)

Kdybych měl hodnotit práci paní, kterou odvedla paní Třešítková, tak bych neměl výhrady. Zde se její práce podobá tomu co dělají průvodci v přírodopisných dokuemtech. I ona se odvážně vydala mezi divé tvory, kde jí hrozí nebezpečí. Ale když hodnotím Katku coby film, tak mě film nezasánul jako jiné její dokumety. Katky mi bylo líto jen za začátku, kdy ještě byla člověk. Ale postupně se z ní stalo něco jako zombie, s jejímž osudem se nelze ztotožnit. Jako dokument o účinku perníku a heráku na člověka je však Katka bezchybná.(7.4.2011)

• - Dokument Katka se podařilo prodat do německé, polské, kanadské a běloruské televize. (JOhanka.1412)

• - Kmotrami DVD Katka jsou Bára Basiková a Marcela Haverlandová, s nimiž oběma Helena Třeštíková pokračuje v natáčení jejich dokumentů. (JOhanka.1412)

• - Dokument Katka byl oceněn cenou za nejlepší dokument na festivalu Finále v Plzni. (JOhanka.1412)