Tucker & Dale vs. Zlo

Scénografie:

John Blackie

Kostýmy:

Mary Hyde-Kerr

***Celkem 70%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: dokonale vtipné, hororově krvavé, nevnucující se MÍNUS: trochu uspěchaný závěr, možná až moc náhod v jednom filmu./// Shrnutí: Na tento snímek jsem byl dlouho zvědavý a musím přiznat že se mi fakt líbil. Může být i docela zajímavé, když se budete na snímek dívat jako na horor, opravdu ten žánr v tom filmu uvidíte. Ono to tak v tomto žánru opravdu chodí. O to víc potěší, že si někdo dal tu práci a připravil nám komedii, která se netváří vážně (kromě postav teenagerů) a vy se u ní budete bavit.(12.6.2013)

Což o to, námět je originální (parodování schémat hixploitationu, všichni jsou oběťmi a agresor se projeví až časem), ale to by i přes krátkou stopáž nesměla být spousta pasáží vycpána vatou napuštěnou chloroformem. Jednu hvězdu navíc přidávám za žánrovou rehabilitaci vidláků - i muži ve vytahaných lacláčích totiž mohou mít city. Superpero, "gebil" je geneticky vyšlechtěný debil? Pokud ano, chybí Ti v té větě sloveso..(15.12.2011)

Správně ulítlá hororová komedie, ve které se ze zcela nepochopitelného důvodu začínají sebevraždit studenti. Tucker a Dale jsou smolaři, kteří se do této situace dostanou jako slepí k houslím. Některé citace například na Texaský masakr jsou výborné. Myslím že TaDvs.E je dokonalým originálem na poli Slasherů. Přesto jsem čekal malinko více šíleností. 60%(1.4.2011)

Komedie na téma vyvražďovačky s dobře zvládnutým dějem. Alan Tudyk a Tyler Labine jako dva blbečci, kteří neví o co jde byli výborný. Do toho sexy Katrina Bowden, která snímku také pomohla, i když jsem si myslel, že jako blondýna se do lesa hodit nebude, ale nakonec jsem byl rád, že roli dostala právě ona. Nemám na co si ztěžovat, protože jsem se opravdu pobavil. (SPOILER) Bežící Alan Tudyk s motorovkou byl luxusní, nebo skákající student do drtičky a poté příjezd policisty, který se také předvedl a hned po něm ustřelení hlavy studenta. Každá scénka je perfektní a to jsem ani nevyjmenoval všechny. Tucker & Dale vs. Evil je jedna z nejlepších hororových komedií, co jsem kdy viděl... 10/10 = 100%(15.2.2011)

Parádní film o partě děcekkteří moc čuměly na filmy. Tucker a Dale jsou takový dvě jednoduchý chlápci kteří nechtěj nic jiného než klid a užít si dovolenou, nicméně přijede do lesa parta týnejdžrů a ty si myslí že je ti vidláci chtějí zabít. Líbil se mi nápad slasheru naruby, a ten humor mi maximálně sednul, takže jsem si film užil bez problémů, navíc Tudyk je fakt zábavnej člověk. Jen škoda takového podle mě přemršťěného konce, ale jinak slušné 4*.(24.8.2012)

• - Tucker (Alan Tudyk) prohlásil, že "anthemis nobilis" je složka heřmánkového čaje, která vede k alergickým reakcím. Anthemis Nobilis je ve skutečnosti pramen z heřmánku, což tedy podle něj znamená, že heřmánek je složka heřmánkového čaje, který způsobuje alergické reakce. (Dr Lizal)

• - Počet mrtvých: 12. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vo filme môžeme nájsť niekoľko odkazov na známe horory či iné filmy. Tak napríklad potom, ako Tucker (Alan Tudyk) prereže peň stromu, v ktorom sídlia včely, uteká s motorovou pílou nad hlavou, a prenasleduje jedného z teenagerov, ako tomu bolo vo filme The Texas Chain Saw Massacre (1974). V scéne, kde po záchrane psa uteká Tucker (Alan Tudyk) pred teenagermi, sa zamaskuje pri spadnutom strome blatom a lístím, ako Arnold Schwarzenegger vo filme Predátor (1987). Teenageri ho však následne chytia a zavesia dolu hlavou tak, ako to robil skutočný predátor v uvedenom filme. (Lukoh)