Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 187 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(251)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

blatouchm

Seriál by se klidně mohl jmenovat "Uděláme Vám v hlavě bramboračku". V momentě, kdy tvůrcům došly divy světa, vše sklouzlo do bulvárního stereotypu o ufounech na každém rohu.  Moucha letící kolem kamery = Ufouni! V dnešní době všudypřítomné drony = Ufouni! Došel mi toaleťák = Ufouni! ()

onsik84

Grandiozní, tak jako všechna díla Danikena. Pro zájemce o tuto literaturu: Dílo Ericha von Däniken Vzpomínky na budoucnost (1969) první překlad do češtiny Ludvík Souček Zpět ke hvězdám (1992) Setba z vesmíru (1993) Důkazy z pěti kontinentů (1977) Křížový výslech (1992) Prorok minulosti (1994) Cesta na Kiribati (1995) Strategie bohů - Osmý div světa (1983) Miluji celý svět (1983) Den, kdy přišli bohové (1984) Mýlil jsem se? Nové vzpomínky na budoucnost (1994) Všichni jsme děti bohů, Kdyby hroby mohly mluvit (1991) Oči sfingy (1989) Stopy mimozemšťanů (1996) Doba kamenná byla docela jiná (1993) Záhady staré Evropy (1991) Šok z bohů (1992) Vesmírné lety ve starověku (1994) Odkaz boha Kukulkana (1993) Ve stopách všemocných (1993) Znamení z vesmíru (1994) Soudný den dávno nastal (1995) Neznámé z vesmíru (1996) Poselství věčnosti - Znamení planiny Nazca (1998) Ve jménu Dia (2000) Bohové a astronauti (2001) Tajemství mayské studny (2005) Lovci ztraceného vědění (2004) Zlomek času (2005) Planeta lhářů (2006) Nové důkazy (2008) ()

Clar

Přiznám svoji slabost k Dänikenovi a dávám pět. Přestože závěrečně díly jsou již trochu upovídané, některé teorie částečně popírají jiné a mnohde to už zavání důkazy pro důkazy. I kdyby z toho všeho byla jenom 20% pravda a v budoucnu se nějak prokázala... Neradno domýšlet. Každopádně smekám před zanícením všech těch nadšenců, kteří v dokumentech figurují. Člověk díky nim může na chvíli osvobodit mysl od všedních problémů a zasnít se nad tím, "co kdyby to tak opravdu bylo..." ()

eurovir

Pro skeptiky to asi nebude to pravé, ale já u toho vydržel sedět skoro celý den. Uchvacující záběry a ještě zajímavější hypotézy. ()

Mkvenner odpad!

Toto je poprvé (a doufám, že snad i naposledy), co jsem dal nejnižší možné hodnocení. Tento ''dokument'' je urážka lidské inteligenci a především výsměch archeologům a historikům. Ničím nepodložené spekulace, pokřivení důkazů a dokonce i zfalšované důkazy, toho zde najdete mnoho, jediné co chybí, je historická pravda. Ten, kdo je ochoten tomuto věřit asi prospal hodiny dějepisu i na základní škole. ()

Honzzinn

Objektivně podané, kvalitní informace, které nikomu nevnucují svoji "nevyvratitelnou pravdu". Cyklus se naopak snaží klást více otázek než odpověďí a vysvětlení, která nabízí jsou sympaticky nejednoznačná. Pro milovníky žánru povinnost, pro ostatní zajímavá podívaná, která nám všem otevírá nové obzory. ()

Zoltarek

Velice krásně zpracovaný dokument, který divákovi nevnucuje zkutečnosti, naopak jej nutí se zamyslet, jak to asi mohlo být. Je pravda, že se ve všech případech jedná pouze o dohady založené mnohdy na domněnkách jistých vybraných jedinců, nicméně i tak dokument naznačuje jisté věci, které jsou překvapivé a mnohdy zarážející. Všem vřele doporučuji, aby se na dokument podívali a sami si udělali obrázek. ()

Lukoh

Millions of people around the world believe, we have been visited in the past by extraterrestrial beings... Me too... :) ()

P/\/EL odpad!

