Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Otec je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci něco jiného najít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Neotřelé téma si zasloužilo lepší scénáristické zpracování. Partnerské rošády jsou jak ze špatného dílu Ordinace v růžové zahradě. Tomu odpovídají i nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc odborníci na psy rozlišují mezi retrívrem a labradorem, ale následně borderkolii označí za křížence:-) Dramatická linka (pád ze srázu při výcviku Almy i samotná pomoc pro umírajícího - pohotoví příslušníci, kteří "pomáhají a chrání") působí spíš komicky. Obdiv si zaslouží Alma. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

S přihlédnutím ke skvělým hercům (čtyřnohé nevyjímaje), jsem přivřel oči a přidal i třetí hvězdičku. Několikrát už se mi ten film začal líbit, ale pokaždé najednou přišlo nějaké otřepané scenáristické klišé a vrátilo mne zpátky do reality. Na takovémhle základě se prostě nedá vystavět nic lepšího než průměrný film (50%). ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

A mohli být šťastni až do konce, ale vláda Petra Nečase zatrhla státní dotace na výcvik vodících psů a chovatelé šli místo slepecké o žebrácké holi. Jediný herecký výkon zmizel s odejitím Aloise, a postupně vám začnou vadit špatně zrežírované scény. Ani výkony psů nejsou dobré, moc si s tím nevyhráli. Paní režisérka měla jedinou šťastnou ruku, ve výběru vedlejších hereček a menších rolí jsou samé kočky (Tereza Šefrnová, Svetlana Slováková, Lenka Vopelková). ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Průměrný tévé film, ve kterém se jeden velmi dobrý (Tereza Nvotová) a jeden dobrý (Alois Švehlík) herecký výkon tloukly s ostatními nemastnými neslanými (Pavel Řezníček, Nela Boudová) a vyloženě tragickými (babička a jiní). Klišovitý příběh nenadchl, nic zvláštního jsem neshledal ani na režii či hudbě... Jedna hvězda tedy za talentovanou a hezkou herečku v hlavní roli, druhá za hafany všeho druhu. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv jde o TV film, tak přesto nabízí zajímavý, pěkný a poutavý příběh, leč je snadno čitelný a průhledný od začátku. Některé herecké výkony jsou velice uvěřitelné a hlavní duo Řezníček-Nvotová působí velmi sympatickým dojmem. Musím zmínit i Aloise Švehlíka, který mi jen potvrzuje, jak schopným hercem je. Snímek je doprovázen příjemnou hudbou, dobrým prostředím a za pochvalu jistě stojí i výkony psů. Dle mého názoru je Alma podhodnocený snímek, objektivně bych mu dal 65-68%. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama