Tucker & Dale vs. Zlo

Scénografie:

John Blackie

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr

Geniální parodie na horory, přinejmenším nejlepší za posledních několik let! Místo kopírování/vykrádání scén z jiných filmů, přichází se spoustou originálních nápadů. Kadence vtipů (pokusů) není tak vysoká, ale o to jsou povedenější a vyvarují se trapnosti a zbytečným nechutnostem.Gore naopak velmi slušné a skvěle zapadá do plynulého děje a jako perlička vychytaná "scéna s motorovkou". Redneck rampage naruby.. must see záležitost, nejen pro fandy parodií...(7.5.2011)

Tuhle hororovou komedii jsem vyhlížel dlouho a se značným očekáváním. Nejen díky navnazujícímu traileru, který sliboval slušnou zábavu, ale i díky v hororovém žánru profláklé premise (parta teenagerů bojující v lesích proti dvěma vesnickým buranům) otočené o 180 stupňů. Tentokrát jsou tedy nevinnými obětmi právě oni vidláci, kteří čelí útokům mladých měšťáků. Začne kolotoč strašných souher náhod a omylů, což vede k absurdním situacím, tolik známých z odnože hixploitation i slasheru. Tvůrci se tu docela vyblbli a pohostili diváka spoustou odkazů na kultovní horory jako TEXAS CHAINSAW MASSACRE, EVIL DEAD, ba dokonce i THE DARK KNIGHT. Některé se povedly, jenže drtivá většina z nich působí trochu křečovitě díky vyžívání se v nich dobou větší, než potřebují. Naproti tomu dva ústřední hrdinové jsou sympaťáci a Katrina Bowden zase pořádná kost, o tom žádná. Jen jsem čekal asi větší prdel, nic víc.(16.2.2011)

První půl hodina je skvostná - takhle vtipné a kreativní zesměšnění základních klišé vyvražďovacích hororů jsem nečekal ani ve snu. Zbytek už je jen průměrně zábavná blbost, které postupně dochází dech a kreativitu střídá nepříliš vtipná tvůrčí křeč. Velké plus ale za Katrinu Bowden, která je snem každého vraždícího i nevinného individua na planetě - kvůli ní bych klidně i změnil tábor. 70%(26.12.2012)

Keď sa vyberie skupinka vysokoškolákov kempovať do lesa a natrafí na dvoch buranov, okamžite začnú pracovať mozgové závity a predsudky a nedorozumenie je na svete. Je to práve obrovské nedorozumenie, kvôli ktorému vznikla táto "komédia plná omylov". Svojrázny čierny humor exceluje na plné obrátky a pozitívom je, že sa nejedná o hlúpy humor. Jediný problém mám s amatérskym natočením niektorých scén režisérskeho debutanta Eliho Craiga, v tejto chvíli nadokážem posúdiť, či to bol zámer. Ak áno, mne to vadilo. V každom prípade sa jedná o veľmi zábavné dielko a v danom žánri patrí k tomu lepšiemu.(15.2.2011)

• obitus

Tucker & Dale vs. Evil má bezesporu krásnou a vtipnou hlavní premisu, ale to je také jediná věc, která je na něm zábavná. Pokud k němu budeme přistupovat jako k parodii, tak zjistíme, že sice není trapná, ale bohužel až zoufale nevtipná. Jediný dobrý vtípek je zabit, když se v něm hlavní postavy ještě minutu rejpou. Navíc se stoupající stopáží ztrácí celá ta taškařice tempo a když se na konci začne hrát na city, zjistíte, že je to celé v kopru. Sympatičtí herci, sympatický nápad, hezky natočené, ale nudné až hanba.(15.2.2011)

• - V jedné z posledních scén je slyšet hlavní hudební téma z filmu Temný rytíř (2008) a hlavní záporný hrdina si popálí levou půlku oblyčeje, čímž snímek naráží na postavu Double Face (Aaron Eckhart) ze zmíněného filmu. (kowalski)

• - Tucker (Alan Tudyk) prohlásil, že "anthemis nobilis" je složka heřmánkového čaje, která vede k alergickým reakcím. Anthemis Nobilis je ve skutečnosti pramen z heřmánku, což tedy podle něj znamená, že heřmánek je složka heřmánkového čaje, který způsobuje alergické reakce. (Dr Lizal)

• - Vo filme môžeme nájsť niekoľko odkazov na známe horory či iné filmy. Tak napríklad potom, ako Tucker (Alan Tudyk) prereže peň stromu, v ktorom sídlia včely, uteká s motorovou pílou nad hlavou, a prenasleduje jedného z teenagerov, ako tomu bolo vo filme The Texas Chain Saw Massacre (1974). V scéne, kde po záchrane psa uteká Tucker (Alan Tudyk) pred teenagermi, sa zamaskuje pri spadnutom strome blatom a lístím, ako Arnold Schwarzenegger vo filme Predátor (1987). Teenageri ho však následne chytia a zavesia dolu hlavou tak, ako to robil skutočný predátor v uvedenom filme. (Lukoh)