• Eddemi
  ***

  Dobrý nápad, často pekné myšlienky, prevedenie. Nevadilo mi na filme v podstate nič, okrem bohužiaľ musím to povedať češtiny u Terezky:-/. Akože buď to budem brať tak, že treba aby hrala v češtine, lebo inak si ju nikdy naozaj neoťuká, alebo tak, že "Prečo nehrá v slovenčine?"... Tak neviem, ale námet aj prevedenie filmu sa mi páčilo. Pohodový snímok, potešil ma:-)(30.6.2011)

 • medulinka
  ****

  Mnoho lidí řekne , že tento film je kýč. Je to příběh který se může stát každému okolo a je jedno s jakým hendikepem. Marie se naučí žít i se slepotou a pomáhat jí bude pes Alma. Ve skutečném životě tito pejsci nepomáhají jen slepcům , ale i jinak postiženým. Myslím, že příběh se hodně přiblížil realitě. A i štastné chvíle může zažít člověk se stejným postižením.(12.6.2011)

 • quixote
  ***

  Průměrná, ale zato příjemně civilně pojatá romance o dvou lidech, kteří se ne vlastním zaviněním octli v krizi. Originální téma a námět (zrakové postižení, vodící pejskové); samo zpracování je bohužel poněkud zdlouhavé a bez okamžiku překvapení nebo něčeho, co by diváka více vtáhlo do děje. Nejvíce oceňuji – právě vzhledem k tématu – fakt, že film se snaží vyhýbat klišé (a vcelku se mu to daří - snad s výjimkou dramatické scény při odjezdu vlaku) a ani na chvíli nesklouzne k sentimentalitě a nemačká z diváků slzy za každou cenu (i když ta scéna otcova pohřbu s přítomností psů byla hodně silná). Herecké výkony místy nevyrovnané a "rozházené" (celá Mariina rodina!), zajímavá kamera a hudba. Nvotová se někomu líbí, jinému ne - a pro tuto její roli je to jen dobře.(13.6.2011)

 • cheyene
  ****

  Ačkoliv jde o TV film, tak přesto nabízí zajímavý, pěkný a poutavý příběh, leč je snadno čitelný a průhledný od začátku. Některé herecké výkony jsou velice uvěřitelné a hlavní duo Řezníček-Nvotová působí velmi sympatickým dojmem. Musím zmínit i Aloise Švehlíka, který mi jen potvrzuje, jak schopným hercem je. Snímek je doprovázen příjemnou hudbou, dobrým prostředím a za pochvalu jistě stojí i výkony psů. Dle mého názoru je Alma podhodnocený snímek, objektivně bych mu dal 65-68%.(14.6.2011)

 • triatlet
  **

  Neotřelé téma si zasloužilo lepší scénáristické zpracování. Partnerské rošády jsou jak ze špatného dílu Ordinace v růžové zahradě. Tomu odpovídají i nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc odborníci na psy rozlišují mezi retrívrem a labradorem, ale následně borderkolii označí za křížence:-) Dramatická linka (pád ze srázu při výcviku Almy i samotná pomoc pro umírajícího - pohotoví příslušníci, kteří "pomáhají a chrání") působí spíš komicky. Obdiv si zaslouží Alma.(23.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace