• POMO

Psychedelický trip o skupinke hercov, ktorí sa v Benátkach pokúšajú nakrútiť historický film. Figgis tentoraz zašiel príliš ďaleko. Jeho dokumentaristicky pojatá snímka je len zlepencom nesúrodých divadelných hereckých výstupov, snových vízií a ľahko dráždivých sexuálnych obsesií. Väčšina filmu je točená digitálnou kamerou alebo cez najrozličnejšie filtre a obraz je miestami rozdelený na štyri časti, z ktorej v každej sledujeme niečo iné (rovnakým štýlom bol nakrútený celý predchádzajúci Figgisov film TIMECODE). Čo to všetko má vlastne byť? Vzdanie holdu procesu filmovania? Alebo hereckému umeniu? Pri uvedení v Karlových Varoch tretina divákov odišla zo sály ešte počas filmu, druhá tretina na konci nadšene tlieskala a tá tretia, do ktorej sa radím aj ja, a ktorá zostala do konca len z princípu a vďaka veľkej dávke tolerancie, odchádzala s pokriveným úsmevom. Za filmové umenie skrátka považujem niečo iné. I keď, vidieť to v sprievode s notnou dávkou THC alebo LSD, možno by som tie štyri hviezdičky pridal.(8.7.2002)

• Slimak

Nemůžu jinak.Kravina na kvadrát a bordel a ne hotel ! Kdybych dal jednu hvězdu tak nebudu vědět za co a budu mít špatné svědomí...je to tak šeredně nudné a opruzné a nekoukatelné ke všemu.Takovej mrzkej potenciál snad nemá žádný film co znám....Na druhé straně může Mike Figgis být spokojen že je přecijenom v něčem první.Když si chňapnu kameru mezi zuby a pojedu na kole...natočím trapnej film na kterym je vidět cesta přede mnou...ale furt to bude aspoň o něčem...o tý cestě.Ale tohle je prostě o ničem...SUVERÉNĚ NEJHORŠÍ SMRADLAVÁ BLBOST CO JSEM VIDĚL..(25.6.2008)

• Zalost

Tak tohle byla skutečná katastrofa. Film nemá hlavu ani patu, je to jakási psychedelická snůška scén. Jak se do tohohle podařilo dostat takovou spoustu známých herců, aby si zahráli i obyčejné "štěky", to nepochopím. Film má ode mě jednu hvězdičku namísto odpadu jen kvůli Schwimmerovi, kterého mám zkrátka rád.(25.6.2006)

• tom05

PLÁN : Na obalu uvedeno horor. K tomu spousta známých herců. Sobotní večer . Proč ne , to by mohlo být dobré. REALITA : naprosto strašných 90 min ničeho , skládačka nějakých šílených vizí a nápadů. Jeden z nejhorších výtvorů co jsem kdy viděl ( ale dokoukal jsem to !!! - za to by měl být nějaký bonus ). A kdo pochopil alespoň část záměru zaslouží bonusy 2 anebo radši 2 a 35/89.(8.10.2007)

• selekce

U některých fimů se pointa nebo rozuzlení nachází až na úplném konci. Tady jsem se nedočkala ničeho, ač jsem se sebevíc snažila. A protože člověk je tvor omylný, pevně věřím, že blb jsem já a že tam ta pointa kdesi bloudí. Jednu hvězdu dávám za neobvyklé zpracování a tu druhou - sorry, ale nemůžu si pomoct - za nahatýho Ifanse :)(19.9.2008)

• - Film se natáčel ve Venice v Itálii. (rafix)