poster

Američan

 • USA

  The American

 • Slovensko

  Američan

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Stylový pohled na to, jak nájemný vrah tvrdý chleba občas má. Malebná italská vesnička, malebná italská příroda, malebné italské kurvy....a je na světě poměrně minimalistický malebný film. Pokud nebudete v souvislosti s rolí nájemného vraha očekávat akční zábavu, budete spokojení na 80%. Pokud budete, pak je těch 60% odpovídajících. Já se bavil.(1.9.2014)

 • Payushka
  **

  Odstup a chladnost jako vlastnosti filmu tu jsou mnohem účinnější než jako vlastnosti hlavní postavy. Světlé, došeda zbarvené záběry navozují správně tísnivou atmosféru, kdy nevíte, kdo čeká za dalším rohem... A to je největší škoda Američana. Že má nakročeno k velkému dílu, jeho záběry působí přesně tak, jak mají. Ale příběh a hlavní postava nezvládají přinést cokoliv navíc.(9.11.2011)

 • genetique
  ****

  Veľmi dobrý komorný thriller a rola napísaná presne na Clooneyho. Už od začiatku som tušil, že nepôjde o žiadny adrenalínový napinák, touto štylizáciou som bol však mierne zaskočený. Už po pár minútach som sa s ňou ale dokázal zžiť, čo mala na svedomí hlavne kamera so svojimi citmi pre detail a hudba. Záver je až nebezpečne napínavý, v inom filme len bežný výsek celku, tu tvoril ale samostatnú jednotku, ktorá ma úplne dostala. 80%.(26.12.2010)

 • Shit
  ***

  Nájemný zabijáky mám rád, ale chudák George už je takovej vyzáblej, aby vypadal rádoby mladě a nemotornej, že jeho akční pohyb by se dal přirovnat k souboji důchodců o televizor, když jede Růžová zahrada, takže film se musí z větší části obejít bez jakýkoliv akčnější složky, ale George rychlou chůzi zvládá celkem slušně a tu a tam se pokusí i vystřelit, takže se to dá přežít, nicméně ani příběh nenabízí žádnou extra zábavu ani napětí, hlavní postava se drží hodně v ústraní, takž nejzajímavější scéna je asi ta z bordelu, kde Violante Placido úkáže pěkný pohoří, ale jinak je film více méně o ničem(28.10.2010)

 • Arachneuss
  *****

  Není to sice tak hluboká meditace nad smyslem života, jako tomu bylo v případě knižní předlohy, ale ono je to vlastně jedno. Clooney je s každým dalším prošedivělým vlasem stále větší Pan herec a Corbijn nejedenou dokáže vykouzlit pořádně napínavou scénu, která si, i přes své staromódní vedení děje, nezadá s Bourneovou trilogií.(4.1.2011)

 • - Jack (George Clooney) ve filmu používá pistoli Walther PPK. Stejnou zbraň používal britský agent s povolením zabíjet James Bond. (Jeremy.jk)

 • - Auto, na ktorom vo filme jazdí Jack (George Clooney), je Fiat Tempra. (Casador)

 • - Jack nosí hodinky Omega Speedmaster Professional. (HellFire)