Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Pompaj

Čekal jsem, že mě něco zaujme celé dvě hodiny a inu nic nepřišlo. Celé se to odbíjelo v opravdu pomalém tempu, kdy jsem si už jen říkal, že to konec zachrání a i to se nestalo. Tady se dal odhadnou přesně co se stane tam a tam a na konci, zklamalo mě to. Ale dost kritiky, musí se uznat, že efekt(y) byly zajímavé, tragické události, které se doopravdy staly bylo zasazené skvěle. Celkově to bylo moc "strojené" a takové, že místo myšlenek na film, jste mysleli na něco jiného. 50% ()

Mikeel

Samotný film mě nijak nenadchnul, v postatě se za celou dobu neděje nic závratného a dramatického. Ale za závěrečnou londýnskou část musím dát hodnocení, které dávám. Protože tam se můj mozek naprosto odprostil a své místo zaujalo srdce a já jsem těžce vyměkl! Herecká pochvala pro malého chlapce, který na tom má největší podíl! ()

lareinna

Dosť zvláštny film v tom dobrom slova zmysle. Zo začiatku ma to veľm nezaujalo, ale určité súvislosti a zvedavosť čo bude ďalej ma prinútili ostať a dopozerať až do konca. ()

MiaMahoney

Nehodlám komentovat téma, zda život po životě existuje či nikoli, jednak protože jsem na 100% přesvědčena, že ano, zadruhé by to vydalo na pořádnou slohovou práci. Takže, co se týče filmu - nemá, čím zvláštním by zaujal. Tempo příliš pomalé, celý film má poněkud nudný nádech, vleče se a druhý den jej stejně zapomenete (anižbyste předtím prožili klinickou smrt). Dvě hvězdičky dávám za téma obecně, ale hlavně pak za filmové lokace mých dvou oblíbených měst - San Franciska a Londýna. To je asi jediné, co si budu z celého filmu pamatovat. Raději tedy, než volit tento film, přečtěte si něco k tématu od Dr. Moodyho či Dr. Grofa. ()

Matros

S tímhle filmem šlápl Clint hodně vedle. Nebýt efektivního (a naprosto zbytečného) tsunami, tak jdu s hodnocením snad ještě níže. Film, který mi přišel že je tak nějak úplně o ničem, je zatraceně dlouhý a propojenost postav a jejich osudů je tak nějak... no prostě čekáte nějakou super pointu... a ta se nedostaví. ()

sona123

Citlivě natočený příběh o tom, co možná není....tak trochu pohádka a naše přání. Prolínají se zde cesty tří hrdinů, každý příběh je zajímavý a velmi silný. Až teď koukám, že na režisérské stoličce seděl Clint - no páni, tak to je příjemné překvapení a byť mi to ke starému pánovi moc nesedí, líbí se mi to. ()

simply

Posmutnělý film, který svým pomalým tempem nemusí sednout každému. Nicméně je škoda, že má tak nízké hodnocení, to si opravdu nezaslouží. ()

Yardie

Trošku zklamání, ale spíše v tom, co jsem očekával. Čekal jsem trošku více té mysterióznosti a posmrtného života. Dostalo se mi spíše komorního dramatu, kde se bylo ukázáno, jak se vyrovnávají různí lidé se zkušeností se smrtí. Nebylo to špatné, ale mělo to docela rozvláčné tempo a připadalo mi tam málo emocí, na to, o jaké téma šlo. Takže celkově zajímavé téma, ale mohlo být zpracováno asi lépe. Nebylo to špatné, ale taky ničím výjimečné. Na kouknutí určitě dobré, ale dvakrát asi ne. Takový normální malý film. Howgh! ()

HonzaSim

Jak začít.. Kdo tomu nevěří, je tento film pro něj ztrátou času. O médium jsem četl knihu a naprosto tomu věřím. Pro ty kteří, si myslí, že je to nesmysl. Jak jinak byste vysvětlili, že médium řekne pozůstalému něco, co věděl jen on a zesnulý? Proto mi příjde směšné, že tento snímek byl označek jako Fantasy. Nevím, jestli to byla chyba jen verze, co jsem viděl já, ale trochu pointě ubíral fakt, že né zrovna krátké scény s francouzkou byly v originále, bez dabingu i bez titulků, takže jsem si musel části filmu domýšlet. Nejvíce mě dostala scéna s odfouknutou kšiltovkou. Ano, podobné věci se opravdu stávají. Čekal jsem ale intenzivnější zážitek, než pár rozhovorů mezi nebem a zemí. Přesto za tuto tématiku nenechám film v průměru. 70% ()

filipvrbik

Jak jsme si již u Clinta Eastwooda zvykli, film má vysokou kvalitu, bohužel Matt Damon není příliš využit a je to jakési nesourodé a dlouhé až nudné....70% (ale rozhodně zajímavé téma) ()

Garch

Žádná šejdířská duchařina. Vlastně, dobře rozehraný film, jen s mírným nadpřirozenem a city, v míře, kterou ještě snesu. Clint Eastwood je natolik velký režisér, že se dokázal vyhnout trapnosti nebo citubolným výlevům. ()

Illy

Starej kovboj je dobrej režusér, o tom není sporu. Tři dějové linie (bratrská je nejlepší) spojuje otázka - co bude až zatáhneme drápy, se na konci protnou a v závěru vidím kámen úrazu. Pro mě příliš melodramatický. Škoda. ()

TonyM

Neviem, čo očakávali ľudia s hodnotením 3 a menej, ale ja som čakal Clinta, a aj som ho dostal :) Krásne zrežírované, s takým citom a jemnosťou, ako to dokáže len tak skúsený a veľký režisér ako on. Nádherná hudba, kamera, a dojemné príbehy ľudí robia z tohto snímku ďalší majstrovský prídavok do už beztak kvalitnej režijnej filmografie Clinta Eastwooda. Matt Damon sa na takéto roly veľmi hodí, a stále viac ukazuje, že vie hrať, no a Cécile De France tu je kočka :) Film si zaslúži aspoň o 15% viac ako má. ()

Furmi

Chápem prečo sa Clint Eastwood začal zaoberať takouto témou. V jeho veku na život po živote musí myslieť každým dňom keď sa pozrie do zrkadla. Ale musí zároveň myslieť aj na svoj odkaz svetu a nato že každý z jeho nových filmov môže byť bohužial aj jeho posledným a určite by nechcel aby bol jeho posledným filmom takýto priemerný až miestami podpriemerný nezáživný kúsok s dobrým nápadom ale v zlom prevedení. Ale pevne verím že s nami Clint ešte nejakú tu dobu na tomto svete pobudne a nezanechá tu už takéto prúsery ale natočí určite ešte skvost kalibru Gran Torino. 54% ()

ursinko

Tak. Po zhliadnutí ostal vo mne veľmi príjemný pocit z dobrého filmu, s neopozeranou témou a pre mňa s netradičným spracovaním. Veľmi nenásilne popdané, necítil som vnucovanie nejakého názoru, len som sledoval tri, postupne stretávajúce sa príbehy. Dávam 4a pol *. Damonovo civilné herectvo ma príjemne prekvapilo a strašne dobre sa naňho pozeralo.Francúzska herečka Cécile De France je pre mňa prakticky neznáma, zatiaľ som ju videl len v "Mesrinovi" a odtiaľ som si ju vôbec nepamätal. tu ma oslnila svojou krásou a aj príjemným hereckým výkonom, ktorý k danému žánru pasoval. A čo sa týka bratov dvojičiek, veľmi dobrý výber chlapčenských postáv, dokázali ma dojať. A v neposlednom rade, predstavujem si myseľ pána Eastwooda, ktorý je vo veku o dva roky nižšom ako moja starká a žasnem, ako sa stavia k tvorbe svojich filmov. A ešte si k tomu aj zloží hudbu. Ak máte tú správnu náladu, je to veľmi príjemné, pokojné pozeranie. ()

JM87

Clinta mám rád a proto dávám 4 hvězdičky. Kdyby tohle natočil kdokoliv jinej, tak bych tomu dal rozhodně míň, ale film nevnímám jenom jako to, co se mi line z monitoru, ale aji to, kdo za tím stál a kdo do toho dal ducha. A tady prostě cítíte starýho Clinta Eastwooda, kterej má za sebou celej život a ví, že za rok nebo pět už tady klidně nemusí být. Přijde mi to jako jakási jeho terapie. Ale k samotnýmu filmu, začátek byl super, to sem měl otevřenou hubu a říkal sem si, že je to fakt dobrý, bohužel v půlce filmu se dostavila jakási naivnost, nelogičnost a sentiment, víc než rozum a natočení dobrýho filmu se tam fakt objevilo to, co měl Clint na srdci a tak nějak to nedokázal zaškatulkovat a zpracovat. Prostě mi to tam chvílama přijde dost divný. Říkám to nerad, protože například Gran Torino je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, ale tady to už prostě nešlo. Ale konec byl prozměnu fajn. Takže su rád i za tenhle film, ale mohl se udělat rozhodně líp. Každopádně Clint je pro mě absolutní borec a já doufám, že se dočkám něčeho dalšího :) ()

(Z)denny

Abych se přiznal, tak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu.. A koukal jsem. A koukal a koukal.. Jak pomaličku, ale opravdu velmi pomaličku, plynou tři dějové línie hlavních hrdinů, kteří se nějakým způsobem setkali se smrtí, a přitom očekával, kdy se protnou, kdy to celé vygraduje, kdy nastane to velké finále. Žádného jsem se nedočkal. I když.. Jakmile začaly jít titulky, tak jsem zjistil tu hvězdnou sestavu, která za zrodem tohoto snímku stála. No, po pravdě, mohli se panáčci vytáhnout o trošičku víc.. ()

Mafyn

Zvýšil se mi tep a nehybně jsem sledoval tento film až do konce. Je celkem náročné sledovat děj, který je naplněn nekonečnými otazníky a ještě v tak dramatickém pojetí. Výborné herecké obsazení, kde se mi líbil výkon mladého George McLarena. Zajímavý zážitek na přemýšlení. ()

Meteorista

Zase jeden z mnoha dramaticky-romantických filmů, ve kterém se náhodou protnou osudy jinak naprosto odlišných lidí. To, že to režíroval Clint, nemění nic na tom, že takovýchto filmů je docela dost a všechny, až na pár výjimek, nejsou ničím moc zajímavé. Zápletka ze začátku tvrdě rozjede příběh, aby se pak polovinu filmů táhl jako smrad. Celkově je to film s příběhem, který má tendenci klesat a stoupat, to taky dělá. Pár krásně romantických momentů a šťastný konec není to, co by dnešní náročný divák očekával. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky