The Canyon

Steve Allrich

Nelson Cragg

Scénografie:

Tom Lisowski

Jeden z ďalších filmov o boji o prežitie.Dobrý film,ale neskutočne sa vlečie.Film ma ale veľmi zaujímavý koniec,ako Hmla od Stephena Kinga.Ak by to nebolo v peknom prostredí,tak by to bola poriadna nuda.Amputácia nohy bola zaujímavá vsuvka,ale je tam viac dobrých okamihov.Ale s tým smädom to pohnojili,v Grand Canyone by bez vody takú dobu nevydržal asi nik.Film bol v skutočnosti natočený nie v Grand Canyone,ale v Moabe v Utahu.Film sa dá pozrieť,aj keď žiadna kultovka z neho nebude.(12.2.2010)

Až na několik hloupých momentů a na chvilkové chování postav si nemůžu stěžovat. Film mohl být určitě kratší a víc ucelenější, ale to mi nějak výrazně nevadilo. Co mi občas vadilo bylo chování postav a některé stupidní scény (lezení na skálu a telefonování z ní - OMG). Ale jinak jsem se docela bavil, prostředí bylo skvělé a pár momentů stálo za to (chřestýši). A na druhou stranu bylo počínání postav dost často právě takové, jaké by asi u vykulených městských typů v netradičním divokém prostředí zřejmě bylo i v reálu. Nedávno jsem videl 127 hodin, což je film o dost lepší, ale potěšilo mě, že se o události právě z tohoto filmu zde zmínili. 55%(14.1.2011)

• heyda

Grand Canyon nádherný, solidní kamera, pěkní chřestýši a nepěkná otevřená zlomenina - to je vše, co stojí ve filmu za zmínku. To ostatní je však znatelně podprůměrné a takový scénář je přímo směšný. Ty obecné kecy o tom, že to zvládnou, že se milují, to je sice hezké, ale co třeba se zamyslet nad tím, kde získat vodu? Já nevím, pane scénáristo, ale vy byste vydržel v horkém Grand Canyonu 4 dny bez vody a jídla? Herecké výkony byly docela tragické a to všech třech zúčastněných. To, co předváděli na té skále s tím mobilem, no to bylo fakt spíš k smíchu, než to brát vážně. Největší výtlem jsem měl však v momentě, kdy nám tento slavný pár sdělil, že pohřbili průvodce i s dýkou. Chichi :-D. Prostě ohromný zklamání, které je dáno i tím, že jsem před pár dny viděl famózních 127 hodin, a to je rozdíl mnoha tříd. 25%(12.1.2011)

• ZkuKol

Yvonne jsi kočička, měl jsem tě rád už v Chuckovi, umíš i solidně zahrát a Grand Canyon je nádherná přírodní scenérie. Jenže tenhle film je strašná hovadina. Pitomostí, co musí hlavní hrdinové udělat, situace a rozhodnutí jenž vyřeší špatně je tolik, že to až vykouzlí úsměv na tváři. Navíc kameraman umí snímat jen skály a Yvonne, jak dojde na akci je to slabé a i té je málo. Příliš dlouhých 102 minut, hvězdy jsou za krásku, místo a hudbu. Pár chce do Grandkaňonu, za každou cenu, že bude ale tak vysoká si asi nemysleli... 30%(26.2.2010)

• Mr.Husts

Yvonne je sexy a líbilo se mi, že se její postava opravdu snažila být užitečná a nebyla totální nanynka na obtíž a přeshubu jak už tak dívčí postavy v podobných filmech bývají (tuto roli zde převezme její novomanžel válející se jak děvka půl filmu, samozřejmě nic proti, v jeho stavu bych se válel taky). Trochu se to ovšem táhlo, spoustu scén bylo hodně absurdních a konec byl fakt až dementní. Až zas takový průser to jako celek není, ale když to srovnám s filmy na tohle brdo, které jsem viděl (Frozen, 127 hodin, dejme tomu i ten Útěk do divočiny), tak opravdu ty tři dát nemůžu, výrazně nejslabší ze zmiňovaných.(22.4.2013)

• - Rozpočet filmu byl 10 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Natáčelo se v Arizoně a Utahu. (Chatterer)