Baron Frankenstein pod falešnou identitou pracuje jako lékař v blázinci. Toto místo však využívá pouze jako zástěrku pro své nelegální experimenty s oživováním mrtvé tkáně. Do blázince je zavřen mladík, který byl odsouzen za stejné experimenty, jakými se zabývá Baron. Stává se jeho asistentem a společně s němou dívkou Sarah pokračují v Baronově práci. (liquido26)

Raziel_cz

Pulpovější (jak to jen jde) a explicitnější než kdy dřív. Terence Fisher a Peter Cushing se se sérií rozloučili v plné parádě. Baron Frankenstein je trochu komplexnější, přibyly mu lidské chvilky, ale pořád je jaksepatří zlověstný a fanatický a Cushingův ledový pohled dokáže zkrotit i nemrtvou neolitickou bestii. Hammer už v té době bojoval s nástupem krvavých amerických hororů, což se na Monster from Hell promítlo – jsou tu vydlabané bulvy, uřezané ruce, krvavé cákance a vyřezávání mozku skalpelem – a sluší mu to. A neznamená to, že by snad scénář zaostával. Je hezky kompaktní, zužitkovává nenápadně nastíněné motivy, má skvěle amorální postavy a větší návaznost na předchozí filmy než vyloženě jen přítomností Frankensteina. Jednoznačně nejlepší díl. ()

helraiser

Nemůžu jinak mě se i tento díl Frankensteinovské série líbil. Spojit mozek génia a tělo psychopata jak to může dopadnout? No přece hrozně, díkybohu pro nás a tak nás čeká opět velká zábava v Hammerovském duchu i když tomu přeci už jen něco chybí. Peter Cushing je opět výborný a film táhne opět na horu. Prostředí ústavu je sice zajímavé, ale už to není ono jako v předchozích dílech. Ovšem zábava to pořád je a o to jde přeci především. ()