poster

Frankenstein and the Monster from Hell

Horor

Velká Británie, 1974, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ***

  Mlha, hřbitov, otevřený hrob a lupič mrtvol. Slibný začátek se postupně promění v poněkud slabší zakončení série o šíleném baronovi. Příběh je situován do blázince, který jakoby vypadl z povídky E.A.Poa Metoda doktora Téra a profesora Péra. Alespoň ředitel se zdá dosti šílený a o dvou hlavních zřízencích raději ani nemluvě... Film se výrazněji rozjede až s objevením monstra (za zvuků děsuplné hudby), avšak nic překvapivého nenabídne. Pravda, řezání hlavy i hrátky s mozkem jsou již v plném záběru, o nějakém vylepšení se ale mluvit nedá. Celkově nejde o propadák, v rámci hammerovské produkce se však jedná jen o průměr...(31.3.2016)

 • JohnnyD
  **

  Mohlo sa to síce skončiť aj horšie (ešte stále mám v čerstvých spomienkach ubíjajúci Frankenstein Must Be Destroyed), no monštrum, ktoré vyzerá ako mutant gorily a drevorubača je aj tak dosť veľké wtf. Navyše Peter Cushing má čudné blonďavé vlasy a celkovo už je len tieňom svojich výkonov zo začiatku série. Narozdiel od universalovskej série mi s výnimkou Evil of Frankenstein hammerovská séria vôbec neprirástla k srdcu.(1.9.2012)

 • Bloody13
  ***

  Poslední část z Hammerovské série o baronu Frankensteinovi a jeho zrůdných experimentech. Zpočátku jsem se strachoval z toho, že kvůli mladému doktůrkovi bude Frankenstein tentokrát upozaděn, naštěstí se brzy veškeré obavy rozplynuly, jelikož je to naštěstí stále Peter Cushing, který táhne film na svých bedrech. Jak už zmínil obitus, škoda je těch exteriérů, co tu dostaly mizivý prostor pouze na začátku, pak už je to samá kobka a laboratoř. Důležitým faktem ale je, že dojde konečně i na pěknou dávku gore, o čemž si ostatní díly mohly nechat zdát. Sedmdesátá léta se krve nebála, a tak i jeho tvůrci nechtěli zůstat pozadu. Maska umělého monstra se vskutku povedla a její osud nečekaně vzbuzuje emoce. Režisér Fisher se tedy rozloučil se sérií a svou kariérou obstojně, jen co je pravda.(2.10.2011)

 • liquido26
  ****

  "The Monster deserves pity" řekl manžel autorky Frankensteina P.B. Shelley a tento díl se v tomto směru alespoň pro mě nejvíce přiblížil knižní předloze, protože mi profesora matematiky uvězněného v těle monstra mi opravdu líto bylo. Chladnokrevný, sebevědomý a arogantní Peter Cushing okrádá ředitele blázince o alkohol a vlastně je tím, kdo blázinec vede:-)) Vůči takovémuslizkému tvorovi jako byl ředitel působila jeho arogance více než sympaticky. Při jeho větě "I am not a murderer" jsem se musel trochu pousmát při vzpomínce, jak ve Frankenstein Must Be Destroyed seká hlavu náhodného kolemjdoucího srpem. Tento díl patřil k těm lepším ve Frankensteinovské sérii a rozhodně to bylo důstojné rozloučení s celou sérií. Také se jedná o poslední film, který režíroval Terence Fisher.(31.7.2008)

 • Goldbeater
  ***

  Slušné, i když už nikterak inovativní či zajímavé zakončení frankensteinovské série studia Hammer. Potěšil mě návrat Petera Cushinga do hlavní role a zajímavé bylo i prostředí blázince, kde se baron ukrývá. Ovšem vzhled monstra už je hodně vzdálený původní představě, a i když to byl asi záměr, připomínalo mi spíše chlupatého mimozemšťana z filmu Robot monster. S naprostým klidem můžu ze série doporučit první dva filmy. Ostatní dle vlastního uvážení, tento rozhodně nebyl nejhorší.(25.2.2013)

 • - Jedná se o sedmý a poslední film Frankensteinské série společnosti Hammer, zároveň se jedná o poslední film, který kdy Terence Fisher natočil a o poslední ze 14 filmů, které Fisher natočil s Peterem Cushingem. (liquido26)

 • - Peter Cushing řekl, že v paruce, kterou musel nosit, vypadal jako Helen Hayesová. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace