Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

mgerlich

Na totoální a klišovitý béčko se to dalo, zřejmě zásluha Rogera Donaldsona. PS: Harold Perrineau už by neměl hrát v každým filmu "hodnýho zrádce", casting už je pak v podstatě spoiler :D ()

lobo87

Priemerné béčko s Cageom. Na jedno pozretie fajn, poteší Pearce i krásna January Jones. Z námetu sa dalo vyťažiť určite viac. Cage sa z podobných úloh už asi nevyhrabe, aj keď by som mu to prial... 55% ()

Rodriguess

Nic moc,take nemastne neslane. Nic nove len slaba nahanacka za niecim.A Cage riadne upada ,uz by sa mu patrilo podat lepsi vykon. ()

veverysiak

Dobrý rozbeh sa kdesi v polovici zahamoval a aj keď sa chlapi snažili oživiť príbeh akože nečakanými kľučkami, nepodarilo sa, a to aj kvôli povinnému hepyendu, zaujímavý námet tak zostal na polceste trčať bez patričného povšimnutia a ešte k tomu som sa nič nedozvedel o tej tajomnej organizácii, takže 60%. ()

Kusic

Někomu se film líbit nemusí, ale já sem se po celou dobu bavil. Film vás okamžitě vtáhne do děje, bez jakýchkoliv blbostí kolem, které kolikrát zbytečně prodlužují stopáž a moc vám ani k ději neřeknou. Většinu filmu se táhne solidní napětí, nechybí u konce překvapení a celkově člověka celý film zajímá, jak to skončí, tudíž nuda by se v žádném případě neměla dostavit. Po dlouhé době vcelku dobrý a zamotaný thriller, který všem připomene jak vypadá stav bezmocnosti. ()

LilySnape

Líná ryba skáče :-) Myslím si, že si v češtině mohli víc vyhrát s touhle hláškou ;-) Ale " výslech " Willa se mi líbil :-D Co následuje po pondělku ? Vaše oblíbená barva ? Když je dítě smutné... pláče Líná ryba ... skáče JJ Líná ryba skáče :-D Nicolas se mi herecky íbil, ostatně ako vždy ;-) Ovšem to dílo na jeho tváři vůbec ne. Nevím proč, ale připomínal mi Sylvestera Stalloneho. Ta honička mezi auty byla super a závěr taky. jen si tak říkám když ten chlápek na konci jede po eskalátoru a řekne " Líná ryba skáče ", tak to znamená, že Will se bude muset opět zapojit ? nebo zase blbě chápu ? Dávám 4 hvězdičky a vůbec se za to nestydím. Hodnotím podle sebe a ne podle slušnosti. ()

Ondrew

Nie ze by islo o scenaristicke a rezijne orgie, ale svoj ucel tento film urcite splnil. Vobec nemam dojem, ze by Nicolas Cage nejak vyraznejsie stracal formu, zatial je to stale v medziach normy, hoci jeho dalsi vyvoj sa preventivne nebudem pokusat predvidat. V snimke nechyba napatie, akcia, ale rovnako i nelogickosti a zmatok. Zase raz mame tu cest s kinematografickou jednohubkou, ktoru staci raz vidiet a nasledne zabudnut. Lez, myslim si, ze Cage, staby hlavny hrdina, je v tom tentoraz naozaj nevinne. 50%. ()

rigby

Silně průměrný akční film. Božský Nicolas nám trochu stárne a už to není, co to bývalo za mlada. Navíc je velmi slabý scénář, i když příběh je celkem zajímavý. Mohla to být docela pěkná podívaná. Líná ryba skáče. 2+ ()

benqsiemens

Bože!!! Tak tohle je fakt stupidní konina s otřesnym koncem. Tupej film, hvězda za to, že se to hejbe a druhá za Nica, mam ho prostě rád, i když moc neumí hrát..... ()

WoodoX

Prázdny príbeh, nudné prevedenie. A tie neustále príkazy do telefónu... už mi tam chýbal len príkaz, aby si nezabudol po tom močení umyť ruky, lebo ide žrať hot-dog. ()

blezg

Mikimauzův zničený a ztrhaný výraz byl upřímný. Jak běžel předepsaných 100m po dálnici za 22,9 dostal křeče do obou nohou. No spíš to bylo od pat po lopatky, ale držel se, chlopík. ()

gpx

Přírodovědný film že života rejskü. Neobvyklým průvodcem je Mikoláš Klec a jeho sličná asistentka. #NEZÁVADNÉ ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)