Tak toto bola sila. Tragický ľudský príbeh. To bolo fakt silné kafé. Bola to poriadna nálož. Tvrdé drogy! Tá nešťastná deva ("Katka") je rovnako stará ako ja. Je to moja rovesníčka. Až ma mrazilo, keď som sledoval ako sa z mladej celkom pohľadnej baby stáva totálna feťácka troska. Je strašné, čo dokážu s človekom urobiť drogy. Pani Helena Třeštíková natočila velice pôsobivý a odstrašujúci časozberný dokumentárny film o jednom premárnenom živote. ****(26.1.2016)

• mchnk

Ubohý příběh o přitroublé holce, která nikdy v životě neměla začít s drogama. Potupný rozklad vyfetovaný trosky, která směšně bojuje o svoje dítě, který bude rádo, když jí v životě neuvidí. Zkurvená smažka jakých je tisíce, každá z jiným osudem. Když sem viděl ukázky apod. z tohoto filmu, tak jsem myslel že tam bude nějakej pozitivní výsledek, ale je to pouze ubohý příběh o fetně, která má každej den stejnou starost "máš něco?" fuj ty svině rozmýchej si to, rozdělej si to, šlehni si to, scháněj si to, sežer si to, ale hlavně nech si to. Nemá cenu se na to dívat podruhý. Jo nejvíc mě rozesmívali ty její tří denní výlety na odvykačku pokaždý bůh ví kam. Je to jen a jen zmapování jejího rozkladu, za snahu a ty léta, co do toho Helena dal, dávám 2.(12.9.2011)

Svým způsobem film směřoval už k hranému s dosti jasně strukturovaným příběhem. Umělecky působivé, ovšem podobné snímky ve mně zanechávají otázky (což je jenom dobře). Je odpovědné nechávat každému příliš volnosti (už ve škole) v sebedestrukci, aby pak ohrožoval jiné, nebo z druhé strany byl snadným cílem pro extremisty ultrakonzervativního ladění? Jinak mě úplně vytáčely fráze o svobodě z úst narkomanů, nejstrašlivější klišé a lež.(4.5.2010)

Úvod Katky má fakt dobrej náběh, ale postupem času už je to jen ubíjející stereotyp. Stejně jako každodenní život Katky. Výborným hnacím motivem je pak Katčino těhotenství, které pouhý dokument o drogách posouvá na úplně jinou úroveň (kdy už nejde jen o Katku). Je to bolest, sledovat v enormně detailních záběrech Katčinu zuboženou tvář a opuchlé ruce. Silné.(6.3.2010)

Je to všechno hrozně jednoduché. Lidský život je tak neuvěřitelně snadné zničit. Snadné je ho ale i zachránit. Vzít ale i dát. Nenávidim Katku a všechny její životní partnery. Za to, jak jsou slabí. Za to, jak jsou ubozí. Za to, jak každou větou dokazují, že slova jsou ten nejlepší nástroj ke lži. Že ten kdo umí mluvit, má mnohem větší moc obalit pravdu lží. Nenávidím je protože pravda, kterou si někdy jsou sebemrskačsky schopni uvědomit, jim slouží jako berlička. Jako falešná úleva, kdy si hrajou na ty, co prozřeli a uvědomili si jí, bohužel ale pozdě. KECY. Jsou tak ztracení, tak sebestřední a do své ubohosti zahledění, že už nechápou význam slov. Plují okolo nich a oni netuší co znamenat mají. Falešná hra na svobodu. Falešná hra na štěstí. Na život. Nenávidim Helenu Třeštíkovou. Jak může sledovat osudy takovýchto lidí, aniž by jim pomohla, plivla do tváře, významně zasahovala do jejich osudů... Nenávidím lidi v kinosále. Jejich povzneseně sebevědomý a opovrhující smích, který okolo sebe háže kaviár bytí a s plnou hubou se hrozně diví, jak někdo jako Katka může na tomto světě žít. Tu jistotu v něm. Pomyslnou nedosažitelnost jejího odporného osudu. ,,Jak Takhle někdo může dopadnout? To by se mně stát teda nemohlo'' Ale mohlo, ani nevíš jak brzo, pane nevěřícně se usmívající. Snímek mě nutí nenávidět úplně všechno a všechny. Včetně Sebe za svůj názor. Ale i Tebe, neboj. Jsme tak omezení, hloupí. Stydím se.(26.2.2010)

• - Dokument vidělo v českých kinech přes 117 000 diváků. Stal se tak nejnavštěvovanějším dokumentem. Na Slovensku dokument vidělo cca 17 tisíc diváků, čímž se stal divácky nejúspěšnějším dokumentem v dosavadní historii samostatného Slovenska. (JOhanka.1412)

• - Katka se stala nejsledovanějším společenským dokumentem roku a v roce 2011 obsadil třetí příčku mezi nejsledovanějších pořady na ČT2. Během jeho televizní premiéry ho sledovalo 427 000 diváků. (JOhanka.1412)

• - Dokument Katka se podařilo prodat do německé, polské, kanadské a běloruské televize. (JOhanka.1412)