poster

Američan

 • USA

  The American

 • Slovensko

  Američan

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Ani nevím, jestli mě to takhle uspokojilo. Asi jo. Rád jsem sledoval šarmantního George Clooneyho skládat zbraně, nechal jsem se kolébat pohledem na oči Violante Placido, na italské lokace a líbilo se mi, že se tu nikdo za ničím dvakrát moc nehoní. Clooney má svou kariéru pevně v rukou. Nesází jen na tutovky a tu a tam se vytasí s nějakým stylovým uměleckým kouskem. Hodně ujíždí na své image chlapíka s totálním charismatem a inteligencí. Role tichého a věčně zadumaného zabijáka je pro něj tudíž jako stvořená. Dočasný azyl najde v malé italské vesničce, kde rozmlouvá s knězem a začne se sbližovat s prostitutkou Clarou.. Sedmdesátá léta se holt derou na povrch a nechtějí říct své poslední slovo. Což je jenom dobře. Jako celek to ale pohromadě nedrží. Z plátna je sice cítit, že režisér Anton Corbijn je renomovaný fotograf, snímek nicméně netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. Mně přesto i to, co Corbijn s Clooneym na plátně/za ním předvedli, asi tentokráte stačilo. Úsporná, zrající záležitost..(9.2.2011)

 • mzss1
  ***

  Rozhodně byl film nesmírně utahanej, téměř žádná akce a hudba ve filmu nebyla, přesto z filmu nemám zas tak špatný dojem. Spíš to působí jako Drama s nádehcem Thrilleru. Chybí trochu více atmosféry. Největší kladem je charisma hlavního hrdiny Georga Clooneyho, který zaujal nejvíc. Ještě nepředvídatelnost a reálnost se dá připsat ke kladům. Nic víc. Tak je to tak na jednu podívanou. Hodnotím na 50% = ***(6.11.2012)

 • Rob Roy
  *****

  To je přesně ono. Krásný vánoční dárek pro milovníky Melvillea, noirů, melancholických filmů a osamělých charakterů. Zdejší hodnocení mě vůbec netrápí, aspoň i dalším generacím budou zářit oči, až objeví nějakou tu "nedoceněnou zapadlou pecku". Zábavné je, že když se na podobné filmy natočené v 70. letech dnes díváme v televizi, tak je to "oldschool kriminálka", ale ty nově natočené jsou "artová nuda".(12.12.2010)

 • Davies182
  *****

  Zrušte Bourneův sequel, George Clooney už to všechno stihl odvyprávět. Sice s menším důrazem na akci, zato však s tak napínavou romantickou linkou, až se z toho tají dech. Kouzlo snímku ale přitom není ve výše zmíněných prvcích, nýbrž v něčem úplně jiném... nepopsatelném! Jedním slovem nádhera - kvůli takovým skvostům vznikly kamery.(18.12.2011)

 • teutates
  **

  Fakt som nechcel vidieť baladu o "super" senilnom nájomnom vrahovi... v nedeľu ráno (asi jediný voľnejší deň v týždni) stanem s tým, že sa teda na niečo pozriem. Výber padol na The American (hrozná voľba). S poloranným nadšením som sa teda do tohto snímku "zažral", no a po jeho skončení si šiel opäť ľahnúť spať, asi tak 4-5/10(22.12.2010)

 • - Když Jack sedí v baru a pije kávu, v rádiu hraje píseň "Tu vuò fà l'americano" („Vydáváš se za Američana“) – italská píseň o Italovi, který si přisvojí americké způsoby. (HellFire)

 • - Ve scéně v baru Del Monte je možné zaslechnout skladbu "Harmonica" od Morriconeho a současně v televizi, kterou Jack (George Clooney) sleduje, film Tenkrát na západě (1968), v němž skladba proslusla. (Terva)

 • - Německý hudební skladatel a režisérův dobrý přítel Herbert Grönemeyer se v Američanovi vrací k filmové hudbě po více než dvaceti letech. (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace