Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Dimo

Wow. Tíživé, neutěšující, "one man show". Můj oblíbený Ryand Raynolds,sám v rakvi, s mobilem, zapalovačem, placatkou a pár věcmi od únosců se snaží na dálku i osobně si zachránit život. Herecky parádní, napínavé a do samého konce neodhadnutelné. Klaustrofobikům a romantikům a slečinkám nedoporučuji, ostatním rozhodně ano. ()

RobLord odpad!

Pokud by to byl krátkometrážní celuloid, dalo by se o nějaké té hvězdičce uvažovat. V polovině filmu jsem začal trpět víc než Paul Conroy. ()

bif

Ryan Reynolds dokázal že není jen dalším z řady Hollywoodských hezounků a předvedl zde vynikající herecký výkon. Režie mu zdárně sekunduje a film i přesto, že se odehrává po celou délku stopáže v rakvi, nenudí. Naopak! Je zde spousta silných scén, které diváka přinutí film prožívat a fandit hrdinovi, aby se dostal pryč. Buried je velice zvláštní film, ale rozhodně to není snímek, který jen tak dostanete z hlavy. ()

1Legend1

Tak trochu jiný film, ale určitě povedený. Kdo by řekl, co všechno se může vytěžit s pár rekvizitami a dřevěnou rakví? Skvělej thriller, kde do poslední chvíle nevíte, co přijde. 80% ()

Patriot.X

Celý film je o tom, že hlavní hrdina volá telefonem z rakve, pohřben zaživa. Člověk by řekl, že to musí být nuda, koukat jak 90minut někdo telefonuje(i když z atraktivního prostředí rakve), ale překvapivě mě to bavilo celej film. Takže překvapivě dávám 4. ()

Al44...

Velké zklamání - velmi sterilní podívaná s nudným a předvídatelným (a hlavně nereálným) dějem - spousta zbytečných dialogů - hlavnímu hrdinovi v podstatě není proč "fandit" - hloupý konec. ()

ortoncz

Jedním slovem dechberoucí, Ryan Reynolds zde ukazuje jeden z nejlepších hereckých výkonů svojí kariéry. Velmi drsný závěr. Škoda že tam bylo pár hluchých míst. 80% ()

tranquill

Hned mi to připomenulo skvělý thriller Telefonní budka. Ta tísnivá atmosféra je opravdu něco! Zvlášť s mým sklonem ke klaustrofobii... ()

UniqueNett

Musím říct, že jsem se ani chvilku nenudila. Ač jsem si na začátku myslela opak. Netušila jsem, jak strhující může být film, ve kterém exceluje pouze jeden jediný herec. Smekám, fakt. Navíc mě mile překvapil konec. Snímek nad moje očekávání. ()

rukay

Naprosto bez uzardění přiznávám, že jsem to nedokoukal. Někde v druhé třetině jsem prostě film přetočil a pustil si závěrečnou minutu. Tohle se totiž nedá! Jeden z nejlepších, ale i nejklaustrofobičtěších zážitků vůbec. Neprostý nářez. Od začátku se jde až na dřeň, všechno je brutálně realistické, a až na ten kyslík a telefonní signál, téměř dokumentární. Atmosféra přímo fyzická, hutná a všeobjímající. Nikdy jsem neměl s malými prostory problémy, ale Ryan Reynolds ze mne doslova vysál duši, vtáhl mne do děje, a do rakve 2m pod zem kdesi v irácké poušti, až jsem se klepal jako osika a přemýšlel, jak bych v takovém prostoru sám co nejrychleji odpravil. Šílený a zároveň dokonalý. Jeden z nejlepších filmů, který válcuje i námětově podobné 127 hodin (4****). Nekompromisních 5*****. ()

Razzor_82

"Jsem pohřbený v rakvi a nemohu dýchat." Probudit se v rakvi někde hluboko pod zemí, tak se ihned podělám strachy. Technické nelogičnosti sráží tenhle klaustrofobický thriller na průměr. Baterka v telefonu má pekelnou výdrž. Vzduchu je dost, signál pod zemí uprostřed pouště, také bez problémů. Ryan Reynolds vyšvihne skvělou one man show. Snímek mě ale výrazně nepohltil a chybělo tam to pravé napětí v boji o život. Konec je dost nečekaný. 6/10 ()

vlado90

Nečakane veľmi dobrý film v ktorom hrá len jeden herec a celý sa odohráva v truhle, no napriek tomu dávam slabé hodnotenie lebo som hodinu a pol cakal aký bude koniec a ten sa my vobec nepacil. ()

lather

Přemýšlím, že ten film by zasloužil klidně *****, ale nechávám si malou rezervu pro nějaké pochybné detaily (specilelně jde o pofidérní mobilní signál). Na to, že jde o film jednoho herce s pár rekvizitami, je to film velice chytlavý, jež mě udržel stále ve střehu. Upřímně i ten konec se vyvedl, být tam klasický happyend, nejspíš by byla naprosto pokažená autenticita filmu. Pokud se člověk uvolní, a nechá se do filmu vtáhnout, jde o velmi "příjemný" zážitek. ()

bakeero

Minimalistické. Nejspíš by tomu slušela i kratší stopáž, ale to by pak nebyl celovečerák :-)) I tak je to napínavá podívaná. A čtvrtá * je za závěr. ()

Mathiue1994

Když už něco takovýho. Stačí mi pár věcí. Aspoň trošku důveryhodnej, hereckej výkon-check. Zábavu, i když by se to mohlo jevit jako "film o ničem"-check a něčim napínavej konec-check. ()

MEW2

prvni pulhodina filmu (konkretne prvnich 35 minut) je za 5*, druha pulhodina je za 2* a ta treti uz je odpad! doporucuji po prvni pulhodine odejit z kina a odnest si skvely filmovy zazitek, a nebo do kina radeji vubec nechodit. ()

pasty

Ryan ukázal že v ňom niečo vrie, ale ešte si musí chvíľu počkať. Je to hlavne jeho zásluha, že som sa pri sledovaní nenudil. Aj keď sa film odohráva prakticky celí čas v truhle, dokáže zaujať celých 95minút. Co je u mňa veľké plus. Určite film stojí za pozretie, aj keď pri druhom zhliadnutí by som už nebol taký pozitívny :). ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová