Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

sun.eagle

Minimálně první polovina filmu je fakt zábavná ve všech těch parodováních žánrových klišé, navíc se tvůrci nebáli pořádných gore efektů což taky potěší. Boužel v půlce filmu spadne řetěz a už se nepodaří ho nahodit a nuda se vyskytuje více než by bylo záhodno. ()

ja.prvni

Taková nudná běčková hovadina. Nelíbili se me efekty. Chování všech lidí bylo naprosto debilní a nereálné. Očekával jsem víc... a přitom má ten nápad takový potenciál. ()

Hektor.Troy

Wow,proste Wow....Nasiel som tu par komentarov,ktorym sa nepacilo ze to neposobilo realisticky...Akoze bez urazky=tyto ludia musia byt strasne,ale STRASNE nechapavi....ano je to blba komedia,pravdepodobne najdebilnejsia komedia ktora nie je parodia,ale ani jedna scenka sa nedala natocit lepsie.HOWHG ()

prof.Snape

Probůh, proč takových filmů není víc. Úžasně vtipná podívaná, taková pěkná série nešťastných příhod, které se nelze nezasmát. ()

NSnake

Příjemná komedie se slušnou dávkou gore. Z nápadu se sice určitě dalo vytěžit víc, ale hlavně díky Alanovi Tudykovi se na to dá naprosto v pořádku dívat až do konce Jednoduše fajn komedie na Nedělní odpoledne. ()

Onanista

Dvě jen za hezkou blondýnku. Jinak je to shit, kterej neni ani děsivej ani vtipnej. Celou dobu mě štvaly ty jejich předsudky a podezíravost. ()

lineker

Mám vcelku rád ulitlý parodie typu Scarie Movie. Se stejným očekáváním jsem přistupoval i k tomuto dílku. Bohužel film je nejen o vidlacích ale je i řádně vidlácky zpracován. Bez vtipu bez nápadu. Ta jedna hvězda je za pár slušných killing scén. ()

pyzma84

Určite film vyzdvihol to, čo mal. Paródia na správnom mieste - chata, les, vraždy a samozrejme samotné vysvetlenie. ()

marvelgirl1

Takhle to vypadá když puberťáci koukají moc na filmy. Alan Tudyk a Tyler Labine to zahrály skvěle.Jejich zmatené výrazy k nezaplacení. Dlouho jsem neviděla tak to vydařenou hororovou komedii. ()

PRITTYBOY

"Tyhle veci tady prece nefungujou!" :D Tahle komedie/parodie je vazne super! nemam co vytknout protoze i ti hrozni herci v rolich studentu z mesta tam proste museli bejt. 90% ()

padlar

Nápad dobrý, zpracování by ale mohlo být lepší. Některé scény jsou excelentní, ale bohužel je mezi nimi i hodně hluchých / nudných míst. Ono se vlastně stačí podívat na trailer. Všechny vtipné scény jsou v něm. ()

KcarlosK

Ústřední duo jsou dokonalý redneckové. Nápad je taky dobrý. Ale to zpracování už dost kulhá. Naštěstí to docela odsýpá a na nudné deštivé odpoledne je to v pohodě. ()

vrch07256732

Berem späť hlášku že Kaňadania by mali hrať hokej a netočiť horory. Geniálna minimalistická paródia na USA horory vidlákovo vs. Teens (ktoré už osobne nemôžem ani cítiť). Jo takto si predstavujem že v reáli sa odohrali všetky tie hororové sračky made in USA. ()

monster99099

film je hororová komedie, která je parodií na americké slashery. 3 důvody proč tento film vidět 1.)zjistíš že člověka benzínem neuhasíte 2.) nevím, jestli kluk, který skočil do drtičky na dřevo, může být v pořádku 3.)poznáš divná úmrtí, které jsi nečekal takže za mě 100%/***** ()

Postradateln

Výborná práce lidí co si na tom filmu daly záležet. Pro mě horor znamená že jde o film kde by se měl divák v jitých situacích leknout nebo být napnutý co přijde. Takové napětí tady není ale situace které všichni prožívají jsou kolikrát nepředvídatelné jak to dopadne. Jsou zde slabší situace kde by se v reálu chovaly lidé jinak ale nenapadá mě jak by se mohly jinak udělat aby to do sebe zapadalo podobným způsobem. Rozhodně režisér i scénárista dokázaly ukázat jak jde natočit film který z nevinných dokáže udělat masové vrahy a probudit zlo tam kde by ho nikdo nečekal. ()