Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

epoh

Humbuku kolem toho filmu a milionové návštěvnosti popravdě vůbec nerozumím. Humor pramení výhradně z dvojsmyslných (pokud ne rovnou prvoplánových) narážek, tempo se vleče a... do háje, co tam má co dělat rakovina a do neuvěřetilně protahovaný zajíždění rakve? ()

Uninstall

Jsem z tohoto filmu dost na rozpacích. Dalo se z toho "vytřískat" mnohem víc, než se povedlo panu Vejdělkovi. Byly tam dobré chvíle, ale těch slabších tam bylo přece jenom víc. Hodně slabé *** ()

DJ Kritik

Obsadenie p. Balzerovej a p. Vlasákovej do hlavných úloh, bol vynikajúci ťah. Minimalistický príbeh a minimom postáv, ale výborne zostrihané, s príjemným nádychom humoru a trpkosti. Čo dodať, "Bravo"............ ............... . ................ . . ... ... ... ... ... ... .. Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Humor: **** Dramatičnosť: *** ()

pekas

Na české poměry docela povedený film. Sice to jenom komedie zdaleka není, ale pár povedených gagů oceňuju. "Tak si zahrajem aspoň domino." 75% ()

Brumlak

Lehká komedie s nádechem tragédie. Nic moc se neřeší, a když už, tak s nadhledem a humorem. Co bych vytknul je stopáž. Kdyby se sundalo takových 30 minut, rozhodně by bylo hodnocení výš. Rozhodně se jedná o dobrý český film. ()

Lennie

Stručně řečeno: Zírám. Už hodně dlouho se mi nestalo, abych se hlasitě smála u nějakého českého filmu. Taky jsem dlouho nezažila pocit, že ten film musím dodívat, protože mě strašně baví. A samozřejně, už velice dávno jsem neslintala nad nějakým českým hercem. A vše se mi přihodilo právě v tomto snímku :-) ()

whysoserious

Vcelku příjemná komedie ze života s vynikající Eliškou Balzerovou, která zde kromě skvělého výkonu dokázala, že je stále kus pěkný ženský i když už není nejmladší. Akorát mě mrzí, že je film vyprávěn pouze z ženského pohledu a je tím pádem podle mě určen především pro pobavení žen, což asi pan Vejdělek předpokládám nezamýšlel. Jinak je to ale příjemná oddychovka u které se čas kupodivu nějak nevleče a (možná!) bych se nebránil podívat se na to ještě jednou. ()

Zaplo05

Jediný důvod proč si pustit tento film je pro mě herecké obsazení jemnější části. Samozřejmě myslím dámy! Eliška Balzerová je zde ukázaná jako na svůj věk krásná žena. Ale je jenom tohle důvod ke strávení volného času? Určitě očekávám více než puberťácké sexuální narážky, kterých si s kamarády užiji dost v hospodě. Proč jsem to nenatočil já? Vlastně nevím. Možná proto, že jsem měl pocit, že tohle nikoho nezajímá a jak vidím, tak opak je pravdou. Po první půlhodině jsem si říkal, že zpracování filmu je vtip a někam se to posune. Neposunulo a já jsem usnul. Trapné pokusy o humor, žádná atmosféra, těžce zahraná každá scéna s prvotním plánem. Hořko sladká tragedie českého filmu Jedinou chválou na tento film je velmi dobře trefená hudba! Kdy už natočíme v ČR něco kvalitního? ()

Adámo

První polovina byla skvělá, vtipná, překvapilo mě, jak dobře jsem se bavil. Jenže pak přišla polovina druhá, po jejímž začátku jsem se zděšením čekal, jestli to opravdu dopadne tak, jak si myslím a doufal, že ne. Marně... Přijde mi, jako kdyby první část psal jiný scénárista než tu druhou. Je to škoda, jinak to byl po delší době povedený český film. Hvězdička navíc za Balzerovou, té ta role skvěle padla a skvěle ji zahrála =) Ale i všichni ostatní hráli moc pěkně, nikdo mi tam nevadil =) | 1/2011 ()

jafuska

český film, který mě mile překvapil, ačkoliv české filmy nejsou mojí doménou, přesto se film vcelku povedl hodně známých herců, je to vlastně příběh ze života, který může potkat každého z nás, ()

FrankieCZ

Těsně po shlédnutí jsem komentář nepsal, protože jsem si říkal, že se mi třeba film rozleží v hlavě a já na něm najdu víc pozitiv. Po 10 měsících se mi film v hlavě rozlOžil, tak dokonale, že jediné, co si z něj vybavím, je Veronika Kubařová, protože je to hezká žena. A to je zatraceně málo... ()

katuuuska

Po dlouhé době český film, který je vtipný, má zajímavý příběh a skvělé herecké výkony. Tenhle styl humoru já můžu. Děj filmu je plný neuvěřitelného nadhledu a optimismu. Takových filmů, zvláště českých, by mělo být sakra víc! ()

Maica

Tak šíleně mě to neuchvátilo. Chlípná babička, neodvázaná dcera a pomáhající vnučka nedokážou utáhnout celý film. I když tam ještě byl hodný kluk, jeho necudný kamarád a novinář, stejně to nějak nebylo ono. Celkově to byl spíše průměrný film, když nepočítám poselství, že vlastně člověk si má jen užívat a o nic jiného nejde... ()

Zuzatornik

Po dlouhý době nová česká komedie, která mě baví a není jen na jedno shlídnutí. Je to příjemná oddychovka s žádným složitým nebo obvyklým příběhěm. Tenhle druh humoru mě vážně po celou dobu rozesmíval. Jen snad víc takovýhle filmů. ()

Ka_cos

Konečně! Jediná novodobá česká komedie, která stála za to. Upřímně jsem se zasmála a ani chvíli se nenudila. Stále mladá Vilma, to bylo něco :-) ()

vieriX

Nebylo to takové peklo jako film Líbáš jako Bůh, ale zlaty fond české kinematografie to taky není. V podstatě jde o všem na české poměry celkem slušnou komedii se solidním hereckým obsazením. Normálně bych dal 2 hvězdy, ale Eliška Balzerová mě donutila ještě hvězdičku přidat. ()

MaxForValue

Česká "vzťahovka", ktorá mi zápletkou miestami pripomínala americký hit "Nie je z teba až tak paf", Na súčasnej českej produkcii vidím hlavný problem v absencii nápadu a vtipu, ale tu sa mi všetkého dostalo. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že súčasní českí filmári, a snaď ma za to ostatní nezvozia pod zem, sa snažia o prílišnú psychologizáciu postáv, o akúsi perfekcionizmus v deji a pritom zabúdajú na to, že film ma slúžiť v prvom rade divákom. V tomto filme ma veľmi potešili hlavne dve veci - záver filmu a Lenka Vlasáková. Za normálnych okolností by som dal pohodovú štvorku, ale takto, je to za "plnú". Chyby a nedostatky sa nájdu, ale po dlhšej dobe je to film, ktorý ma nenudil a to je hlavné. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků