Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

Generi

Na tenhle film potřebujete hodně silný žaludek. Ani ne proto, abyste byli schopni sledovat obličej zdrogované trosky a snažili se porozumnět jejímu huhňání. Je to jistě tragické, když takhle žije mladá zdravá holka a ještě k tomu dobrovolně. Ale co je absolutně zarážející, kolik lidí se snaží téhle trosce pomoct, je tu pro ni spousta "vstřícných" odborníků, psychologů, center, lékařů, které musí někdo platit . Ten Někdo je běžný hňup, který každé ráno vstane a běží do práce, po 8,5 hodinách utíká na nákup, pak vyzvednout děti ze školky a školy, pak doma uklízí, vaří večeri, píše s děckama úkoly a pak padne unavený do postele. Když je nemocný, radši čerpá dovolenou, protože PN je špatně placená. Na doktory moc času nemá, musí vydělávat. Mně tedy tento film řekl hlavně toto: drogujte, bude z Vás sice troska, ale ono se pořád někdo o Vás postará. Když porodíte krásné zdravé miminko a necháte je v kojeňáku, nic se Vám nestane, stačí zavolat jednou za 2 měsíce a je pořád Vaše. Proč mu dopřát nové milující rodiče, u kterých by se mělo jako v bavlnce? NĚCO PROHNILÉHO JE VE STÁTĚ DÁNSKÉM.... ()

iarda

Mrazivá představa, že každou hodinu, každou minutu jsou v naší zemi stovky, tisíce lidí, kteří jsou v podobné situaci. Kteří přestože nic nemají, přišli i o to, co jim nikdo vzít nemohl a když už se cítí být na úplném dně, stále více se propadají do nicoty a cestou míjejí podávané ruce a čím hlouběji padají, tím je pro ně nepravděpodobnější, že se budou chtít zachytit nějaké podávané ruky. O Katce jsem slyšel od zasvěceného člověka, jak na tom nyní je. Už pouze padá. Film, který by se měl pouštět na všech základních vyšších ročníků a středních školách. Nejdrsnější, nejsmutnější a nejtragičtější film, jaký jsem viděl, přesto skvělý, úžasný a velmi poučný. ()

Beliel

Tento dokument jsem viděl ještě před narozením své dcery. Nyní jsem si ho pustil znovu, když je dceři šest let a mohu říci, že jsem po celý dokument ani na chvilku nenašel slitování s osudem Katky. Je to její svobodné rozhodnutí. Moc dobře si uvědomuje následky užívání drog, následky bydlení ve špíně a s partnery, kteří jsou jeden větší ksindl, než druhý a přesto stále a dokola dobrovolně se toho účastní. Když si jen vezmete, že prakticky každý jí podává pomocnou ruku a ona neustáe odmítá. Tito lidé jsou parazité společnosti. Nic jí nedávají, žijí pouze a jedině pro drogu. Dny tráví naprostým zevlováním, život bez cíle, život o ničem a život k ničemu. K čemu je takový tvor na tomto světě? Státu neodevzdá nic! Za to stále bere. Doktory zadarmo, pomoc různých organizací atd...každý a opakovaně jim nabízí pomoc a oni opakovaně nespolupracují! Jednou a dost a shnij ve špíně! Ne, nemám a nebudu mít slitování s těmito lidmi. To samé s alkoholiky, násilníky, vrahy apod...tito lidé nejsou pro dnešní společnost ničím a jejich osud je mi zcela ukradený! Mně také nikdo nepodá pomocnou ruku, když nejsem schopen splácet hypotéku atd...a přesto nezačnu fetovat, nebudu se upíjet k smrti, nebudu krást a nebudu kvůli tomu vraždit. Byl jsem vychován, abych se o sebe postaral a nevzdával se! Na světě je nás tři prdele, nejsou války, epidemii, nic co by korigovalo populaci. Svět má svůj řád a každý si je toho vědom. Pokud ho jakýmkoliv způsobem porušuješ, opakovaně a jsi si toho vědom, je to tvé svobodné rozhodnutí a nechtěj pak pomoci! ()

nelja

Ať už je to jakkoliv, za hodně dlouhou dobu jsem byl opravdu zasažený. Nezbývá, než se opět sklonit před tím nejautentičtějším scenáristou, životem. Vřele tuto sociologickou sondu doporučuji všem, nejen cílové skupině náctiletých, ale i jako otvírák očí všem zaslepeným, k odbourání zažitých mýtů. Často se používá v souvislosti s represí napříč lehkých (převážně tedy konopných) drog slova „démonizace“. Zde naopak je na místě démonizovat jako nikdy. ()

