Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

brasek odpad!

Odpad z jedného dôvodu, pretože každú záležitosť účelovo tlačia do sféry mimozemskej civilizácie. Čítam vo viacerých komentároch, že zaujímavý seriál... ale to dotyční videli tak maximálne dve časti, pretože potom zdravý človek usúdi že Ancient Aliens sú trápni. ()

Fender

Dokument velmi zajímavý, který naopak nikoho nenutí všemu věřit, jen divákům poutavě předkládá určité teorie, které se snaží odůvodnit a vysvětlit. Víceméně to diváka donutí se nad vším zamyslet a udělat si o všem svůj vlastní obrázek. Jsou věci, které občas nejdou vysvětlit jen pouhou náhodou, nebo základními fyzikálními jevy, označit tedy vše jen za pohádky není vhodný argument, který nevysvětluje zhola nic. Proto se mi na tomto dokumentu líbí, že předkládá nějaké argumenty, na základě kterých si svůj názor mohu vytvořit sám. ()

VlaP

Štyri hviezdičky za tie pekné miesta, kde bol dokument nakrútený, do plného počtu chýba len to, že nie so všetkým vo filme súhlasím. ()

Caesius S.

Při sledování seriálu jsem si uvědomil, že se vlastně jedná o náboženství, akorát místo bůh se říká mimozemšťan. Pár "odborníků" systematicky shazuje a podceňuje lidský um a vynalézavost, popírá evoluci a přirozené přírodní zákony s jením jednoduchým vysvětlením: "To ufoni". Na druhou stranu se divák dozví spoustu zajímavých informací a pohledů, ale tato teorie je už hodně překombinovaná a tím ztrácí sílu (Occamova břitva). ()

Rastamania

Kdo viděl díly s yettim atp, tak musí dát zákonitě odpad, ale 1. série ... a výběrový dily zbytku, to už není o víře, ledacos jsou důkazy, kurevsky hmatatelný, měřitelný, viditelný .. ()

Allein4

Hromada nesmyslů vycházející ze záhad minulosti. Musím ocenit nejvyšším hodnocením, protože se dozvídám o minulosti spoustu věcí, které mě zajímají. Ale rozhodně nevěřím, že by za vším byla nějaká cizí rasa, jsem zastáncem docela odlišných teorií. Seriál nicméně dokládá mnoho zajímavých fakt a důkazů, bohužel je spojuje do často až nesmyslných hypotéz o mimozemšťanech. ()

MAIKI1 odpad!

Konečná pravda o hitlerových vlkodlačích jednotkách, pro mě osobně má tento seriál nulovou informační hodnotu. Až mě osobně navštíví mimozemštani změním hodnoceni na jednu hvězdu. ()

bi5hop odpad!

V prvé řadě, by se měly začít dělat dokumenty extra pro hloupé Američany a pak dokumenty pro ty ostatní. Je to plné žvástů vytržených z kontextu. Většinou toho, co se v tomto škváru objevuje patří do záběru mého zájmu a proto jsem se nesčetněkrát chytal za čelo. Neustálé opakovaní těch samých frází. Věřím tomu, že se tvůrci snažili nalákat divákovy závity k zapalovaní, nicméně to vzali z takového úhlu, že to spíš připomíná křesťanský magazín, než dokument. Zkrátka takové povídání pro ty co neví absolutně nic. ()

kojot.name odpad!

Jako "přílohu" si dávám k obědu různé dokumentární filmy. Dnes jsem se rozhodl, že přeci jen shlédnu první díl této "dänikenovštiny". Nu, je to docela zajímavá sbírka urban legends a leccos se dá využít jako námět pro scifi povídky, ale děsí mě, jak snadno asi přijímají lidé nevyzbrojení kritickým myšlením tyto věci jako skutečnost... Nevím, jak to vlastně hodnotit. Je to do očí bijící urážka kritického myšlení, ale na druhou stranu je to docela zábavné. --- Po shlédnutí druhého dílu dávám, navzdory úžasně maniakálním výrazům ve tváři protagonistů, nejnižší možné hodnocení. Nicméně jako mystifikaci to hodnotím *** A jako guilty pleasure **** ()

luco323

Seriál ktorý ovplivnil moju vieru v Boha, prinútil ma rozmýšlať nad otázkami o ktorých som predtým ani nevedel že je niekto schopný vysloviť nahlas a spochybniť celé to bábkové divadlo zvané cirkev. Samozrejme isté tvrdenia sa tam často opakujú a priam sa snažia primútiť človeka aby im veril, no nič to nemení na fakte že ide o nevýdaný počin a v dnešnej dobe odvážne dielo ludí ktorý sa neboja nahlas vysloviť ach verziu ako sa udiali veci v minulosti ()

Venus7 odpad!

