Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

Gastovski

Solidní krimi thriller, který tu je docela podceněný a nechápu proč. Strathamovi je role šitá na tělo a některé jeho hlášky byly na úmrtí smíchem, záporák je slušnej mešuge a jako celek film dobře šlape. Faktem je, že malinko otravuje vedlejší linie s feťáckou policistkou, ale neni to žádná tragedie. 75% ()

rounen

Podle mě jeden z nejhorších rolí Stathama, v jeho roli mohl hrát uplně kdokoliv, protože Statham je bitkař a mlátička... v tomto filmu tyhle jeho možnosti vůbec nebyly využity.... film je obyčejná detektivka, kriminálka, děj je hrozně jednoduchý a předvídatelný, Statham tam hraje chytrostí a to je všechno... u mě zklamání... ()

KosiR_ksr

Statham klasicky v roli tvrdého a hrubého frajera. Jen tentokrát v pozici policisty - tedy neobvykle se ocitá přímo na straně zákona (ačkoliv s jeho překročením si klasicky hlavu neláme). Paradoxně jeho běžné (více či méně) gangsterské postavy si spíš získal mé sympatie. Bohužel výsledné Stathamovo ztvárnění postavy Branta se do tohoto filmu příliš nehodilo. Dost průměrná krimi s dobrou hudbou a skvělou londýnskou atmosférou. ()

Wardan

Ok, scénář není úplný poklad a postavy jsou v něm jen lehce načrtnuty bez pořádné hloubky, ale se Stathamovým drsňáctvím z toho šel podle mě uvařit slušně napínavý thriller. To by však na režisérské sesly nesměl sedět rutinér, který vůbec neumí vystavět atmosféru. Vzhledem k námětu (knihu jsem nečetl) je to propálená šance. ()

Bozvav

Čekala jsem akční nářez a dostalo se mi Nebleskové rozbředlé cosi, co mne sice neurazilo, ale ani nebavilo. Statham nic moc nepředvedl a ostatní taky ne. Nebyla to jejich chyba, spíše scénář jim moc možností nedal. Za mne 40%. ()

mala_kea

Jason se snaží být stejný motherfucker jako Jack Bauer, ovšem já mu ten jeho zlý kukuč nevěřím, což je hlavní kámen úrazu. Měl by radši zůstat kurýrem. Hlavní zvedák filmu je naprosto božský záporák, který ve mě evokuje dávku adrenalinu tlačící se skrz potní žlázy. Občas nudná, ale stravitelná jednorázovka. ()

Hapretor

Je tu Blitz a já bliju. Viděno jen kvůli J. Stathamovi. Mrzí mě však, že poslední dobou ho vidím ve stále větších sračkách - prostě nevím, jak jinak slušně to napsat a jeho herecký talent, hooliganský dialekt a drsný look prostě nestačí ve filmu, který je jen brutální, obyčejný, ničím zvlášť zábavný. Hláškuje o stošest, Statham na to prostě má, ale když je na to sám, je out. Hlavní záporák je naprostý looser, Stathamův kolega byl naprosto nevýrazný. Kdyby tu byl aspoň pokus o nějakou vtipnou odlišnost ústředního dua. (viz. Hodnej polda, zlej polda, 2006). Nevr more! ()

Norus88

Ďalší priemerný akčák z rodiny policajných, dokonca aj Jason sa mi zdal byt nejaký slabý v tejto roli, narozdiel od jeho perfektných výkonov na ktoré som zvyknutý. ()

kkarx

Co znamenal pro akční film v 80. a 90. letech Willis, tím je v dalších dvou následujících dekádách Statham. Willisův nástupce je o dost drsnější a nekompromisnější. Nemá tolik nadhledu, s ničím se nesere a hláškuje jedna radost. Statham je nový typ mača uplynulého desetiletí. :) Přesto bych Brucevi bych přál nějaký vydařenější comeback než Smrtonosou past 4. Jo a ještě dodatek - dát Stathamovi za parťáky buznu a černošku je vážně dementní ukázkou politické korektnosti. ()

katzo

Nie zly film, ale... Statham sa vo filme pobil raz. A ani raz si nedal dole tricko, aby ukazal, ze na to stale ma. Co to ma znamenat? :) ()

sadlokan

Dirty Harry v Londonu.A ve formě!Jediný co chybělo byla čtyřiačtyřicítka Magnum,ale zase to uměl s násadama ze dřeva! ()

