Mnoho lidí řekne , že tento film je kýč. Je to příběh který se může stát každému okolo a je jedno s jakým hendikepem. Marie se naučí žít i se slepotou a pomáhat jí bude pes Alma. Ve skutečném životě tito pejsci nepomáhají jen slepcům , ale i jinak postiženým. Myslím, že příběh se hodně přiblížil realitě. A i štastné chvíle může zažít člověk se stejným postižením.(12.6.2011)

Nevím čím to je - ale v českých filmech je kritika hrozná :-( Proč ? Tohle je zrovna moc příjemný film . Zahřeje , pohladí, poučí....... Moc se mi líbila hudba, prostředí i nenásilná ukázka všímavosti :-) Jasně není to trhák ! Ale proč se pořád dívat na korupci, špínu, krev nebo rádoby vtip ..... Tohle je moc hezký odpočinek . Taky ze života - jen ne z davového . Prostě taková pěkná pohádka pro dospělé :-) (Ona -statečná ... On -zodpovědný ) Ale proč bychom se taky občas nekoukli na něco hezkého ?(19.11.2011)

• triatlet

Neotřelé téma si zasloužilo lepší scénáristické zpracování. Partnerské rošády jsou jak ze špatného dílu Ordinace v růžové zahradě. Tomu odpovídají i nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc odborníci na psy rozlišují mezi retrívrem a labradorem, ale následně borderkolii označí za křížence:-) Dramatická linka (pád ze srázu při výcviku Almy i samotná pomoc pro umírajícího - pohotoví příslušníci, kteří "pomáhají a chrání") působí spíš komicky. Obdiv si zaslouží Alma.(23.6.2011)

S přihlédnutím ke skvělým hercům (čtyřnohé nevyjímaje), jsem přivřel oči a přidal i třetí hvězdičku. Několikrát už se mi ten film začal líbit, ale pokaždé najednou přišlo nějaké otřepané scenáristické klišé a vrátilo mne zpátky do reality. Na takovémhle základě se prostě nedá vystavět nic lepšího než průměrný film (50%).(12.6.2011)

Průměrná, ale zato příjemně civilně pojatá romance o dvou lidech, kteří se ne vlastním zaviněním octli v krizi. Originální téma a námět (zrakové postižení, vodící pejskové); samo zpracování je bohužel poněkud zdlouhavé a bez okamžiku překvapení nebo něčeho, co by diváka více vtáhlo do děje. Nejvíce oceňuji – právě vzhledem k tématu – fakt, že film se snaží vyhýbat klišé (a vcelku se mu to daří - snad s výjimkou dramatické scény při odjezdu vlaku) a ani na chvíli nesklouzne k sentimentalitě a nemačká z diváků slzy za každou cenu (i když ta scéna otcova pohřbu s přítomností psů byla hodně silná). Herecké výkony místy nevyrovnané a "rozházené" (celá Mariina rodina!), zajímavá kamera a hudba. Nvotová se někomu líbí, jinému ne - a pro tuto její roli je to jen dobře.(13.6.2011)