Ačkoliv jde o TV film, tak přesto nabízí zajímavý, pěkný a poutavý příběh, leč je snadno čitelný a průhledný od začátku. Některé herecké výkony jsou velice uvěřitelné a hlavní duo Řezníček-Nvotová působí velmi sympatickým dojmem. Musím zmínit i Aloise Švehlíka, který mi jen potvrzuje, jak schopným hercem je. Snímek je doprovázen příjemnou hudbou, dobrým prostředím a za pochvalu jistě stojí i výkony psů. Dle mého názoru je Alma podhodnocený snímek, objektivně bych mu dal 65-68%.(14.6.2011)

• D.Moore

Průměrný tévé film, ve kterém se jeden velmi dobrý (Tereza Nvotová) a jeden dobrý (Alois Švehlík) herecký výkon tloukly s ostatními nemastnými neslanými (Pavel Řezníček, Nela Boudová) a vyloženě tragickými (babička a jiní). Klišovitý příběh nenadchl, nic zvláštního jsem neshledal ani na režii či hudbě... Jedna hvězda tedy za talentovanou a hezkou herečku v hlavní roli, druhá za hafany všeho druhu.(12.6.2011)

• triatlet

Neotřelé téma si zasloužilo lepší scénáristické zpracování. Partnerské rošády jsou jak ze špatného dílu Ordinace v růžové zahradě. Tomu odpovídají i nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc odborníci na psy rozlišují mezi retrívrem a labradorem, ale následně borderkolii označí za křížence:-) Dramatická linka (pád ze srázu při výcviku Almy i samotná pomoc pro umírajícího - pohotoví příslušníci, kteří "pomáhají a chrání") působí spíš komicky. Obdiv si zaslouží Alma.(23.6.2011)

• Birkhoff

Jako plátce se cítím produkcí ČT opět podvedený. 1* za dokonalé psí stvoření, kterému mimochodem nebyl dán dostatečný prostor. Jinak nechápu jak je možné, že do role slepé dívky někdo dovolil obsadit Nvotovou (stejně špatná je i v TV trilogii Bludičky), která je tak velmi nepřesvědčivá herečka , až hanba! No holt protekce vládne světem.(12.6.2011)

Nevím čím to je - ale v českých filmech je kritika hrozná :-( Proč ? Tohle je zrovna moc příjemný film . Zahřeje , pohladí, poučí....... Moc se mi líbila hudba, prostředí i nenásilná ukázka všímavosti :-) Jasně není to trhák ! Ale proč se pořád dívat na korupci, špínu, krev nebo rádoby vtip ..... Tohle je moc hezký odpočinek . Taky ze života - jen ne z davového . Prostě taková pěkná pohádka pro dospělé :-) (Ona -statečná ... On -zodpovědný ) Ale proč bychom se taky občas nekoukli na něco hezkého ?(19.11.2011)