Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

ArturDent

Co na tohle říct? Po dvaceti minutách jsem řekl mladý, že jestli to bude takhle blbý ješt deset minut, že to vypnem... No a pak mi to přišlo líto vypnout, když už jsem tomu věnoval tolik času... Jako parodie nic moc a jako komedie nebo horror??? No, tak teď jsem se při tý představě fakt zasmál, jak za celej film ne... A ještě mi naskočila husí kůže :D Když vidim, čemu jsem dal Odpad, tak tu jednu hvězdu tomu dám... ()

Maerik

Atmosféra na začiatku bola hororová a ty chlapi vyzerali hrôzostrašne dokým neotvorili ústa a neprehovorili. Prve pocity boli, že som nevedel či sa smiať alebo nie keď sa tie deti zabíjali samé. Pripadalo mi to až moc krvavé a morbídne v niektorých častiach filmu skončilo sa to podľa očakávania a to ma trochu mrzelo mohol tam nastať nejaký neočakávaný zvrat, ktorý by trochu spestril koniec. ()

SuperKarel

Film mě skvěle pobavil a dokonce jsem se několikrát i hlasitě zasmál. Originální námět, kdy vidláci (sympatičtí herci) nejsou ti zlí oproti studentům, tím vznikají komické situace a absurdní hlášky - "parta sebevražedných studentů". I přesto, že film v druhé půlce trošku ztratil tempo, tak i přesto jsem se vůbec nenudil, proto musím hodnotit hodně nadprůměrně = 80% ()

dobrey

Slušná komedie, která postupem času ztrácí tempo ale i tak slušně pobavila. Maskéři se vyřádili a dobrých scén by se taky pár našlo. ()

ledvis7

Jednoznačně suprová komedie, s těží bych to nazval teda hororovou komedií :D. Ze začátku jsem očekával že dva vidláci budou skutečně vraždit, ale jakmile zachránili spolužačku a zahlásili: Máme vaši kamarádku a všichni začali utíkat věděl jsem že to bude super komedie a také že byla. Doporučuji všem kteří mají rádi bláznivé komedie toto shlédnout. ()

zmirix

Nejlepší parodie studentských vyvražďovaček navíc s navazujícím dějem. Viděl jsem již třikrát a vždy jsem se dobře bavil. ()

skonsam

Horror a komedie no. Co si pod tim představit? :D No Tuckera a Dalea :D . Kdo se na to koukal s tím, že uvidí něco co by vedlo k zamyšlení, tak asi tento film podkope. Znáte to, když přijedete z koleje po učícím se týdnu a chcete vidět něco jednoduchýho? Tak tohle je ono. Pokud budete čekat hodně tak vás to zklame. Já čekal zhovadilost :D a to tohle je. ()

Godless

Taká veľká kraviina až je to neuveriteľne dobré. Super paródia na americké vyvraždovačky. Takto som sa dlho nenasmial. Treba vidieť. Nečakajte nič prelomové, ale tá hodina a pol ubehne ani neviete ako. ()

Deadmaus

Tucker & Dale vs. Zlo ,,... dneska jsme měli den blbec. Nikoho jsme si nevšímali, když tu najednou okolo našeho domu se začali zabíjet děti"..... Opravdu skvělá věta, kterou si s sebou odnesu po zhlédnutí tohoto kousku. Herecké obsazení sice nic moc, ovšem hlavní hrdinové - typičtí burani z venkova, proti studentské partě ,,pařanů" už mluví za své. Herec Tyler Labine mne velmi zaujal. Rozhodně doporučuji při jakékoliv kamarádské příležitosti, jako my, s pivem v ruce, když jsme sledovali tento snímek. Pobavilo! ()

HectorHagman

První polovina rozhodne za šest hvězd ke konci bohužel dost slábne ale ja mam pro rednecki slabost takže sem zvesela kvičel smíchy prskal na obrazovku rozžvíkanou klobásu (nemam popkorn rád) a lahvác bráníku mi napětím prasknul v ruce(fuj budvar) :-D ()

BaruseV

Na komedie moc nekoukám, ale tento vtipný, chvílemi brutální snímek, si mě naprosto získal. Bavila jsem se od začátku do konce. Výborné a naprosto vtipné scény (u mě jednoznačně vyhrává scéna, kdy se jeden z přitroublých buranů snaží zachránit život studentovi a to tím, že ho za nohy- to jediné z něj vlastně zbylo, tahá z drtičky na dřevo). Hezky natočené, krásné barvy a vcelku milé obsazení. ()

Kovlad

Niekto to tu už písal a myslím že veľmi trefne - kanadský Smoljak a Svěrák. Ja som sa bavil od začiatku do konca, proste pecka. ()

Uriziel

Očekával jsem průměrný horor s typickým průběhem – skupina mladých lidí jede na za zábavou mimo civilizaci, kde je postuně začnou zabíjet nějací psychopati. Místo toho jsem byl velmi mile překvapen geniální myšlenkou, postavit celý snímek na jednom velkém nedorozumění. Jestli sháníte čistokrevný horor, shánějte dál, ale jestli máte zájem o pořádnou porci zábavy, tak jste tu správně. ()

Crucifere

Já se strašně moc bavil, smích jsem se ani nesnažil udržet a byl jsem si jistý, že tohle je za plné hodnocení. Bohužel euforie trvala jen do půle filmu. Pak přišel zvrat a lov na ty dva skvěle zahrané blbce mě už nebavil. Prostě to ztratilo skvělé tempo a originalitu a já si jen povzdychl nad tím, kde je další student, který si jen tak přiběhne a skočí po hlavě do drtičky na dřevo. ()