Wargoo

Ja už si vážne ani moc nepamätám, o čom ten film bol... Viem že tam bol nejaký psycháč, čo zabíjal polišov, ďalej nejaký psycháč poliš, čo išiel po krku tomu psycháčovi, a ďalej nejaký buzna poliš, čo pomáhal tomu v strede... Statham ako ho bohužiaľ poznáme v poslednej dobe - slabý priemer, resp. podpriemer pri "rýchlo-a-ľahko-zabudnuteľnom filme". 3*** a 44,017% ()

mourinho

Stathamovi postavy se nějak moc podezřele začínají podobat jedna druhé. Do tohoto příběhu mi ale ta silácká póza zas až tak úplně nepasovala. Přestože v rolích drsoňů nerespektujících žádná pravidla působí velmi přirozeně, zdálo se mi, že tentokrát na sebe mnohem větší pozornost dokázal upoutat Aidan Gillen, coby hlavní záporák. Jakoby Stathamův výraz malinko zevšedněl. Nu což, laťku si nasadil sám. ()

P.J.2

Akční výplach, kde Statham hraje po stopadesáté porád to stejně, ale stále to neomrzí a Aidan Gilem moc pěkně ztvárnil magora, nic víc. Prostě oddechovka pro nenáročného diváka. ()

Raziel_cz

Jasně, je to klišé – neortodoxní policajt neortodoxně zpracovává zabijáka policajtů –, ale docela to funguje, takže proč ne. Stathamův Brant je navíc fakt parádní, hláškuje a v brutálních scénách řeže padouchy jako by se nechumelilo. A pro hokejku nebo páčidlo přitom nejde daleko. Rozhodně potěšilo víc než z poslední doby třeba Homefront. ()

MickeyStuma

Jason Statham přesně takový, jakého známe. Drsňák s kamennou tváří, který se nezastaví před ničím. Ani před hrozbou sebrání odznaku za brutální zmlácení tří mládenců dobývajících se do cizího auta. Někdo vraždí policisty a tak je potřeba ho chytit stůj co stůj. Čekal jsem akční film, ale nějak to sklouzlo do průměrné kriminálky, která je bohužel plná hluchých nudících scén. Snímek táhne pouze Jason a to je málo. Z námětu by se dalo vymáčknout daleko víc. Jedná se o snímek, který ničím nepřekvapí ani nenadchne. ()

HyneX

Jason byl u mě většinou docela borec, ale tohle si asi mohl odpustit. Za každou cenu musí ukazovat, jak je hrozně drsnej, jak si zapálí tam, kde se to nesmí, jak každýho sejme a jak jako policajt nemusí platit za pití. To už jsme viděli. Koukat se na to dá, ale asi jenom jednou. Podruhý bych asi spíš volil vzor svýho koberce. ()

Heroine odpad!

Uf, kvůli tomuhle filmu, se mi (minimálně pro teď) dostal Jason Statham na černou listinu herců. Něco takhle nepříjemnýho, jako je hlavní "hrdina" tohohle filmu, to se nevidí. Sobecký, agresivní, zlý chlap. Čekala jsem, že se během filmu nějak změní, snad i polepší! Že třeba přijde na to, že když někoho surově zmlátí, tak to třeba může nadělat i škodu! Ale ne, naopak. Kolegům i nadřízeným je to vlastně sympatické, a hlavně že to pomohlo "vyřešit" - rozuměj, FINÁLNĚ vyřešit- případ. ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu