• Austrálie

Dokumentární

USA, 2009, 81 min

Chris Smith

Michael Ruppert

E x t r é m n e . m a n i p u l a t í v n a . k o n t e m p l á c i a . n a d . s t a v o m . s ú č a s n é h o . s v e t a, u s i l u j ú c a . p r e d o v š e t k ý m . o . r e v o l ú c i u . v . m y s l e n í . ľ u d í.___________PS: „Osud Mika Rupperta, jeho príbeh, apeluje na paranoju, ktorá sa vypestovala vo väčšine z nás. ONI sú naozaj všade. A pretože sme toho toľko pripustili, musíme pripustiť Ruppetovu osobnú posadnutosť v niektorých aspektoch zodpovednosti, pretože mi ostatní sme zlyhali v jej predpokladaní" (Randall Sullivan, Los Angels Herald Examiner, 1981).(17.4.2010)

Do chvile, kdy MCR hovori o rope, obili, potravinach atp. je to dokument na 1 s *, proste to ma spad, clovek to hlta, mnohdy souhlasne pokyvuje hlavou, jakoze o tom uz nekde cetl, mnohdy nevericne tou hlavou krouti a rika si, ze to snad neni ani mozne (ale ono je). Pak to ale prechazi v nejakou osobni zpoved MCR, o jeho snazeni v politice bez jasneho vysledku a clovek se nejenze zacne nudit, ale zacne pak i pochybovat nad mnohymi jeho tvrzenimi a cely dokument tak zacne ztracet na duverivosti, coz je velka skoda, protoze ty prvni dve tretiny, to je 100% nastrel, ktery stoji za to videt.(16.5.2011)

Tohle není obyčejný dokument o člověku, který něco předpovídá. To je o člověku, který předpověděl konec systému blahobytu na této planetě a sám se toho dožil. Bude konec ropy. Jakmile dojde ropa, je konec. Nikdo tuto látku nemůže ničím jiným nahradit. Ok, sice můžeme jezdit autem na vodík, ale nebudeme schopni vše předělat najednou. Nebudeme schopní změnit systém našeho žití a tím možná zanikneme. Je to depresivní, varující a nyní to probíhá. Je to nezastavitelné a celý svět bude přesto hrát divadlo dále a vymýšlet si různé strůjce těchto problémů. Finanční krize v USA, která dopadla nyní na celý svět, je jen zlomek toho, co se na nás valí a my se tu raději budeme rozhodovat, komu poslat hlas ze zpěváku v nějaké talentové soutěži. Předkládáná vize bude jistě ještě daleko horší. Otevřelo mi to oči. Carpe diem.(3.3.2012)

Je to zaujimavá téma, aj ked to nie je nič neznáme, prekvapujúce či prevratné. Pre mna osobne je zaujímavá jedna vec: už tretíraz z troch roznych zdrojov (zahraničných i tunajších) sa dozvedám, že ak chcem prežit, tak aby som sa čo najrýchlejšie naučil robit s pôdou, pretože v strednodobobej budúcnosti to bude moja obrovská devíza. Hodnotenie: 75%(9.3.2014)

Velmi zajímavé! Nemohu se ale zbavit dojmu, že konspirativní vidění světa a totální ztráta víry v moderní společnost má u Rupperta i iracionální kořeny. Některé jeho důkazy a argumenty jsou zajímavé a věrohodné...o tom žádná. Ale já jsem hlavně ke konci viděl člověka, kterému se rozpadl život pod rukama. A nabyl jsem dojmu, že zaručené předpovědi o konci moderní civilizace by bylo pro tohoto člověka jistým hořkým vysvobozením z mizérie, kterým se jeho život stal. Každopádně ale mimořádně zajímavý dokument. Některé argumenty skutečně stojí za to slyšet a pouvažovat nad nimi! Ruppert není žádný idiot.(29.5.2010)