Akce filmu THE CANYON představuje příběh mladých manželů Lori a Nicka, kteří se ztratí během svých svatebních líbánek v okolí Velkého kaňonu. Manželé měli smůlu, že si předem nezajistili propustky. Narazí však na Henryho, bývalého průvodce, přijmou jeho nabídku a vyrazí na dobrodružnou cestu. Zpočátku bezstarostný výlet je však narušen smrtelnou nehodou Henryho. Nick s Lorou zůstávají sami uprostřed pustiny. Neznají cestu, nemají nic k pití ani k jídlu, a navíc budou muset bojovat s krutou přírodou. Výlet se tak stává děsivou noční můrou. (LIVINGDEAD)

Zeck

Šíleně průměrné, prázdné a lehce za zenitem. Tenhle druh filmů táhl na konci osmdesátých a začátkem devadesátých let. V roce 2010, předem odsouzeno k neúspěchu. První půlhodinka má jakžtakž náboj, pozornost na sebe strhává krásná Strahovski, která bohužel nevypadá stejně dokonale, jako v Chuckovi, proto se brzy okouká a divák se zaměří na děj. Ten je předem ztracený, nenabídne nic inovativního, snad jen útok hadů za něco stojí. Zbytek je plácání z bodu A, do bodu B, kde se odehraje zbytek děje a scénaristu bohužel nenapadlo nic jiného, než zapojení vlčí hrozby. Plusem filmu je fakt, že nabízí ukázku, jak pracovat v přírodě, když se něco posere. Konec je sterilní a okopírovaný, Mlha (2007) ukázala, jak si poradit s takovou scénou. 55% 13.07. 2010 ()

EvilPhoEniX

Slušný Survival Thriller/Horor:..Který dokazuje, že vlci jsou skvělí záporáci Podobně, jako ve filmu:The Grey, Frozen. Bylo tam pár skvělých napínavých momentů,z kterých jsem měl husí kůži,ale Je mi líto jen té dlouhé stopáže.. Pak bych neměl problém zvednout do na 4*:) Nicméně jedná se o lepší průměr :) ()

Hrabka

Až na několik hloupých momentů a na chvilkové chování postav si nemůžu stěžovat. Film mohl být určitě kratší a víc ucelenější, ale to mi nějak výrazně nevadilo. Co mi občas vadilo bylo chování postav a některé stupidní scény (lezení na skálu a telefonování z ní - OMG). Ale jinak jsem se docela bavil, prostředí bylo skvělé a pár momentů stálo za to (chřestýši). A na druhou stranu bylo počínání postav dost často právě takové, jaké by asi u vykulených městských typů v netradičním divokém prostředí zřejmě bylo i v reálu. Nedávno jsem videl 127 hodin, což je film o dost lepší, ale potěšilo mě, že se o události právě z tohoto filmu zde zmínili. 55% ()

sochoking

Vynikajúce ! A teraz sa idem obhájiť... Napriek tomu , že to je pomerne dlhé, udržiavalo to moju pozornosť neustále a konštantne som bol v napätí, hoc priznávam, je to na jedno pozretie. Chcel som dať hviezdičky 4 , avšak ten koniec bol skutočne suprový a to ma zlomilo! A v neposlednej rade, ako milovník prírody, som si vychutnával bombové zábery z Grand Canyonu podfarbené mystickou muzikou, ale tú doporučujem počúvať ( ako i celý film, samozrejme ) cez nejaké namakané slúchadlá... ()

heyda

Grand Canyon nádherný, solidní kamera, pěkní chřestýši a nepěkná otevřená zlomenina - to je vše, co stojí ve filmu za zmínku. To ostatní je však znatelně podprůměrné a takový scénář je přímo směšný. Ty obecné kecy o tom, že to zvládnou, že se milují, to je sice hezké, ale co třeba se zamyslet nad tím, kde získat vodu? Já nevím, pane scénáristo, ale vy byste vydržel v horkém Grand Canyonu 4 dny bez vody a jídla? Herecké výkony byly docela tragické a to všech třech zúčastněných. To, co předváděli na té skále s tím mobilem, no to bylo fakt spíš k smíchu, než to brát vážně. Největší výtlem jsem měl však v momentě, kdy nám tento slavný pár sdělil, že pohřbili průvodce i s dýkou. Chichi :-D. Prostě ohromný zklamání, které je dáno i tím, že jsem před pár dny viděl famózních 127 hodin, a to je rozdíl mnoha tříd. 25% ()

• Rozpočet filmu byl 10 milionů dolarů. (Chatterer)
  • Natáčelo se v Arizoně a Utahu. (Chatterer)