Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

necisty

Špatně natočená komedie, co si hraje na horor. Nechápu, jak to tu může mít tak vysoké hodnocení. Amatérští herci, nudný děj, nedostatek vtipů a špatné zpracování podtrhuje mizerný český dabing. ()

Ruuzha

Pro mě jedna z nejlepších komedií za poslední měsíce. Tak výbornej nápad jsem už dlouho neviděl. Celá zápletka je naprostu úžasně vtipná a vůbec ne blbá. Moc dobrá práce začínajícího režiséra 90% ()

SHI-SHA

Skoro bych to přirovnal ke skvělému Soumraku Mrtvých. Britský humor mi sedí víc, přesto můžu s klidným svědomím říct, že jsem se po delší době slušně bavil. ()

Šimpy

Bože, to byla prdel, neuvěřitelná nadsázka, parodizující všechny teenagerovský vyvražďovačky se siper ústřední dvojicí. Tohle jsem nečekal a fakt jsem se bavil... ()

Safenat

Tento film je pokusem o parodii na teenagerské vyvražďováky, ale u pokusu zůstalo. Tento počin totiž selhává jednak jako komedie (jen několik málo scén si vysloužilo pousmání), ale také jako vyvražďovák, jelikož je celý děj neustále rozmělňován jakoby vtipnými a odlehčenými scénami. Film se táhne a teenageři umírají jeden za druhým a vlastně to ani nikoho nezajímá. Škoda, nápad to nebyl špatný. ()

ivet.ka

Možná přehnané hodnocení, ale mě tahle slátanina tak vyrazila dech, že nemůžu dát méně. Celý film je dost předvídatelný i přes počáteční originalitu. Masakr jednotlivých studentů je místy docela vtipný. Většinu času jsem jen tak civěla a nevěřila, co to vlastně vidím. Zesměšněna snad všechna hororová klišé. Ústřední vidlácká dvojka je příjemně sympatická. Banda studentů velice protivná, takže jejich smrt uvítáte. Asi nejšílenější film, který jsem letos viděla. Ale podruhé už na něj koukat rozhodně nebudu. ()

tomeek

Velice chytře vymyšlený scénář o hodně podivných nešťastných náhodách. Herecké obsazení je perfektní a bavil jsem se fakt dobře. ()

bartias

Tucker a Dale měli fakt pekelný den. Hleděli si svého, věnovali se opravám na svém novém pozemku a najednou, zničehonic, se všude kolem vysokoškolské děcka začaly samy zabíjet. Geniální nápad rozjíždí zábavnou, lehce strašidelnou podívanou, která hororová klišé s gustem převrací na hlavu. Dvojice hlavních hrdinů je navíc tak okouzlující, že by si zasloužila pokračování. ()

Nivenx

Tento film mě dokonce i svým nápadem zpracování velice překvapil. Většinou v hororech bývá, že přijdou vrazi a rozjede se vraždení jak na běžícím páse, ale zde je vše naopak. Právě, že dva chlápci co přijdou na chatu se stanou obětí jetých teenagerů, kteří vyvádí jednu kravinu za druhou a páchají sebevraždy. Konec mi nějak nakonec nevadil, to bylo jen proto aby tam byl nějaký ten děj, který mi přišel do téhle hororové komedie docela fajn. 75% ()

JaT

exceletní komedie, některé momenty jsou neuvěřitelné a jen zíráte, jestli to je vůbec možné... mimořádně osvěžující. i přes pár chybiček dávám pět hvězd, protože už dlouho jsem se takhle nepobavil ()

Doudis19

Tleskám za myšlenku obrácení hororových pravidel a vytvoření nenucenně vtipné komedie, která je za poslední řádku let nejen nejoriginálnější, ale především ač se to tak nemusí zdát nejchytřejší. To jednak z důvodu retardovanosti valné většiny dnešního publika, které si žádá pakárny typu:"Jé hele tam hraje Aston Kutcher, to bude dobrý!" apod. Hlavně je to ovšem zásluha debutanta Craiga, který mimo režisérské kreslo i na židličce scénaristy prokázal zručnost s dostatečnou odvahou, vrhnout se do tak nevšedního dílka. Hodně mi Tucker s Dalem připoměli nadšení z Evil Dead, nezbývá než držet palce, aby to jejich lodivod dotáhl alespoň stejně daleko jako pozdější režisér Spider-manů. ()

miguel_111

V skutku celkom slušná hororová paródia. Vidláci vs. Meštiaci to nikdy neomrzí. Obsadenie vidlákov určite vyšlo len obsadenie niektorých s party meštiakov nebolo kto vie ako vydarenie a občas ma niektoré indivídua príšerne štvali a modlil som sa kedy už konečne príde ich čas. Ako celok slušná sranda s výborným nápadom. Pre mňa 70% ()

dan.pacino

Hezké, vtipné, zábavné. Film, který mě opravdu bavil, ale po dlouhé době jsem se do filmu opravdu vžil a hned tam musí být takoví kreténi v podobě uřvané bloncky a debilníko Chada. Kdyby byl někdo takovej kretén i ve skutečnosti, moc dlouho by nevydržel. JAk říkám, vžil jsem se tak, že ty zmetky ještě ted nesnášim :) ()

Khumbac

Takový horor naruby. Zábavný a přitom vraždící. Tohle je film, který si zaslouží, přesně 3 hvězdičky...ani o desetinu víc nebo míň. ()

Tommy.D

Vezměte všechny teenage vyvražďovačky co znáte, přidejte 100% absurdity a vyleze tohle. Drtivá většina scén je naprosto přepálených, über-dementních a prostě se jim nejde nesmát. Btw., snad jsem ještě neviděl film, kde by nastřelovačka hřebíků byla použita ke svému primárnímu účelu... 3,5* ()

Estrellita

A nedám míň a nedám! Je to super parodie na všechny ty stupidní lesní vyvražďovačky studentíků. Dvojice hlavních blbců je naprosto výborná a záporák sice napřesdržku, ale stejně neodolatelnej... :) Několik situací mě královsky pobavilo a proto nestrčím tenhle film mezi průměr. Normálně bych dala 3*, ale něco mě prostě nutí přitlačit... ()