Akce filmu THE CANYON představuje příběh mladých manželů Lori a Nicka, kteří se ztratí během svých svatebních líbánek v okolí Velkého kaňonu. Manželé měli smůlu, že si předem nezajistili propustky. Narazí však na Henryho, bývalého průvodce, přijmou jeho nabídku a vyrazí na dobrodružnou cestu. Zpočátku bezstarostný výlet je však narušen smrtelnou nehodou Henryho. Nick s Lorou zůstávají sami uprostřed pustiny. Neznají cestu, nemají nic k pití ani k jídlu, a navíc budou muset bojovat s krutou přírodou. Výlet se tak stává děsivou noční můrou. (LIVINGDEAD)

Dubro

Špičkový amatér reznutý expertom na Grand Canyon asi aj z kožky vyskočí pre nelogické počiny hlavných aktérov, no komu už neodpustiť myšlienkové prešľapy ak nie Američanom z veľkomesta? Ani mňa by teda nenapadlo pustiť sa do 450 kilometrov dlhého, 16 kilometrov širokého a pomerne fasa (1,8 km) hlbokého bludiska s nejakým bezďákom. Navyše, ak ho hrá Willík Pattoník, mne málo sympaťák. Je nutné prežiť prvých 25 minút filmu a potom bude človek zvedavý, či tie zostávajúce prežijú aj oni. Fajn zostava, málo postáv, sem tam kôň, sem tam vlk. 70 bobíkov. ()

sona123

Nedávno jsem viděla úžasných 127 hodin a jsem tedy v rozpacích, jak ohodnotit The Canyon. Je to podobné, velmi podobné, jen s tím rozdílem, že hrdinové jsou tu dva (původně dokonce tři), takže minimálně si mají co povídat (to chudák Franco si musel vystačit téměř celou stopáž sám). Hudba je teda k sobě jako vejce vejci, to bylo až zarážející. Vtipné bylo, když si zdejší hrdinové na Arona Ralstona vzpomněli. Konec - no, na ten si počkejte. Nebylo to až tak nudné, jak tu mnozí píší, ale srovnání se zdařilejším bratříčkem prostě dělá své. ()

Zeck

Šíleně průměrné, prázdné a lehce za zenitem. Tenhle druh filmů táhl na konci osmdesátých a začátkem devadesátých let. V roce 2010, předem odsouzeno k neúspěchu. První půlhodinka má jakžtakž náboj, pozornost na sebe strhává krásná Strahovski, která bohužel nevypadá stejně dokonale, jako v Chuckovi, proto se brzy okouká a divák se zaměří na děj. Ten je předem ztracený, nenabídne nic inovativního, snad jen útok hadů za něco stojí. Zbytek je plácání z bodu A, do bodu B, kde se odehraje zbytek děje a scénaristu bohužel nenapadlo nic jiného, než zapojení vlčí hrozby. Plusem filmu je fakt, že nabízí ukázku, jak pracovat v přírodě, když se něco posere. Konec je sterilní a okopírovaný, Mlha (2007) ukázala, jak si poradit s takovou scénou. 55% 13.07. 2010 ()

Mr.Husts

Yvonne je sexy a líbilo se mi, že se její postava opravdu snažila být užitečná a nebyla totální nanynka na obtíž a přeshubu jak už tak dívčí postavy v podobných filmech bývají (tuto roli zde převezme její novomanžel válející se jak děvka půl filmu, samozřejmě nic proti, v jeho stavu bych se válel taky). Trochu se to ovšem táhlo, spoustu scén bylo hodně absurdních a konec byl fakt až dementní. Až zas takový průser to jako celek není, ale když to srovnám s filmy na tohle brdo, které jsem viděl (Frozen, 127 hodin, dejme tomu i ten Útěk do divočiny), tak opravdu ty tři dát nemůžu, výrazně nejslabší ze zmiňovaných. ()

Astaroth12

Čakal som všeličo a najviac som si predstavoval, že to bude niečo podobné ako hory majú oči, ale film ide inou cestou. Ale ako sa to na začiatku začalo formovať, už som si aj ja uvedomil, že čo asi bude nasledovať a nemýlil som sa. Podobných filmov je veľa, ale tu aspoň neboli hysterické a urevane postavy, ktoré by som sám chcel zabiť. S postavami sa dá súcitiť a škoda, že nádejný vŕtač Will Patton dopadol tak, ako dopadol. Je to prijemná jedno hubka s niekoľkými vypätejšími scénami, ale jej ambície neboli veľké a bolo to vidieť, silné 3*. ()

• Natáčelo se v Arizoně a Utahu. (Chatterer)
  • Rozpočet filmu byl 10 milionů dolarů. (Chatterer)