fuj, 4x fuj, no, budu tu hodnotit převážně jeden díl a dole pak trošku víc celej seriál: Mimozemšťané a třetí říše (velice atraktivní...témata..), takže celkový pojetí - neskutečně laciný, vezmem nejznámější archiv., nejprofláklejší archivní materiály, zopakujem starý známý informace, stupidní hlášky typu: Werner Von Braun byl skutečný konstruktér raket, ježiš, ježiš, dokumenty pro blbečky, nedokážete si představit, že 25 le po válce se letělo na Měsíc, ale proboha, no, tak máte problémy s fyzikou a s chemií a vůbec, hledáte za všim nadpřirozeno, magii, prostě tomu nerozumíte, nevěříte, že někteří lidé mohou být geniální, jenom proto, že vy ne, místo, bože, tyhle dokumenty jsou jen prachobyčejnej kšeft, jasně, na netu je spousta nadšenců, amatérskej konspirátorů, ti to alespoň dělaj pro zábavu, z velký naivity a hlouposti, ale ne pro prachy, pár teda trochu jo - viz. knihy a tak, technologie, které se považují za zázračné vycházejí z mnoha a mnoha předchozích objevů a nápadů mnoha lidí, nejen Němci vyvíjeli proudový motory, letadla, rakety, neví se, jak to bylo s atomovkou, ale ta se nakoenc ukázala jako naprosto nejůčinější, létající talíře, nový způsob pohonu, to všechno je napadlo, ovšem neví se, jestli by to fungovalo a tak, jasně, nejspíš se to SPojencům pak fakt hodilo, Von BRaun hodně pomoh v dobívání vesmíru, ale nakonec takový lidé se najdou i jinde, měli je Rusové a jiní a také dokázali hodně, nevadí, dokument je pomalu až nezdravě odbivný k Němcům, hraje hodně na atraktivitu té jeho drsné image a fešných uniforem a svastik, to si lidé neuvědomují, Němci nebyli dost bystří a plýtvali neskutečně prostředky na zbytečné zlo, kolik je stály koncentráky apod., do těch zázr. zbraní mohli dát více, jak už to tak obvykle bývá, svědectví směšná, máme tam 2 kdovíjaký chlápky, co kecaj, že někdo někde kecal, řikaj to tak uchylně přesvědčivě, že se to fakt nedá, hlavně je to až urážlivé, nechutné, jak se snaží svést a přiživit na úspěchu jinejch, jen samé trapné fotografie a málo videí, žádné důkazy, co je na alien teoriích nejhorší je to, že tvrděj, že sem lítalo tolik druhů Alienů a na tolik míst...efektní záběry, zvukové efekty, všecku historii zprzníme, no, neviděl jsem moc dílů, ale příde mi to celé naprosto zoufale trapné a laciné...................štve mi laciné zpracování, chybí konfrontace s kritiky, s opravdovými věci, co něco dokázali, tihle lidi nikdo nezná, jestli jsou to vůbec vědci, tak se prodávaj jak dě...y, jak lékaři v reklamách, zubaři a kartáčky a pasty, no, když to ale lidi baví.........já věřim spíš velkou lidskou fantazii ()

p.hubicka

Určitě je to velice zajimavý seriál ! Hodně věcí mě zaujalo, ukázalo mi to hodně nového a zajímavého. Osobně mi ale vadí, že tady vše od andělů po démony přes tornáda a zemětřesení hází na alieny. A štve mě ten týpek s otřesnýma vlasama co to přehnal se samoopalovákem :) Ale určitě je chyba to nevidět, pokud se o tématiku zajímáte. ()

kakakakakaka

keby ste mi kedysi povedali že pyramídy postavili mimozemšťania ,kukala by som či vám trošku nehrabe. Dnes sa ja takto kukám na všetkých ktorí tvrdia že nepostavili. Možno na prvý pohľad bláznivé teórie . Ale keď sa zamyslíme: prečo všetky staroveké civilizácie uctievali bohov ktorí prišli z hviezd?Prečo stavali kadejaké obrovské oltare a nosili mohutné obety.?(gréci ,rimania ani egypťania neboli tak osprostelí že by honosné dary nosili len tak vzduchu). "UCTÍVALI SNAD STAROVĚKÉ CIVILIZACE BYTOSTI Z VESMÍRU? A POKUD ANO : PROČ?" niektoré teórie ich sú trochu pritiahnuté za vlasy. Väčšinou však triafajú do čiernneho. Tento dokument je super, ale nie každému príde vhod. Neodporúčam ho silne veriacim a takým ktorí by mimozemštanov privítali na spôsob a lá plameňomet ( ikeď vďaka mimozemským zbraniam by sa v plameňoch metal asi ten človek) ()

