The Canyon

Nelson Cragg

Peter Fandetti

Scénografie:

Tom Lisowski

Až na několik hloupých momentů a na chvilkové chování postav si nemůžu stěžovat. Film mohl být určitě kratší a víc ucelenější, ale to mi nějak výrazně nevadilo. Co mi občas vadilo bylo chování postav a některé stupidní scény (lezení na skálu a telefonování z ní - OMG). Ale jinak jsem se docela bavil, prostředí bylo skvělé a pár momentů stálo za to (chřestýši). A na druhou stranu bylo počínání postav dost často právě takové, jaké by asi u vykulených městských typů v netradičním divokém prostředí zřejmě bylo i v reálu. Nedávno jsem videl 127 hodin, což je film o dost lepší, ale potěšilo mě, že se o události právě z tohoto filmu zde zmínili. 55%(14.1.2011)

Jeden z ďalších filmov o boji o prežitie.Dobrý film,ale neskutočne sa vlečie.Film ma ale veľmi zaujímavý koniec,ako Hmla od Stephena Kinga.Ak by to nebolo v peknom prostredí,tak by to bola poriadna nuda.Amputácia nohy bola zaujímavá vsuvka,ale je tam viac dobrých okamihov.Ale s tým smädom to pohnojili,v Grand Canyone by bez vody takú dobu nevydržal asi nik.Film bol v skutočnosti natočený nie v Grand Canyone,ale v Moabe v Utahu.Film sa dá pozrieť,aj keď žiadna kultovka z neho nebude.(12.2.2010)

Neošúchane úchvatné prostredie Grand Canyonu.Kvalitný survival kúsok.Niektoré scény boli také husté,až sa to miestami nedalo ustáť.Ale prečo preboha musí byť ťahúňom znova a opäť žena??!Asi preto,aby to bolo ešte viac bezvýchodiskové?Ked takto no dobre.Nenamietam.Zaslúžili si moju pozornosť po dobu plných 100 minút.Tento šťavnatý survival kúsok mi padol tak dobre ako dezert po nedeľňajšom obede.Veľmi dobrý celkový dojem kazí len ten samotný záver.SPOILER Tvorcovia nás ušetrili od toho čo by sa stalo ak by neprišla 911 a vlci si tým pádom neprišli na svoje.Škoda,ale aj tak to bolo dosť kruté.(5.10.2014)

• ZkuKol

Yvonne jsi kočička, měl jsem tě rád už v Chuckovi, umíš i solidně zahrát a Grand Canyon je nádherná přírodní scenérie. Jenže tenhle film je strašná hovadina. Pitomostí, co musí hlavní hrdinové udělat, situace a rozhodnutí jenž vyřeší špatně je tolik, že to až vykouzlí úsměv na tváři. Navíc kameraman umí snímat jen skály a Yvonne, jak dojde na akci je to slabé a i té je málo. Příliš dlouhých 102 minut, hvězdy jsou za krásku, místo a hudbu. Pár chce do Grandkaňonu, za každou cenu, že bude ale tak vysoká si asi nemysleli... 30%(26.2.2010)

Tuhle tématiku mám rád, a tak se trochu rozepíšu, jak skvěle(?) jsem se u filmu bavil (to podstatné je v posledních čtyřech rádcích:)). Ne úplně špatný survival film na jedno použití s místy dementním scénářem (a tunou blbých keců), nad kterým jsem se ale aspoň i dobře pobavil, a proto využiji tento prostor na jeho menší rozbor. No kdo by nepohřbil mrtvého průvodce i s jediným nožem v partě? Co s jediným nožem...s jedinou užitečnou věcí...no ok, měli ještě sirky, k těm se ještě dostanu. Proč si v plném vyčerpání po dnech bez jídla/pití a po těžkém úrazu na zdraví nevybrat místo kusu pečeného kojota (i když by člověk bez vody neměl jíst, ale to neřeším, protože to není všeobecně známý fakt) radši žvejku? WTF? No, ony postavy byly celou dobu na ty žvýkačky nějak vysazené, to je taky pravda... když přišla řeč na žvýkačku poprvé, tak se tomu chlapíkovi snad zastavil celý svět, jak se mu při slově "žvýkačka" rozzářil celý obličej. Jedno se musí ale těm galánům nechat a to, jak byli šikovní v rozdělávání ohně jen s deseti sirkama, a to hned několikrát - jako fanoušek Survivoru si tuhle poznámku nemohu odpustit, protože vím, jaká je s americkýma měšťákama a rozděláváním ohně realita, a tady to bylo hotové science-fiction. S deseti sirkama by byl obdivuhodný výkon rozdělat oheň jednou, když už by k tomu nepotřebovali celou krabičku. V "rozboru" scén, nad kterými jsem se opravdu docela pobavil, bych snad mohl i pokračovat, ale bude stačit, když zůstanu u těchto perliček. V ohledu zmršeného scénáře a blbých keců je tento snímek tedy i k pobavení, takže má i jakousi přidanou, byť nechtěnou, hodnotu, když už si člověk uvědomí, jak na něj koukat. Nějaké drama taky bylo, ale nic nervydrásajícího, i když se to snažilo seč mohlo, stejně jako se snažila průměrná herecká dvojka tvořící nijak zajímavé charaktery. Ze začátku to aspoň táhl Will Patton, ale ten moc dlouho nevydržel. Pokud tedy člověk zrovna neujíždí na survival tématice, nad krásami kaňonů a Yvonne Strahovski, tak si může z mého hodnocení odečíst hvězdičku a tohle s klidem vynechat, obzvlášť pokud viděl 127Hours, potom je to úplná zbytečnost - ve filmu přišla řeč i na samotného Arona Ralstona = malé bezvýznamné plus.(25.10.2014)

• - Natáčelo se v Arizoně a Utahu. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 10 milionů dolarů. (Chatterer)