Toja34

Katku jsem pustila synům jako odstrašující případ zmaru.Za to bych dala 5 hvězd. Jenže součastně mám pocit, že na nás někdo vylil kýbl špíny. Nemohu to hodnotit, protože se mi to vlastně strašně nelíbilo. Pro syny dobrá zkušenost, měli to v rámci domácí výuky. ()

olivertris

Každý film o drogách má tendenci být stereotypní. Mam pocit, že polovina z nich vám jenom dává důvody, proč nebrat drogy, a jednoduše vám říkají "Ty ty ty, to se nedělá ty drogy". Proto strašlivě podporuju filmy Requiem za sen a Katka, protože jdou opačně, a velice drsnou cetou vám říkají "Drogy jsou super věc, co? tak dokokoukej, schválně, co si budeš myslet potom". Requiem za sen byl jednoduše srdcervoucí, a to samé musím říct i o dokumentu Katka, který vyprávý reálný příběh, a tak dostává na drsnoti. Tento nápad by šel bezmyšlenkovitě spracovat, ale jelikož tento dokument dělal člověk s větším IQ než pokojová teplota, tak vás neustále hrozí jenom to pomyšlení, že byste měli někdy drogy brát. Zároveň musím pochválit tu autenticitu, a že reálně dokumentovaly 5 let jednoho feťáka, aby to nevypadalo tak, že jednoduše nanesou trochu make-upu a řeknou "Hele, tak se chovej, jako že jsi ještě větší troska, ok?". Je to geniální a potřebuje to více slávy. 9/10  PS: Moc se mi líbí, jak žije jednu chvíly v tom srabu někde v prdeli, a musí si svítit svíčkou, to byl dobrej detail a mam pocit, že v tu chvíly hodně lidem začalo být špatně. ()

Iloveporn

Jen to klouže po povrchu, protože vůbec neřeší, proč se k těm drogám dostala. Všechny drogy do jedné se berou, abyste ulevili svému utrpení. Vypatlaný rodiče, nejrůznější zneužívání, bída, ponížení, školní tyrani atd. Třeštíková po tom nešla a tak je to jako filmovat auto, co se kutáli po svahu a vy nevidíte ani jak vypadlo ze silnice, ani jak dopadne na dno strže, ani jestli v něm někdo je. // Tady vidíte jen na začátku otravnou namistrovanou nánu, jak zapadá čím dál hloub do fetu. Jenže nevíte proč je taková. - Ale autorka je taky namistrovaná nána, opojená vlastní důležitostí a významem. // Ale snad to vystraší nějakýho teenagera dost na to, že po fetu na začátku nesáhne. Proto ty 3 hvězdy. ()

mdf

Viděl jsem ho až teď a fakt je to hustý,jak za 14 let brutálně zestárnete a  proměníte se úplně jinou bytost.Nedozvěděl jsem se, proč jí nikdy nezavřeli,když se vědělo,že se živí nelegálně atd.. . ()

Korpy22

Smutný životní příběh, který bere dech. Člověku se až nechce věřit, že je to dokument. Sledovat proměnu člověka a jeho závislosti. Naprosté oproštění od racionálního uvažování. Dokument si myslím, že by se měl pouště povinně na základních školách místo nesmyslných přednášek s lidmi, kteří drogy nikdy neviděli. Tohle je ten odstrašující příklad. Tohle je ten reálný příběh. Zároveň skládám velký obdiv Heleně Třeštíkové, která tuto časovou schránku zpracovávala tak dlouhý čas a dokázala z toho vytvořit kohezivní dokument. Skvělá práce ()

stiffyn

Yes, pojďme dělat z feťáků celebrity. Katka si užívá slávu, celé roky chodí do shows a podcastu, přestože dal fetuje až se jednou ufetuje. Třeba by to s ní dopadlo jinak bez té vší pozornosti, ale to už se nedozvíme. Když člověk musí ke konci s drogou hledat cíl a motivaci, nikdy nepřestane. V tom měl ten dokument skončit, jenže to by Třeštíková nemohla dalších 50 minut sledovat a natáčet naprostý rozklad fetacky. Ale chápu, lidi vždy bavilo se bavit nad utrpením druhých. Za mě jen nechutný a smutný příběh naprosto zbytečné existence, jedinou lítost cítím nad dítětem, který si bohužel takovou matku nevybere. Feťáci by neměli mít právo na výchovu dítěte. ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!