Jean_Calid

Vemte si historii, obraťte ji vzhůru nohama, zkombinujte Dänikena s biblí, záběry mořského dna s pozůstatky prastarých staveb, Nazca a pyramidy a spoustu smyšlenek a konspiračních teorií a máte Vetřelce dávnověku. Jednu hvězdičku jim dám jen proto, že si s tím dali práci. Toť vše a ztráta času. ()

Doktor_Zeus

Myslím, že kdyby byla pravda jedna desetina toho, o čem teoretikové mluví, tak je to zásadní a za sebe můžu řct, že bych se divil, kdyby nebyla.... ()

UnCool

Je to jak rozhovor s Rimmerem z Červeného Trpaslíka. Došel toaleťák, byli to ufouni! Toto je strašně neobjektivní dokument a vše předělává tak, aby vše bylo dílo nějakých MZťáků z galaxie Gamma ze souhvězdí Ubandy (a nebo s kalašnikama z Ugandy). Tento dokument působí celkem profesionálně, ale neobjektivnost z něj dělá celkem brak. ()

bara1313

Ne všechno, co je v tomto seriálu řečeno, musí být pravda. Ale na druhou stranu proč ne? Proč nedat světu další pohledy na věci, které jsou minimálně diskutabilní? Velký dík za tento seriál a za lidi, kteří se nebojí pustit uzdu fantazii, nebojí se si spojit nespojitelné a nebojí se vyjít na světlo s archeoastronauty :) Kdo ví, třeba právě my, lidé jsme ti mimozemšťané, kteří se vrátili v čase, aby jen pozorovali naše předky, ale vlastně přišli na to, že bez naší pomoci a bez technologií, které máme (nebo jednou budeme mít) by stavby, nad kterými se dnes tají dech, nevznikly ... Třeba jsme my ti, kteří dali našim předkům stroj na manu... Kdo ví .... :) ()

Cartachena

Dal jsem si tu práci a shlédl všech 5 sérii + 2 díly ze série šesté.Mám technické vzdělání a proto jsem se zaměřil na technologie a stavby a musím říct,že tudy vede cesta k pochopení toho,proč museli před tisíci lety disponovat něčím úplně jiným než,kolem ,kladkou,jednoduchými ručními nástroji ,provazy a dřevěnými kládami aby opracovali, přesunuli nebo vztyčily monolity o váze až 1000 tun ! Ze seriálu vypouštím domněnky a teorie a soustředím se pouze na hmatatelné fakta jaké jsou už zmíněné stavby a tomu dávám 5 ()

j1c2

Moc mě baví:-) Velmi zajímavé záběry ze všech možných končin... a spoustu zajímavých informací, které někdo může brát jako pěknou pohádku a někdo vážně... Já sama se pohybuji někde mezi...ale myslím, že záhady jsou strašně přitažlivé... ()

klusik

Pro ty, kterým se líbil Stargate a mrzí je, že už neběží, je tento seriál jasnou volbou. Staví "příběhy" na naprosto stejných premisách, tedy že mimozemšťani ovlivňoavali (a možná i ovlivňují teď) naše osudy. Nelze brát vážně, ale jako oddechovku. A hvězda navíc za Tsoukala a jeho geniální mluvu, během toho, co hází rukama. Více recenzí na klusik.cz ()

brutalbagr odpad!

Nehorázná snůška polopravd a na nich založených spekulací. Pseudovědecký dokument vhodný pro nevzdělanou část populace, která si nevzdory své hlouposti chce dokázat, že "ví, jak to ve skutečnosti je". Tahle demagogie by měla být zakázaná, protože ještě víc mate pomatené. ()