Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

Expertt

Hodnotím zatim pouze díl: Mimozemšťasné a třetí říše. Neřikám že se všim souhlasim a určitě danou problematiku nemám dostatečně prozkoumanou, ale zkrátka je to zajímavý. Co říci, tento díl nemusí obsahovat zdaleka tolik komplexně pravdivých informacích, ale důležitý je to jedno, "jádro" příběhu. ()

mazzarek odpad!

Na začátku všeho byly vždy drogy. Tehdy frčelo opium, které obsahuje především morfin a jiné návykové ňamky. Bylo používáno jako analgetikum, protože drogy nebyly. Určitě nebylo složité si na něm vyvolat závislost. Do toho ještě alkohol, hašiš už také měli, sem tam nějaká LSD žába a určitě toho měli víc na výběr. To se potom nedivím, co v dokumentu vidím. Při takovéto kombinaci musí mít mozek dobrý haldy. Toto mi dává vysvětlení, když jsem se v dokumentu zahlédl do kamene vyobrazeného koně s ženskými prsy na krku cca pevný trojky a vypadaly, že jsou umělé. Nelze hodnotit jinak, než odpadem, protože 1+1=2 a oni tvrdí, že je to 3. To co tam předvádí už hraničí s demencí a těžkou schizofrenií. Pokud by říkali, že to tak mohlo být, tak fajn, ale proč říkají, že to tak bylo. Pořád se ohání mimozemšťanama sem, mimozemšťanama tam. Zatím jsem v žádném díle neviděl přesvědčivý důkaz, že by někdo nebo něco zemi navštívilo. Malby, jak k nim sestupuje na obláčku, ohnivém hadovi nebo drakovi nebo na zahádném křesle s hadičkama. Pokud by někdo někdy navštívil zemi a to opakovaně, tak by museli mít zatraceně vyspělou techniku (teď už ta loď bude asi veterán) a pochybuji, že přiletěli na jedné z těch tří věciček nebo na všech třech dohromady a začali dávat rady ptáka atd. Jak můžou tvrdit, že lidé dříve kreslili atd. pouze to co viděli (viz kůň). Proč tedy nějakým způsobem nevyobrazili vesmírnou loď. Mě vetšina vyobrazení přišla jako nesmyslná a za vše může lidská fantazie, které se meze nekladou, proto je neomezená a když se přidá opium. Podle nich lidé žili společně s dinosaury, ale báli se jich a nevěděli si s nima rady, protože byli moc velcí a nebezpeční. Mimozemšťani lidem pomohli a strategicky bombardovali zem atomovými bombami, aby zabili jen klony dinosaurů. Lidé tento jaderný útok zázrakem přežili a pokud nevymřeli, tak žijí dodnes. No není to ujetý? Proč zpochybňovali Darwinovy teorie. Copak se takové věci stávají za den, měsíc, rok nebo století. To chtějí vidět evoluci přes noc nebo změny ve vesmíru během měsíce. V tomto pojmu se člověk docela ztrácí a myslí si, že se vše uděje během jeho života a když ne, tak to neexistuje. Ono 80 let života člověka a 1 milion let evoluce nebo formování vesmíru je docela veliký rozdíl natož 1 miliarda let. Pokud na zemi někdy žili nějací mimozemšťané, tak už určitě nežijou, protože vyhynuli a nejspíš za to mohl tvor zvaný též člověk. I když lidi jsou vlastně také mimozemšťani, jen s tím rozdílem, že jsme sem nepřiletěli v útulné, prosvícené a vyhřáte vesmírné lodi. My jsem sem přiletěli po kouskách a naše cesta byla dlouhá, drsná a plná nástrah. Venku neskutečně mrzlo a navíc byla černo-černá tma, Cestou jsme se stali účatníkem několika čelních, bočních a hromadných kolizí. Málem nás roztrhala obrovská koule, která se tvářila přátelsky. Když už to vypadalo, že bude klid, tak nás při přistání zachvátil obrovský požár a všude šlehaly plameny. Nakonec vše dobře dopadlo a už jen stačilo počkat pár miliard let a voalá. Pokud někdo náhodou čeká (určitě jich bude hodně), že se ještě někdy vrátí a vemou vás s sebou, tak nečekejte. Postavte si vlastní raketu a leťte jim naproti. Přeci neznamená, že když je někdo chytřejší a jinak uvažuje, tak v tom mají prsty mimozemšťani. To, že egyťani postavili pyramidy bez techniky, kterou používáme my při stavbě neznamená, že v tom mají prsty mimozemšťani. Albert Einstein věnoval celý život fyzice a protože pořád věřil něčemu, co už ostatní zavrhli, tak si zatím šel a přišel na to. Leonardo da Vinci byl velice inteligentní a rozuměl snad všemu. Koukal na život a věci jinak, než většina v té době. Zabýval se několika profesemi a zajímal se o spoustu věcí, které dávaly smysl pro budoucnost lidstva a pořád hledal, zkoušel, vymýšlel atd. Bohužel se narodil ve špatné době, protože inkvizice o nové věci nestála, ale zase měl kliku, že nezažil římskou inkvizici, která se s vědci nemazlila. Během života učinil mnoho zajímavých objevů a nových zjištění. Několik profesí pozvedl na jinou úroveň a zanechal po sobě nepřeberné množství informací a doufal, že se najdou stejně smýšlející lidé, kteří v tom budou pokračovat. Davinci předznamenal jakým směrem se vydá Galileo Galilei, který se narodil cca 50 let po jeho smrti. Kde byli ti vaši mimozemšťani, když Galilea (nebo vlastně, když upálili Bruna) chtěla římská inkvizice na stará kolena mučit-upálit, pokud se nezřekne svých celoživotních výzkumů o vesmíru. Pročpak tenkrát nepřiletěli bránit pravdu o vesmíru. Docela na to měli dost času, když se tu ta pakáž roztahovala pár set let a navíc zabrzdila vývoj lidstva. Občas se narodí osobnosti, které se zapíší do historie velikým písmem a nebojí se říci pavdu. Tvrdit, že ho to naučili mimozem je hloupé. Pyramidy + její obsahy mají historické kouzlo a jsou tajemné kvůli své důmyslnosti chodeb. Postavila je civilizace (lidi), která byla na svou dobu pouze vyspělá. To samé platí i u jednotlivců, když se chtějí seberealizovat a zdokonalovat se. Každý člověk přemýšlí jinak, ale většina stejně. Nehledal bych nic zvláštního na tom, že jsou megalomanské. Většinou ten, kdo vládnul národu, chtěl mít také vše megalomanské, aby dokázal, že on je ten největší a nejlepší. V každé kultuře byl nějaký architekt a proto jedni stavěli jehlany, druzí krychle, třetí kvádry a čtvrtý to plácal dohromady. Žádná mimozemská záhada v tom není. Nebo to bylo takhle: Mimozemšťané přivezli jako stavební materiál instantní kameny, které se po namočení zvětšily na velikost a tvar, co se zrovna potřeboval. Byly to tzv. chytré kameny, které se nebály výšek a navíc měli nožičky, takže si samy došly na místo, kam patřily. Spodní kameny si po na močení lehly na sluníčko, aby vyschly a pak se odebraly na svá místa. Horní kameny nemusely čekat až vyschnou, protože postupně usychaly, když šly nahoru. to Big Bear: Kdysi dávno kontinent=izolace=jiné podmínky=jiná evoluce. Záleží na mnoha faktorech, ale pořád je to 1+1=2. Novodobým příkladem je Afrika a Evropa. I když v Africe by asi byli rádi za tu jeskyni, žížaly a i to nebohé zvířátko. 17.4 edit:\\právě dokoukán celý díl o Leonardu da Vinci. Potom co tam dnes předvedli, bych dal každému prášek a poslal je hrát si do parku. No, vylízanost lidí v dnešním světě nemá obdoby. Mimozemšťani mají palivo-pohon, se kterým si létají vesmírem jako by se nechumelilo a naučí poradí da Vincimu nesmyslnou helikoptéru na lidský pohon (nikdy by nevzlétla), nějaké info o vesmíru (které nakonec zabíjelo a oni mlčeli), lidském těle (jak pitvat) atd. Takže podle vás si jednoho dne dají tajnou schůzku u jeskyně. Přijde blíž a řekne tajné mimozemské heslo "Sezame otevři se" vstoupí do ní a jeskyně se zavře. Tím začínají 2 roky studia na mimozemské vesmírné lodi. Pokud by se da Vinci dostal na nějakou takovou loď, tak už by z ní nikdy nevystoupil, protože co by asi tak dělal na zemi. To, že na 2 roky zmizel a nejsou o tom žádné záznamy chápu. Už toho měl dost a potřeboval si jen odpočinout od vylízaných lidí, kteří na něj koukali skrz prsty jako na podivína a nechápali jeho myšlení. Chtěl být sám a mít klid na svou práci, která byla v rozporu s biblí (sblblí). A takový vylízanci co citujou z bible dnes zpochybňují a uráží největšího vynálezce a tvrdí, že ho to vše naučili mimozemšťani, když on riskoval svůj život. Ten by nechápal, že takoví lidi ještě můžou existovat. To, že se jeho vynálezy realizovaly za cca 100 až 200 let může zase církev, která rozvoj lidstva brzdila. Ti kdož tvrdí, že placatá země (na koncí je sešup jako kráva) je středem vesmíru a slunce se točí kolem ní, tak pro vědu a podobné myšlení opravdu nebylo místo. Jedině bible-pohádka totiž mluvila pravdu (když ne, tak se to přepsalo), na každou otázku byla odpověď bůh a za pravdu se mučilo a upalovalo. Škoda, že se dneska nemůže upalovat za výmysly, lhaní, zpochybňování, urážení atd. Pokud někdo přemýšlí a uvažuje jinak než vetšina vylízaných lidí neznamená, že on je ještě víc vylízaný, protože ho nechápou. I když pro hlupáka každý hloupý. Tzn. Celé dva roky mu hučeli do hlavy převratné vynálezy, které změní svět atd. a na rozloučenou mu udělali schýzu, když mu řekli, že je země kulatá, není středem vesmíru a otáčí se kolem slunce. Pro jeho bezpečnost mu poradili, aby to nikde neříkal a nechal si to pro sebe nebo to někam zapsal pro budoucí vědce. Ve finále byli tedy nejvíce vylízaní mimozemšťané, protože věděli co se děje na zemi a místo toho aby zakročili, tak da Vinciho schválně učili věcem, které na tu dobu byli kacířské + ta schýza. Když potom přišlo na konfrontaci s církví, tak dělali mrtvého brouka, že to prý neříkali. Vyhubit dinosaury atomovkama dokázali, ale poradit si s blbečkama co se ohání blblí a křížema, to byl i nad mimozemšťanský úkol. () (méně) (více)

Uesbe

Tsoukalosove vlasy...Tsoukalosove vlasy...ehm, no a potom je to dosť tendenčné.... ale, čo čakáte od podobného formátu? Inak argumenty akože trošku podložené, čudné veci sú naozaj čudné. Dobrá zábava a do istej miery aj rozšírenie obzorov. P.S.: pokiaľ viem, konšpirácia znamená tajné spiknutie....a v seriáli sa vyslovene netvrdí, že sa mimozemšťania spikli proti ľuďom......lebo okrajové vedy, konšpirácie a ezoterika sú pomerne odlišné veci, vážení..... ()

Bgraphy

Každý z dílů otevírá poutavým způsobem témata, která podněcují k zamyšlení. Velmi inspirující a poutavě podaný /až pohádkově/ dokument plný zajímavých souvislostí.... ()

Myrddin

Dost lidí má s timhle dokumentem problém... že prej je nevědeckej... navíc to většinou říkaj lidi, který nemaj páru, co slovo "vědecký" vůbec znamená. Dobře to bylo vysvětlený v jednom díle tohohle seriálu, kde Erich von Däniken vysvětloval, že v těhle teoríích většinou jde o to, nahlížet na problém trochu jinak, než konvenční věda (aniž by vůbec nějaká z "objasňujících" teorií musela bejt správná) - a to naprosto stačí, konvenční věda totiž spoustu věcí nedokáže vysvětlit (nebo je spíš odmítá vysvětlit, a nebo je dokonce vyloženě popírá), proto je tenhle dokument i celkem dost důležitej, a proto mam tenhle seriál dost rád, i když se u něj někdy i celkem pobavim... Hlavně je tu ale k smíchu (nebo spíš možná k pláči) jak Tsoukalos (takovej ten rozcuchanej magůrek) vždycky řiká, že sou mnohem užasnější věci, než si umíme představit a vysvětlit a že dějiny lidstva proběhly mnohem úžasnějšim způsobem, než si umíme představit. Jenže problém tu je ten, že to Tsoukalos všechno vysvětluje mimozemšťanama... jakože to, že na Zemi někdy v minulosti přistáli mimozemšťani je pro něj to nejúžasnější, co se mohlo stát... a to je na tom to smutný. To už je hold posedlost. Ale... Prostě shrnutím: Jak tvrdí i tenhle dokument, je důležitý samostatně přemýšlet!! ()

subic

Samotný Erich Von Däniken by mě nejspíš nepřesvědčil, JENŽE co další autoři? Kdo z vás četl něco od Zecharii Sitchina? Ten je zmíněn hned v první sérii jako překladatel staré sumerštiny. Konečně někoho napadlo porovnat sumerské, akadské, babylonské, řecké, egyptské, fénické, máyské, aztécké, keltské, okcitánské a další a další legendy, byť jména bohů jsou různá. O tom už ale více poví nejen "muž s velkými vlasy" Giorgio A. Tsoukalos, již zesnulý Philip Coppens, dále Jonathan Young (nejen o vynálezech Nikoli Tesly), Mike Bara, David Childress, William J. Birnes, George Noory, Franklin Ruehl, Michael Cremo a novinářka Linda Moulton Howe... Krom toho Anunnaki na nás stále dohlíží. ()

Renie42

Každý díl hltám od začátku do konce. Líbí se mi ta teorie o archeoastronautech, něco to má do sebe. Když nad tím člověk přemýšlí, musí si říct, jak je možný postavit památky bez pomoci shůry, plno maleb, obrazů existuje, kde by se dalo teoreticky říci, že mimozemšťani pomohli lidem se stavbami. Na každým šprochu, pravdy trochu. ()

haffen

Nejdem radšej hodnotiť, pretože tohto uja vo vždy fialovom saku nemám rád. Nie pre jeho bájky, ale preto, že to celé povyšuje na vedu. ()

mrclTV

Som človek otvorený akýmkoľvek teóriám a priznávam, že historický emzáci su zaujímavá alternatíva. Avšak tu sa hodnotí dokument. Dokument, ktorý ma tak výrazný wau efekt ako asi žiadny iný. Nezaujatého diváka môže s ľahkosťou pohltiť a ohúriť. Ja som bol tiež spočiatku nadšený, ale potom, po chviľke Ancient Aliens prekuknete, resp. mne sa podarilo ich prekuknúť. Je to banda všeználkov, ktorí vidia za každým kamienkom, obrázkom, náhodným prekladom historických textov a pod každým tieňom ako jedinú odpoveď na všetko mimozemšťanov. Ale čo je najväčšia sranda, tu spomínané domnelé historické fakty, ktoré s veľkou jednoznačnosťou a prehľadom uvádzaju "učené hlavy" ako sú Giorgio Tsoukalos a jemu podobní su minimálne zavádzaním! (Ak nie donebavolajúcim podvodným správaním). A z kontroverzného dokumentu sa razom stáva pokútna zavádzajúca a výmysly do sveta púšťajúca fraška, ktorá nemá čo robiť na stanici s názvom History Channel. History Channel, radšej sa držte 2.svetovej vojny, inak radšej nedávajte takéto nezmysly. Nejde o to, že na teóriu ancient aliens neverím (mne vôbec nevadí), ja neverím tomuto dokumentu, ktorý zavádza všade, kde sa dá. Jeden príklad za všetky: v časti o Pumapunku sa uvádza, že skaly vážia vyše 800 ton. V skutočnosti ale najtažšia váži iba 130 ton. Trošku rozdiel, že? (oveľa viac príkladov, s uvedením relevatných zdrojov, kde spravili AA chybu nájdete na http://ancientaliensdebunked.com/ alebo si nájdite AA debunked na Youtube). Dávam body jedine za agresívny spôsob, ako vedia tvorcovia narábať so svojou "pravdou" v snahe presvedčiť ľudí (toľko snahy, tak nedáte im za to bod?) a hlavne za Giorgia Tsoukalosa jeho účes :D . ()

