Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

Quendolina odpad!

Čistá demagogie, kde v každé druhé větě místo nějakého věcného argumentu padne perla jako: "zastánci teorií o archeoastronautech tvrdí...". Mám dojem jestli to spíš nerežíroval Arnold J. Rimmer. ()

violik

Naprosto dokonalé dokumenty. Jsem ateista a celý život se pachtím po odborných knížkách faktu. Vždy se zaměřím na jeden případ, přečtu si několik hypotez od několika vědců a udělám si z toho hypotézu vlastní. Tohle mi hraje přímo do noty. Hurá at nikdy neskončí, vždyt záhad, nevysvětlitelna a anomálií je nekonečně a my máme přece mimozemské geny a nekonečný počet mozkových závitů, které se stále rozvíjejí NO NE. ()

Sandai odpad!

75% ??!!! Absolutně nechápu jak takovému hnusu může dát víc než jednu hvězdičku za odvahu. A to tady někteří odborníci jsou schopni do komentářů napsat perly typu : jsou uvedeny argumenty pro a proti, i skeptik musí být nalomen, odborníci se na nic nezmohli, není jiné vysvětlení, a podobné hovadiny. Pokud někoho opravdu zajímají fakta, ať si je najde na netu, nebo si zajde do knihovny. Budete překvapeni, jak se tzv záhady rychle rozplývají. Fuj, blééééé asi nejodpornější věc jakou jsem kdy v televizi viděl. Tendenčnější, lživější a demagogičtější než Major Zeman. ()

LOUNAS

Pořad dokola se informace opakuji. Na mimozemšťany veřím, řeknou několik zajímavých důkazů a pote si to pokazi tim například řeknou jak vidí podobnost ufo ve tvaru misky a jestli misku nahodou nevytvořili mimozemšťané misto lidí. Ja osobně považuju za nejlepsi ufo dokumenty Odhalení: Mimozemské spisy, Kruhy v obilí a Neobjasněné případy {hodnocení: 2/10} ⓛ➲ⓤⓝⓐⓢ™ ()

Sadova302b50

Několik dílů téhle parády jsem viděla. Náhodou, hvězdička za pěknou stylizaci „dokumentu“, moc dovedně udělané. Nedivím se, že je seriál tak populární. Druhá paradoxně za obsah, „nevšedním“ hypotézám postavených na pilířích z kategorie „fantasie lepší reality“ nevěřím, zato se u nich od srdce zasměju. Podle mě je prvotním cílem totiž marketing a zvyšování prodejnosti knih páně von Dänikena. To po naší bramboroidní matičce běhají jiné teorie, z jejichž přímých konsekvencí mrazí mezi obratli. Navíc, když to porovnám třeba s Divokou budoucností, která se tváří až attenboroughsky seriózně a přitom se zde ze skutečných faktů vymýšlí evoluční cestičky popírající sama sebe (hodnota tohoto seriálu spočívá pouze v animaci a obeznámení diváka se správnými termíny), má tento seriál velké plus, protože plně koresponduje se svým názvem a nelze se dočkat nepříjemného překvapení. Tady v souladu s titulem jsou v neskutečné šíři událostí namočeni ufouni. Líbí se mi to, mám z toho až trochu zvrhlý pocit. ()

BR23

Najprv som sa o tomto seriály dozvedel zhodou okolností v telke. Potom som ho začal aktívne sledovať na youtube kedže som nemohol čakať lež na History Channel vydajú najnovšie časti... dopracoval som sa až na záver (myslím) 3. série kde a kedy to bolo stále ešte veľmi dobré... Potom po (asi) 3. sérii sa to (argumenty a témy) začalo opakovať, tak som to už nepozeral... napriek tomu to nemení nič na veci, že Daniken zmenil môj pohľad na svet (alebo minimálne na pôvod ľudstva) (i ked nikdy som nebol úplný a horlivý kresťan, mno možno tak v rannom detstve, ale okolo strednej puberty som jaksik sám od seba dospel, o Danikenovi som sa dozvedel až o niekoľko rokov neskôr, čo v podstate dosť korešpondovalo a stále ešte korešponduje s mojím pohľadom na túto vec a s mojím svetonázorom) Som veriaci ale nie kresťan, verím v karmu, osud, kozmos a ducha (v otázke pôvodu vesmíru, sveta a všetkého ostatného okolo ľudí) ale tiež aj v to čo vraví Daniken (a ako som sa neskôr dozvedel aj iní počnúc Zecharia Sitchinom) (v otázke pôvodu samotných ľudí) Niektoré tvrdenia v seriály AA znejú dosť ako pritiahnuté za vlasy, mnoho nepodložených a polonepravdivých súdov a dedukcii, avšak i ked mu (či už seriálu alebo Danikenovi) neverím úplne vo všetkom (na pár vecí mám iný-racionálnejší názor) určite má vo veľkej (podstatnej) miere pravdu. čo sa týka toho jedného malého vybočenia v inak beztrestnej a etickej Danikenovej práci a jeho vykopávkach... k tomu iba toľko, že aj on je len človek, človek, ktorý sa snaží seč to jde, aby aj ostatní ľudia konečne pochopili (hoc aj za cenu že použije neadekvátne prostriedky, v tomto prípade súhlasím s Machiaveliho vetou: že ich účel svätí) Po pozretí 3 sérii som nepokračoval dalšou ale kúpil som si Vzpomínky a od Zecharia Sitchina- Kosmický kód. Fajn počteníčko, lecos a mnohé to vysvetluje. K tejto téme a názoru mám tak pozitívny vzťah... ()

+sfinx+

Já na tyhle ufoteorie moc nejsem - ne, že bych si nedokázal představit, že tu nejsme sami, ale ani tento seriál ani nikdo jiný se zatím nezmohl na víc, než na další otázky ohledně zelených mužíků. Kupříkladu díl o N.Teslovi byl zajímavý a jeho vynálezy bezpochyby působivé. Jenže místo otázek - kde jsou jeho vynálezy, jak je zrealizovat a zdali nám je někdo schválně neupírá z prostých lidských důvodů - zisk, moc apod., se raději autoři ptají, zda nám je neupírají emzáci. Škoda. ()

prasecak_cz

Neprůkazné teorie se stávají jedinou možnou pravdou! Je to jako sledovat reklamu Horsta Fuchse, kde vám nabízí idealizovaný produkt, zkrátka ten produkt kupující vidí tak, jak ho chce vidět. Stejné je to s tímto pořadem. ()

alien6694

tento serial vyvolal presne to co tvorcovia chceli kontroverznost tak ako som cital vsetky vase komentare,pri ktorich som neraz pukal smiechom. som zastancom teorie o archeoastronautoch ale zaroven verim v boha takze viem ze niektore casti su doslova bludy preto ze vsetko vysvetluju stylom boli to mimozemstania? ale boha vobec nespominaju a to je smutne ja si myslim ze ked boh stvoril vesmir svet nas atd tak sa musel prysposobit zakonom ktore vytvoril teda fyzika a evolucia a nato pouzil anjelou alebo emzakou ktori pouzili techniku a genetiku ale dusu nam dal boh a popri tom sa stala kopa inich veci lucifer sa postavil proti bohu lebo ludi mal radsej ako jeho a preto je na zemi tolko zahad a nevysvetlitelnich veci v skratke su to dejini od zrodu vesmiru ktorim nerozumiem ani ja sam a to co tu pisem je bud blud alebo pravda alebo polopravda ale myslim si ze tak nejak to bolo..... a pretich fakt skeptikou co proste si myslia ze mi ludia sme jedini vo vesmire a zem je stredom vesmiru skuste bez pouzita techniky bez technickich nakresou a vobec len s pouzitim sily dreva konopnich lan a jednoduchich kladiek postavit piramidu alebo hocico z toho co tu stoji tisicrocia priznajte si to nedava to zmysel proste tento serial sa snazi poukazat ze nieco tu nehraje ale jedno je pravda polovica casti je na smiech ale pozrel som ich lebo sa mi paci haro pana toskalosa :D a pardon za pravopis to je moja slabina.... zároveň po skoro 3rokoch upravujem komentar a dopisujem info ze pomaly ale isto kvalita seriálu ide dole,každá seria je stale vedsia blbosť, z môjho pohľadu to beriem takto mimozemšťania stale nepristavaju nove dôkazy nepridajú tak budeme reciklovat stare témy a vymýšľať hlúposti o ktorých bežne píšu zem a vek a hlavne správy,proste rozpočet a divakou jest ale ufoncou uz nieto ()

Mac._ odpad!

Byť jsem něco od Dänikena přečetl, ba i přednášku absolvoval a nechal si od něj podepsat dvě knížky, musím konstatovat, že je to jen snílek a fantasta. Nechci říct demagog, protože sám svým teoriím věří, ale tudy opravdu cesta nevede. Náš Ludvík Souček nahlížel na mimozemské teorie daleko střízlivěji. Tenhle seriál se nesnaží o nějakou zásadnější polemiku s tou spoustou nesmyslů, které prezentuje divákovi. Z mého pohledu nad dokumentaristikou vítězí jen lacinost a snaha o sledovanost, proto dávám odpad. ()

PetrDuda

Prvni dily byly skvele. Hltal jsem kazdou informaci. Pozdeji se z toho stala vylozene scifi komedie, za vsechno muzou mimozemstani. Uplne za vsechno. Dira v hlave? Mimozestani. Obrazek na zdi? Mimozemstan. Tvurci tomu tak strasne chteji verit, az tomu opravdu uverili a doslova tem svym kecum podlehli. Podle me za to muzou take mimozemstani. ()

SirErLeerdan

Průměrné použití věty "Zastánci teorie o archeoastronautech si myslí..." je 4 na 10 minut. Ale k věci. Tento cyklus udělá mimozemské všechno, všude a všechny a zpaltá dohromady. Chlapík vidí světlo v americkém lese a "Zastánci teorie o archeoastronautech si myslí, že to byl mimozemský talíř, který na tomto kontinentu před pěti tisíci lety vytvořil kmen indiánů..." a jak na ti přišli? Protože světlo v lese nad americkým polem a jeskyní malby o tisíc kilometrů dál připomínají koně, ale to není kůň, to je mimozemská loď! A že to nedává smysl? No a? Zastánci teorie o archeoastronautech si myslí, že jo, tak co?  Když pak přidáme komentář lidí, jejíž popis zní jako Autor knihy Kniha, Místní celebrita, Autor seriálu, apod. hned je vymalováno.  Nicméně občas se některé informace jeví jako správné a některé otázky, které si zde kladou jsou opravdu zajímavé a důležité. Ale jelikož to zase Zastánci teorie o archeoastronautech nějak zbastlí s nějakou jinou informací, tak se skoro sami zase zdiskreditují.  Musíte si holt vybrat jen určité myšlenky a pak se to dá sem tam i koukat. V opačném případě Vám Zastánci teorie o archeoastronautech s radostí upřesní, že Váš pes je potomek mimozemšťanů, protože má skvrnu na zadnici a stejnou skvrnu našli v Peru na fresce něčeho co připomíná misku nudlí, chlápka v pižamu nebo cokoliv, co Vám Vaše představivost dovolí. 25% za pár informací a Tsoulakisovo háro ()

vw.cobra

Je spousta záhad na tomto světě a tento seriál je sice nevysvětluje, ale nabízí spoustu teorií. Rozhodně velmi zajímavý dokument. ()