Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmový štáb a skupina herců přijíždějí do Benátek, kde se začíná točit historický film Vévodkyně z Malfi podle jakobínské tragédie od Johna Webstera. Ubytují se v dekadentním hotelu Hungaria na Lidu. Je to zvláštní místo, v jehož temném sklepení se odehrávají prapodivné věci a hoteloví zaměstnanci provozují to, co si hosté nedokážou představit ani v nejdivočejších snech. Režiséra Stokena potká nevysvětlitelná nehoda a on v kómatu prožívá horečné vize, v nichž se skutečný svět mísí s událostmi zcela iracionálními. Co je sen a co se stalo doopravdy? Kdo z hotelových hostů se ocitl ve spárech temných sil? Nečekané šance se chopí producent Jonathan, ale pod jeho režijním vedením jako by umělý svět filmu stále víc nahrazoval skutečný život. Blíží se finále... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Slimak odpad!

všechny recenze uživatele

Nemůžu jinak.Kravina na kvadrát a bordel a ne hotel ! Kdybych dal jednu hvězdu tak nebudu vědět za co a budu mít špatné svědomí...je to tak šeredně nudné a opruzné a nekoukatelné ke všemu.Takovej mrzkej potenciál snad nemá žádný film co znám....Na druhé straně může Mike Figgis být spokojen že je přecijenom v něčem první.Když si chňapnu kameru mezi zuby a pojedu na kole...natočím trapnej film na kterym je vidět cesta přede mnou...ale furt to bude aspoň o něčem...o tý cestě.Ale tohle je prostě o ničem...SUVERÉNĚ NEJHORŠÍ SMRADLAVÁ BLBOST CO JSEM VIDĚL.. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Psychedelický trip o skupinke hercov, ktorí sa v Benátkach pokúšajú nakrútiť historický film. Figgis tentoraz zašiel príliš ďaleko. Jeho dokumentaristicky pojatá snímka je len zlepencom nesúrodých divadelných hereckých výstupov, snových vízií a ľahko dráždivých sexuálnych obsesií. Väčšina filmu je točená digitálnou kamerou alebo cez najrozličnejšie filtre a obraz je miestami rozdelený na štyri časti, z ktorej v každej sledujeme niečo iné (rovnakým štýlom bol nakrútený celý predchádzajúci Figgisov film TIMECODE). Čo to všetko má vlastne byť? Vzdanie holdu procesu filmovania? Alebo hereckému umeniu? Pri uvedení v Karlových Varoch tretina divákov odišla zo sály ešte počas filmu, druhá tretina na konci nadšene tlieskala a tá tretia, do ktorej sa radím aj ja, a ktorá zostala do konca len z princípu a vďaka veľkej dávke tolerancie, odchádzala s pokriveným úsmevom. Za filmové umenie skrátka považujem niečo iné. I keď, vidieť to v sprievode s notnou dávkou THC alebo LSD, možno by som tie štyri hviezdičky pridal. ()

Reklama

fars odpad!

všechny recenze uživatele

Co je proboha na tomhle genialniho, nebo famozniho? Pokud nekoho rajcujou umorne nudne kusy nesouvisejicich hovadin natocene naprosto silenou kamerou tak mi napiste, obratem poslu amaterske videa ktere jsme nataceli s prateli v opilosti na jednom mejdanu, mozna se u toho dokonce pobavite vic, nez u tehle nehorazne blbosti.... Sakra vubec nechapu jak tu nekdo muze napsat "nepochopil jsem to, ale je to genialni..." Kdybych na tohle nedejboze sel do kina, tak to tam asi vzteky rozmlatim (nepochybuju o tom ze by se ke me vetsina lidi pridala). ()

Radko odpad!

všechny recenze uživatele

Rozdelenie obrazovky na štvorčeky, farebné kamerové filtre, rybie oko, zábery ručnej kamery, prebleskovanie scén, absencia jednotiacej zmysluplnej myšlienky sami osebe zaujímavý experiment neurobia. Nepomohla ani účasť pomerne renomovaných hercov, ba ani Salma Hayeková. Prílišná snaha vytvoriť experiment: snáď film o filme (o točení historického filmu v Benátkach štýlom Dogma) bez osobnostného vkladu tvorcov zákonite vytvorí dielo studené ako psí ňufák a emočne mŕtve. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

a nechutný příběh o partičce filmařů, natáčejících v hotelu v Benátkách hru Vévodkyně z Malfi, přičemž se stanou obětí upírů a kanibalů. I když příběh, ten film vlastně postrádá, je efektní jen díky dělení oken plátna a ruční kameře. V režii Mikea Figgise si zahrály hvězdy jako Julian Sands, John Malkovich, Ornella Muti, Lucy Liu či Salma Hayek. ()

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel ve Venice v Itálii. (rafix)

Reklama

Reklama