RedEagleSK

Tenhle dokument nám dokazuje že nás stvořili mimozemštané, naproti tomu zdejší komentáře pod tímto dokumentem nam dokazují že nás nestvořili, páč neco tak blbého zdegenerovaného a hloupého by nestvořil ani Aštar Šeran kdyby týden chlastal Jupiterskou borovičku ročník 2200 BC, a k tomu hulil marijánku z Aldebaranu. To mi připomnělo docela smutnou historku když mi onehda múj soused Pepa zanícený ufolog řekl že roku 2000 dojde v Praze na opletalové ulici k velikému odhalení. A vskutku v témže roce Pepu na opletalové ulici čapli benga páč po ulici chodil v dlouhém pláští, odhaloval se a ukazoval své přirození. ()

Leonora

Konspirační bizár toho nejhrubšího zrna. Sledujeme to pro pobavení a jako komedie je to docela dobré. Hlavně ten ajnštajnovlasej magor, ten je docela určitě z jiný planety... Člověk, kterej nepozná rozdíl mezi lebkou a korunou by neměl dostávat prostor v médiích, pak se není co divit, co tady máme vypatlanejch dezolátů a jejich teorií o nanitech ve vakcíně proti covidu. ()

Alecto odpad!

Cielené prispôsobovanie si vlastne vykonštruovanej pravdy na základe skresľovania a manipulácie s faktami hraničí takmer s propagandou. Toto nie je dokument. ()

Avicii

Tento dokumentární pořad jsem si velice oblíbil, od Ericha von Dänikena jsem už přečetl několik knížek a taky viděl i jeho starší dokumenty a tyhle hypotézy a teorie o návštěvnících z vesmíru mě nesmírně zaujaly. V dokumentu vystupuje i spousta jeho kolegů, kteří se přiklání k jeho teorii "archeoastronautů" dále jsou zde rozebírány pasáže z Bible, andělé, bohové různých náboženství, apokalyptické pohromy, staroindický epos Mahábhárata, legendy o létajících strojích, megalitické stavby, záhadná místa z celého světa, pyramiry a chrámy, okultismus 3. Říše, různé staré vyspělé kultury, Sumerové, Egypťani, Májové, Aztékové, UFO apod... ale každému zřejmě tento dokument nesedne. ()

mnx

7/22: Původní recenzi jsem smazal, protože jsem ze svých konspiračních let snad už konečně dospěl :-)  Nicméně stále se jedná o celkem zábavný dokument, ve stylu "coby kdyby". Stále jsou tu ale věci, nad kterými se člověk minimálně pozastaví - například jak kdysi dávno postavili stavby z mnohatunových nesourodých cihel, které zcela přesně sedly na ty ostatní? Plus pár dalších, ke kterým stále nemá současná věda moc věrohodné vysvětlení. Pamatuji především první série, ještě kdysi na satelitu. Ty novější vídám sporadicky, spíš jako kulisu. ()

Phex

Má to strašně nevyrovnané jednotlivé díly. Některé jsou hrozivě vykonstruované a jednostrané, jiné jsou zajímavé a celkem nevtíravé. Když na to člověk kouká jako na cestopis a povznese se nad ufo info pak to jde. ()

muti

myslim ze by mal serial vacsi uspech ak by tam nedavali teorie ako napr ze Mesiac je mimozemskym satelitom z ineho solarneho systemu (pricom to cele komentuje nejaka vestica, radio host alebo novinarka), faraon bol mimozemsky hybrid, vsetky nabozenstva (okrem islamu samozrejme) su postavene na mimozemskej navsteve ktoru sme si len zle vysvetlili a dalsie ciste bludy ncim nepodlozene, mainstream archeologists and scholars are hiding something... ukazte mi nejaku velku diskusnu relaciu kde by Daniken obhajoval svoje teorie proti mainstream scholars a tu diskusiu by si aj obhajil a vsetkych by dal do vrecka. jaj on do takej nikdy nesiel? mmm takze tak ()

Fíma odpad!

Panebože (tedy vlastně Ufone)! Největší záhadou vesmíru je, jak tohle může mít 78 %? Chtěl jsem to nějak podrobně komentovat, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že to nemá cenu. Tolik polopravd, lží a překrucování faktů člověk neuvidí ani v Otázkách Václava Moravce a to už je co říct. ()