Templář

• Česko Ironclad (více)
Trailer

V Anglii 13. století bojuje skupinka templářských rytířů při ochraně hradu Rochester proti tyranskému králi Janovi. (Filmbox)

Trailer

IQ Tiqe

Celé se to točí o dobývání rochesterského hradu králem Janem Bezzemkem. Hrad obsadili povstalci, aby král nemohl jednat v rozporu s Velkou listinou svobod a potrestat ty, kteří ho přiměli, aby ji podepsal. Obdivoval jsem katapulty a vše co se týkalo techniky samotného dobývání a trochu i naturalistické ztvárnění; i když v bitvách jsem často viděl jen záda a přemýšlel jsem, čeho tím chtěl kamaraman docílit. Poněkud mě pak vytáčel uřvanej král. Bohužel nevím, z jaké části se zakládá příběh na pravdě, budu si to muset časem nastudovat. Romantická zápletka s Kate Mara je trochu na pozadí děje a mám pocit že jen proto, aby se měl divák na co dívat (i když není na co) před natahovaným koncem. Po hodině jsem si říkal, co přijde dál a klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. 70% ()

Superpero

Baví mě, jak rozdílně se v dnešní době v popkultuře vykreslují templáři. Někde jako čiré zlo, např. Assassin`s Creed, jinde zase jako stateční ochránci dobra. Ironclad je ten druhý případ. Templáři jsou zde dobráci, co pomáhají baronům svrhnout maniaka Paula Giamattiho aka krále Jana Bezzemka. Ten film je nekompromisní řezničina s drsnym Jamesem Purefoyem. Sekaj se tam ruce, nohy, hlavy, Purefoy přesekne chlápka téměř vejpůl, houmles z pranýře tam zase umlátí nepřítele useknutou rukou. Prostě chuťovka. Moc peněz to asi nestálo, ale bitky jsou fajn a je jich tam dost. Navíc je to velice dobře obsazené. ()

korbitch22

Jednoduchá historická řežba,které chybí kvalitnější režie a hlavní hrdina.Další z řady filmů jako Solomon Kane,které měli veliký potenciál,bohužel malý rozpočet a už to opakuji po několikáte,Purefoy prostě hlavní roli neutáhne.Na úplném začátku začíná celkem slušná výprava,která ovšem postupem času neuvěřitelně stagnuje až se úplně zastaví.Dialogy a postavy jsou ploché,bez jakéhokoliv citu a nemáte šanci si jakoukoliv postavu oblíbit,či se do ní v cítit,snad jen standartně dobře hrající Brian Cox získá vaše sympatie.Z nějakého důvodu je jeden malý hrádek nejdůležitější v Anglii,tak ho banda najemných ochlastů brání zuby nechty,zatímco je bez logiky a občasným WTF napadne tisícovka nepřátel,která vždy když má skoro vyhráno,nepochopitelně prchne do zaječích :-) Do toho se nadrbaná princka snaží vojet nesmělého templáře,který evidentně umí hákovat mečem,sekyrou,nožem,pěstma,brněním ale s ptákem mu to nejde a jazykem už vůbec ne,páč sice moc nemluví ale když něco plácne stojí to za to :-D Když už se sami krájíte nudou,tvrz konečně padne a vy po hodině a půl keců,nudy a krve začínáte cítit úžasné emoce a to díky emotivnímu a skvělému monologu Paula Giamattiho.To vás nakopne a tu poslední půl hoďku plnou krve a usekaných končetin si užijete.Prostě průměrná historická řežba,která má skvěle zmáknuté brutální bitvy,ovšem dialogy,výprava a režie jsou v šedivém pod průměru.Hodně potěšil Vladimír Kulich a Brian Cox.Čekal jsem mnohem víc..... 59%. ()

Fr

,,KŘÍŽ NA TVÉ TUNICE JE SYMBOLEM TVÉ VÍRY VE VŮLI BOŽÍ“........ /// Lehký zasvěcení do politický situace (kdo je zlo, kdo dobro) a jde se na věc. POVĚSIT! To můžu, zvlášť když kameraman po chvilce musí očistit kameru (od krve, masa atd..) Situace vyžaduje středověkých sedm statečných, co se umí mečem, lukem, noži a sekerou ohánět. V týhle naivní družině funguje J.Purefoy nejen jako templář, stratég, válečník, chirurg, ale když odloží meč i romantik a milovník. Nemůžu si pomoct - ,,jeho“ Solomon Kane mě oslovil víc. Síla tohodle filmu je totiž v krvavý středověký podívaný, v boji, ve čtvrcení lidí a jednom hradu, kterej vládne všem. ,,BŮH TĚ ZATRAŤ TY VRAŽDÍCÍ KURVO!“ ... ,,TAKOVÝHLE JSEM KRÁL!“... Řekl bych, že lidi trpěj víc než holky v Nanjingu, ale když je klid, tak to občas nudí. Hlavně ,,tokání“ nadržený paničky, která svádí k hříchu. S přivřenou bulvou bych klidně mohl dát 4*, ale dám 3*, který budou 100% zasloužený a ti se sklony k sadismu, si klidně něco přidaj. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se farářovi ,,šmiknout“ jazyk. 2.) Podepsal jsem Magna charta libertatum. 3.) Milují dobývání hradu. 4.) Dialogy typu: ,,Má prdel zasmradí tvůj hrad“ obohacují náš rodinnej život. 5.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Chrustyn

Možná trochu plytké a chudé ale na druhou stranu povedené a zábavné vyprávění o statečných templářích, bránících hrad před zlým králem. I přes viditelně nižší rozpočet se podařilo velice dobře vystihnout "špinavou" středověkou atmosféru, kterou ještě podtrhávají podařené a řádně krvavé souboje, které překonávají vše co jsem v žánru za poslední dobu viděl (i ve své době násilím propagovaný Centurion je oproti této řežbě, pohádkou). Dobré herecké obsazení (jen Giamatti mi příliš neseděl) už je pouhým bonusem navíc. ()

• James Purefoy se kvůli roli musel nejen naučit špičkově zacházet s mečem, ale také nastudovat mnoho informací o templářích. (Olík)
  • Natáčení probíhalo v sychravém a deštivém počasí. James Purefoy doslova prohlásil: „Nemůžu se dočkat, až vyrazím natáčet něco na Bahamy“. (Olík)