Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Otec je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci něco jiného najít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Eddemi 

všechny recenze uživatele

Dobrý nápad, často pekné myšlienky, prevedenie. Nevadilo mi na filme v podstate nič, okrem bohužiaľ musím to povedať češtiny u Terezky:-/. Akože buď to budem brať tak, že treba aby hrala v češtine, lebo inak si ju nikdy naozaj neoťuká, alebo tak, že "Prečo nehrá v slovenčine?"... Tak neviem, ale námet aj prevedenie filmu sa mi páčilo. Pohodový snímok, potešil ma:-) ()

veronikav 

všechny recenze uživatele

Nevím čím to je - ale v českých filmech je kritika hrozná :-( Proč ? Tohle je zrovna moc příjemný film . Zahřeje , pohladí, poučí....... Moc se mi líbila hudba, prostředí i nenásilná ukázka všímavosti :-) Jasně není to trhák ! Ale proč se pořád dívat na korupci, špínu, krev nebo rádoby vtip ..... Tohle je moc hezký odpočinek . Taky ze života - jen ne z davového . Prostě taková pěkná pohádka pro dospělé :-) (Ona -statečná ... On -zodpovědný ) Ale proč bychom se taky občas nekoukli na něco hezkého ? ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv jde o TV film, tak přesto nabízí zajímavý, pěkný a poutavý příběh, leč je snadno čitelný a průhledný od začátku. Některé herecké výkony jsou velice uvěřitelné a hlavní duo Řezníček-Nvotová působí velmi sympatickým dojmem. Musím zmínit i Aloise Švehlíka, který mi jen potvrzuje, jak schopným hercem je. Snímek je doprovázen příjemnou hudbou, dobrým prostředím a za pochvalu jistě stojí i výkony psů. Dle mého názoru je Alma podhodnocený snímek, objektivně bych mu dal 65-68%. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Průměrný tévé film, ve kterém se jeden velmi dobrý (Tereza Nvotová) a jeden dobrý (Alois Švehlík) herecký výkon tloukly s ostatními nemastnými neslanými (Pavel Řezníček, Nela Boudová) a vyloženě tragickými (babička a jiní). Klišovitý příběh nenadchl, nic zvláštního jsem neshledal ani na režii či hudbě... Jedna hvězda tedy za talentovanou a hezkou herečku v hlavní roli, druhá za hafany všeho druhu. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

A mohli být šťastni až do konce, ale vláda Petra Nečase zatrhla státní dotace na výcvik vodících psů a chovatelé šli místo slepecké o žebrácké holi. Jediný herecký výkon zmizel s odejitím Aloise, a postupně vám začnou vadit špatně zrežírované scény. Ani výkony psů nejsou dobré, moc si s tím nevyhráli. Paní režisérka měla jedinou šťastnou ruku, ve výběru vedlejších hereček a menších rolí jsou samé kočky (Tereza Šefrnová, Svetlana Slováková, Lenka Vopelková). ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama