The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

st.ranger

Ať už začátek vypadá jakkoliv, celé se to zvrhne o souboj společnosti. Ohrané téma, které vyvrcholí nezdarem, nepochopením a překročením hranice lidskosti. Nejsem si jist, zda je zvrácenost symbolem američanů, protože situace v bunkru je od počátku předvídatelná. Role jsou rozdělené a každý chce jinou kartu. Venku se něco děje, ale to se mi nikdy nedozvíme. Zbytečný a nudný snímek, který by mohl být i o polovinu kratší, aby dokázal udržet pozornost. Dosažením poloviny stopáže se film stává nepřijatelně vyhroceným a spíše směšným až přehnaným. Mnoho zůstává nezodpovězeného, proto je vůbec zbytečné na film koukat. Začátek má opravdu tempo a lákavou tendenci o zvědavosti, bohužel zde není podstatný děj, ale transformace lidí a ukázka společnosti na kraji zoufalství. ()

Ouwen

Zajímavě zpracovaný námět, který mně však tolik neoslnil. // Ale námět je fakt slušný a je aj dobře zpracovaný. Chválím hudbu a herecké obsazení, je skvělé a ještě něco by se možná našlo. // Mně film však nebavil, neuvěřitelně se táhne a zhruba po polovině jsem to začal přetáčet, až vlastně nevím, jak to dopadlo. // No, zklamání! Čekal jsem opravdu víc, bohužel, viděl jsem lepší filmy o apokalypse. Ale herci hrají zase skvěle, to je fakt. 4/10 ()

rreal13

Mám rád tyhle filmy u kterých si můžu na začátku tipnout kdo přežije :D Většinou se mi to nedaří, ale o tom to není. Konec byl pro mě trošku nečekaný, ovšem skvělý. 4* ()

moviesfan

Poměrně slušně vytvořená atmosféra, která sice stupňovala, ale zas tak mě příliš neztrhla. Místy se jednalo o dobré "psycho". ()

Seabeast

Nic vyjímečného, co by zasluhovalo takovou pozornost. Krom těžkotonážního zobrazení bezvýchodné depresivní situace postapokalyptické budoucnosti po atomovém výbuchu a vlivu na lidský charakter, je to nuda jak vrata. Ne, já neočekával "zábavu", zvláště při takovém pochmurném tématu, ale celou dobu mi to smrdělo takovou tou "americkou" vyumělkovaností a strojeností, co by vám ráda hrála na city. Vím, hloupý výraz, ale přiznám se, že nevím, jak to jinak vyjádřit. Navíc s bandou nabubřelých a nesympatických xindlů zavřených v jednom zaprděném (vlivem ústavičného pojídání fazolí) protiatomovém krytu. ()

JohnCZ

První polovina je čistokrevné postapo v úsporných, ale zajímavých kulisách uzavřeného protiatomového krytu. Avšak v druhé polovině se film překlopí v tak nechutně sexisticko-sadistický masakr, že jsem měl problémy film vůbec dokoukat. Perfektně natočené a mít klobouk, tak ho smeknu před celým hereckým obsazením, protože takhle bravurně a bez ostychu zahrát tak nechutné, úchylné a brutální scény, to má prostě koule. Aneb jak se relativně civilizovaná parta lidí mění v odporné bestie s nejnižšími pudy. Ale na mě je tohle jednoduše moc a už z principu tomu prostě víc nedám. ()

Zeebonk

Snímek, který jednou provždy vyřešil problém tlejícího rejžožrouta v protiatomovém krytu. Sugestivní přeměna slušných platičů daní na zvířata, otroky, obětní beránky a ty, co to musí všechno snášet v prostoru 20x20 metru, se nesleduje hezky a pravděpodobně vám tenhle zkurvenej film zkazí den, ale aspoň budete vědět, jak narvat mrtvolu do septiku. The Divide rozhodně není pro ukňourané děvky, jako jsem já, ale tuším, že zarytým fanouškům snuffu se přesně trefí do noty. V každém případě je to výborně natočené, úchvatně ozvučené a ještě úchvatněji zahrané a kdyby porota na oskarech nebyla banda zaujatých zmrdů, tak by hlavním představitelům padali k nohám zlaté sošky po desítkách, jelikož to, co zde předvádějí, nemá obdoby. Nerad bych přeháněl. ()

Radka_86

Tak tohle pro mě bylo vážně jedním z nějvětších překvapení minulého roku. Od filmu od kterého jsem původně moc nečekala a stále jeho shlédnutí oddalovala kvůli dlouhé stopáži jsem nakonec dostala mnohem víc než bych mohla čekat. Tohle je přesně ta psychologická šílenost, sonda do lidský mentality která mě nenechá chladnou. Nechutná přeměna lidí zavřených v atomovém krytu v bandu bezcitných, šikanujících odporných zvířat, co zvířat ani zvíře by nepředvádělo takové prasárny viz ty masochistický hrátky s tou nemytou maminou...Její "psychologický pád" mě dostal asi nejvíc. Navzdory délce dvou hodin jsem se nenudila a s napětím očekávala kam až tohle může zajít a musím říct, že mi to k mému velkému překvapení a nadšení bylo naservírováno hodně bez okolků. Moje psychika tím nijak neutrpěla, něco vydržím a vážně dobře jsem se bavila - šokující, syrové, velmi dobré.... 80% ()

Hoyt

Všechno co se píše v traileru je absolutně pravda. Navíc musím pochválit výbornou hudbu, která běží po celý film a hlavně fantastický konec, který jsem už viděl nejméně dvacetkrát. Jen na konci mi bylo trochu líto Mickeyho. No a Lauren German začíná být královna konců, protože po útěku v Hostelu 2 dokázala utéct i z tohoto krytu a to už je co říct :-) Xavier Gens po Hranici smrti natočil další skvělý snímek a já doufám, že ne poslední. ()

Ten Druhy

Príbeh je dosť statický, odohráva sa na jednom mieste. Dynamický vývoj nastáva najmä prostredníctvom vnútornej premeny postáv, ich správania, vlastností atď. Postavy sa navzájom vyvražďujú ako v slasheri, ale to čo ich v skutočnosti zabíja sú neľudské podmienky v podzemí a strata nádeje, že sa raz vrátia na povrch. Je tu aj final girl a v tomto zmysle je pointa predvídateľná, lebo plagát veľmi predbieha dej. Ťažisko tejto drámy je však úplne inde. Film neponúka len drsnú zábavu, ale otvára aj priestor pre zamyslenie. ()

PauloZ

Divide je opravdu velké psycho, paranoia jak sviňa! Jakmile se po půlhoďce dostanete do tempa a člověk se přizpůsobí nastolené laťce, tak je to opravdu solidní psychárna, která se stupňuje a vrcholí několika extrémy. Některé scény jsou opravdu nepříjemné, hlavně ty s Marilyn hraničící s hard pornem, které jsou přímo nechutné. Gensovi se povedlo velice dobře nastínit tu psychyckou přeměnu postav uzavřených několik dní v podzemí, kdy jsou ti lidi opravdu ve sračkách, psychycky úplně mimo a kdy už fungují jenom zvířecí pudy. Hlavně Ventimiglia a Eklunda, kteří na konci vypadají fakt jak zmutovaní zombíci a R. Arguette a.k.a. z matky kurvou. Scénaristické chyby se najdou a mohl bych se do nich opřít, ale nechám to stranou, protože zážitek to byl celkem silný. Totálně jsem se nasral při scéně, nebudu spoilerovat, kdy Iván González vypálil velmi špatně! Tak jsem u filmu nekurvoval dlouho. Za celý film nic neudělá a pak tohle. Díky tomu jsem chtěl dat 3*, ale závěrečný pohled na rozsekaný New York ve stupních šedi je epesní. Totální černota! Nejsou to úplně čisté 4*, ale s ohledem na skvělé herecké výkony, režii a Gensovu kuráž natočit to takhle nekorektně, to nechám na 4*. Nečekejte žádnou akční scifárnu, ale pokud se necháte, tak vás to solidně rozebere. ()

ConanVJ

Zajímavý filmek o tom, jak se přeživší po atomovém útoku skryjí v protiatomovém krytu. Zezačátku se nic moc neděje, ale počase začne působit ponorka, nedostatek vody a taky psychika narušená nemocí z ozáření. To jak se některé postavy "vybarví" je fakt drsný. Mě se filmek líbil, ale asi neni pro každého. Za mě 70%. :) ()

F.man

Pravda, po půl hodině jsem se těšil na postapo survive sci-fi a takovou silnou změnu žánru rozhodně nečekal. Nicméně to nevidím jako problém. I tahle poloha, zkoumající lidské chování za extrémních podmínek mě bavila, a to včetně vyhroceného konce. S čím mám ale trochu problém, a je to i důvod proč nejdu nad tři hvězdy i když jsem byl vlasně docela spokojen, jsou ty nelogičnosti, kterýma je budovaná atmosféra výrazně rušena. Těch momontů kdy si říkáte "proč takhle?" a "wtf?" je tady vážně hodně. V půlce už jsem naprosto vypadl z filmu a přemýšlel nad logikou scénáře a záměrů režiséra. Na druhou stranu, to hlavní je nakonec zobrazeno povedeně a dokáže otevřít (zavřít) pusu spolehlivě. Jen vážně škoda, že to nebylo zasazeno do promyšlenějšího prostředí a událostí, aby to dávalo všechno ucelenější a kompaktnější výsledek. Takhle "jen" spokojené tři hvězdy. Don't be scared, Wendy. Uncle Mickey only slaps little girls. And you're a big girl, aren't you? ()

Astaroth12

Keby som rozmýšľal nad samovraždou,po pozretí tohoto filmu by som ju aj uskutočnil.Strašne depresívny film s prvkami klaustrofóbie.Tento film je okom do reality,keď ludí zatvorite do podzemného bunkru tak po pár mesiacoch im prepne,niet sa čo čudovať,keď sa nemožu nadýchnuť čerstvého vzduchu,majú len špinu,strach a nevedia čo sa deje tam hore.Film ma dve hodiny a vobec neviem,čo sa to stalo na povrchu,film sa sústredil len na pár jednotlivcov.Škoda,lebo až do konca som dúfal,že sa dozviem prečo to všetko začalo.A prečo vždy prežije žena?Už je to trápne!!!!!!!!! Tak preto dávam slabé 4* ()

schizmo

Hodně solidní post-apo vykreslující úpadek lidské důstojnosti, když skupina lidí zůstane zavřena v protiamotovém krytu po jaderném útoku a počase jim to začne lézt na mozek. Pod tíhou situace se začne odehrávat uzavřený společenský kolaps, který má zřejmě jen kousek k opravdové realitě. Vše dokresleno minimalistickou industriálně ambietní hudbou s občasnými dramatickými záchvěvy. Nic pro slabé povahy! ()

MartinezZ

Vzpomeňte si na poslední thriller, odehrávající se mezi skupinkou lidí, uzavřených v jedné místnosti. Už vzpomínáte? Tak tady dostanete to stejné, jen lehce opepřené na začátku pár výbuchy, v půlce ledkami ozářeným levným "skafandrem" a ke konci krátkým postapo s rádoby deprimujícím a divně nevysvětleně otevřeným koncem. To, co se dělo mezi tím mezi jednotlivými postavami, šlo mimo mě. Od začátku bylo jasné, jak ponorkové stavy budou vrcholit a taky se tak stalo, tak proč bych tím měl být nějak překvapen, natož šokován. ~ Kvalitní Direct-To-DVD, ale nic moc pro kina, řekl bych. Průměrný psychologický trhiller s minimalistickými sci-fi prvky, žádný horor. ~ 1,5* ~ PS: Poučení z filmu: V případě nouze kašlete na ostatní a zachraňte si jen a pouze svůj zadek. ()

Ozo

Bacha na spoilery! Ne, tak tohle režisérovi nežeru. Možná jsem hnusnej parchant, ale prostě nemůžu věřit, že ti dva psychopati, co brzy získali navrch, budou souložit radši s padesátiletou Arquette, než s pětadvacetiletou Němkou. Zároveň nevěřím, že by kdokoliv, kdo zjistí, jak hnusní zvrhlíci jsou ti, s kterými tráví společné chvilky bez záruky, celou dobu nic nedělal, a jen po každém hnusném výstupu schoulený do klubíčka plakal před svázaným chlapem, který se jim jako jediný může postavit. Taky mne dost rozčiloval ten opakující se pohled do blba Lauren German. Tu hvězdu dávám za to, že všechno ostatní jakž takž funguje. ()

RasputincZ

Psychologické drama o hnilobném úpadku lidskosti v uzavřeném prostoru pod řežijním vedením francouzského úchyla Xaviera Gense, který se tímto filmem pomalu, ale jistě dostává ze stínu Gaspara Noea. Divide skutečně působí dost nepříjemně a proměna Rosanny Arquetta byla hnusná, šílená, smutná až děsivá. Filmu nedopřeji více jak 3-hvězdičkové hodnocení z jednoho prostého důvodu, a to je scénář. Díry v logice, nefungující vztahy a post apokalyptický svět, o kterém se vůbec nic nedozvíme, což bych ještě zkousl, ale proč tam tedy je vložená ta vyhlídka mimo bunkr, která akorát rozvíří debaty, ale nic nevysvětlí? Ze všech postav je suverénné nejsympatičtější Michael Biehn a jeho "clinteastwoodovská image" s doutníkem a futuristickou puškou zkrátka rulez! Škoda, že se v hlavní roli vyskytuje zrovna toporná Lauren German. Budování atmosféry a úchylných scén Gens zvládá, ještě vymyslet fungující příběh a postavy... ()

FromHell

Tak toto už hej!Maximálne zdrcujúca atmosféra ktorá hustne každou minútou.Toto je fakt naložené psycho ku ktorému nemám vôbec žiadne výhrady.Postupný úpadok postáv je fakt peklo.Jednoznačne plný počet. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)