Reklama

Reklama

Beta obklíčil se svými mrtváky Gabriela, Carol, Daryla, Lydii, Kelly a mnoho dalších lidí ve staré nemocnici. Eugene, Yumiko, Princess a Ezekiel se vydávají za Stephanie na kolech. Eugene ale havaruje a jeho kolo je zničené. Je si jistý, že schůzku nestihnou a Stephanie na něj nebude čekat. Ezekiel mu ale řekne, že se nesmí vzdávat. Alden a Aaron mezitím bojují v lese proti Šeptačům. Daryl se vydává společně s dalšími 7 lidmi k povozu. Tam nainstalují zařízení, které odláká mrtváky pryč od nemocnice. Musí ale projít přes hordu a nepotkat po cestě zahalené Šeptače. Gabrielova skupina chrání Darylovu partu z oken, střílejí na Šeptače šípy. Když to Beta zjistí, dá za úkol semknout hordu a záhy na to se do budovy nemocnice dostanou první Šeptači. Přes hordu se nakonec dostane jen 7 lidí, Beatrice zemře. Lydia se mezitím rozhodne, že projde přes mrtváky a přidá se k Darylově skupině. To se jí povede a všichni společně zapojí na povozu zařízení s muzikou, která začne odlákávat mrtváky pryč. Pak Šeptači ale vůz zničí, takže se mrtváci začnou vracet k budově. Gabriel se obětuje, aby mohla Judith s ostatními utéct z nemocnice, kde se na ně dobývají Šeptači. Ti se dostanou až ke Gabrielovi do místnosti a chtějí ho zabít, ale objeví se Maggie, Aaron a Alden a zachrání ho. Negan se potká s Betou, který ho chce zavraždit, ale objeví se Daryl a Betovi propíchne oči. Poté ho nechá mrtvákům a ti Betu zabijí. Carol a Lydia navedou hordu k útesu, kde začnou všichni mrtváci padat. Celou hordu se jim tak podaří zničit. Virgil se rozhodne jet všem do Oceanside na pomoc a po cestě potká Connie. Eugene, Princess, Yumiko a Ezekiel dojedou na místo setkání, ale Stephanie tam není. Místo toho je obklíčí skupina ozbrojených mužů v bílých výstrojích. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (23)

SmajdalfCZ1 

všechny recenze uživatele

Tady se asi nebudu rozepisovat. Od tohohle finále jsem čekal daleko více. Vždy ty finále jsou nějak napínavé a prostě umře někdo, do koho bychom to neřekli. Ale tohle bylo slabší. Navíc jelikož se na tenhle díl čekalo sakra dlouho, tak jsem si musel před puštěním sjet sestřih co se v 10té sérii událo, protože člověk spoustu detailů zapomene. Jako konec nezklame jen toho, kdo je zvyklej na klasické americké konce, kde vše končí dobře. ()

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál se neskutečně změnil. Polemizovat jestli to je dobrý nebo ne nemá cenu. Prostě 7 sérii pro mě skončil. Pak začala nová etapa. Drsná, hutná postapo atmosféra se vytratila. Vystřídala jí akce a příběh. Už to není o přežití, ale o budování nové civilizace. Je to pochopitelné. Už to není takové, ale stále je to výborný seriál. Tenhle díl bych ohodnotili opět pouhým průměrem, ale odlákání a pohled na padající hniloby do propasti s vyvoláním trocha emocí jako za stara tento díl zachránil. Konec pak solidní i když já měl pocit, že sleduji starwars. ()

Reklama

Davidkkk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po půlroční pauze zapříčiněné koronavirem se seriál vrací na televizní obrazovky s 16. epizodou desáté sezóny, která protentokrát není závěrečná. Můj názor je tedy částečně ovlivněn a tuto epizodu považuji za další řadový díl, ne za finále. Čekal jsem však mnohem svižnější tempo. Celá konfrontace přeživších komunit se Šeptači mi přišla šíleně táhlá a vlastně absolutně ničím nenápaditá. Navíc se seriál rozloučil pouze s jednou ústřední postavou a podobně jako u bitvy na Winterfellu v Game of Thrones zemřelo opravdu šíleně málo charakterů, přestože se v obou případech počítalo s gigantickými ztrátami. CGI závěrem haprovalo, na druhou stranu velice chválím hudbu a několik goosebump momentů. Linka Eugena a jeho grupy strašlivě unavující, přičemž závěrečná konfrontace mě samozřejmě zainteresovala, akorát kostýmy vojáků působily jak z hračkářství. Odhalení přežití Connie všichni očekávali. Díky jejímu propojení s kreténem Virgilem, který doufám chcípne, co nedjřív, se obávám, že budu nucen sledovat spoustu dalších scén s touto dvojicí. Neskutečným způsobem mě irituje postava Carol, se kterou pravděpodobně tvůrci netuší, jak naložit a její odhodlání k sebevraždě jsem fakt nežral. Co mě dostalo, byl návrat Maggie doprovozené maskovaným neznámým. Její shledání s Judith emocemi mávalo ostošest. Nejdůležitější postavou epizody byl novodobý vůdce záporáků Beta, jehož psycho fáze mě zaujaly a uvnitř sebe je mi celkem líto, že se nedočkal širšího příběhového oblouku. Smrt zkrátka udeřila zničehonic mrknutím oka. Což z dvoumetrového a nejméně 120kilového obra udělalo poměrně lehký cíl. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní závěr (předposlední?) 10. řady, na který se čekalo opravdu dlouho. Možná až zbytečně tak dlouho, až seriál bohužel trochu ztrácí svou konzistenci, člověk hodně věcí a detailů za tu dobu zapomene a bez pauzy by to působilo určitě líp. I přesto se finále ale docela povedlo, potěší vidět zase postavy, zombíky, kupu akce a tak podobně, vždyť to známe. Možná mi přišlo zbytečně hodně scén tlačeno na sílu k epičnosti, smrt bety odfláknutá a místy hodně zkratkovité řešení, což vidím jako velký mínus. Čekání na poslední 11. řadu do 2021/2022 bude teda zase utrpení a jestli se do příběhu nezapojí konečně i Rick, tak už nevím... ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Môžem iba súhlasiť s BrooksW.Here, toto sa vyrovnalo najlepším epizódam tých najlepších seriálov a nakoľko komentár pridávam po ďalších štyroch zhliadnutých epizódach iba môžem potvrdiť že takto mohlo celé TWD skončiť...vôbec šepkári a Alfa aj Beta patria k tým najviac sympatickým záporným postavám v seriálovom svete. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (2)

  • Při odlákání chodců hraje píseň „Burning Down The House“ od Talking Heads. (Duoscop)
  • Plánované finále 10. sezóny se mělo vysílat 12. dubna 2020, ale postprodukce byla odložena kvůli pandemii covidu-19. Místo toho byla epizoda odvysílána 4. října 2020 a do 10. série bylo přidáno dalších šest epizod, které byly vysílány od 28. února do 4. dubna 2021. (willy1)

Reklama

Reklama