Tak kdybyste to náhodou ještě nevěděli, tak asteroid, který způsobil vyhynutí dinosaurů (kteří mimochodem žili ve stejné době s lidmi), na Zemi nasměrovali mimozemšťani. ()

elizha

mám rada záhady a otázky o pyramidach ako ich postavili kto, atd..avsak po pár častiach ma už unavuje ze za vsetkym su mimozemšťania... niektoré veci su fakt neni náhoda ako poloha pyramid v jednej priamke z inými miestami...smerovanie na hviezdu atd.....ale s tými mimozemšťanmi to prehánaju.......verím na vela vecí...ale co je moc je moc.....dá sa..niektoré veci fakt nikdy nikto nevysvetlí....su veci ktoré záhadou ostať majú--- verím tomu že pred nami boli ,,ludia" tí iní omnoho viac inteligentnejsí ako my...niekde tam sa nam smeju ()

PeteBuck

Zatiaľ som na konci 3. série, takže ten môj komentár je poznačený tým, že poznám iba časť seriálu. Nie je to zlé. Je mi jasné, že to určitým typom ľudí nesadne. Páni ufológovia, čo veria, že mimozemšťania tu sú už veľmi veľmi dlho (ako to kedysi povedal Muž z Pentagonu v Aktoch X) dostali šancu, aby si povedali svoje. Zábery pekné, faktografia by sa zišla občas trochu doplniť či poopraviť, ale inak sa dá. A áno, páni ufológovia vidia mimozemšťanov naozaj všade. Stoja za epidémiami, Janou z Arku, rôznymi stavbami, sú príčinom vzniku všetkých možných mytológii, určite sem dotiahli aj Georga Busha staršieho aj mladšieho. Občas som sa fakt zasmial. Treba ale pripomenúť, že sa páni nazývajú teoretikmi, ak ste si nevšimli. Je to proste ich názor, náboženstvo, presvedčenie, ako to inak nazvať? Definitívny dôkaz nemajú, tak čo? Demagógia? Pozrite sa na archeológov, a že to viem, býval som archeológ. Snažia sa rekonštruovať minulosť na základe doslova čriepkov, takže ich predstavy o minulosti sú často teórie, domčeky z karát, ktoré sa dajú ľahko zrútiť. A často to prezentujú ako fakt. Ale ich teórie sú ľahko stráviteľné, a tak sa z nich v rôznych učebniciach stávajú fakty. Čo je neskutočne smiešne. Čo bola napr. pyramída v Gíze? Nikto nevie. Kedy bola postavená? Vraj za Chufeva, ale aj o tom sa donekonečna vedú debaty. Nekomentujem. Už samotní architekti, fyzici, matematici sa smejú pri predstave, že niečo také postavili ľudia s kamennými, kostenými a medenými nástrojmi. Nevravím, že verím, že to urobili mimozemšťania, ale evidentne nám tam niečo uniká. Takže páni vedátori by si mali ostatných aspoň vypočúť, než ich označia za magorov a demagógov. Keď už pre nič iné, odmyslite si názory týchto týpkov a kochajte sa zábermi nad zaujímavými otáznikmi minulosti. Nie je to najhoršie. Celkom výpravné, plné paranormálnej príchute. ()

Orbitus

Celkem zajímavý pořad. Základní informace o zajímavých místech o kterých jsem často ani nevěděl. (Takový turistický průvodce). Pokud samozřejmě člověk nebere vážně tvrzení drtivé většiny z těch co tam mají svůj vstup, protože většina jejich teorií má v sobě víc děr něž ementál. Ale pro pobavení a zajímavosti z různých míst světa o kterých se obyčejně moc nemluví to je celkem obstojné. I když ty jejich teorie jsou pěkná snůška keců, jsou daleko snesitelnější než ty náboženské ze kterých vycházejí. ()

Lovin

Mám rád záhady. Veřím na mimozemský život ale tady v tomhle seriálu jestli někde něco bouchne, blikne nebo si někdo prdne tak v tom mají zaručeně prsty ufoni....Ale baví mě to mrazení v zádech proto 4.... ()

vitek_korenn

Ve své kategorii nemá konkurenci.Kdo se aspoň trochu zajímá o U.F.O. nebo alieny, nebude se nudit. Všechno zde jsou sice jenom domněnky, teorie, hypotézy, "zastánci teorie o archeoastronautech věří " atd. Zkrátka to nesmíte brát vážně. Ale jednou za týden si popřemýšlet o propojení lidstva s alieny, není vůbec špatné .... ()

ajaxx

Docela zajímavý seriál. Některé pasáže každého dílu jsou trochu úsměvné, některé vyvolávají otázky a některé nutí k zamyšlení. Každopádně v celkovém pohledu to nějaký smysl dává, protože neznáme odpovědi na všechny otázky a stěží kdy budeme znát. Ale kdo nelpí čistě jen na hmatatelných důkazech a teoriích vědců, kteří je po každém objevu beztak mění, tenhle seriál v něm určitě probudí trochu zájmu o alternativní vysvětlení a možná i touhu po dalším poznání. ()

nudlis odpad!

Voblbování, spekulace, samý "co kdyby?" a "opravdu ...?", překroucenej výklad reality, ... No prostě slátanina. Nechápu, čím si tahle sračka zasloužila to hodnocení ostatních. Jeden příklad za všechny: "klíčovou dírku vymysleli mimozemšťani". Cože? A vo takovýhle debilitě autoři vydržej žvanit a obhajovat ji skoro hodinu. ()

dinzbir

Je potřeba takových dokumentů na vytáhnutí si hlavy s p*dele a překalibrování současného indoktrinačního vzdělání. ()

Inspa odpad!

Tyto pseudovědecké "dokumenty" plné demagogie a přiblbel s Vysokou školou života hrajících si na (pa)vědce mě netankujou. Je to tak asi na úrovni věštkyně Jolandy. Co to asi musí být za kretény, co tomu dají víc jak jednu hvězdu. U piva bych s nima teda sedět nechtěl. ()